Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142508 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3465 Dátum: 2010.04.29 22:51:50 »
...de 2002-ben nem volt ez olyan gáz, gyerekek.  :hug: Minap került szóba máshol ez a téma, volt, aki az mp3-at hiányolta 2003-as Accordból  :whistling: , pedig akkoriban még a CD-s rádió sem volt hétköznapi.

Most meg annak örülnék, ha merevlemezes, FLAC-ot támogató fejeket gyártanának. Létjogosultsága lenne, realitása zéró.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3466 Dátum: 2010.05.01 12:03:55 »
Annó a TS-ben is kazis stuff vót, pedig annak a besz ára 7 misi fölött vót.  :lol: :lol: :lol:
Nem 6,9-ért vesztegették a TS-t anno?
Today, tomorrow and after tomorrow!

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3467 Dátum: 2010.05.01 19:55:11 »
Nem 6,9-ért vesztegették a TS-t anno?

Listaára 7,195M 5ajtóval, egyébként van jelentősége szerinted? Ha jól alkudtál biztos odaadták olcsóbban is.  ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3468 Dátum: 2010.05.01 20:33:08 »
Mondjuk azt (én) nem vitattam, hogy a korai SOL-okban nincs multikormány, de a kazettás magnón még most is nagyot csodálkoznék.
2002-ben még azért eléggé elterjedt volt a kazi... Nem hinném, hogy sok kompakt kategóriás kocsi volt akkoriban, amibe CD-t pakoltak. Még a facelift előtti Ave II-esek fejegységében is van kazettás deck - igaz, mellette már ott a (csak audio lemezeket olvasó) CD-játszó is. Ez amúgy egy ritka kombó, nem sok autóban láttam ilyet  :sorcerer: ... Félreértés ne essék: nem CD-tárat vezérel a magnós rádió, hanem CD- és kazetta-lejátszó is van a fejegységben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3469 Dátum: 2010.05.01 20:37:08 »
Ezt írja a Ptk:

Olyan szerződés alapján, amelyben a felek kölcsönös szolgáltatásokkal tartoznak, a kötelezett hibásan teljesít, ha a szolgáltatott dolog a teljesítés időpontjában nem felel meg a jogszabályban vagy a szerződésben meghatározott tulajdonságoknak....
A kötelezett a hibás teljesítésért felelősséggel tartozik (kellékszavatosság).

Ez független attól, hogy magánszemély, vagy autók adásvételével foglalkozó cég. Tehát, ha én mint eladó kijelentem a szerződésben, hogy a futásteljesítmény x, függetlenül attól hogy nem az első tulaj vagyok szavatossággal tartozom, tehát felelni fogok érte. Szerintem.

Ezért nem szokás beleírni.
Ez OK. De ez szavatosság, és nem garancia. A kettő között elég jelentős különbség van, pl. máshogy oszlik meg a bizonyítási teher, ami nagyon nem mindegy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3470 Dátum: 2010.05.01 20:42:29 »
Gondolj bele, eladtad az autód, de 6 hónapig bármikor visszajöhet a vevőd azzal, hogy állj helyt az autóban keletkező hibáért. Neked van megfelelő technikai apparátusod, szakértelmed, anyagi kereted, amivel ezt tudod vállalni? Nekem nincs - és ennek semmi köze az autóm állapotához.
Itt jön a képbe a bizonyítási teher megoszlása. Szavatosság esetén a vevőnek kell vitás esetben bizonyítania, hogy a hiba már az adásvétel időpontjában fennállt. Csak ilyen hibával jöhet vissza, és ilyennel is csak akkor, ha ezt bizonyítani tudja. Neked csak ebben az esetben kell fizetned a hiba javítását. Garancia esetében máshogy lenne, de ugye garanciáról ilyen esetben szó sincs.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3471 Dátum: 2010.05.01 20:48:45 »
Ha jól értettem a DTamás által írtakat, akkor annyi az álláspontja, hogy a magánszemély eladót (függetlenül attól, hogy hányadik tulaj) a szerződésben nyilatkoztatni lehetne arról, hogy NÁLA mi történt az autóval. Ő hány km-rel vette, ő hány km-t tett bele, ő milyen (esetleges) karambolt csinált vele stb. (Az autó előéletéről, amit nem nála töltött, nyilván nem tudna felelősséggel nyilatkozni.) Szvsz ez nem irreális elvárás, és nagyban elősegítené az igazmondást  :hmmmm: ... De ilyesmit két magánszemély közötti adásvétel esetén kötelezővé tenni nyilván nem lehet. Viszont ha valaki önként vállalja, az szvsz nagyon komoly bizalmi érv.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3472 Dátum: 2010.05.01 21:30:20 »
Nem 6,9-ért vesztegették a TS-t anno?

Listaára 7,195M 5ajtóval, egyébként van jelentősége szerinted? Ha jól alkudtál biztos odaadták olcsóbban is.  ;)
http://www.carpage.hu/menetproba02051.html

Today, tomorrow and after tomorrow!

