Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132395 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4290 Dátum: 2010.08.30 21:27:43 »
Ez egy nagyon bölcs döntés. Arról nem is beszélve, hogy az esetleges hibák feltárása már a későbbiekben is jól jön, hiszen lehet tudni, hogy mit kell cserélni és mennyibe lesz az.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4291 Dátum: 2010.08.30 21:29:48 »
Amúgy ez még ugye sima 1,6 16V, és nem vvti?

glautner! Ha le is foglalóztad már, gondolom, be is indíttattad? Talán már próbáltad is? Ha beindítottad, meggyőződtél, hogy hidegen indították? Én indítás előtt mindig mögé állok és nézem a kipuffot indításkor, nem-e füstöl, ilyesmi... Volt bármi gond vele?

Amikor a sajátunkat vettem, első dolgom volt, hogy felnyitottam a motorháztetőt, és végigtapogattam a motort, csöveket, leömlőt. November közepén sütötte a kezemet a hideg, tehát hidegindítás volt... ;) (Bpest, Car-Tom kft. Autókereskedés a Corvin u. 2-4.) Korrektek voltak velem, minden téren.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4292 Dátum: 2010.08.30 21:33:04 »
Ez még nem vvt-i
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4293 Dátum: 2010.08.30 21:37:32 »
Szerintem is jó döntés a szevizben átvizsgáltatni, én ezt sajna kihagytam, bár nem derült ki eddig az autómról nagy ***.

Félre ne érts. Mivel 10 éves autót készülsz venni, számolnod kell azzal, hogy egyre kevesebb hely van egy ilyen autó kasztniján, amit ne javítottak volna már. A lényeg, hogy normálisan legyen javítva, ne kókányolva, mert ez az ár csak ebban az esetben vállalható. Ha bármi turpisság derülne ki róla az átvizsgálás során, azonnal alkudni kell, ha nem engednek, akkor elállni az üzlettől.
Szerintem, csak keménykednek, amikor nem engednek az árból, ha látják rajtad, hogy "tényleg ügyfél" vagy, és kellően kitartó  :flowers:, akkor fognak engedni. Úgy gondolom, nekik is eladó a kocsi...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4294 Dátum: 2010.08.30 21:41:20 »
Ez még a 4A-FE. Volt hidegindítás. Nem volt füst szerencsére. Mentem is vele egy keveset. Szerintem tök jól ment. A hangja is rendben volt. Kinyitott motorháznál csak az a halk óraműszerű ciripelés hallatszott.
A motortér rendezettnek tűnt. Pl. toyota akksi van benne. Gondolom nem az eredeti már (nem találtam rajta a dátumot). De talán azt jelenti, hogy nem sajnálták tőle...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4295 Dátum: 2010.08.30 22:02:25 »
Ez még a 4A-FE. Volt hidegindítás. Nem volt füst szerencsére. Mentem is vele egy keveset. Szerintem tök jól ment. A hangja is rendben volt. Kinyitott motorháznál csak az a halk óraműszerű ciripelés hallatszott.
A motortér rendezettnek tűnt. Pl. toyota akksi van benne. Gondolom nem az eredeti már (nem találtam rajta a dátumot). De talán azt jelenti, hogy nem sajnálták tőle...

Akkor, barátom, legyél túl azon a szervizes átvizsgáláson, kívánom, hogy ne legyen semmi komolyabb észrevételük vele kapcsolatban, üsd nyélbe a bizniszt és használd boldogan. De tényleg. Ja, azért azt olvasd még át párszor, amit Barna múlt héten összeszedett vásárlás utáni NAGYONNAGY szevizzel kapcsolatban. Gyűjtsd rá az anyagiakat szervizeléshez és ügyelj, hogy mindig az előírt dolgokat tetesd bele. Bármi, ami eszedbe jut, itt a fórumon megválaszolásra kerül  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4296 Dátum: 2010.08.30 22:04:48 »
Köszi szépen :). Ha van friss infó, jelentkezem.

flowman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4297 Dátum: 2010.08.31 00:54:08 »
Sziasztok,

Én is Corolla vásárlás előtt állok, és rögtön találtam egy elég érdekes hirdetést:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_sol-4107795

Ebben vajon mi lehet a kamu? :D Nagyon olcsónak tűnik elsőre.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4298 Dátum: 2010.08.31 01:33:44 »
Udv a forumon!

Nem ir kilometert (szvsz. ez azt jelenti, hogy sok), es szerintem nem is gyanusan olcso. 8eves mar.

Stilusat tekintve amugy nem tudom hova tenni az autot, elso koptato, ts jel, krom hutoracs, folia, aztan meg sarfogo gumi, meg vonohorog... :wacko: (Hol az alufelni?)

(vonohorgos hasznaltautot nagyon nezesd meg vasarlas elott)

Tovabba kerdezz ra a gyari fedelzeti computeres magnora is, mert az sem ket filler, ha eladtak belole es van ra igenyed.
kisa
born to ride

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4299 Dátum: 2010.08.31 03:49:51 »
Hol az alufelni?
Beszámított autónál érdemesebb külön eladni. Esetleg valaki a beadás után ügyeskedett.

A vonóhorog 3-4 bútorszállításnál behozza az árát. A gömbön lehet látni, ha keveset, vagy alig használták. A nem rozsdás Bosal-t tuti átfestették.-(

Néhány hozzászólással feljebb a bőrözésről volt szó. Az én E12-m Terra+ (a plussz az oldallégzsákokat jelölte a maga idejében) gyárilag PU kormányos, amit vékonynak éreztem, kicsit irritálta a kezem. Kecskemét-Kadafalván bőröztettem (szürke-kék), a váltógombot bónusz csinálták. Szépen dolgoztak, de sajnos 20e km körül kopni kezdett, ez a kék felületen sajnos jobban látszik.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4300 Dátum: 2010.08.31 07:26:25 »
Sziasztok,

Én is Corolla vásárlás előtt állok, és rögtön találtam egy elég érdekes hirdetést:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_sol-4107795

Ebben vajon mi lehet a kamu? :D Nagyon olcsónak tűnik elsőre.
Nem olcsó. 2002-es, a km rejtély, el akarják adni, nem csak hirdetni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4301 Dátum: 2010.08.31 08:05:29 »
Sziasztok,

Én is Corolla vásárlás előtt állok, és rögtön találtam egy elég érdekes hirdetést:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_sol-4107795

Ebben vajon mi lehet a kamu? :D Nagyon olcsónak tűnik elsőre.

3db kép és ilyen gyér jellemzés alapján lehetetlen megmondani, hogy mi a kamu. Valami biztos, első blikkre nekem a fullfényes kormány tűnik fel, ez közel 200.000km-t jelenthet ránézésre. Szervizkönyv nincs. Az ár szerintem se kevés, sőt, bőven alku köteles mindkét részről. A magam részéről csak akkor nézném meg az ilyen hiányosan hirdetett autókat, ha éppen véletlenül arra visz az utam, amúgy nem utaznék 100km-nél többet érte. Ha hozzád közel esik nézd meg mindenképpen...  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4302 Dátum: 2010.08.31 10:35:34 »
Sajnos a kereskedő nagyon tiltakozik, hogy elvigyük márkaszervizbe. Mindenáron azt akarják, hogy én vigyek szerelőt. Azt mondta, hogy tényleg nincs semmi baja, higgyem el... Neki nincs ideje arra, hogy elmenjünk vele szervizbe. Visszaadja a foglalót, aztán majd megveszi más. Na ja...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4303 Dátum: 2010.08.31 10:42:51 »
Hát ha egy kocsinak nincs baja, nem szoktak azon görcsölni, hogy elviszed átnézetni (akár vmi kollegája menjen veled vagy hagyj ott letétben vmi cuccot).
Vagy egy kötsög a kereskedő.
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4304 Dátum: 2010.08.31 10:44:32 »
Sajnos a kereskedő nagyon tiltakozik, hogy elvigyük márkaszervizbe. Mindenáron azt akarják, hogy én vigyek szerelőt. Azt mondta, hogy tényleg nincs semmi baja, higgyem el... Neki nincs ideje arra, hogy elmenjünk vele szervizbe. Visszaadja a foglalót, aztán majd megveszi más. Na ja...
Ez cink, úgy gondolom, akkor gyakorlatilag teljesen bizonytalan az autó a Te szemszögedből. Mi az, hogy nincs ideje elvinni szervizbe?! Nincs max 1 óra hosszája egy komoly érdeklődőre?! Kiez?! Mit képzel?! Részemről ultra gáz ez a dolog, és foglalót visszakérném, azt ott hagynám... Ha viszel egy szerelőt, az nem tudja megemelni, hogy alánézzen...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i