Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141187 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4155 Dátum: 2010.08.06 10:10:40 »
:D Közben beszéltem tulajjal. Legalább őszinte volt. A karcolások miatt körbe fújták.
250 ezernél már ette az olajat, nem figyeltek rá és beállt a motor. Akkor kapott komplett motorgenerált. Azóta nem eszi :).
Azt mondta ebben valami viszkókuplungos megoldás van, 8-10-ben megáll a fogyasztása.

neonx

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4156 Dátum: 2010.08.06 10:17:01 »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4157 Dátum: 2010.08.06 10:18:48 »
NeonX! A kis képen ezek már az új felnik? Nem raksz fel képet a verdádról az új felnikkel?

neonx

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4158 Dátum: 2010.08.06 10:42:59 »
Igen ezek az új felni, a gumik nem valami szépek lehetne kisebb de így legalább gumira nem kellett költeni.

[a csatolmányt egy admin törölte]

neonx

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4159 Dátum: 2010.08.06 10:44:37 »
2

[a csatolmányt egy admin törölte]

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4160 Dátum: 2010.08.06 10:46:32 »
Igen ezek az új felni, a gumik nem valami szépek lehetne kisebb de így legalább gumira nem kellett költeni.

Igazán szépek a felnik, gumit meg majd cserélsz! Gratula!  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i


Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4162 Dátum: 2010.08.06 22:59:34 »
Sziasztok!

Én is Corolla vásárlás előtt állok, és nagyon dühös lettem ma egy inkorrekt nepper miatt, ezért gondoltam jelentem:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_sol_szervizkonyv-4040067
Erről az autóról kamuzott össze mindent a nepper. A futásteljesítmény az egyedüli valós dolog, és a rendszeres szervíz. Viszont amit még érdemes tudni, és nincs a hírdetésben:
- bemattult első fényszórók (tudom, típushiba, de akkor sem szerepel sehol)
- kavicsfelverődések a motorháztetőn
- parkolási meghúzások az első lökhárítón (ezt az egyet elmondta telefonon)
- iszonyú bagószagú beltér
- teljesen kiült, recsegő, mozgó szivacsozású első ülések
- kavicsot kapott, berepedt első szélvédő
- karcos hátsó szélvédő
- 0-ra kopott gumik
- lötyögő könyöktámasz
- computer szerint 9,7 literes átlagfogyasztás
- fordulatszám ugrálás, és ugrásoknál kattanás a motortérből

Nagyon bosszús vagyok, mert az eladóval 3x beszéltem telefonon, többször kitérve részletesen az autó állapotára, és ebből semmit nem mondott el, sőt hazudott több ízben is. Nem egészen értem mit gondolt, majd nem veszem észre ezeket?

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én szivesen látnám mások véleményét is megnézett autókról, amiket végül nem vettetek meg, hogy a többieknek ne kelljen felesleges köröket rónia az ilyen átverések miatt. Úgyhogy ha esetleg tudtok más hirdetésről, ami hasonló kamu adatlappal rendelkezik, osszátok itt meg tapasztalatotokat.

Mindenkinek sikeres vásárlást!

U.i.: KERÜLJÉTEK EL MESSZIRE A SZOMBATHELYI MIAMAX AUTÓKERESKEDÉST!

Üdv. Csocsó
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.06 23:02:49 írta Csocso1 »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4163 Dátum: 2010.08.06 23:47:02 »

- computer szerint 9,7 literes átlagfogyasztás

Ezzel mi a probléma  :?:  (egy telephelyen áll, többször beindítják, alapjáraton megy percekig, elmennek vele próba körre ... stb, szóval semmi köze a tényleges fogyasztáshoz)
A morgásodat egyébként megértem.

neonx

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4164 Dátum: 2010.08.07 09:05:23 »
Sziasztok!

Én is Corolla vásárlás előtt állok, és nagyon dühös lettem ma egy inkorrekt nepper miatt, ezért gondoltam jelentem:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_sol_szervizkonyv-4040067
Erről az autóról kamuzott össze mindent a nepper. A futásteljesítmény az egyedüli valós dolog, és a rendszeres szervíz. Viszont amit még érdemes tudni, és nincs a hírdetésben:
- bemattult első fényszórók (tudom, típushiba, de akkor sem szerepel sehol)
- kavicsfelverődések a motorháztetőn
- parkolási meghúzások az első lökhárítón (ezt az egyet elmondta telefonon)
- iszonyú bagószagú beltér
- teljesen kiült, recsegő, mozgó szivacsozású első ülések
- kavicsot kapott, berepedt első szélvédő
- karcos hátsó szélvédő
- 0-ra kopott gumik
- lötyögő könyöktámasz
- computer szerint 9,7 literes átlagfogyasztás
- fordulatszám ugrálás, és ugrásoknál kattanás a motortérből

Nagyon bosszús vagyok, mert az eladóval 3x beszéltem telefonon, többször kitérve részletesen az autó állapotára, és ebből semmit nem mondott el, sőt hazudott több ízben is. Nem egészen értem mit gondolt, majd nem veszem észre ezeket?

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én szivesen látnám mások véleményét is megnézett autókról, amiket végül nem vettetek meg, hogy a többieknek ne kelljen felesleges köröket rónia az ilyen átverések miatt. Úgyhogy ha esetleg tudtok más hirdetésről, ami hasonló kamu adatlappal rendelkezik, osszátok itt meg tapasztalatotokat.

Mindenkinek sikeres vásárlást!

U.i.: KERÜLJÉTEK EL MESSZIRE A SZOMBATHELYI MIAMAX AUTÓKERESKEDÉST!

Üdv. Csocsó

Ezt az autót én is lekérdeztem, 40e szerviz után már nem látták a számítógépben, Angol szerelés, motor csere nem volt. Így meg sem néztem.

neonx

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4165 Dátum: 2010.08.07 09:18:01 »
Nem tudom mennyi pénzt szánsz autó vásárlásra, de nekem ez lett volta a következő amit megnézek, http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_sol-3939244 igaz ennyi pénzt nem akartam rá költeni, de ami nekem fontos volt 1.8M alatt egyszerűen nem találtam. Ja és itt van még egy http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_sol-3949125 ezt is kinéztük (felhívtam) Mayer Toyota-nál van bizományiban, ÁLLÍTÓLAG egy öreg bácsikáé aki nem akar engedni az 1.9-ből, 105e szeriz nem volt megcsinálva, Hátsó lökös csere volt, Sárvédő fényezés, Japán szerelés. A motort lehet cserélni gariban ha baj lenne, de nem néztük meg mert 1.9 drága inkább kivártuk a mostanit :clap:

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4166 Dátum: 2010.08.07 11:43:07 »
Ezt az autót én is lekérdeztem, 40e szerviz után már nem látták a számítógépben, Angol szerelés, motor csere nem volt. Így meg sem néztem.

Én is lekérdeztem, nekem végig tudták mondani 142e -ig a szerviztörténetet, mondjuk hozzátették, hogy "de nem tőlünk tudja".
Sajnos ez az 1,9 és 2,1M nekem sok. 1,3-1,5 körül szeretnék venni, a felső plafon 1,6, átírás nélkül.
Volt amúgy egy fekete 98k -t futott zuglóban, azt talán meg is vettem volna, de elutaztam egy hétre nyaralni, és mire visszaértem elvitték.
Neked mennyiért sikerült a mostanit venni és milyen tulajdonságokkal?

neonx

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4167 Dátum: 2010.08.07 12:28:01 »
Nagyon kemény volt ez a pár hét, autó vásárlás kikészített minket a sok feltétel miatt, mi is 1.4-1.5m ig csak ferde hátú, 1.6, ha lehet sol, és fontos volt 150km alatt vagy motor cserés. Ilyen kevés van a piacon persze mi sem ugrálhattunk azonnal, előbb el kelet adni az előző autót, mentünk nyaralni stb ez idő alatt 3 kocsit vittek el az orrom elől (a feketét én is kinéztem de nekem is késő volt). Ott volt hogy most már vehetünk autót,de sajnos nagyon de nagyon ritka hogy 1,4.1.5 jót kaptunk volna, a keresőbe mindig 1.6M kerestem egyik nap 2M nézegettem és megláttam a mostani autóm 2005/12 1.99M volt fent, minden megfelelt amit akartam gyorsan le is kértem az adat bázisból kiderült, hogy a ránc fel varrott javított motoros, 96km szervizelt, jobb hátsó ajtó javított ami ugye nem izgatott mert ennyi idősen hát na, felhívtam a tulajt 1.8M meg egyeztünk bevittük egy Toyota kereskedésbe átvizsgálásra ott nem találtak semmit hibát csak annyit mondtak a lehető legjobb vétel. Így hát meglett a kicsike. Tettünk hozzá még 300E, de legalább tudom hogy rendben van az autó.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4168 Dátum: 2010.08.07 13:55:24 »
Én is Corolla vásárlás előtt állok, és nagyon dühös lettem ma egy inkorrekt nepper miatt, ezért gondoltam jelentem:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_sol_szervizkonyv-4040067
Erről az autóról kamuzott össze mindent a nepper. A futásteljesítmény az egyedüli valós dolog, és a rendszeres szervíz.
Szia! Mesélj már a futásteljesítményről, honnan veszed, hogy valós? Márkaszervizbe hordták, és leinfóztad? Hány tulaja volt eddig a kocsinak?
Szerintem amiket felsoroltál, az nem gázzz....azokat nem köteles elsorolni telefonba.
És amit nem vettél észre: le van törve a fiok fedele a középkonzolon. Ott vagy veszel bontóból egy komplett középrészt 15-20ezerért, vagy szerzel egy fiók fedelet és beragasztod a helyére, de azt sosem lehet már akkor kinyitni ugye.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4169 Dátum: 2010.08.07 14:02:05 »
Mayer Toyota-nál van bizományiban, ÁLLÍTÓLAG egy öreg bácsikáé aki nem akar engedni az 1.9-ből, 105e szeriz nem volt megcsinálva, Hátsó lökös csere volt, Sárvédő fényezés, Japán szerelés. A motort lehet cserélni gariban ha baj lenne, de nem néztük meg mert 1.9 drága inkább kivártuk a mostanit :clap:
NeonX! Légyszi hagyd már abba ezt a motorcserés butaságot, mert így terjed a rossz hír.... 2005ös autóban miért kellene motort cserélni? Abban a kocsiban az a jó, hogy mivel végig márkaszervizben szervizelték, így 100% a km állás , és lehet venni rá toyota garit, amiben igen sokmindent lehet cserélni, nem csak a motort.
A vvt-i motorok legelső szériájában a 2001-2002es modelleknél volt esély hogy cserélni kellett, de ne terjesszük már, hogy mindegyiket kellhet... :surrender: