Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142721 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4350 Dátum: 2010.09.01 10:44:08 »
És a te oldaladi légzsákkal mi van? Nem egyben mutatja...? Sztem nálam is ég vagy villog (csak 1 légzsákom van), aztán x másodperc múlva elalszik.

Ez nem a műszerfalon levő légzsák ikon ami villogott maje elaludt, hanem a középkonzol baloldalánm egy "passenger" felirtú mező, abben egy övbekötés-figyelmeztető, meg egy szöveges "passenger airbag" feliratú. (vagy hasonló), N ez villogott, aztán hagyta abba.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4351 Dátum: 2010.09.01 10:48:49 »
...Majd' 6 éve hajtok egy 1.4-est, nekem elég. Jártunk vele Horvátországban, tetőig rakva, négy személlyel, bírta a hegyeket is. Mondjuk ez hatch, a kombiba nyilván többet lehetne tömni.

Kösz a részletes válaszokat! Igen, állapotfelmérés lesz mindenképp.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4352 Dátum: 2010.09.01 11:04:36 »
Ez már az a futás, ahol a lengéscsillapítók, kuplung előbb-utóbb elkezdenek fáradni. Az újpesti szervizben mindkettő átlagos élettartamát olyan 250e környékére lőtték be.
Ha egy kicsivel többet fut városban, vagy a gazdi szereti nyomkodni, csúsztatni a kuplungot, akkor jóval kevesebbet bír a kuplung. Nem nehéz megállapítani, hogy nagyjából milyen állapotban van a szerkezet: Ha kemény a pedál és/vagy nagyon fent fog, akkor nem sok van hátra belőle. Ha nem nyomod a kuplungot és csörgő-zörgő hangot hallasz, miközben jár a motor, de benyomva a pedált ez megszűnik, szintén kuplung gyanús a dolog. Lengéscsillapítót én a klasszikus módon szoktam ellenőrizni: kézzel-saját súllyal lenyomom az autó mind a 4 sarkát, majd elengedve 1X(!!!) visszarugózhat és megáll. Ha többször rugózik egymás után, akkor az is a végét járja. Valahogy így tanították anno.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4353 Dátum: 2010.09.01 11:10:13 »
Köszi.

ESP szerintem opcióként rendelhető volt ekkoriban (2004-2005), legalábbis sok kocsinál állítja a tulaj hogy van.
Hogy lehet leellenőrizni? Van neki visszajelzője, vagy kikapcsológombja? Netán a motortérből megállapítani?

Nem feltétlen szeretnék vele krosszozni a belvárosban hogy megtudjam van-e benne...  ::)
Persze tudom, szervízben megmondják, de azért ezt jó előre tudni...

Köszönöm!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4354 Dátum: 2010.09.01 11:11:01 »
Ha nem nyomod a kuplungot és csörgő-zörgő hangot hallasz, miközben jár a motor, de benyomva a pedált ez megszűnik, szintén kuplung gyanús a dolog.
Ez is tipikus kuplunghiba? :eek:
         

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4355 Dátum: 2010.09.01 11:12:45 »
Ha nem nyomod a kuplungot és csörgő-zörgő hangot hallasz, miközben jár a motor, de benyomva a pedált ez megszűnik, szintén kuplung gyanús a dolog.
Ez is tipikus kuplunghiba? :eek:


Így van, de ez nem feltétlen jelent bajt! (már ha diszkrét a zaj)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4356 Dátum: 2010.09.01 11:15:24 »
Ha nem nyomod a kuplungot és csörgő-zörgő hangot hallasz, miközben jár a motor, de benyomva a pedált ez megszűnik, szintén kuplung gyanús a dolog.
Ez is tipikus kuplunghiba? :eek:
Nem vagyok autószerelő, de úgy tudom, hogy ilyenkor a kuplungban lévő kis rugók zöröghetnek, vagy vannak eltörve. Jobb esetben viszonylag halk csörgedezés hallatszik. Ha csak ennyi az észrevétel és semmi negatívum nincs ezen kívül, akkor még azért nyugodtan lehet használni tovább. A kemény, fent fogó kuplungra már ráfér a csere.
ezek a kis rugók a kinyomó csapágyban, amik zöröghetnek
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.01 11:21:39 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4357 Dátum: 2010.09.01 11:25:39 »
Vazz, az első nap óta van ez a hang az enyémnél... és senki se tudta pontosan megmondani, hogy mitől lehet.  :wacko:
Sebaj, ebben a hónapban úgyis cserélem a kuplungot.  :clap:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4358 Dátum: 2010.09.01 11:27:26 »
Vazz, az első nap óta van ez a hang az enyémnél... és senki se tudta pontosan megmondani, hogy mitől lehet.  :wacko:
Sebaj, ebben a hónapban úgyis cserélem a kuplungot.  :clap:
Nyugodt lélekkel megbízhatsz az AISINban  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4359 Dátum: 2010.09.01 11:33:04 »
Vazz, az első nap óta van ez a hang az enyémnél... és senki se tudta pontosan megmondani, hogy mitől lehet.  :wacko:
Sebaj, ebben a hónapban úgyis cserélem a kuplungot.  :clap:

Hát, ha látta (hallotta) szerelő is, akkor az valszeg nem kupplung. Nem feltételezem róla hogy ne tudná, ez elég triviális.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4360 Dátum: 2010.09.01 11:34:57 »
ESP szerintem opcióként rendelhető volt ekkoriban (2004-2005), legalábbis sok kocsinál állítja a tulaj hogy van.
Sok tulaj azt sem tudja mi az ESP, csak x-elget a hasznaltauto.hu-n mindent....pl. sok fapad suzukiban is van ESP a tulaj szerint  :lol:
Szerintem az E12-es Corollák esetében csak a TS-ekben volt ESP itt Magyarországon.....de ahogy nézem a műszerfalon, van (vak) VSC visszajelző, szóval amelyikben valóban van ESP, ott a VSC ikonnak villannia kellene gyújtáskor.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4361 Dátum: 2010.09.01 11:50:21 »
ESP szerintem opcióként rendelhető volt ekkoriban (2004-2005), legalábbis sok kocsinál állítja a tulaj hogy van.
Hogy lehet leellenőrizni? Van neki visszajelzője, vagy kikapcsológombja? Netán a motortérből megállapítani?

Motortér vonatkozó része. Ha van VSC a kocsiban, akkor annak a kapcsolója emlékeim szerint a tükörállítás kapcsolóját is tartalmazó műanyag panelban lesz. A visszajelzője a benzinóra felett, a műszerfal jobb szélén kell, hogy legyen.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.01 11:52:56 írta Satriani »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4362 Dátum: 2010.09.01 11:59:01 »
ESP szerintem opcióként rendelhető volt ekkoriban (2004-2005), legalábbis sok kocsinál állítja a tulaj hogy van.
Sok tulaj azt sem tudja mi az ESP, csak x-elget a hasznaltauto.hu-n mindent....pl. sok fapad suzukiban is van ESP a tulaj szerint  :lol:
Szerintem az E12-es Corollák esetében csak a TS-ekben volt ESP itt Magyarországon.....de ahogy nézem a műszerfalon, van (vak) VSC visszajelző, szóval amelyikben valóban van ESP, ott a VSC ikonnak villannia kellene gyújtáskor.
Gyerekek! Tesóm mesélte sztori:
Egyik ismerőse vett használtan egy 136LE-s Corolla Versot. Kérdezi tesóm, hogy na, milyen? Erre a tulaj: Öcsém, nagyon jól fekszi az utat, qva jó ez az ESP!!!  :D [rohog] [rohog]
Erre tesóm: Az csak vészhelyzetben dolgozik, normál körülmények között nem működik...
Aztán kijavítottam, hogy az az ESP esetünkben VSC, de mindegy... én, meg fogtam a fejem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4363 Dátum: 2010.09.01 13:28:20 »
ESP szerintem opcióként rendelhető volt ekkoriban (2004-2005), legalábbis sok kocsinál állítja a tulaj hogy van.
Hogy lehet leellenőrizni? Van neki visszajelzője, vagy kikapcsológombja? Netán a motortérből megállapítani?

Motortér vonatkozó része. Ha van VSC a kocsiban, akkor annak a kapcsolója emlékeim szerint a tükörállítás kapcsolóját is tartalmazó műanyag panelban lesz. A visszajelzője a benzinóra felett, a műszerfal jobb szélén kell, hogy legyen.


Wow... Emelem kalapom.

Kösz!!!

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4364 Dátum: 2010.09.01 14:31:19 »
Azt nem tudjátok, hol találhatnék 2004-es (ráncfelvarrott) Corolla prospektust, vagy legalább felszereltség-leírásokat?
Ezeket találtam:
http://www.toyota.co.uk/bv/1024-heritage/Brochures/Corolla/Corolla_Dec04.pdf
Bár ott a felszereltségeket máshogy hívták, és valószínűleg máshogy is álltak össze.

http://www.toyotamiskolc.hu/muszaki_adatok/toyota_corolla_wagon.pdf