Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142599 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4890 Dátum: 2010.09.29 18:44:52 »
Továbbra is töröm a fejem autóvásárláson (egyelőre még csak a "törés" szintjén járok, se pénz, se semmi :D , de aktívan nézelődök, főleg hahu-n; talán tavasszal...)
Felmerült bennem egy (valószínűleg hülye) kérdés: ha kinézek egy autót, példának okáért Toyotát, azt azért átnézetni illik mondjuk egy márkaszervizben, talán ők az igazi ismerői. De ha történetesen egy Toyota kereskedésben találok egy szimpatikusat, akkor a) vigyem el másikba, b) higgyek nekik c) higgyek annak a pl. szerelőnek, havernak stb. aki velem jön megnézni? De most komolyan... Ebben nincs gyakorlatom.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4891 Dátum: 2010.09.29 19:02:29 »

Idézet
na elmentem egy autó állapot felmérésre,tehát futómű,fék,motor diagnosztika.
picit meghökkentem:
-motor hibátlan
-kuplung cserés,főtengely szimering ereszti az olajat,kormánymű zörög,első futómű szilentek csere,kormányösszekötő csere,hátsó szilentek csere,hátsó kerékcsapágyak morognak és lógnak,csere vagy ha kúpos akkor beállítás.
-hátsó fékek fognak,fékcsövek repedezettek,csere
-ezekhez hozzáadódna a vezérlés,szűrők,gyertyák,fékfolyadék,hajtóműolaj,motorolaj csere cirka 200e,de ez csak több lehet,ugyanis nem lát bele a fékdobba pl.



Ezért írtam, hogy csak szép lassan , fontossági sorendbe kell megcsinálni /csináltatni az  autót. Ha csak nincs jó sok pénzed :hmmmm:
Csak egy csapágycsere tapasztalt: a Jazzen kicserélték az első  csapágyat, prima stb, csak éppen az ABS jeladó nem muxik (elöször a szenzor berohadásra tippeltek) Most rábiztam a szerelőre, hogy  bontos+ szakszervizes barátja segitségével oldják meg.

« Utoljára szerkesztve: 2010.09.29 21:35:24 írta musspici »

Gizitee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4892 Dátum: 2010.09.29 19:18:37 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_sport_56000km_-toresmentes-4173034

Sziasztok! Mi a véleményetek erről az autóról? Ráraboljak? Gyanús is meg nem is....   :helpsmilie: Érdemes megnéznem?
Köszönök minden hozzászólást!  :flowers:
Gizu.
Flying machine mother if good. (Repülőgépanyahajó :) )

Gizitee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4893 Dátum: 2010.09.29 19:43:04 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_sport_56000km_-toresmentes-4173034

Sziasztok! Mi a véleményetek erről az autóról? Ráraboljak? Gyanús is meg nem is....   :helpsmilie: Érdemes megnéznem?
Köszönök minden hozzászólást!  :flowers:
Gizu.

Na jó, nem SOL  mint amit keresek, de ha ló nincs....
Flying machine mother if good. (Repülőgépanyahajó :) )

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4894 Dátum: 2010.09.29 20:19:30 »
Tudom csak viccelsz, de itt felmerul bennem a kerdes, hogy jol emlekszem-e, hogy nekem ossz-vissz ket kulcsot adtak. Ket ilyen taviranyitot (gombos inditas) es slussz  :hmmmm:
Én 2 kulcsot kaptam, egy távirányítósat (gombos) és egy simát (gombok nélküli).

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4895 Dátum: 2010.09.29 20:26:20 »
A 2002-es E12-höz még 3 járt.  :tt2: ;)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4896 Dátum: 2010.09.29 20:38:26 »
A 2002-es E12-höz még 3 járt.  :tt2: ;)

Nekem is 3 van. Két távírányítós és egy gombok nélküli.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4897 Dátum: 2010.09.29 20:51:41 »
A 2002-es E12-höz még 3 járt.  :tt2: ;)
A 2005-ös Corollámhoz csak 2-t adtak.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4898 Dátum: 2010.09.29 21:18:01 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_sport_56000km_-toresmentes-4173034
Sziasztok! Mi a véleményetek erről az autóról? Ráraboljak? Gyanús is meg nem is....   :helpsmilie: Érdemes megnéznem?
Köszönök minden hozzászólást!  :flowers:
Gizu.
Eddig hány Corollát néztél meg személyesen?
Én mindenképp megnézném, nem tűnik rossznak. Mondjuk a fővárosi autópiac eladó nem valami bizalomgerjesztő, az tény....a számlán azt látom, hogy valami Lászlóé volt a verda, szóval remélhetőleg nem volt céges kocsi. Lehet nem jól látom, de a 2005ös blokkon és a mögötte lévő számlán mi a 90ezerFt...eszem megáll. Az EmylFrei-nél mindenképp nézz utána a kocsinak.
Nekem tetszik ez a fehér szín, tényleg jól néz ki....de ha SOL-t akarsz, akkor vegyél azt, ne add alább! A SOL belseje sokkal szebb, mint az alatta lévő felszereltségeké, és végtére is azt nézed ha benne ülsz. Lényeg az, hogy nézd meg, és írd meg mik a benyomások.


