Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132752 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4785 Dátum: 2010.09.24 22:06:07 »
Micsoda világ :no:
Ezek az eladók be akarják csapni a vevőket :cry:
Mondjuk egy kanu zöldkártya biztos olcsobb ,mint egy motorfelujitás [rohog]

j.b

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4786 Dátum: 2010.09.25 09:18:14 »
Na itt van ez
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra_klima-3987199

bár azt írtátok,hogy volt róla szó egy-másfél hónapja de én nem találom,vélemény?
vagy ez,ha nagyon összeszorítom a fogam,akkor elérhető,de inkább az előző
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_liftback_linea_sol._klima-4106837

ez sem rossz,de a színhez már öreg vagyok :lol:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra-4162330
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.25 09:22:16 írta hispan66 »
Corolla E-11 Liftback Linea Terra 1.6 1999

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4787 Dátum: 2010.09.25 16:31:23 »
Az elsőt már megszakértettük neked, már linkelted ha jól látom.

A másodiknál miért K-s a rendszám? A bal első sárvédőnek totál más a színe, látszik is, hogy a motorháztető illesztései sem jók. Az ülése 110 ezernél hogy lehet kiszakadva? Közel 200 ezernél sincs az enyémnek semmi baja! Hívd fel, hogy mit mondanak rá, így látatlanban én azt mondanám, hogy külföldről behozott, törött, nem kicsit visszatekert. Kérdés, hogy hogy van megcsinálva. Bár a fényezésből ítélve...

A piros nagyon dögös, a képek nyáron készültek. Érdekes lenne tudni, hogy miért adja el most, ha frissen van körbefújva a kocsi (Terra az autó, de mindenhol színre van fújva és látszik, hogy friss a fényezés).
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4788 Dátum: 2010.09.25 17:00:36 »
Én csak azt nem értem, hogy minden legalább 4 éves  Corollában  cca 140 ekm van, az öregebbekben még  esetleg kevesebb :devil:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4789 Dátum: 2010.09.25 17:01:17 »
Ugye?  :sorcerer:
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4790 Dátum: 2010.09.25 17:08:05 »
Szerintem a kedves vevők vágyai szerint alakul a km óra állása :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4791 Dátum: 2010.09.25 22:29:16 »
És van lelketek, szivetek feltekerni a fűtést a jéghideg motornál [rohog]
Nem értem a lelkivilágotokat :no:
Attól hogy szeretem az autómat, még nem fogom kinyalni a s...ét  :) ... Igyekszem rá vigyázni, de mindennek van határa, nem fogok pl. a kelleténél tovább fázni ilyesmi miatt. Miről is beszélünk, hogy emiatt mondjuk 1 perccel később éri el az üzemi hőmérsékletét? Hát... ám legyen. Én megadom neki amire szüksége van, de el is kérem, amire nekem van szükségem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4792 Dátum: 2010.09.25 22:32:49 »
az E-12-ben már nincs csap ott mit csinálnál?  ;)
Szerintem ott is számít azért, hogy fel van-e tekerve a fűtés. Az, hogy milyen a rendszere, ami a vizet szabályozza, szerintem itt mindegy. Bár, ha addig nem nyit ki, amíg nem meleg a víz, akkor indifferens a dolog. Most nincsen az E12-es rendszere teljesen előttem, de majd megnézem, hogy pontosan hol vannak a dolgok helyileg és mi mit zár vagy nyit.
Megkockáztatom, hogy már az E11-ben is fixen része a vízkörnek a fűtésradiátor is, magyarul nincs fűtéscsap, hanem azt szabályzod, hogy átáramoljon-e a levegő a fűtésradiátoron, vagy sem.

