Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142442 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4320 Dátum: 2010.08.31 14:08:00 »
Azt le tudnátok írni nekem, hogy milyen sorrendben megy pontosan egy ilyen használtautó vétel?
Most le van foglalózva a kocsi. Csütörtökön elvisszük szervizbe.
Ha minden ok, akkor kötök rá egy biztosítást. A kereskedés megcsináltatja az eredetiség vizsgát.
Ezután ki kell fizetnem a teljes összeget és csak utána íratják át az okmányirodában?

Bocsi, hogy ilyen béna vagyok és sokat kérdezek, de ez az első, és nem akarok nagyon befürödni.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4321 Dátum: 2010.08.31 14:15:48 »
Nekem az eladó (magánszemély) eleve hozta az eredetiségvizsgáról a papírt, na meg a kocsit vételkor (átnézés, megegyezés után). Eljött hozzánk, megírtuk a szerződést, hazavittem, majd még aznap este a neten kötöttem biztosítást és rá 1 héten belül átírattam az ocsmányirodában (mivel az előző biztosítás él még x napig a kocsira).

Ja igen: előző tulaj(ok)ról nincs infod?? Nem tudsz beszélni vele?
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4322 Dátum: 2010.08.31 14:17:52 »
Azt le tudnátok írni nekem, hogy milyen sorrendben megy pontosan egy ilyen használtautó vétel?
Most le van foglalózva a kocsi. Csütörtökön elvisszük szervizbe.
Ha minden ok, akkor kötök rá egy biztosítást. A kereskedés megcsináltatja az eredetiség vizsgát.
Ezután ki kell fizetnem a teljes összeget és csak utána íratják át az okmányirodában?

Bocsi, hogy ilyen béna vagyok és sokat kérdezek, de ez az első, és nem akarok nagyon befürödni.
Az "első alkalomnál" mindenki bénázik egy kicsit...cöcöcö...  [rohog]
Nekem annyi volt, hogy biztosítást intéztem én, minden egyebet (műszakiztatni is kellett a kocsimat) a kereskedő. Aztán, a közösen megbeszélt időpontban aláírtam a rakat papírt (hitelt is intéztek) és mehettem világgá. Azt nem tudom, hogy azóta (2008. november) mindez változott-e valamiben.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4323 Dátum: 2010.08.31 14:59:17 »
:) Köszi az infókat.
A mostani tulaj nevét tudom, aki bizományban árulja. Az előző tulaj pedig családtag volt. Szerintem nem érdemes náluk érdeklődni.
Ha a biztosítást az előző tulaj esetleg nem fizette, az kiderül valamikor? Nem szeretném majd én fizetni helyette a tartozást...
Az létezik, hogy a forgalmiba nincs matrica beragasztva, csak egy szám beírva meg egy pecsét? Én még ilyet nem láttam, a kereskedő szerint normális, az övé is ilyen...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4324 Dátum: 2010.08.31 15:09:54 »
:) Köszi az infókat.
A mostani tulaj nevét tudom, aki bizományban árulja. Az előző tulaj pedig családtag volt. Szerintem nem érdemes náluk érdeklődni.
Ha a biztosítást az előző tulaj esetleg nem fizette, az kiderül valamikor? Nem szeretném majd én fizetni helyette a tartozást...
Az létezik, hogy a forgalmiba nincs matrica beragasztva, csak egy szám beírva meg egy pecsét? Én még ilyet nem láttam, a kereskedő szerint normális, az övé is ilyen...
A forgalmi rendben, nekem is csak dátum, 11 jegyű számsor, aláírás és pecsét van.
A biztosítást érdemes megérdeklődnöd egy üzletkötőtől, nehogy tényleg gond legyen, jó a meglátásod. Bár, hozzátenném, hogy a logika úgy diktálja, hogy Te, mint új tulaja az autónak nem lehetsz felelősségre vonható az előző tulaj hanyagsága miatt. Mindenesetre erre a kérdésedre pontos választ egy biztosítós üzletkötő tud adni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4325 Dátum: 2010.08.31 15:19:40 »
... csak szóbeli tájékoztatást adnak az autóról.  :censored:

:D Nagyonnagy.

Az állapotfelmérés tudtommal egy szolgáltatás, ami - ahogy Gyöngyi is írja - állapotlappal jár.
Nekem is csak szóbeli tájékoztatást adtak a ToyotaEmilFreynél. Állapotfelmérő lapot nem készítenek szerintem külsős hozott autóra.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4326 Dátum: 2010.08.31 15:22:48 »
Na várjunk csak!
Ha a szóbeli tájékoztatás arra vonatkozik, hogy megnézik ők is rendszám alapján a Toyota online rendszerében - mivel állítólag vezetett szervizkönyves - akkor az oké.  :szemez:
Ezt az infot tényleg csak jóindulatból adhatják ki, a tulaj beleegyezése nélkül nem.  :)

A szóbeli tájékoztatás a műszaki átnézésre is áll. Lehet a felelősséget nem akarják vállalni, ha nem vesznek észre egy egy komolyabb hibát, nameg nem akarnak egy egy bírósági ügybe belefolyni, nekik ez a 10ezer Ft nem pénz.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4327 Dátum: 2010.08.31 15:24:30 »
Ez furi. Ahogy írta Satriani, ez szolgáltatás, nem extra valami.
Volt már régebben szó egy autóról, amit átnézettek ugyanígy külsősként márkaszervizben, kapott állapotfelmérőt, de a vevőnek nem tetszett, ám az eladó kérte/megvette a lapot, merthogy így majd jobban tudja árulni, hogy készült róla hivatalos, Toyotás műszaki lap.  :surrender:
         

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4328 Dátum: 2010.08.31 15:31:07 »
Most le van foglalózva a kocsi. Csütörtökön elvisszük szervizbe.
Ha minden ok, akkor kötök rá egy biztosítást. A kereskedés megcsináltatja az eredetiség vizsgát.
Ezután ki kell fizetnem a teljes összeget és csak utána íratják át az okmányirodában?
Emlékeim szerint pont így zajlott nálam is most márciusban, azzal a különbséggel, hogy én szerelővel mentem, és csak utána foglalóztam.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4329 Dátum: 2010.08.31 15:33:30 »
Kicsit tájékozatlan a kolléga a motort illetően
Gyöngyi ezt ismered?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4330 Dátum: 2010.08.31 15:43:26 »
Enyhén tájékozatlan. :clap: Meg ha ebben van ABS, megeszem a kalapom.  :winkiss:
Ismerős a szín és a rendszám is (konkrétan ez az egyetlen ilyen színű E11, amit élőben láttam :D), bár nem Érden fotózták sztem. Amúgy meg angol, gyári ködlámpa és ülésfűtés van pluszban benne és neki nincs letörve a középkonzolon a kis ajtó.  :devil:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4331 Dátum: 2010.08.31 15:55:39 »
... és neki nincs letörve a középkonzolon a kis ajtó.  :devil:
Nekem sincs  :tt2: :tt2: :tt2: :D
csak szépen "kiépítettem a helyéről, hogy beinstallálható legyen a Blau fejegységem.  :yes:

 :D közben rájöttem, hogy nem is ugyanúgy néznek ki a középkonzoljaink, de mindegy... attól még lehet vicceskedni  :D :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.31 16:03:25 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4332 Dátum: 2010.08.31 15:56:38 »
A szóbeli tájékoztatás a műszaki átnézésre is áll. Lehet a felelősséget nem akarják vállalni, ha nem vesznek észre egy egy komolyabb hibát, nameg nem akarnak egy egy bírósági ügybe belefolyni, nekik ez a 10ezer Ft nem pénz.

Akkor vigyem inkább máshova?  :hmmmm:


musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4333 Dátum: 2010.08.31 16:06:02 »
Ha a biztosítást az előző tulaj esetleg nem fizette, az kiderül valamikor? Nem szeretném majd én fizetni helyette a tartozást...
Biztosan kiderül, majd ha Ő új biztosítást akar kötni. Ugyanis a kötelező nem csak járműre szól, hanem nagyon is személyhez köthető. Ha Te most megveszed az autót, Ő az adásvételivel beballaghat az előző biztosítójához, hogy megszüntesse a kötelezőt. Az autón tulajdonképpen nem lesz biztosítás.(Kleingy rosszul írta!) Majd amikor Te kötöd a kötelezőt rá, akkor a szerződésen szereplő dátum és az aznapi dátum alapján  kiszámolnak neked egy MABISZ díjat, ugyanis a nem biztosított autókra a szövetség vállalja a biztosítási felelősséget. :excl:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4334 Dátum: 2010.08.31 16:13:57 »
A szóbeli tájékoztatás a műszaki átnézésre is áll. Lehet a felelősséget nem akarják vállalni, ha nem vesznek észre egy egy komolyabb hibát, nameg nem akarnak egy egy bírósági ügybe belefolyni, nekik ez a 10ezer Ft nem pénz.
Akkor vigyem inkább máshova?  :hmmmm:
Szerintem nem érint ez az átvizsgálás olyan fajsúlyos dolgokat, amiket utólag perelni lehetne... Sztem max annyi, hogy felemelik, átmozgatják a futóművet, átnézik, hogy nincs-e olajfolyás alul, esetleg rétegvastagság mérővel végig nézik az elemeket, és, úgy általában a külső jegyeket szemrevételezik. Nyilván olyan nem jöhet szóba, hogy szétszedik a motort, hogy milyen állapotban van belül, ez minden használt autó esetében zsákbamacska. Azt mondtad, hogy full hideg indításkor sem volt semmi füstje, akkor valószínűleg nincs belül sem nagy gondja az autónak.
Én a használat közben vettem észre pár ezer km megtétele után, hogy csipegeti az olajat. Nincs olajfolyásom, egészséges a kipufogóm, ... passz, hogy konkrétan hova tűnik, de ez van. Majd egyszer, ha lesz rá elég pénzem és súlyosbodik az olajfogyasztás, meg fogom csináltatni, így hetente nézem, és pótlom a hiányzó mennyiséget, már, ha szükséges.
Mindezzel csak arra akartam célozni, hogy egy márkaszerviz sem tud olyan mélyremenően megbizonyosodni az autód állapotáról, meg nyilván a felelősség miatt nem is akar túlságosan. Viszont az is informatív, ha utána néznek a szerviz adatbázisában, hogy miket javítottak rajta, milyen alkatrészeket cseréltek. Már, ha szakszervizbe hordták...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i