Gizitee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4899 Dátum: 2010.09.29 21:53:26 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_sport_56000km_-toresmentes-4173034
Sziasztok! Mi a véleményetek erről az autóról? Ráraboljak? Gyanús is meg nem is....   :helpsmilie: Érdemes megnéznem?
Köszönök minden hozzászólást!  :flowers:
Gizu.
Eddig hány Corollát néztél meg személyesen?
Én mindenképp megnézném, nem tűnik rossznak. Mondjuk a fővárosi autópiac eladó nem valami bizalomgerjesztő, az tény....a számlán azt látom, hogy valami Lászlóé volt a verda, szóval remélhetőleg nem volt céges kocsi. Lehet nem jól látom, de a 2005ös blokkon és a mögötte lévő számlán mi a 90ezerFt...eszem megáll. Az EmylFrei-nél mindenképp nézz utána a kocsinak.
Nekem tetszik ez a fehér szín, tényleg jól néz ki....de ha SOL-t akarsz, akkor vegyél azt, ne add alább! A SOL belseje sokkal szebb, mint az alatta lévő felszereltségeké, és végtére is azt nézed ha benne ülsz. Lényeg az, hogy nézd meg, és írd meg mik a benyomások.


Szia, én éppen 3 db-ot, a párom meg vagy 8-at...
Elmegyek és megnézem, megírom mit láttam  :hmmmm:
Flying machine mother if good. (Repülőgépanyahajó :) )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4900 Dátum: 2010.09.29 22:07:41 »
Gizitee!
Te személy szerint mit szoktál megnézni az auton ilyen mustra alkalmával? :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4901 Dátum: 2010.09.30 10:42:20 »
Te kis Drága! Amiről Te írsz, az a középkonzol, de műszerfalként említed az elején...  :tt2: :flowers:
És a középkonzol, az tán nem a műszerfal része  :szemez: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4902 Dátum: 2010.09.30 10:52:14 »
A 2002-es E12-höz még 3 járt.  :tt2: ;)
Akkor majd eladasnal az osszes vevojelolt a harmadik kulcsot probalja kiverni belolunk   :lol:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4903 Dátum: 2010.09.30 10:53:46 »
Na így lesz Kovács bácsinak makulátlan gyári fényezésű autója, amit a rétegvastagságmérős jedi lovagok sem szűrnek ki:
http://racing-bazar.hu/alkatresz/vegyes/2002-es_evjaratu_toyota_corollahoz_keresunk_ezust_karosszeria_elemeket


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4904 Dátum: 2010.09.30 10:57:34 »
na elmentem egy autó állapot felmérésre,tehát futómű,fék,motor diagnosztika.
picit meghökkentem:
-motor hibátlan
-kuplung cserés,főtengely szimering ereszti az olajat,kormánymű zörög,első futómű szilentek csere,kormányösszekötő csere,hátsó szilentek csere,hátsó kerékcsapágyak morognak és lógnak,csere vagy ha kúpos akkor beállítás.
-hátsó fékek fognak,fékcsövek repedezettek,csere
-ezekhez hozzáadódna a vezérlés,szűrők,gyertyák,fékfolyadék,hajtóműolaj,motorolaj csere cirka 200e,de ez csak több lehet,ugyanis nem lát bele a fékdobba pl.
Figyi, kipróbáltad te ezt az autót alaposan a vétel előtt  :hmmmm: ? Mert akkor néhány dolognak azért ki kellett volna derülnie - pl. a kuplungnak meg a hátsó kerékcsapágyaknak biztosan, és valszeg a kormányműnek meg a szilenteknek is.

Ezt az autót nyilvánvalóan jó ideje csak használták. A leírt dolgok egyike sem igazán komoly probléma, "csak" arról van szó, hogy nem csináltattak meg rajta semmit, csak mentek vele.

Ami sürgős, az a vezérlés+olajok+szűrők, plusz a fékcsövek és a kerékcsapágyak. A többit halogathatod kicsit, de azért ne túl sokat. Kérdőjeles számomra a kuplung, mert ha tényleg akut cserés lenne, az csak feltűnt volna már neked is, nem  :?: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )