Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141944 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3255 Dátum: 2010.04.11 10:22:52 »
és nem utolsósorban "csak" 6 a légzsákok száma.
Mármint a térdlégzsákra gondolsz?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3256 Dátum: 2010.04.11 10:24:40 »
Számomra is érthetetlen, h miért vesz vki - aki ennyi pénzt áldoz kocsira - alapmodellt pl. az Aurisból, holott a Luna/Aquatis/Optimis modellek megfizethető felárért komoly többletszolgáltatást nyújtanak.
Hát kérdés, hogy miből ül át - ha mondjuk egy régebbi autóból (teszem azt egy korai E11-ből), akkor simán lehetséges, hogy neki elegendő ez a felszereltség és kész, nem hajlandó többet fizetni. És/vagy az anyagi erőforrásai maximális felhasználásával veszi meg a kocsit - a lehetőségeihez képest így is nagyon sokat ad ki, még nagyobb kiadást végképp nem tud megengedni magának.
Példa: ha nekem most lehetőségem lenne venni egy új Yarist oktató-autónak, akkor biztos, hogy az alapmodellt venném meg, klímával kiegészítve. Sem igényem, sem lehetőségem nem lenne jobban felszereltet venni.
Vagy elég csak arra gondolni, hogy egy prémium és egy közép xar gumiabroncsot is sok esetben 2-3ezer Ft/db pínz választ el egy tesztgyőztestől... és sok gyenge abroncs fogy.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3257 Dátum: 2010.04.11 10:38:54 »
Számomra is érthetetlen, h miért vesz vki - aki ennyi pénzt áldoz kocsira - alapmodellt pl. az Aurisból, holott a Luna/Aquatis/Optimis modellek megfizethető felárért komoly többletszolgáltatást nyújtanak.

Akkor meglepődnél hányan képesek, akár párezer forintot is spórolni......mondjuk egy-egy gumiabroncson............

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3258 Dátum: 2010.04.11 10:41:57 »
Számomra is érthetetlen, h miért vesz vki - aki ennyi pénzt áldoz kocsira - alapmodellt pl. az Aurisból, holott a Luna/Aquatis/Optimis modellek megfizethető felárért komoly többletszolgáltatást nyújtanak.

Akkor meglepődnél hányan képesek, akár párezer forintot is spórolni......mondjuk egy-egy gumiabroncson............
Kicsit OFF:
igen, arra van eszük, hogy a legnonémabb abroncsot megvegyék, de hogy idejében lecseréljék tavasszal nyárira, arra nincs....tegnap néztem a SavoyaPark parkolóban a kocsikat, 10ből 7en téli kerék volt kb.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3259 Dátum: 2010.04.11 10:45:45 »
Vagy elég csak arra gondolni, hogy egy prémium és egy közép xar gumiabroncsot is sok esetben 2-3ezer Ft/db pínz választ el egy tesztgyőztestől... és sok gyenge abroncs fogy.

 :innocent:

Mondok mást: egyik ismerős most vett olajat a kocsijába, tökmindegy mibe, 3éves szívó, benzines autó, mondtam hogy 5w-40et vegyen bele a 10w-40 helyett, gondolkodik-gondolkodik, számol, ááá nem mert drágább, baxus 400forinttal volt több ugyanabból az olajból az 5w-40 literje :excl: tehát 1600forinttal lett volna több a 4liter olaj :surrender:

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3260 Dátum: 2010.04.11 10:50:14 »
...tegnap néztem a SavoyaPark parkolóban a kocsikat, 10ből 7en téli kerék volt kb.

Igen, van még jópár autós aki téligumin fut, gondolom megvárják a hardcore meleget, mondjuk tegnap hajnalban 4-5fok volt nálunk, más kérdés persze, hogy ez már simán abszolválható a nyári abroncsokkal...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3261 Dátum: 2010.04.11 10:55:02 »
Vagy elég csak arra gondolni, hogy egy prémium és egy közép xar gumiabroncsot is sok esetben 2-3ezer Ft/db pínz választ el egy tesztgyőztestől... és sok gyenge abroncs fogy.

 :innocent:

Mondok mást: egyik ismerős most vett olajat a kocsijába, tökmindegy mibe, 3éves szívó, benzines autó, mondtam hogy 5w-40et vegyen bele a 10w-40 helyett, gondolkodik-gondolkodik, számol, ááá nem mert drágább, baxus 400forinttal volt több ugyanabból az olajból az 5w-40 literje :excl: tehát 1600forinttal lett volna több a 4liter olaj :surrender:
Azért azt remélem levezetted neki, hogy ezzel viszont üzemanyagban dob ki az ablakon 1000 km-enként ugyanennyit!  :hug:
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3262 Dátum: 2010.04.11 11:00:38 »
Szted érdemes :flowers:

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3263 Dátum: 2010.04.11 11:24:18 »
Számomra is érthetetlen, h miért vesz vki - aki ennyi pénzt áldoz kocsira - alapmodellt pl. az Aurisból, holott a Luna/Aquatis/Optimis modellek megfizethető felárért komoly többletszolgáltatást nyújtanak.
Hát kérdés, hogy miből ül át - ha mondjuk egy régebbi autóból (teszem azt egy korai E11-ből), akkor simán lehetséges, hogy neki elegendő ez a felszereltség és kész, nem hajlandó többet fizetni. És/vagy az anyagi erőforrásai maximális felhasználásával veszi meg a kocsit - a lehetőségeihez képest így is nagyon sokat ad ki, még nagyobb kiadást végképp nem tud megengedni magának.

Példa: ha nekem most lehetőségem lenne venni egy új Yarist oktató-autónak, akkor biztos, hogy az alapmodellt venném meg, klímával kiegészítve. Sem igényem, sem lehetőségem nem lenne jobban felszereltet venni.

Nyilván az sem mindegy, hogy ki miből ül át, de két egymástól eltérő megközelítésben én úgy látom, hogy 1. ~4 millió Ft körüli autónál a 10%-os felár a magasabb felszereltségért bőven bele kellene, hogy férjen az ellátmányba, vagyis sztem legalább ennyi rátartással kell venni autót; 2. Ha még sem fér bele, akkor meg kell vizsgálni azt, hogy esetleg nem lenne-e megfelelőbb az illető számára pl. egy Yaris, ami persze ennyi pénzből Sol felszereltséggel vásárolható meg. Nem mellékes az értéktartás, hiszen egy gyengébben felszerelt (adott esetben alap) modellt kedvezőtlenebb kondíciókkal lehet értékesíteni.
Az oktató autó az más történet, én az átlagos használat szempontjából vélekedtem.
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3264 Dátum: 2010.04.11 11:25:48 »
és nem utolsósorban "csak" 6 a légzsákok száma.
Mármint a térdlégzsákra gondolsz?
Az SRS térdlégzsákra (1 db) és az SRS függönylégzsákokra elöl és hátul (1-1 db).
hazard

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3265 Dátum: 2010.04.11 11:45:27 »
Igen, ez egy alapmodell, ennek megfelelően a kerekei 15"-osak, a kilincsei és a tükörházak fényezetlenek, hátul nincs elektromos ablakemelés, és hangszóró sem, nem bőrös és nem multi-s a kormánya, szimpla műa. a váltógombja (bár ezt mintha kicserélték volna), és nem utolsósorban "csak" 6 a légzsákok száma. A ködlámpa biztosan utólagos beszerelés.
Számomra is érthetetlen, h miért vesz vki - aki ennyi pénzt áldoz kocsira - alapmodellt pl. az Aurisból, holott a Luna/Aquatis/Optimis modellek megfizethető felárért komoly többletszolgáltatást nyújtanak. Sztem ezért ennyire nyomott az ára is...

Nos teljesen egyetértek. Pont ezt fejtegettem én is korábban...  :yes:

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3266 Dátum: 2010.04.11 12:14:30 »
Számomra is érthetetlen, h miért vesz vki - aki ennyi pénzt áldoz kocsira - alapmodellt pl. az Aurisból, holott a Luna/Aquatis/Optimis modellek megfizethető felárért komoly többletszolgáltatást nyújtanak. Sztem ezért ennyire nyomott az ára is...
AZ általános helyzetet nem tudom, de jelen áraknál a két felszereltség között több mint 300.000 Ft a különbség. A saját példámat tudom csak felhozni - összedugtuk a fejünket párommal, és kiszámoltuk, hogy mik a lehetőségek, mind a kezdő részletre, mind a havi törlesztésekre úgy, hogy az semmiféle gondot ne okozhasson ( figyelembe véve persze, hogy nem 20% önerővel akartunk autót venni... ), beleszámolva a havi költségekbe a biztosítást, CASCO-t, az éves szervízdíjakat leosztva stb. Egy idő után látszott, hogy újra nem telik ennyiből ( a modell - Auris - megvolt, nekem ez volt álmaim autója kb., mármint a REALISTA álom :-D ), de amíg ez nem volt tiszta, nézegettem a felszereltségeket újaknál. És egyszerűen azok az extrák, amiket tényleg fontosnak tartottam ( pl. bőr kormány meg hátsó hangszóró nem tartozik ide ugye ) NEKEM nem érték meg a felárat. Persze használt autó lett a vége, ott pedig a következő volt a dilemma: vagy egy magasabb felszereltségű, de többet futott autót veszünk, vagy egy alacsonyabb felszereltségűt ugyanannyiért, de jobb állapotban - a második opció mellett döntöttünk, és még nem bántam meg eddig.