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3473 Dátum: 2010.05.01 22:10:05 »
Ám legyen  :hug: , de nemtom ebbe benne volt-e a TTE hátsószárny, a metálfény, a riasztó, a sebváltózár, az oldalsó szélterelők, a gumi és normál szőnyeg. De még mindig nincs jelentősége mert nem ért se 7.195M-ót, se 6.985M-ót.  ;)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3474 Dátum: 2010.05.02 07:18:13 »
Ám legyen  :hug: , de nemtom ebbe benne volt-e a TTE hátsószárny, a metálfény, a riasztó, a sebváltózár, az oldalsó szélterelők, a gumi és normál szőnyeg. De még mindig nincs jelentősége mert nem ért se 7.195M-ót, se 6.985M-ót.  ;)
Így, ahogy mondod!
Today, tomorrow and after tomorrow!

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3475 Dátum: 2010.05.02 09:55:26 »
...Ave II-esek fejegységében is van kazettás deck - igaz, mellette már ott a (csak audio lemezeket olvasó) CD-játszó is. Ez amúgy egy ritka kombó, nem sok autóban láttam ilyet  :sorcerer: ... Félreértés ne essék: nem CD-tárat vezérel a magnós rádió, hanem CD- és kazetta-lejátszó is van a fejegységben.

Korabeli Mazdákban (323, 626) elég elterjedt megoldás volt, értelme mondjuk nem sok van, 02-03körül is már elég őskövület volt a kazetta.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3476 Dátum: 2010.05.02 23:13:43 »
Magyarázd ezt el édesapámnak  ;) ... Ma is úgy közlekedtünk az Avéval a városban, hogy hallgatta a régi kedvenc Máté Péter-kaziját. Persze tudom hogy le lehetne tölteni, kiírni CD-re stb... De nem, az nem ugyanaz lenne. Szerintem ez egy jó dolog, ha kazit ÉS CD-t is le tud játszani a fej.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3477 Dátum: 2010.05.03 10:57:30 »
Ha jól értettem a DTamás által írtakat, akkor annyi az álláspontja, hogy a magánszemély eladót (függetlenül attól, hogy hányadik tulaj) a szerződésben nyilatkoztatni lehetne arról, hogy NÁLA mi történt az autóval. Ő hány km-rel vette, ő hány km-t tett bele, ő milyen (esetleges) karambolt csinált vele stb. (Az autó előéletéről, amit nem nála töltött, nyilván nem tudna felelősséggel nyilatkozni.) Szvsz ez nem irreális elvárás, és nagyban elősegítené az igazmondást  :hmmmm: ... De ilyesmit két magánszemély közötti adásvétel esetén kötelezővé tenni nyilván nem lehet. Viszont ha valaki önként vállalja, az szvsz nagyon komoly bizalmi érv.

Igen :clap:. Az igazmondást nehéz kötelezővé tenni, de a magánszemély eladóval kötendő szerződésnek ez is lehetne az előnye, csak itthon ezt nem használjuk ki. Mindenki kutatja az autó előéletét, mert az eladó úgyis hazudik. Én azt mondom nem baj ha hazudik, csak írja le :tt2:, aztán viselje az ódiumát. Saját tapasztalat, hogy ha le kell valamit írni, már óvatosabbá válik mindenki. Ha ez gyakorlattá válna, akkor nem az lenne a kérdés, hogy önként vállalja, hanem hogy el akarja e adni az autóját.

A garancia és szavatosság közötti különbség világos, csak Satriani a szavatosság és magánszemély eladó közötti relációt vitatta, én erre írtam, hogy igenis van.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3478 Dátum: 2010.05.03 11:08:09 »

Igen :clap:. Az igazmondást nehéz kötelezővé tenni, de a magánszemély eladóval kötendő szerződésnek ez is lehetne az előnye, csak itthon ezt nem használjuk ki. Mindenki kutatja az autó előéletét, mert az eladó úgyis hazudik. Én azt mondom nem baj ha hazudik, csak írja le :tt2:, aztán viselje az ódiumát. Saját tapasztalat, hogy ha le kell valamit írni, már óvatosabbá válik mindenki. Ha ez gyakorlattá válna, akkor nem az lenne a kérdés, hogy önként vállalja, hanem hogy el akarja e adni az autóját.

A garancia és szavatosság közötti különbség világos, csak Satriani a szavatosság és magánszemély eladó közötti relációt vitatta, én erre írtam, hogy igenis van.
Teljesen egyetértek.  :yes: Ez a lényeg, a többi mellébeszélés...  :D

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3479 Dátum: 2010.05.03 11:14:20 »
Magyarázd ezt el édesapámnak  ;) ... Ma is úgy közlekedtünk az Avéval a városban, hogy hallgatta a régi kedvenc Máté Péter-kaziját. Persze tudom hogy le lehetne tölteni, kiírni CD-re stb... De nem, az nem ugyanaz lenne. Szerintem ez egy jó dolog, ha kazit ÉS CD-t is le tud játszani a fej.

Azt nem mondtam, hogy nem jó, csak sztem értelmetlen a cd mellé, nyilván mindem megoldás valakinek jól jön/tetszik... Apudnál akkor pont betalált. :sorcerer: