Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132451 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3150 Dátum: 2010.04.02 18:12:57 »
Azért a kettő állaga és szaga között elég nagy eltérés van.  :flowers:
         

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3151 Dátum: 2010.04.02 20:51:15 »
Eloszor is koszonom a tanacsot :) Hasznos dolgokat irtal!
1, Szeretnek az emberek alkudni, meg beeshet valaki, aki letesz erte annyit...
2. Milyenek az elonyos kepek?
3. "kereskedes" = Toyotaszalon es markaszerviz
4. Nem serulesmentes, a forumra mar tobb alkalommal felirtam, hogy nyulat gazoltam (uj lokharito, klimahuto, motorterburkolat, dobbetetek, klimagaz) meg anno egy reszeg kerekparos meginzultalta a bal elso ajtot, az fujva lett.
Az autot maganszemelykent arulom, csak "bizomanyos ertekesitesre" hagytam ott, mert ott nagyobb esellyel latja-es veszi  meg valaki, mint otthon a haz elott, ha a tetejere teszek egy kartondobozt, hogy elado :)
Osszes gyari kulcsot alapdolognak gondolnam, de akkor beleiratom :) a dokumentaicio-szerveziszamlak meg "szervizkonyv" es "végig márkaszervizben szervizelt (Toyota TMAX Hmvhely)" formaban fel lett tuntetve....
Szívesen, nincs mit!  :)
1. Akkor mégsem sürgős eladnod, megtévesztettél...
2. Én több képet raknék fel az autóról, és nem ilyen félreérthető környezetben fotóznám le...
3. A márkaszerviz sajnos már nem feltétlenül előny...
4. Mondtam, hogy nem ismerlek, az autódat sem...
Mivel a kereskedelem a vénámban van, - kb. 20 éve ezt csinálom - a családban, ill. haveroknak is én szoktam eladni amit éppen kell (autót-motort-szervízberendezést stb.). Tehát a leírtak tapasztalat alapján született vélemények, amit nem kötelező megfogadni. Csak jó szándékú segítségnyújtás volt a célom!  :flowers:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3152 Dátum: 2010.04.02 22:37:08 »
Szerintem elég jól le van írva minden a hirdetett coriról, nem ezen fog múlni. És, ha ma valaki kisdízel e12-est keres, az megnézi a toyota kereskedésbe álló autókat is, nehogy már csak a családi ház kertjében vagy a lakcsitelepi parkolóban álló után legyen kereslet.
Én inkább arra gyanakszom, hogy ebben az árkategóriában nem nagyon van mozgás... nincs pénze az embereknek, vagy félnek kiadni, nem tudom. Az is lehet hogy sokalják a 100ezret, ők ennyiért 35ezer km-el akarnak venni, akár visszatekerten is. Nem tudom, ezek csak tippek.
Szerintem nagyon jó ez az autó önmagában mint konstrukció remek motorral, maga az eladó sorban lévő példány is korrekt darab, a benzinár 330, elvileg sorba kellene állnia az embereknek érte. Én kicsit frissíteném a képeket, a hátsó lámpákat elsunnyognám, nem raknék be róla full profils képet. Mást nem változtatnék.
Ja, és én uuuutáálom a fix áras hirdetéseket, szerintem ez nem működik a használt autók világában.

A fix áras hirdetéssel az is a bajom, hogy az embernek fogalma sincs mennyit ér abban a pillanatban a kocsija, és azt is kommunikálja az eladóról, hogy merev, és nem partner az adás-vételben, vagyis az embernek fel sincs kedve hívni. Mindenki szeretné minél többért eladni a kocsiját, és mindenki szeretné minél olcsóbban megvenni, így ez csak lebegtetve, vagyis áralkuval működik. Ha én az enyémet kirakom fix 1,8M-ért, és elviszik, simán lehet hogy ugyan ez az ember megvenné 1,9M-ért is, de az is lehet hogy fel sem hív senki, még az a vevő sem aki 1,75Mért megvenné, vagy akár 1,7M-ért, és kis tanakodás után inkább elbukom az 50-100ezret csak vigyék el.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.02 22:42:57 írta Ákos2004 »

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3153 Dátum: 2010.04.02 23:01:18 »
E12 corolla vagy auris?Használtan szeretne venni egy barátom.Melyiket ajánljátok?1.4 benyás kellene nekik.Köszi.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3154 Dátum: 2010.04.02 23:05:05 »
Szerintem elég jól le van írva minden a hirdetett coriról, nem ezen fog múlni. És, ha ma valaki kisdízel e12-est keres, az megnézi a toyota kereskedésbe álló autókat is, nehogy már csak a családi ház kertjében vagy a lakcsitelepi parkolóban álló után legyen kereslet.
Én inkább arra gyanakszom, hogy ebben az árkategóriában nem nagyon van mozgás... nincs pénze az embereknek, vagy félnek kiadni, nem tudom. Az is lehet hogy sokalják a 100ezret, ők ennyiért 35ezer km-el akarnak venni, akár visszatekerten is. Nem tudom, ezek csak tippek.
Szerintem nagyon jó ez az autó önmagában mint konstrukció remek motorral, maga az eladó sorban lévő példány is korrekt darab, a benzinár 330, elvileg sorba kellene állnia az embereknek érte. Én kicsit frissíteném a képeket, a hátsó lámpákat elsunnyognám, nem raknék be róla full profils képet. Mást nem változtatnék.
Ja, és én uuuutáálom a fix áras hirdetéseket, szerintem ez nem működik a használt autók világában.

A fix áras hirdetéssel az is a bajom, hogy az embernek fogalma sincs mennyit ér abban a pillanatban a kocsija, és azt is kommunikálja az eladóról, hogy merev, és nem partner az adás-vételben, vagyis az embernek fel sincs kedve hívni. Mindenki szeretné minél többért eladni a kocsiját, és mindenki szeretné minél olcsóbban megvenni, így ez csak lebegtetve, vagyis áralkuval működik. Ha én az enyémet kirakom fix 1,8M-ért, és elviszik, simán lehet hogy ugyan ez az ember megvenné 1,9M-ért is, de az is lehet hogy fel sem hív senki, még az a vevő sem aki 1,75Mért megvenné, vagy akár 1,7M-ért, és kis tanakodás után inkább elbukom az 50-100ezret csak vigyék el.
Hány jármű értékesítése alapján hoztad ezeket a megállapításokat? Pusztán kíváncsiság... :?:

tutinet

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3155 Dátum: 2010.04.02 23:49:48 »
E12 corolla vagy auris?Használtan szeretne venni egy barátom.Melyiket ajánljátok?1.4 benyás kellene nekik.Köszi.

Én inkább a Corollát.
Olcsóbb is és szerintem jobb is, a belseje tapinthatóbb anyagból van a Corollának és az Aurisban igen kényelmetlen könyöklő van meg ha jól láttam nincs meg benne a 2 db pohártartó a kéziféknél. De kinek mi a jó , másnak biztos más.
Meg állítólag az 1.4 Auris picit lassúb mint az 1.4 Corolla.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3156 Dátum: 2010.04.03 08:42:30 »
Hány jármű értékesítése alapján hoztad ezeket a megállapításokat? Pusztán kíváncsiság... :?:
Kár provokálnod, személyeskedned....főleg hogy én 'vevő' is szoktam lenni az ilyen megnyilvánulásokra. Fogadd el, hogy másnak is van véleménye, még ha valaki nem is állítja szerényen azt magáról, hogy 'véremben van a kereskedés'.
Lépjünk tovább.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3157 Dátum: 2010.04.03 08:48:00 »
E12 corolla vagy auris?Használtan szeretne venni egy barátom.Melyiket ajánljátok?1.4 benyás kellene nekik.Köszi.
Tény, hogy az 1,4vvti az e12-vel még egész jól elboldogul, de az Auris már alulmotorizáltabb lesz vele.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3158 Dátum: 2010.04.03 08:49:56 »
...valamint nem figyelnek általában arra, hogy a kipufogó tocsog az olajban, pl innen lehet tudni, hogy gáz a kocsi, belenyúlsz a kipuffba és utána olajos lesz a kezed).

Anno mikor árultam a Corit, jött egy vevőjelölt akinek a második mozdulata az volt, hogy elkezdett turkálni a kipufban.

Aztán egy hoppá' felkiáltással megállapította, hogy ez bizony az olajfogyasztós széria :yes: úgyhogy -150ezerről indul az alkudozás. [rohog]

Ha másra nem is, legalább jókedvre derített azon a délutánon......