OK hogy ennek is van valami egészen minimális hatása a motor felmelegedésének az időtartamára, de ezt meg aztán végképp letojnám. Nálam az összes autóban: beül, beindít, ventillátor be, fűtés maxra. Hogy amint van némi meleg, jöjjön is be. Ne felejtsük már el, hogy ennek biztonsági aspektusa is van (kilátás), nemcsak kényelmi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4793 Dátum: 2010.09.25 22:35:31 »
Szeretett autodnak igenis minnél elöbb megkell közeliteni az üzemi hömérsékletet, különben nagyon kopik hidegen :D
Azt a pár percet igazán ki lehet birni :winkiss:
Különbenis mivel akarsz fűteni ,amikor neki sincs még egy csepp hője se [rohog]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4794 Dátum: 2010.09.25 22:40:19 »
Mai napra volt megbeszélve találkozó a munkahelye előtt,felhívtam és mondtam,hogy közbejött valami az ismerősnek(ami sajnos igaz is),ezért vasárnap mennénk megnézni,szinte végig sem hallgatott..mondván ha ma nem..akkor holnap már viszik ki a piacra..megerősödve látom a gyanúmat,hogy szabadulni akar tőle,vagy nagyon le van égve
Vagy csak elege van a hülye vevőkből (ez most nem rád vonatkozik konkrétan), akik összevissza ígérgetnek, hazudoznak és égbekiáltó kérdésekkel meg ötletekkel jönnek, amúgy pedig a 95 %-uk komolytalan  :wacko: ... Ő csak annyit akar, hogy a vevők igazodjanak hozzá és slussz. Ezen nem szabad megakadnod, ettől még lehet jó az autó.

És ne lovagolj ezen a hidegindítás-dolgon. Nem árt, ha van mód megfigyelni, hogy mit csinál a motor hidegen - de nem is létszükséglet! Ez igazából csak dízeleknél nagyon fontos; benzinesnél kihagyható. Ha melegen minden OK vele (nem füstöl, szép a hangja, nem rángat stb), akkor nagy baja nem lehet. Ez a motor még csak nem is hidrotőkés (amik ha betegek, az elsősorban hidegen vehető észre). Szóval ez ne legyen kizáró feltétel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4795 Dátum: 2010.09.25 22:43:40 »
Szeretett autodnak igenis minnél elöbb megkell közeliteni az üzemi hömérsékletet, különben nagyon kopik hidegen :D
Azt a pár percet igazán ki lehet birni :winkiss:
Különbenis mivel akarsz fűteni ,amikor neki sincs még egy csepp hője se [rohog]
Asszem elég érhetően leírtam a dolgot, nem fogom itt ragozni összevissza  ::) ... Én még autót nem tettem tönkre, sőt aki ismer, tudja hogy mennyire vigyázok rajtuk. Nem így kell kímélni egy kocsit, ez a "felesleges hülyeség" kategória. Alig melegszik be így lassabban, de már csak ismétlem magam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4796 Dátum: 2010.09.25 22:45:44 »
Úgy gondolom, hogy ilyen kis cm3-s autót megöli az automata váltó, ami ráadásul hagyományos.
Nem öli meg. E10-esből vezettem automatát, nem volt vele semmi gond. Nem megy úgy mint a kézi váltós, de teljesen vállalható.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4797 Dátum: 2010.09.25 22:50:38 »
fontos a hideginditás. ha van füst akkor  :no:
erre még én is ezt mondom
De mi köze van ennek a hidegindításhoz? Ha belső tömítetlenség van (gyűrűk, szelepszár-szimeringek), akkor melegen is füstölni fog - sőt, melegen fog csak füstölni igazán! Ha pedig nem stimmel valami a keverékképzéssel vagy a gyújtással, az ugyancsak észrevehető lesz melegen is.

Mi több: vannak bizonyos, előrehaladott motorkopásra utaló jelenségek (pl. a főtengely- és/vagy hajtókar-csapágyak kopogása), amelyek hidegen kevésbé jönnek elő, melegen jobban hallhatóak.

Summa: ha van rá mód, hallgassuk meg vétel előtt hidegen is a motort. De ha ez nem oldható meg, és az autóval amúgy minden stimmel, akkor ettől még bátran meg lehet venni. (Mindez benzinesre érvényes.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4798 Dátum: 2010.09.25 22:53:41 »
Na meg persze mi van ha feketén füstöl mint a dög?  :)
Az injektoros, benzines Toyota? Én ilyet még nem láttam. Ha mégis, akkor az olyan beteg, hogy nem fog kelleni hozzá hidegindítás, hogy észrevedd.

Az, hogy közvetlenül hidegindítás után távozik némi látható sötét színű füst a kipufogóból, normális jelenség - hisz ekkor egy nagyon rövid időre nagyon dús keveréket kap(ott) a motor.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4799 Dátum: 2010.09.25 22:55:50 »
Gondolom egy füstölő autó, ma már nem kaphat zöldkártyát. Szerintem látványosan füstölöt már egy vizsgáztató se vállaná be.
Egy olyat, ami folyamatosan okádja magából a füstöt, talán tényleg nem. De pl. egy olyat, ami csak időnként nyom ki magából némi kék fellegecskét (pl. mert szelepszár-szimeringes) - simán.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )