Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132589 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2355 Dátum: 2009.12.08 19:16:22 »
Ha rendesen szervizelve volt akkor ennek a többszörösével is meg lehet venni egy Toyotát. Ne ez legyen a fő paraméter. Az állapotát nézd!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2356 Dátum: 2009.12.08 19:38:45 »
Igen, nem olcsók ezek a HB-k...enyémet sem hiszem hogy többért elvinnék pedig 2004es és SOL 89ezer km-el..
Na ja, ezek nyilván irányárak. Az 1.890-es 1.8-ért elvihető kell, hogy legyen; stb. De azért ez tényleg azt is jelenti, hogy az autó később is jól eladható lesz. Évjáratukhoz képest azért elég kemény áruk van a Corolláknak; a régebbieknek is, úgy kb. E9-ig visszamenőleg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2357 Dátum: 2009.12.08 20:11:53 »
...( 1 tulajosat, szervízkönyvvel, lehetőleg 100K kilométer alatt futottat )...

Ha nem haragszol, ezek közül az egy tulajnak kevés, a 100 ezernek egy karbantartott használt autónál végképp semmi jelentősége. Csatlakozva Misihez, én is úgy gondolom, hogy mindenekelőtt az aktuális állapot számít. Nekem sokkal többet mond egy tisztességes állapotfelmérés, mint egy (valós) szám a műszerfalban. 30-40 ezer km szinte nyomtalanul telik el egy jól karbantartott kocsin. Az enyémben van lassan 170 ezer, a felét bármikor letagadhatná.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2358 Dátum: 2009.12.08 20:24:52 »
Na ja, ezek nyilván irányárak. Az 1.890-es 1.8-ért elvihető kell, hogy legyen; stb. De azért ez tényleg azt is jelenti, hogy az autó később is jól eladható lesz. Évjáratukhoz képest azért elég kemény áruk van a Corolláknak; a régebbieknek is, úgy kb. E9-ig visszamenőleg.
Nagyon egymásra vannak torlódva az árak, 1,7-1,8-1,9milla a 2003-2004 felszereltségtől km-futástól-szerviz előélettől függően vagy mondjuk függetlenül. Ezért sajnos csak a "kiherélt" autót éri meg eladni, értem ezalatt: kopott vagy végefelé járó gumiszettek, téligumi szettet külön eladni, fékek is szinte csere előtti állapotban, alufelnit eladni, nagyobb szerviz előtt, stb....mert ezért semmi pluszpénzt nem akarnak adni (szerintem) a piacon, attól függetlenül hogy több százezer Ft értéktöbbletről van szó...inkább felépíti a vevő a vásárlás után az autót -vagy mégjobban lelakja :devil:.
Szóval mindenki nyavajog a visszatekert órák, és a lelakott autók miatt, miközben egy Ft-al sem akar többet adni egy hiteles km-futású és jó kondiban lévő autóért, tisztelet a kivételnek.
Egyébként a corollák, mint a néhány hsz-el ezelőtti hsz-emben írtam, teljesen jó helyen vannak árban: franciák-olaszok felett, korábbi konstrukciós astraG-Focus1 felett, viszont mazda3/golf5 alatt.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.08 20:27:28 írta Ákos2004 »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2359 Dátum: 2009.12.08 20:29:52 »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2360 Dátum: 2009.12.08 20:33:31 »
Visszatekert óra.
Azért ha kiderül, hogy a kocsi 320ezret futott, és mondjuk a Porsche Budánál 2009augusztusában megcsinálták a 300ezres szervizt, akkor az új vevő a 2009szeptemberi 120ezres futással szereplő adásvételivel tudhat kellemetlen perceket szerezni a bíróságon..

Gorbag

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2361 Dátum: 2009.12.08 21:37:03 »
Gorbag

Ennyiért lehet találni normális Corollát, a 2002-2003-as évjáratból; esetleg némi szerencsével 2004-est is. De ne kezeld mereven a feltételeket. Értem itt pl. azt, hogy ne legyen feltétlenül baj, ha az autó már a második tulajnál van - ne ez döntsön, hanem az állapot. És főleg ne ragaszkodj mindenáron a 100 ezer alatti futáshoz; egyrészt mert így nagyon beszűkíted a kört, másrészt mert ezekben az autókban 200 ezer sem sok, ha normális bánásmódban részesültek. Én a helyedben valahol 150 ezer környékén húznám meg a határt - mindjárt könnyebb dolgod lesz.
Értem, akkor úgy néz ki így elsőre, hogy lehet keresnivalóm ezen a fórumon. :)

A "használtautó vásárlós" és a "törés ellenőrzős" linkeket köszönöm, mindkettő nagyon hasznosnak tűnik.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_sedan_1.6_terra_ice-3423425 kifejezetten szimpatikusnak tűnik, valami hasonlóval simán kiegyeznék.

Ami meg a visszatekerős dolgot illeti akkor az ilyen típusú hirdetéseknél kezdhetek gyanakodni?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_sport_digitklima_-3467134

2006-os, 1.6-os motorral, 80K kilométerrel. Vagy csak én vagyok túl gyanakvó? Mi a véleményetek?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2362 Dátum: 2009.12.08 21:49:31 »
Az enyém 1999-es, és 157ezer van benne. Nincs visszatekerve. Szóval azért nem olyan ritka a valóban keveset futott autó.

