Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141680 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2085 Dátum: 2009.08.08 22:56:51 »

Amennyiben műanyag a kormány, akkor elég gáz, ha meglátszik 50ezer km rajta....szerintem.....
Baromira használat függő, ha valakin gyűrű van, gyorsabban kopik, ha erősen fogja, vagy tenyérrel tekeri szintén erősen kopik.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2086 Dátum: 2009.08.09 16:06:21 »
Megvan a vas!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2087 Dátum: 2009.08.09 16:53:42 »
Megvan a vas!
Gratulálok hozzá! Azért a részletekre kiváncsi vagyok :yes:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2088 Dátum: 2009.08.09 17:15:54 »
Megvan a vas!
Gratulálok hozzá! Azért a részletekre kiváncsi vagyok :yes:

Hát át lett vizsgáltatva, nincs vele gond. Első fék nem tökéletes, mert nagyobb az eltérés mint kellene(hivatalosan "korlátozottan alkalmas"), az egyik szilent elöl kicsit "kilágyult" már, de még nem gáz. Más nincs. Kéziféken majd állítani kell, mert nagyon fent fog. Eredetiségvizsgálat is lett csinálva. 1.5 milláért simán odaadta. Ritka korrekt volt amúgy a tulaj(vagy legalábbis annak mutatta magát). A tank is majdnem tele volt :)
Számlái csak a Toyotás szervizekről vannak, de arról se mind, inkább csak még az apja idejéből. Volt garanciális kuplungcsere, ezen kívül semmi, csak apró zörgések, nyiszogásokkal volt szervízben. A szk-ban még benne van a 30 ezres szervíz, de számlát nem találok róla. A tulaj elmondása szerint semmit nem sajnált az autótól, mindenből a gyárit vette. Olajacsere most volt állítólag. Meg pollenszűrőt vett bele. Van benne a gyárin kívül egy +indításgátló, ami sűrűn szopat(nem tudom elindítani), de sztem csak ki kell tapasztalni. De most volt hogy 4-5-ször is indítóztam, majd kigyulladt a motorellenőrző lámpa.. A könyv meg csak annyit ír, hogy szervízbe kell vinni..
Most azon agyalok, hogy csak el kéne vinni egy kötelezőre. Most 82e van benne, és az utolsó bejegyzés 27e-nél van. Hogy csináljam? Várjam ki a 90 ezrest? Vagy vigyem el most egy "összevontra" ? Gondolom, az jó drága lenne. Én is csak azért akarom, hogy nyoma legyen, hogy ha el akarom majd adni, akkor tudjak prezentálni vezetett szk-et.
Az autó kényelmes, jó az ülése, nekem semmi bajom a kormánnyal sem. A váltója is tök jó, csak fura, hogy elég hangos klattyanások vannak kapcsoláskor(a váltókar adja, tehát nem a váltóból jön). De teljesen jól kapcsolható. A nyári gumi Continentál, még elég jó. A téli meg szinte új :)
Gyors kérdés: a km számlálón hogy kell napira váltani? És a fogyimérő csak átlagfogyit tud mutatni? Ezt hogy számolja? Minden 100km után kiír egy adatot? Én 6.5-el vettem át, majd lement 6.3-ra.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2089 Dátum: 2009.08.09 17:21:06 »
Ja, és megvan az összes kulcs, és minden dokumentáció. Van benne még defend lock váltózár, ultrahangos beltérvédelem, emelésérzékelő, rablásgátló(bezárja az összes ajtót menet közben), szóval tutira ment a koma :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2090 Dátum: 2009.08.09 17:45:31 »
Most 82e van benne, és az utolsó bejegyzés 27e-nél van. Hogy csináljam? Várjam ki a 90 ezrest? Vagy vigyem el most egy "összevontra" ? Gondolom, az jó drága lenne. Én is csak azért akarom, hogy nyoma legyen, hogy ha el akarom majd adni, akkor tudjak prezentálni vezetett szk-et.
Szerintem ebből az autóból nem igazán tudsz vezetett szervizkönyvest csinálni már, szóval ezen nem problémáznék a helyedben. Amennyiben van saját olcsó szerelőd, oda vinném, nem feltétlenül márkaszervizbe.
A szent szavú ember nem mondta el, mikor volt utoljára szervizben a kocsi? És mi lett rajta elvégezve?
Én elgondolkodnék azon, hogy lecseréltetném benne első körben az olajat, olaj és levegőszűrőt, gyertyákat. Második körben meg a váltóolajat esetleg, meg a fékolajat, nameg a hűtővízet talán. Mazseknál ez nem olyan nagy pénz, és akkor rendben van az autó.
Mi ez a check engine lámpa dolog, az immo-tól van? Nem mondta el a tulaj hogy működik?

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2091 Dátum: 2009.08.09 18:07:44 »
Most 82e van benne, és az utolsó bejegyzés 27e-nél van. Hogy csináljam? Várjam ki a 90 ezrest? Vagy vigyem el most egy "összevontra" ? Gondolom, az jó drága lenne. Én is csak azért akarom, hogy nyoma legyen, hogy ha el akarom majd adni, akkor tudjak prezentálni vezetett szk-et.
Szerintem ebből az autóból nem igazán tudsz vezetett szervizkönyvest csinálni már, szóval ezen nem problémáznék a helyedben. Amennyiben van saját olcsó szerelőd, oda vinném, nem feltétlenül márkaszervizbe.
A szent szavú ember nem mondta el, mikor volt utoljára szervizben a kocsi? És mi lett rajta elvégezve?
Én elgondolkodnék azon, hogy lecseréltetném benne első körben az olajat, olaj és levegőszűrőt, gyertyákat. Második körben meg a váltóolajat esetleg, meg a fékolajat, nameg a hűtővízet talán. Mazseknál ez nem olyan nagy pénz, és akkor rendben van az autó.
Mi ez a check engine lámpa dolog, az immo-tól van? Nem mondta el a tulaj hogy működik?


De elmondta, de nem mindig indul be, pedig úgy csinálom, ahogy kell. Vagy csak én vagyok béna. Sztem tuti ettől gyulladt ki a lámpa. Mert előtte nem világított. Felhívtam a komát, hogy mit csinálok rosszul, mert ***ik beindulni. Mondtam, hogy a check lámpa is kugyulladt, ezen kicsit kiakadt, azt mondta akkor el kell vinni szervízbe. Tételesen nem igazán sorolta fel a dolgokat, annyit mondott, hogy mindenből a gyárit vette, akármennyibe is került. Itt ellentmondást érzek. Ha ennyire szerette az autót(elmondása szerint), akkor minek spórolt a Toyota szervízen? Hisz így elvesztette a garanciát is, ami 100ekm-ig lenne. Az utolsó pecsét a 45ekm/3 éves köztes ellenőrzés, 26e km-rel, 2005-ben(de erről nem találtam számlát), csak egy olajcserés számla van 2005-ből, a többi az mind 2002-2004-es, még az apja nevére, apró nyűgökkel, zörgés, nyikorgás, meg volt kuplungcsere, nyikorgás miatt. Ugye 2006-ban volt utoljára márkaszervízben 41e km-rel, erről sincs számla. Bár ha a rendszerben benne van, talán ki tudom nyomtattatni a rokonommal, nem?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2092 Dátum: 2009.08.09 18:20:55 »
Hisz így elvesztette a garanciát is, ami 100ekm-ig lenne. Az utolsó pecsét a 45ekm/3 éves köztes ellenőrzés, 26e km-rel, 2005-ben(de erről nem találtam számlát), csak egy olajcserés számla van 2005-ből, a többi az mind 2002-2004-es, még az apja nevére, apró nyűgökkel, zörgés, nyikorgás, meg volt kuplungcsere, nyikorgás miatt. Ugye 2006-ban volt utoljára márkaszervízben 41e km-rel, erről sincs számla. Bár ha a rendszerben benne van, talán ki tudom nyomtattatni a rokonommal, nem?
Nem vesztette el a garit, mert 3év vagy 100 000km a gari, amelyik gyorsabban bekövetkezik. A tulaj faterja meg 3éves koráig elhordta a Toyota-ba, ezért is van benne a 3év/45ezres pecsét. Mivel már a tied a kocsi, így neked is megmondják, volt e akkor a kocsi szervizben. Egyébként szerintem fölösleges ellenőrizgetni a 3év/45ezres szervizt, miközben azóta eltelt 4év toyota szerviz nélkül. Ha 2002-es a kocsi, miért 2006-ban volt 3éves /41ezres szervizen?
Na midegy, szerintem ezen már kár filózni.
Az a check engine lámpa meg az utólagos immobiliser, nagy azt én kiiktanám, az ilyen gányolt dolgoktól kivagyok.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2093 Dátum: 2009.08.09 18:29:02 »
Hisz így elvesztette a garanciát is, ami 100ekm-ig lenne. Az utolsó pecsét a 45ekm/3 éves köztes ellenőrzés, 26e km-rel, 2005-ben(de erről nem találtam számlát), csak egy olajcserés számla van 2005-ből, a többi az mind 2002-2004-es, még az apja nevére, apró nyűgökkel, zörgés, nyikorgás, meg volt kuplungcsere, nyikorgás miatt. Ugye 2006-ban volt utoljára márkaszervízben 41e km-rel, erről sincs számla. Bár ha a rendszerben benne van, talán ki tudom nyomtattatni a rokonommal, nem?
Nem vesztette el a garit, mert 3év vagy 100 000km a gari, amelyik gyorsabban bekövetkezik. A tulaj faterja meg 3éves koráig elhordta a Toyota-ba, ezért is van benne a 3év/45ezres pecsét. Mivel már a tied a kocsi, így neked is megmondják, volt e akkor a kocsi szervizben. Egyébként szerintem fölösleges ellenőrizgetni a 3év/45ezres szervizt, miközben azóta eltelt 4év toyota szerviz nélkül. Ha 2002-es a kocsi, miért 2006-ban volt 3éves /41ezres szervizen?
Na midegy, szerintem ezen már kár filózni.
Az a check engine lámpa meg az utólagos immobiliser, nagy azt én kiiktanám, az ilyen gányolt dolgoktól kivagyok.