Azért tegyük hozzá, 1-2 éve nem volt olyan rossz vétel egy fapad Auris - a Mazda3 fapadban pl. klíma sem lett volna :-D

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3267 Dátum: 2010.04.11 12:21:12 »
Azért tegyük hozzá, 1-2 éve nem volt olyan rossz vétel egy fapad Auris - a Mazda3 fapadban pl. klíma sem lett volna :-D

Azt is tegyük hozzá, hogy a hasonló műszaki színvonalat és minőséget képviselő Ceed hosszabb garanciával, magasabb felszereltséggel, semmivel nem rosszabb motorokkal, hasonló helykínálattal, jobb hátsó futóművel is olcsóbb.

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3268 Dátum: 2010.04.11 12:35:41 »
Azt is tegyük hozzá, hogy a hasonló műszaki színvonalat és minőséget képviselő Ceed hosszabb garanciával, magasabb felszereltséggel, semmivel nem rosszabb motorokkal, hasonló helykínálattal, jobb hátsó futóművel is olcsóbb.
Ezzel nem vitatkozom, de az nem tetszett :-D Valahogy óvakodtam attól ( és ma is azt tenném ) hogy olyan autót vegyek, amibe nem vagyok legalább picit "beleszeretve", biztos hogy elégedetlen lennék vele, és ott motoszkálna, hogy bezzeg az Auris :-)

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3269 Dátum: 2010.04.11 12:37:45 »
Számomra is érthetetlen, h miért vesz vki - aki ennyi pénzt áldoz kocsira - alapmodellt pl. az Aurisból, holott a Luna/Aquatis/Optimis modellek megfizethető felárért komoly többletszolgáltatást nyújtanak. Sztem ezért ennyire nyomott az ára is...
AZ általános helyzetet nem tudom, de jelen áraknál a két felszereltség között több mint 300.000 Ft a különbség. A saját példámat tudom csak felhozni - összedugtuk a fejünket párommal, és kiszámoltuk, hogy mik a lehetőségek, mind a kezdő részletre, mind a havi törlesztésekre úgy, hogy az semmiféle gondot ne okozhasson ( figyelembe véve persze, hogy nem 20% önerővel akartunk autót venni... ), beleszámolva a havi költségekbe a biztosítást, CASCO-t, az éves szervízdíjakat leosztva stb. Egy idő után látszott, hogy újra nem telik ennyiből ( a modell - Auris - megvolt, nekem ez volt álmaim autója kb., mármint a REALISTA álom :-D ), de amíg ez nem volt tiszta, nézegettem a felszereltségeket újaknál. És egyszerűen azok az extrák, amiket tényleg fontosnak tartottam ( pl. bőr kormány meg hátsó hangszóró nem tartozik ide ugye ) NEKEM nem érték meg a felárat. Persze használt autó lett a vége, ott pedig a következő volt a dilemma: vagy egy magasabb felszereltségű, de többet futott autót veszünk, vagy egy alacsonyabb felszereltségűt ugyanannyiért, de jobb állapotban - a második opció mellett döntöttünk, és még nem bántam meg eddig.

Azért tegyük hozzá, 1-2 éve nem volt olyan rossz vétel egy fapad Auris - a Mazda3 fapadban pl. klíma sem lett volna :-D

Szerintem a 4 milliós (most az 1.4 VVTi motorral szerelt, bázismodellt nézzük) vételárhoz mérten a 300e (mondjuk én kicsit többre, úgy 360e-re emlékszem) Ft-os felár a következő felszereltségi szintért (anno Luna, majd Aquatis/Optimis) nem lehet meghatározó. Persze vannak (anyagi)helyzetek amikor ez nem fér bele, de szerintem ebben az esetben már alapmodell vásárlása is necces (lásd -> a te eseted). Jelen helyzetben 1-2 kiegészítőtől eltérően csak csomagban lehet választani az extrákat, és ez nem mindenkinek fekszik. Szerencsés helyzetben voltam, mivel nekem többé-kevésbé pont azok a plusz extrák kellettek, amit a Luna csomagban adtak. Ugyanakkor pechem is volt, mert a vásárlás után néhány hónap múlva bejött az Aquatis modell, amiben már digit' klíma volt, és amiért fájt a szívem. Azért mégsem panaszkodom, hiszen én egy kedvező konstrukciós lehetőségnek köszönhetően alapáron vettem a Luna-t. :winkiss:
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.11 12:43:28 írta hazard »
hazard