Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132613 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

j.b

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4725 Dátum: 2010.09.23 09:59:12 »
köszönöm szépen a válaszokat!

Remélem sikerül kifognom egy épkézláb példányt,mert már türelmetlen vagyok ::)nem életbevágó mert van autóm(25 éves Fiat)
Igazából magánszemélytől kéne venni,mert a kereskedésekben siralmas példányok találhatóak,ezekről valami vélemény?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra_klima-3987199

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_luna-4157333

Corolla E-11 Liftback Linea Terra 1.6 1999

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4726 Dátum: 2010.09.23 10:10:46 »
Igazából magánszemélytől kéne venni,mert a kereskedésekben siralmas példányok találhatóak,ezekről valami vélemény?
Hát, nem feltétlen, bár nyilván van benne igazság. Én is kereskedésből vettem (Car-Tom Kft. Budapest, van honlapjuk is, őket korrektnek tartottam a magam részéről), sikerült kifogjak egy rendes autót megkímélten.
Amit belinkeltél: Az első autóról már volt itt szó kb 1-1,5 hónapja, érdemes visszakeresd a hsz-ek között. A másodikat nem ismerem, mindenképpen érdemes megnézni, jó néhány utad lesz, így az országban, mire kifogsz egy jó vételt. De ezzel együtt megéri!
Valójában a képek csak arra szolgálnak, hogy felkeltse az érdeklődését az embernek, mert, ha már képeken is sántít az autó, akkor azt meg sem nézi. De, ha látszik rajta, hogy le van mosva, ki van takarítva becsülettel, akkor azért már sokkal szívesebben utazik, hogy lássa. Legfeljebb kiderül róla pár bibi, ami miatt meghiúsul a biznisz, de ez mindig benne van a pakliban... Sok szerencsét hozzá! ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

j.b

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4727 Dátum: 2010.09.23 10:22:58 »
Igazából magánszemélytől kéne venni,mert a kereskedésekben siralmas példányok találhatóak,ezekről valami vélemény?
Hát, nem feltétlen, bár nyilván van benne igazság. Én is kereskedésből vettem (Car-Tom Kft. Budapest, van honlapjuk is, őket korrektnek tartottam a magam részéről), sikerült kifogjak egy rendes autót megkímélten.
Amit belinkeltél: Az első autóról már volt itt szó kb 1-1,5 hónapja, érdemes visszakeresd a hsz-ek között. A másodikat nem ismerem, mindenképpen érdemes megnézni, jó néhány utad lesz, így az országban, mire kifogsz egy jó vételt. De ezzel együtt megéri!
Valójában a képek csak arra szolgálnak, hogy felkeltse az érdeklődését az embernek, mert, ha már képeken is sántít az autó, akkor azt meg sem nézi. De, ha látszik rajta, hogy le van mosva, ki van takarítva becsülettel, akkor azért már sokkal szívesebben utazik, hogy lássa. Legfeljebb kiderül róla pár bibi, ami miatt meghiúsul a biznisz, de ez mindig benne van a pakliban... Sok szerencsét hozzá! ;)


Toyota márkakereskedésben néztem meg egy autót,mellesleg hónapok óta hirdetik..a sárvédőív korrodált-jó ez még javítható-de a kocsi alvázán a hátsó futómű mellett szó szerint darabok hiányoznak az alvázból,mintha leborotválta volna valami,tényleg a korrózió mennyire jellemző a típusra E11? garázsom sajnos nincs
Corolla E-11 Liftback Linea Terra 1.6 1999

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4728 Dátum: 2010.09.23 10:30:11 »
...ezekről valami vélemény?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra_klima-3987199
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_luna-4157333
Képről mindkettő tetszik, az enyém pont olyan, színre is mint a Terra.  :)
Amúgy a Lunának nevezett, de valójában jól felszerelt Terrát nézném meg először.  :szemez:

Evidens a szakértővel való megnézés, aztán márkaszervizbe elvitel és átnézetés.

Az én 11 éves Corollám sehol sem rozsdásodik és ez sem volt soha garázsos. Ami rozsdás, az törött volt és rosszul csinálták meg! A törés önmagában ne legyen kizáró ok, csak a fő elemek ne sérüljenek (első törésnél fontos a gyári lámpa és a rögzítő fülek megléte (már ha azt mondják, hogy törésmentes), ez ugyanis nagyon gyorsan eltörik egy még nem is vészes, de komolyabb koccanásnál).
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.23 10:32:32 írta kleingy »
         

j.b

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4729 Dátum: 2010.09.23 10:39:49 »
...ezekről valami vélemény?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra_klima-3987199
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_luna-4157333
Képről mindkettő tetszik, az enyém pont olyan, színre is mint a Terra.  :)
Amúgy a Lunának nevezett, de valójában jól felszerelt Terrát nézném meg először.  :szemez:

Evidens a szakértővel való megnézés, aztán márkaszervizbe elvitel és átnézetés.

Az én 11 éves Corollám sehol sem rozsdásodik és ez sem volt soha garázsos. Ami rozsdás, az törött volt és rosszul csinálták meg! A törés önmagában ne legyen kizáró ok, csak a fő elemek ne sérüljenek (első törésnél fontos a gyári lámpa és a rögzítő fülek megléte (már ha azt mondják, hogy törésmentes), ez ugyanis nagyon gyorsan eltörik egy még nem is vészes, de komolyabb koccanásnál).

Szerintetek mennyi az a km amivel még érdemes egy ilyen autót megvenni?Személy szerint 180e a lélektani határ,a szervizzel való átvizsgáltatás meg necces pl hétvégén egy vidéki kisvárosban vételi szándék előtt.
 :hmmmm:
Corolla E-11 Liftback Linea Terra 1.6 1999

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4730 Dátum: 2010.09.23 10:46:28 »
a kocsi alvázán a hátsó futómű mellett szó szerint darabok hiányoznak az alvázból,mintha leborotválta volna valami,tényleg a korrózió mennyire jellemző a típusra E11? garázsom sajnos nincs
Ezt úgy érted, hogy korrózió miatt hiányoztak azok a darabok, vagy kiszakadva voltak? Igazából egyik sem jó, de utóbbinál igen komoly sérülésre lehet gondolni. Gyöngyi teljesen jól írta, nem jellemző a rozsda az E11-re, csak barmolt javítás/festés esetén, de ez jó eséllyel kiszúrható.
Tudni kell, hogy a facelift utáni E11-ek felszereltsége sokkal gyérebb, mint a facelift előttieknél, annak ellenére, hogy a felszereltségi szintek elnevezése nem változott. Pl. sok olyan '99-es békaszemű van, amiben 2Xlufi, állítható kormány, elektromos ablak, esetleg ABS is van, szemben az enyémmel, amiben csak vezető oldali lufi van, meg klíma gyárilag, a központi zár és az elektromos ablak utólagos extra. Nem kell túl sok logikát keresni ebben, ez szerintem full káosz a Toycsinál  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

j.b

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4731 Dátum: 2010.09.23 10:52:55 »
a kocsi alvázán a hátsó futómű mellett szó szerint darabok hiányoznak az alvázból,mintha leborotválta volna valami,tényleg a korrózió mennyire jellemző a típusra E11? garázsom sajnos nincs
Ezt úgy érted, hogy korrózió miatt hiányoztak azok a darabok, vagy kiszakadva voltak? Igazából egyik sem jó, de utóbbinál igen komoly sérülésre lehet gondolni. Gyöngyi teljesen jól írta, nem jellemző a rozsda az E11-re, csak barmolt javítás/festés esetén, de ez jó eséllyel kiszúrható.
Tudni kell, hogy a facelift utáni E11-ek felszereltsége sokkal gyérebb, mint a facelift előttieknél, annak ellenére, hogy a felszereltségi szintek elnevezése nem változott. Pl. sok olyan '99-es békaszemű van, amiben 2Xlufi, állítható kormány, elektromos ablak, esetleg ABS is van, szemben az enyémmel, amiben csak vezető oldali lufi van, meg klíma gyárilag, a központi zár és az elektromos ablak utólagos extra. Nem kell túl sok logikát keresni ebben, ez szerintem full káosz a Toycsinál  :hug:


Nem,nem korrózió miatt hiányzott,hanem valami sérülés lehetett,az ívek viszont a hátsó kerékjáratban totál rozsdásak,mivel még nem volt autóm amiben volt A.B.S nem tudom megítélni mennyire szükséges,szerintem a klíma fontosabb,sok ismerős mondja,hogy télen az A.B.S inkább átok
Corolla E-11 Liftback Linea Terra 1.6 1999

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4732 Dátum: 2010.09.23 10:55:22 »
...ezekről valami vélemény?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra_klima-3987199
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_luna-4157333
Képről mindkettő tetszik, az enyém pont olyan, színre is mint a Terra.  :)
Amúgy a Lunának nevezett, de valójában jól felszerelt Terrát nézném meg először.  :szemez:

Evidens a szakértővel való megnézés, aztán márkaszervizbe elvitel és átnézetés.

Az én 11 éves Corollám sehol sem rozsdásodik és ez sem volt soha garázsos. Ami rozsdás, az törött volt és rosszul csinálták meg! A törés önmagában ne legyen kizáró ok, csak a fő elemek ne sérüljenek (első törésnél fontos a gyári lámpa és a rögzítő fülek megléte (már ha azt mondják, hogy törésmentes), ez ugyanis nagyon gyorsan eltörik egy még nem is vészes, de komolyabb koccanásnál).

Szerintetek mennyi az a km amivel még érdemes egy ilyen autót megvenni?Személy szerint 180e a lélektani határ,a szervizzel való átvizsgáltatás meg necces pl hétvégén egy vidéki kisvárosban vételi szándék előtt.
 :hmmmm:
Ezzel kapcsolatban B.S.-t idézném. Ő azt mondja teljesen jogosan, hogy nem feltétlenül kell megijedni a 180.000km-től, hiszen, ha előírt km-nél az előírt minőségű alkatrészeket cserélték, plussz netán nem is hajtották szét az autót, akkor jobb vétel is lehet, mint egy 100.000km-t nagyvárosban használt példány (futómű-kuplung-váltó-motor kopás). Nemhiába néznek ki újszerűnek a Németből behozott 200.000km-t (80%-ban autópályán futott VW-k Audik, stb). Ezeket visszatekerik 80-90.000-re, leinformálás nélkül kutya meg nem mondja, hogy mennyit ment valójában...
Persze, ha ilyen futásteljesítményű Corit nézel, még alaposabban kell vizsgálódni, hibák után keresgélni, de a népítéletekben is olvastan olyat, 240.000km után sincs semmi nem várt meghibásodása az autónak. Extrém tartós szerkezet, csak az előírt dolgokat hiánytalanul meg kell neki adni!!!
Mondok egy meredeket: Bemész egy hozzád közel eső Toyota szervizbe, összeismerkedsz az egyik szervizessel (legjobb, ha eleve van ilyen barátod), és megbeszéled vele, hogy kísérjen el adott esetben... Én vásárlás után léptem meg ezt, azóta is az a srác foglalkozik az autómmal csak és kizárólag... :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4733 Dátum: 2010.09.23 11:04:33 »
Nem,nem korrózió miatt hiányzott,hanem valami sérülés lehetett,az ívek viszont a hátsó kerékjáratban totál rozsdásak,mivel még nem volt autóm amiben volt A.B.S nem tudom megítélni mennyire szükséges,szerintem a klíma fontosabb,sok ismerős mondja,hogy télen az A.B.S inkább átok
Hát, akkor elkerülendő az a kocsi, bár nem tudom, hogy Téged mennyire avattak be ebbe a sérülésbe, mindenesetre csak úgy nem hiányzik a kaszniból "néhány darab"... pláne, hogy alváznak igen nagy a szerepe a merevségben!!!
Az ismerősöknek üzenném, hogy az ABS-t ESP-t is meg kell tanulni használni!!! Aki ilyeneket gondol, inkább ne mondja, mert azonnal elárulja, hogy kutyát nem ért hozzá... :whistling:
Az ABS-sel nőhet a fékút valóban, csak az nem mindegy, hogy fékezés közben is irányítható marad az autó, mivel nem blokkolva csúsznak az első kerekek. És nem, nem hibásodott meg, ha vészfékezésnél dobol az ember lábán a pedál, hanem pont akkor működik jól! ;)
Ha ez ESP-vel is kombinálva van, ne adj isten kiegészítve elektronikus fékerőelosztóval, az maga a kánaán, de gyakorlati ismeretek nélkül így sem ér semmit.
Gondoljunk csak bele, Leszámítva a kis autókat már nem is gyártanak szinte ABS nélküli autót, mint, ahogy klímát is beleraknak már szinte mindbe! Ez azért nem véletlen... :nono: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4734 Dátum: 2010.09.23 11:09:38 »
Ez a szerelő jöjön velem megnézni jó dolog lenne csak: ö se lát bele, max a hibákat látja meg jobban. Két autószerelő barátom (mindkettő nagyon jó szerelő) vett használt autót az egyik- motorgenerállal kezdte, a másik motorkerékpátt vett- azt is fel kellett ujitani.
Ezek után  megértem, ha nem kell neki eldönteni, hogy másnak jó-e az autó.
Egyébként én eddig inkább mázlista voltam  használtautóvásárlásban, de volt 1-2 befürdésem is.

j.b

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4735 Dátum: 2010.09.23 11:14:37 »
Gondoljunk csak bele, Leszámítva a kis autókat már nem is gyártanak szinte ABS nélküli autót, mint, ahogy klímát is beleraknak már szinte mindbe! Ez azért nem véletlen... :nono: ;)
[/quote]

Igazad lehet ::)Jómagam is inkább támogatom a magasabb felszereltségű modelleket,főként amelyek a biztonságra teszik a hangsúlyt.
Csak találnék már ::) Sosem volt Toyotám,de jó ideje "fan" vagyok,igaz sokan ütődöttnek néznek,hogy egy csúnya,öreg autóra majd egy milliót hajlandó lennék áldozni :lol:
Corolla E-11 Liftback Linea Terra 1.6 1999

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4736 Dátum: 2010.09.23 11:18:28 »
Érdekesség: legjobb tudomásom szerint 2 lufi csak az 1.6-osokhoz járt. Egyébként a felszereltségek tényleg iszonyatosan átláthatatlanok az E11-eknél, de azt, hogy eredetileg mi, könnyen meg lehet mondani, a többi extra pedig csak jól jöhet. Lásd a linkelt Luna nevű, ám valójában Terra kocsit, amiben nagyon sok extra van.
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4737 Dátum: 2010.09.23 11:25:26 »
Bárcsak bevállalhatnék egy ilyet! Jó ideig nem váltanék autót... csak piccit OFF  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4738 Dátum: 2010.09.23 11:27:43 »
Gondoljunk csak bele, Leszámítva a kis autókat már nem is gyártanak szinte ABS nélküli autót, mint, ahogy klímát is beleraknak már szinte mindbe! Ez azért nem véletlen... :nono: ;)

Igazad lehet ::)Jómagam is inkább támogatom a magasabb felszereltségű modelleket,főként amelyek a biztonságra teszik a hangsúlyt.
Csak találnék már ::) Sosem volt Toyotám,de jó ideje "fan" vagyok,igaz sokan ütődöttnek néznek,hogy egy csúnya,öreg autóra majd egy milliót hajlandó lennék áldozni :lol:

[/quote]
Naná hogy nem véletlen! Huzni kell a többivel másként nem lehet eladni.
Én inkább ujabbat, megkiméltebbet választanék ugyanannyiért mint a jobban felszerelt, leharcoltat.
Bár az is igaz, hogy a + felszereltség árát , jórészt ugyse tudja az eladó érvényesiteni.-tehát a vevő nyer rajta.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4739 Dátum: 2010.09.23 11:30:30 »
Viszont túl sok az első szériás vvt-i motorok meghibásodásának lehetősége, akkor már inkább egy 1-2 évvel öregebb, ám tényleg jobban felszerelt 4EFE.