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3159 Dátum: 2010.04.03 10:26:12 »
Hány jármű értékesítése alapján hoztad ezeket a megállapításokat? Pusztán kíváncsiság... :?:
Kár provokálnod, személyeskedned....főleg hogy én 'vevő' is szoktam lenni az ilyen megnyilvánulásokra. Fogadd el, hogy másnak is van véleménye, még ha valaki nem is állítja szerényen azt magáról, hogy 'véremben van a kereskedés'.
Lépjünk tovább.
:flowers:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3160 Dátum: 2010.04.03 10:45:17 »
Egyébként mint itt sokan, én is folyamatosan a hahu-n lógok, én 2éve vettem autót, előtte évekig nézegettem és válogattam. Nyilván egyéb autós fórumokon is sok autó eladást/vételt kisértem végig, ugyan ez történt ismerősi körben, illetve a kollégákkal. Az elmúlt 10évben minden autó adás vételes cikket elolvastam, na meg anno megvettem a Holics Gábor féle Autostitkok c. kiadványt kompletten, amiben elég részletesen végigveszi az autó adás-vételt elég komoly tapasztalati anyaggal.
De ha azt kérdezed, az elmúlt 5-6-8évben (mert ugye folyamatosan változik a használt autó piaci szokások, ami állt 95-ben, az ma már ósdi)  adtam e el a hasznaltauto.hu webes felület segítségével közepes értékű autókból 4-8db-ot legalább, hogy komoly tapasztalatom legyen, a válaszom természetesen nem.  :flowers:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3161 Dátum: 2010.04.03 10:51:46 »
Egyébként mint itt sokan, én is folyamatosan a hahu-n lógok, én 2éve vettem autót, előtte évekig nézegettem és válogattam. Nyilván egyéb autós fórumokon is sok autó eladást/vételt kisértem végig, ugyan ez történt ismerősi körben, illetve a kollégákkal. Az elmúlt 10évben minden autó adás vételes cikket elolvastam, na meg anno megvettem a Holics Gábor féle Autostitkok c. kiadványt kompletten, amiben elég részletesen végigveszi az autó adás-vételt elég komoly tapasztalati anyaggal.
De ha azt kérdezed, az elmúlt 5-6-8évben (mert ugye folyamatosan változik a használt autó piaci szokások, ami állt 95-ben, az ma már ósdi)  adtam e el a hasznaltauto.hu webes felület segítségével közepes értékű autókból 4-8db-ot legalább, hogy komoly tapasztalatom legyen, a válaszom természetesen nem.  :flowers:
Ezt elsőre is leírhattad volna... :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3162 Dátum: 2010.04.04 17:39:48 »
Nekem tudtok adni tanacsot, mi lehet a baj? Minimalis az erdeklodes... Az arral a kozepmezonyben erzem magam, az auto szerviz utan van, abszolut koltsegmentes, 0km-es olaj, szurok, fekek, rugok, klimagaz, dobbetetek, motorterburkolatok... Mar felirattam azt is, hogy adok vele teligumit, elsotulajos, szervizkonyves, digitklimas... Keveset fogyaszt.... Es nem kell senkinek.

Talan a foliazott lampa a baj? Vagy az ablakfolia? Vagy az aluantenna? Vagy miazanyamm? :surrender:
Sugjatok mar lecci, mert elkene adnom mostmar... :helpsmilie:
A korszakkal van a baj, Andris  ::) ... Nagyon megnehezült a hitelezés, és ezen kívül is aki teheti, kivár.

Mondjuk a lámpa és a fólia tényleg inkább rontják az esélyeket, mint javítják. A többi paraméterrel viszont semmi gond (az árat is beleértve). De ugye már nem "normál" állapotúként hirdeted  :?: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3163 Dátum: 2010.04.04 18:02:38 »
2. Milyenek az elonyos kepek?

1. Ezek full sablonos tipikus "eladásra lefotózom a kocsit" képek. Pedig nem árt(ana), ha az autó ezzel (is) kilógna kicsit a mezőnyből. Ezt már azzal is el lehetne érni, ha messzebbről (nem a legszélesebb látószögű objektív torzító perspektivájával) lennének fotózva. Sokkal jobban néz ki, ha mondjuk 8-10 méterről, teleobjektívvel van fényképezve. Úgy természetesek az arányok. És picit laposabb szögből kell fotózni, nem így föntről, hanem kicsit lehajolva; az is szebb képet eredményez. Továbbá feldobja a képet, ha meg van döntve. Valami ilyesmikre gondolok:





Ja és az is jól mutat, ha el van fordítva az első kerék. Dinamikusabban néz ki a kocsi, és a felni is jobban látszik. Persze ehhez pl. bal elölről lőtt fotón jobbra kitekert kerékkel álljon a kocsi.

2. Túl kevés a kép. A 6 lehetőségből csak 3-at használsz ki (a két hátulnézeti kép kvázi ugyanaz). A bal első félprofil maradhat; de a hátsó félprofil a másik oldalról (tehát jobbról) legyen. Emellett jöhet egy bal és egy jobb full oldalnézeti kép is. A beltér-fotó maradhat, de szerencsésebb lenne, ha az egész műszerfal látszana rajta: le kell hajtani az üléstámlákat és a csomagtartóból fotózni, úgy belefér a képbe az egész. A hatodik képen pedig szerepeljen a szervízkönyv (kinyitva, a pecsétekkel, és mellette szépen a 3 kulcs - ezt szeretik látni a népek  :yes:

3. Ne a hátulnézet legyen a nyitókép! Az autó "arca" az eleje, az szerepeljen a "kedvcsináló", elsőként látható képen.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.04 18:05:56 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3164 Dátum: 2010.04.04 18:07:05 »
Sztem sem jó ez a kereskedéses kép. A neten hirdesd úgy mint magánember, és ha van érdeklődő, akkor kihozod a szalonból, vagy megbeszéled vele hogy ott van. Magánembertől sztem jobban szeretnek autót venni az emberek, mert a kerekedésekről a lehúzás és az átverés jut eszükbe.
Ez alól a márkaszervíz mindenképpen kivétel. Ha márkaszervízt látok egy eladó autó hátterében, az semmiképpen nem negatívum.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )