Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132771 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2580 Dátum: 2010.02.05 19:09:50 »
Kezdők szerencséje... :D :lol: ;) :flowers:

Gorbag

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2581 Dátum: 2010.02.06 08:08:59 »
Első blikkre megnézésre érdemes lehet. Ha úgy is jónak látszik, akkor irány a szerviz. Én a Toyota Supert javasolnám, keresd Máté Imi-t, mondd, hogy innen küldtek.

Köszi, a gyors választ, igyekszem minél előbb sort keríteni a megnézésére. A szerviz akkor rendben lesz( köszi a tippet ), megpróbálom leegyeztetni a dolgot, még az ára érdekelne: Ha nagyjából egészben van az autó és esélyessé válik a vásárlásra, akkor kb. mennyit érdemes alkudni belőle( azon túl, hogy minél többet  :D ), mennyi lehet a "reális" ára egy ilyen paraméterekkel rendelkező Corollának?

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2582 Dátum: 2010.02.06 09:22:21 »
Első blikkre megnézésre érdemes lehet. Ha úgy is jónak látszik, akkor irány a szerviz. Én a Toyota Supert javasolnám, keresd Máté Imi-t, mondd, hogy innen küldtek.

Köszi, a gyors választ, igyekszem minél előbb sort keríteni a megnézésére. A szerviz akkor rendben lesz( köszi a tippet ), megpróbálom leegyeztetni a dolgot, még az ára érdekelne: Ha nagyjából egészben van az autó és esélyessé válik a vásárlásra, akkor kb. mennyit érdemes alkudni belőle( azon túl, hogy minél többet  :D ), mennyi lehet a "reális" ára egy ilyen paraméterekkel rendelkező Corollának?

Sztem ezt kereskedés vagy nepper árulja, úgyhogy csak óvatosan :)  2004-ben már volt 8 légzsák?? Sztem ennyi max. az Avensisben lehetett, de lehet hogy tévedek.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2583 Dátum: 2010.02.06 09:26:40 »
Igen, volt benne 8 légzsák, a Sol kivitelben (2x első, 2 oldalsó elől, 2x függöny elől, 2x függöny hátul).

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2584 Dátum: 2010.02.06 09:27:32 »
Ha az autó állapota valóban rendben van és nem ultra sürgős eladni a fickónak, akkor szerintem max egy 100-ast lehet alkudni belőle.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2585 Dátum: 2010.02.06 10:50:46 »
Ha nagyjából egészben van az autó és esélyessé válik a vásárlásra, akkor kb. mennyit érdemes alkudni belőle( azon túl, hogy minél többet  :D ), mennyi lehet a "reális" ára egy ilyen paraméterekkel rendelkező Corollának?
Ahogy nézem, így elsőre 1,7M-ért odaadná, mert a kiírt ár is ezt sejteti.
Nem tudni még, hogy valós e a km, és hogy ezt miként tudja igazolni.
Emellett a közel 90ezer km simán jelenthet pont csere előtti abroncsszetteket. Emellett meg volt e rajta csinálva a 90ezres szerviz? Mi van a fékekkel, mert feltételezhető, a betétek már 1X cserélve voltak, akkor full kopottak, de lehet hogy 2x, akkor újak. A tárcsa meg X.
Szóval lehet szerencséd is: újszerű gumik, fékbetét-tárcsa, olaj-szűrők frissen cserélve, de arra is gondolj, hogy simán 2kilót rá kell költened a következő 1-1,5évben amennyiben minden a végét járja a felsoroltak közül.
Egyébként meg 1,7M egy ilyen 1,6os agyonextrázott coriért szerintem jó ár! ..bár nem néztem a sedan árakat mostanság.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.06 10:52:36 írta Ákos2004 »

Gorbag

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2586 Dátum: 2010.02.06 13:23:40 »
Ha az autó állapota valóban rendben van és nem ultra sürgős eladni a fickónak, akkor szerintem max egy 100-ast lehet alkudni belőle.
Értem, akkor nagyjából árában van meghirdetve. Figyelem a hirdetést már vagy 2-3 hete, először 1.85M-ba volt hirdetve, a héten írta/írhatta át 1.78M-ra.

Gorbag

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2587 Dátum: 2010.02.06 13:40:11 »
Ha nagyjából egészben van az autó és esélyessé válik a vásárlásra, akkor kb. mennyit érdemes alkudni belőle( azon túl, hogy minél többet  :D ), mennyi lehet a "reális" ára egy ilyen paraméterekkel rendelkező Corollának?
Ahogy nézem, így elsőre 1,7M-ért odaadná, mert a kiírt ár is ezt sejteti.
Nem tudni még, hogy valós e a km, és hogy ezt miként tudja igazolni.
Emellett a közel 90ezer km simán jelenthet pont csere előtti abroncsszetteket. Emellett meg volt e rajta csinálva a 90ezres szerviz? Mi van a fékekkel, mert feltételezhető, a betétek már 1X cserélve voltak, akkor full kopottak, de lehet hogy 2x, akkor újak. A tárcsa meg X.
Szóval lehet szerencséd is: újszerű gumik, fékbetét-tárcsa, olaj-szűrők frissen cserélve, de arra is gondolj, hogy simán 2kilót rá kell költened a következő 1-1,5évben amennyiben minden a végét járja a felsoroltak közül.
Egyébként meg 1,7M egy ilyen 1,6os agyonextrázott coriért szerintem jó ár! ..bár nem néztem a sedan árakat mostanság.
1.7M nekem is beleférne, a km óra érdekes kérdés lesz, szervizkönyves ugyan, de ugye ez még nem sokat jelent önmagában. Igyekszem majd alaposan megnézni az autót, csak remélni tudom, hogy nem nyúlok nagyon mellé. Igazából ha csak "kicsit" lenne visszatekerve, az még talán annyira nem is zavarna, remélem viszont egy 100.000-es visszatekerést meg csak kiszúrnék/kiszúrnánk.
A kopóalkatrészekkel kapcsolatban meg nincsenek illúzióim, nem hinném, hogy valaki közvetlen az eladást megelőzően költene a kocsijára( vagy ha megteszi akkor legalább a hirdetésbe beleírja, de ki tudja... ), szóval max. ha mind a végüket járják akkor megpróbálok még valamennyit lealkudni az árból( meglátjuk majd milyen eredménnyel ). De mindenképp jó hogy mondod, nem olyan kis tételek ezek már így együtt.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2588 Dátum: 2010.02.06 13:50:29 »
Pár hete már meg tudják nézni bármelyik kereskedésben, hogy az adott rendszámú autó mikor hol volt szervizen. (Nem látnak minden adatot, de a km-t lehet ellenőrizni, illetve összevetni a szervizkönyvvel.)

diegho

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2589 Dátum: 2010.02.06 14:48:45 »
sziasztok

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.4_81.000_km_-3562391

erről esetleg tud valaki valamit? Nagyon jó ajánlatnak tűnik.

Gorbag

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2590 Dátum: 2010.02.06 20:22:55 »
Pár hete már meg tudják nézni bármelyik kereskedésben, hogy az adott rendszámú autó mikor hol volt szervizen. (Nem látnak minden adatot, de a km-t lehet ellenőrizni, illetve összevetni a szervizkönyvvel.)
Hoppá, ezt nem tudtam. Ismét egy fontos információ, ez nagy segítséget jelenthet majd az esetleges végső döntésben, köszi. :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2591 Dátum: 2010.02.06 20:57:51 »
[szervizkönyves ugyan, de ugye ez még nem sokat jelent önmagában. Igyekszem majd alaposan megnézni az autót, csak remélni tudom, hogy nem nyúlok nagyon mellé. Igazából ha csak "kicsit" lenne visszatekerve, az még talán annyira nem is zavarna, remélem viszont egy 100.000-es visszatekerést meg csak kiszúrnék/kiszúrnánk.
Mi az, hogy 'kicsit visszatekert'? Úgy 300-400km? :flowers:
Ha van szervizkönyve, azt le kell infózni. Ha kamu, akkor menekülés a fickótól..

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2592 Dátum: 2010.02.06 22:01:22 »
sziasztok

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.4_81.000_km_-3562391

erről esetleg tud valaki valamit? Nagyon jó ajánlatnak tűnik.
Ohne klíma  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2593 Dátum: 2010.02.06 22:51:28 »
Miért kéne kiírni? Meg kell nézni figyelmesen a leírást, vagy keresésnél betenni egy pipát, pont.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2594 Dátum: 2010.02.06 22:53:00 »
Miért kéne kiírni? Meg kell nézni figyelmesen a leírást, vagy keresésnél betenni egy pipát, pont.
Van olyan, amiben van, és elfelejti beleírni. Ritka a klíma nélküli. Viszont ez még klíma nélkül sem rossz, feltéve ha egy bontott klímát értelmes áron belevarázsol valaki.