Az a 41 ezres nem biztos hogy kötelező szervíz volt(akkor be lenne pecsételve), nem tudom mi volt konkrétan, lehet hogy valami más miatt volt ott.
Hát lehet hogy kiiktatom, ha nem tudom majd megszokni. Így nem merem leállítani pl. egy vasúti átjárónál.

tutinet

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2094 Dátum: 2009.08.09 18:32:47 »
Nekem picit gyanús a dolog. Aszongya a régi a tulaj a check engine-re , hogy el kell vinni szervizbe. Ok, de akkor miért nem ő vitte el szervizbe még eladás előtt ?
2005 óta nem is volt a kocsi szervizben ?
80 ezer km. van benne és 27 ezer km óta nemis volt szervizben ?

Jól ehanyagolták,  akkor még a hűtővíz is az első benne és olaj meg légszűrő ki tudja mikor volt cserélve.....

Szerintem nem volt rendesen karbantartva.
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.09 18:35:06 írta tutinet »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2095 Dátum: 2009.08.09 18:41:22 »
A 3év/45 ezres az meg lett csinálva időben, legalábbis benne van a Reálszisztémás pecsét 2005-ös dátummal, 26e km-es óraállással(20e-rel vette a fatertól 2005 januárban), erről van is egy számla, 2. éves revízió címszóval, de csak olajcsere van rajta elszámolva.
Most azt nézem, a szk szerint pollenszűrőt, váltóolajat, fékolajat, hűtőfolyadékot, szénszűrő betétet(ez mi? a benzingőz megkötő?), esetleg ékszíjat kellett volna cserélni 30 ezrenként/2 évente. Ill. van, amit 6 évente, ez még határeset, mert ugye 7 éves az autó. Meg van írva valami szelepvizsgálat 90e km-enként/6 évente, ez mi?
2004-ben volt fékolajcsere 17e km-nél. Ezen kívül csak olajcserék vannak, meg zörgéses javítások. Meg a kuplungcsere.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2096 Dátum: 2009.08.09 18:45:55 »
Nekem picit gyanús a dolog. Aszongya a régi a tulaj a check engine-re , hogy el kell vinni szervizbe. Ok, de akkor miért nem ő vitte el szervizbe még eladás előtt ?
2005 óta nem is volt a kocsi szervizben ?
80 ezer km. van benne és 27 ezer km óta nemis volt szervizben ?

Jól ehanyagolták,  akkor még a hűtővíz is az első benne és olaj meg légszűrő ki tudja mikor volt cserélve.....

Szerintem nem volt rendesen karbantartva.

Toyota nyilvántartás szerint 2006-ban volt utoljára szervízben(41ekm-hogy mivel azt nem tudom, de kideríthetem éppen). A rokonom különösebb problémáról nem tett említést(direkt rákérdeztem), bár a kuplungcsere azért sztem az :) Legalábbis határeset. De sztem nem súlyos, csak a tulaj gondolom allergiás volt a zörgésekre, nyikorgásokra :)
Olaj most lett cserélve állítólag, de lehet hogy én azt lecserélem, semeddig sem tart, elérhető helyen van a szűrő. A check lámpa sztem a 4-5 egymás utáni indítózás miatt gyulladhatott ki. Mert előtte nem égett úgy emléxem(majdnem 200km-t mentünk vele). Dehát mivel kiolvasni nem tudom, meg kiütni sem, el kell vinnem szervízbe sztem. Hacsak nincs valakinek valami tippje..

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2097 Dátum: 2009.08.09 19:05:22 »
Mégvalami: én holnap megkötöm a biztit a netrisken, de az átiratást irodával intéztetném, mert nem érek rá(ill. majd meglátom). Ha a netrisken megkötöm, akkor mennyi idő múlva lesz visszaigazolás? Azonnal elküldenek egy nyomtatványt emilben, amit vihetek is az átíráshoz? Mert elvileg azonnal meg kell kötni, mert most nincs rajta, ill. hát gyakorlatilag van még talán, de holnaptól nem lesz.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2098 Dátum: 2009.08.09 20:11:50 »
gratula! 100e km alatti auto 1,5 misiért!
amikor én néztem 200+  voltak 1,7ért.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2099 Dátum: 2009.08.09 20:26:09 »
gratula! 100e km alatti auto 1,5 misiért!
amikor én néztem 200+  voltak 1,7ért.

mikor? Ezt is 1.7-ért hirdette a koma, de gondolom gyorsan kellett neki a pénz, és az első komoly érdeklődő(én:) ) után "hajította" az autót :)
Amúgy hihető a km(utastér hibátlan, kormány sem fényes, pedálok sem kopottak). Végülis dokumentált is, ha nincs is vezetve a szk. Remélem nem szopok be vele.