Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132652 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2910 Dátum: 2010.03.04 11:02:45 »
Peti, tele van a piac Corollával, az ilyet el kell felejteni. A próbakör minden autónál alap kell, hogy legyen, a többiről nem is beszélve.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2911 Dátum: 2010.03.04 12:18:03 »
próbakör? fel az emelőre azonnal. csuda dolgok derülnek ki. van már ahol ingyenesen is átvizsgálnak
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2912 Dátum: 2010.03.04 13:52:13 »
Mi van azzal a szürke 1,6-os hatchback corival amit a minap néztek a kereskedőnél?

Óóó, hát azt még nem nézték meg :flowers:

Egy fekete 3ajtóst néztek, meg a sós ropit tegnap, nem nagyon akarnak "szürke" autót, se ezüst se grafit. (eddig az volt csak az ezüst kizáró tényező :hug:)

Úgyhogy a grafit max végső megoldásként jöhet, az ezüstöt még úgy ahogy megértem, bár a fészliftes már abból is emészthetőbb, de azzal a grafittal aztán tényleg semmi baj nincs, nekem pl. nagyon tetszik az a szín. Mondjuk nem nekem lesz :1eye:

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2913 Dátum: 2010.03.04 13:56:44 »
Legalább közöltétek vele, hogy így 24 év múlva lesz egy veterán Corollája (ha addig meg nem eszi a dzsuva meg a só) ?

Mikor beszóltam, kicsit kiakadt/megsértődött, mondjuk ez tipikus, az ilyen sztem nem nagyon veszi észre magát...

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2914 Dátum: 2010.03.04 14:03:09 »
Azért ezt nem fognám fel tragédiának......az enyém nem garázsban áll, és mivel most hónapokig volt mínusz, le sem mostam. A belső szőnyegeim sem tiszták, sőt. És manapság, ha az ember árulja hetekig - hónapokig, nem fogja mindig naprakészen csilivilin tartani.

Ne keverjük ide, hogy kinek milyen állapotba áll azt autója, ami nem eladó...


Tehát ha tudod, hogy jönnek megnézni az autód, (és retek állapotban van) nem mosnád le? :hmmmm:

Nyílván nem kell csilivili állapotban tartani hetekig, de nem is az utcáról esnek be megnézni, tegnap du.3körül beszéltek, este 8ig lett volna ideje akár csilivilire is kitakarítani, lehet ma már eladta volna az autója, csupán ennyit számít...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2915 Dátum: 2010.03.04 14:12:24 »
Nyílván nem kell csilivili állapotban tartani hetekig, de nem is az utcáról esnek be megnézni, tegnap du.3körül beszéltek, este 8ig lett volna ideje akár csilivilire is kitakarítani, lehet ma már eladta volna az autója, csupán ennyit számít...
igénytelenek az emberek sajnos....én mikor az előző tulajtól átvettem, hát, nem volt kitakarítva.......teli volt illatosítóval, volt rajta matrica, hátul a kisgyereke szétmorzsázta a lábteret valami kiflivel, több matrica is volt rajta....pedig igényes volt a tulaj ember, tiszta és normális öltözet, normális megjelenés.....
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.04 14:16:16 írta Ákos2004 »

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2916 Dátum: 2010.03.04 14:40:43 »
Peti, tele van a piac Corollával, az ilyet el kell felejteni.

Annyira mondjuk nem is kuriózum ez az eset, anno mikor Yarist néztünk, kimentünk a 16ba megnézni egyet.

Az autó féloldalasan állt a járdán, ilyen sártenger közepén és persze a jobboldala egy merő sár volt, mondtam az eladónak, hogy mennék egy próbakört, mondja jó, tessék, és odaadta a kulcsot :eek:
Én tuti nem adnám így oda -próbakörre- az autóm, már itt látszódott a lexarom életérzés.

Na mindegy, beültem, poros a műszerfal, a kormánykarimán, kapcsolókon ilyen szürkés retek, megszáradt sár a gumiszőnyegen, mekdonáldszos krumplis papír a pohártartóba...

Ettől függetlenül persze lehet jó az autó, de könyörgöm :cry:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2917 Dátum: 2010.03.04 14:46:24 »
Egy fekete 3ajtóst néztek, meg a sós ropit tegnap, nem nagyon akarnak "szürke" autót, se ezüst se grafit. (eddig az volt csak az ezüst kizáró tényező :hug:)
És mennyire megértem őket  :yes: ... Persze ha az ember Corollát szeretne, de kizárja a szürkéket, akkor marhára megnehezíti a saját dolgát, az biztos. Mert így kapásból kiesik az állomány négyötöde  ::) ... Percig se mondom, hogy ha esetleg majd tényleg úgy hozza a sors, hogy Corollát fogok venni, akkor ha elém kerül egy remek autó, nem fogom megvenni csak azért, mert szürke  ::) ... Dehogynem, meg fogom venni. Csak nehogy grafit legyen majd ráadásul, "cold november rain"  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2918 Dátum: 2010.03.04 14:50:27 »
És mennyire megértem őket  :yes: ...

Amúgy egyből rád gondoltam mikor mondták :flowers:  :D

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2919 Dátum: 2010.03.04 14:53:14 »
Csak nehogy grafit legyen majd ráadásul, "cold november rain"  :helpsmilie:

Egyik kedvenc autós színem, mondjuk a Cori féle kicsit sötét, de picit világosabba: nyammmi :yes: :D

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2920 Dátum: 2010.03.04 16:41:34 »
Apám vett 1995-ben újjonan 1 Carina 1.6 XLi sedant, 115 LE mocival, a mecsekben lealáztam vele, egy korabeli A4 Avant 1.9 TDI 110 LE gépet....
...aminek a sofőrje valszeg nem tudott róla, hogy épp versenyeztek. Vagy béna volt.
Nos ez degradáló vélemény rám nézve... ::) Tehát, röviden utoljára: akkoriban mindketten (az AUDI-s meg én is) rendszeresen jártunk fel BP-re üzleti okból. Mindíg a 6-oson jártunk. az egyik hazafelé utamon valahol Kakasd környékén ért ő utol, na onnan nyomtunk sprintet Siklósig, Pécsen keresztül. Előzéseknél, dombokon a fordulatot min. 4000 fölött tartva, mindig megszívattam, egyszer sem tudott megelőzni, bár jött a seggembe... :D A kanyarokban persze libegett rendesen a Carina hátulja, 23 évesen még kicsit eszetlenül vezettem... :D Az eset után pár nappal összefutottunk, és azt mondta: "milyen jól megy ez a Carina...", és mindketten nevettünk...  ;) THE END

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2921 Dátum: 2010.03.05 20:00:29 »
Helló!

Tesóm családbővülés miatt szeretné lecserélni Offos Clioját egy családi autóra. Jelenleg a Corolla Wagon, esetleg COV a kiszemelt. A főbb keresési paraméterek: 2004 utáni, sérülésmentes, lehetőleg 1. tulaj, leinformálható múlt, 2,2-2,3 milla körül. (Nyilván a Verso ennél drágább, így az csak felételles módban játszik). Abban kérném a segítségeteket, hogyha tudtok valakit, aki eladná a paramétereknek megfelelő kocsiját (lehetőleg Nyugat-Dunántúl, minél közelebb Zirchez) , értesítsetek légyszi. Használtautón is keresgélünk, de a legtöbb ilyen kereskedésben van, és sok a gyanús példány... Előre is köszi!
Greg

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2922 Dátum: 2010.03.05 20:46:45 »
Én is a keresők táborából hoznék egyet: kedves barátok keresnek családi járgányt, ha belefér (cca 3 milla), akkor egy COV lenne ideális, esetleg Corolla kombi. Orosháziak, de a környékre biztos elmennek.
Gabe 254.

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2923 Dátum: 2010.03.06 03:09:58 »
Na végre van időm ide is irni. Végül sikerül találnom egy jó kis családi autót ime:



Köszönöm mindenkinek aki segitett a témában.
Semmi extra, csak a szokásos, kétlégzsák, klima, elektromos ablak. 82ezer van benne (elvileg).
Frankó rajta minden és lehet bele pakolni ezerrel.
Szóval minden szép és jó, de azt vettem észre, hogy kicsit mintha kiveszett volna ebből a szériából a japánság. Kicsit mintha egy Astrában ülnék :)
Meg a másik, hogy amióta ezzel a géppel járok nincs az a sportosság, hogy toljuk neki egy kicsit, gyorsuljunk egyet (pedig jól megy ha tolom neki) inkább tartom a sebességhatárokat és olyan "öregesen" krúzolok vele. Nem tudom, hogy a széria, vagy a kombiság hozza e ezt ki belőlem, vagy csak szimplán megöregedtem :)
Van a családban egy ugyanennyi idős, de Hachback Corolla is majd kipróbálom az mennyire ösztönöz sportos vezetésre.

Ja ami nem tetszik benne az az, hogy a szélvédő dőlésszöge miatt és a müszerfal kialakitása miatt ha szemből süt a nap akkor a müszerfal tetejének képe visszaverődik a szélvédőről. A régebbi szériában ez csak a szélvédő alsó részén volt meg igy nem volt ennyire zavaró.
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

ma81

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 124
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2924 Dátum: 2010.03.06 19:05:27 »
Na végre van időm ide is irni. Végül sikerül találnom egy jó kis családi autót ime:

(Ne idézzetek képet, légyszi. Kiszerkesztettem. Palaczk)
Köszönöm mindenkinek aki segitett a témában.
Semmi extra, csak a szokásos, kétlégzsák, klima, elektromos ablak. 82ezer van benne (elvileg).
Frankó rajta minden és lehet bele pakolni ezerrel.
Szóval minden szép és jó, de azt vettem észre, hogy kicsit mintha kiveszett volna ebből a szériából a japánság. Kicsit mintha egy Astrában ülnék :)
Meg a másik, hogy amióta ezzel a géppel járok nincs az a sportosság, hogy toljuk neki egy kicsit, gyorsuljunk egyet (pedig jól megy ha tolom neki) inkább tartom a sebességhatárokat és olyan "öregesen" krúzolok vele. Nem tudom, hogy a széria, vagy a kombiság hozza e ezt ki belőlem, vagy csak szimplán megöregedtem :)
Van a családban egy ugyanennyi idős, de Hachback Corolla is majd kipróbálom az mennyire ösztönöz sportos vezetésre.
Ja ami nem tetszik benne az az, hogy a szélvédő dőlésszöge miatt és a müszerfal kialakitása miatt ha szemből süt a nap akkor a müszerfal tetejének képe visszaverődik a szélvédőről. A régebbi szériában ez csak a szélvédő alsó részén volt meg igy nem volt ennyire zavaró.

Hali! Én is a napokban vettem egy 1,4 HB E12-t-első úton feltűnt ez a műszerfaltükröződés napos időben! A Yaris nál nem volt ez a jelenség. A műszerfal fényes és kissé "durva" felülete
miatt van a tükröződés, ha sima lenne sztem nem jelentkezne!
Egyébként a Yaris után luxuskategória nekem-pedig csak a Terra!-a bőr kormány hiányzik-Yarisom Luna volt!
Egyszer-kétszer meghúzattam már-nagyon jól megy! De vhogy nem erre ösztökél-jó vele nyugisan 2000 körül autózni, s így a fogyim is 6,2-6,3 között van!
JÓ KIS AUTÓ!!!


[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.08 11:37:31 írta Palaczk »
'05 Corolla 1.4 HB Terra Benzin-LPG
'99 Yaris 1.0 Linea Terra 3a
'03 Yaris 1.0 Linea Luna