Gorbag

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2363 Dátum: 2009.12.08 21:53:25 »
...( 1 tulajosat, szervízkönyvvel, lehetőleg 100K kilométer alatt futottat )...

Ha nem haragszol, ezek közül az egy tulajnak kevés, a 100 ezernek egy karbantartott használt autónál végképp semmi jelentősége. Csatlakozva Misihez, én is úgy gondolom, hogy mindenekelőtt az aktuális állapot számít. Nekem sokkal többet mond egy tisztességes állapotfelmérés, mint egy (valós) szám a műszerfalban. 30-40 ezer km szinte nyomtalanul telik el egy jól karbantartott kocsin. Az enyémben van lassan 170 ezer, a felét bármikor letagadhatná.

Egyáltalán nem haragszom, érdeklődni jöttem, mindenki véleményére kíváncsi vagyok. Képzeletben már meg is emeltem a 100K-s határt 150K-ra( aztán meg majd meglátjuk mi lesz belőle... ;) )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2364 Dátum: 2009.12.08 21:58:26 »
2006-os, 1.6-os motorral, 80K kilométerrel. Vagy csak én vagyok túl gyanakvó? Mi a véleményetek?
őőő lehet hogy én vagyok már túl fáradt, de mi nem stimmel elvi alapon egy 4éves autónál a 80ezerKm esetében? Teljesen reális.....az 1,6-os motor meg nem 2TDI, kb azok vesznek 1,6-ost akik 1,4-est.....

Gorbag

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2365 Dátum: 2009.12.08 22:10:16 »
2006-os, 1.6-os motorral, 80K kilométerrel. Vagy csak én vagyok túl gyanakvó? Mi a véleményetek?
őőő lehet hogy én vagyok már túl fáradt, de mi nem stimmel elvi alapon egy 4éves autónál a 80ezerKm esetében? Teljesen reális.....az 1,6-os motor meg nem 2TDI, kb azok vesznek 1,6-ost akik 1,4-est.....

Az árat találtam gyanúsnak, mondjuk a másik autóhoz képest: 1,5 évvel fiatalabb, 30K-val kevesebbet futott, auto klímás. De igazából a véleményed/véleményetek érdekel, ha reálisnak látjátok a dolgot egy pécsi túra épp beleférhet valamikor a közeljövőben, ismétlem: nagyon nem vagyok képben Corolla árak tekintetében.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2366 Dátum: 2009.12.08 22:18:01 »
Az árat találtam gyanúsnak, mondjuk a másik autóhoz képest: 1,5 évvel fiatalabb, 30K-val kevesebbet futott, auto klímás. De igazából a véleményed/véleményetek érdekel, ha reálisnak látjátok a dolgot egy pécsi túra épp beleférhet valamikor a közeljövőben, ismétlem: nagyon nem vagyok képben Corolla árak tekintetében.
A 3ajtós corollák talán olcsóbbak szoktak lenni, ennek az autónak meg tényleg kedvező az ára....nyilván ez egy soklépcsős dolog, attól még hogy neten szimpatikus egy autó hosszú út vezet addig, hogy kifizeted. Érdemes telefonon felhívni, és kifaggatni, bár a kereskedőkből nehezebb infot kihúzni....én anno összeírtam a kérdéseket egy papírra, hogy minden eszembe jusson hogy ne kelljen 3x visszahívnom.
Pl: van e vezetett szervizkönyv, melyik márkaszerviz pecsétjei vannak benne, adnak e meghatalmazást ha le akarod infózni a valósságát,  milyen korábbi sérülései voltak az autónak, ki volt a tulajdonosa: magánember, cég, flottakezelő, vagy bármi....szóval lehet telefonon is kicsit körbeszaglászni....

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2367 Dátum: 2009.12.08 22:18:14 »
A sedan szerintem törve volt (a jobb elején most is látok sérülést), a három ajtós meg a három ajtóssága miatt lehet olcsóbb. Azokra kevesebb a kereslet.
Bár az utasoldali légzsák fedele is kissé eláll, ami furcsa.

Akárhogy is, ha találsz egy látszólag jó darabot, mindenképpen vidd el állapotfelmérésre egy márkaszervizbe. Ha nem megy bele az eladó, akkor felejtős az autó.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2368 Dátum: 2009.12.08 22:33:17 »
Én csak annyit tennék hozzá, hogy szoktam néha nézegetni-a sedanokat-és szinte ugyanazok vannak, amik 2-3 hónapja, szinte ugyanazon az áron.
SZtem lehet próbálkozni pofátlan alkudozással  ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2369 Dátum: 2009.12.08 22:38:22 »
Szóval mindenki nyavajog a visszatekert órák, és a lelakott autók miatt, miközben egy Ft-al sem akar többet adni egy hiteles km-futású és jó kondiban lévő autóért, tisztelet a kivételnek.
Nem akarok többet kiadni annál, ami minimálisan szükséges. Ennyiről van csak szó. Az a tapasztalatom, hogy mindig akad, aki korrekt autót kínál korrekt áron; így aztán inkább ráfordítok kicsit több időt, hogy megtaláljam azt, ami jó ÉS nem drága. Mert van ilyen. És dehogynem honorálom a jó állapotot - azzal honorálom, hogy azt veszem meg  :yes:

De ezt (is) leragoztuk már korábban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )