Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132802 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1905 Dátum: 2009.07.29 10:09:29 »

Bridgestone volt rajta. Egyebet nem néztem. De télleg gyári lehet, mert a kéknek, amit néztem Bridgestone volt a pótkereke, és az még gyári. Télleg, jut eszembe, teljes értékű keréknek tűnt, tehát ezekben akkor nem virslikerék van.
Mint mondtam, az autót megnézettem a Toyota rendszerben, törésről annyit tudok hogy 2 ajtó+oszlop csere volt(gondolom B oszlop) 2007 januárban, 37e km-nél. Amúgy nem látszódott, csak hogy arról az oldalról a tetődíszléc legelöl fel volt válva, bár nem biztos, hogy ez a töréssel volt összefüggésben.
Szevizben utoljárta tavaly decemberben volt, olajcserén 55e km-nél. Valamit magyarázott a koma, hogy a tulaj esetleg ad hozzá tetőcsomagtartót, meg téligumit.
Én ezt az ezüstöt hagynám a fenébe. Oszlopcsere számomra már gáz, és ezt az autót lekövethetetlenül össze-vissza szervizelték. Egyébként teljes értékű a pótkerék az enyémben is.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1906 Dátum: 2009.07.29 10:11:29 »

Bridgestone volt rajta. Egyebet nem néztem. De télleg gyári lehet, mert a kéknek, amit néztem Bridgestone volt a pótkereke, és az még gyári. Télleg, jut eszembe, teljes értékű keréknek tűnt, tehát ezekben akkor nem virslikerék van.
Mint mondtam, az autót megnézettem a Toyota rendszerben, törésről annyit tudok hogy 2 ajtó+oszlop csere volt(gondolom B oszlop) 2007 januárban, 37e km-nél. Amúgy nem látszódott, csak hogy arról az oldalról a tetődíszléc legelöl fel volt válva, bár nem biztos, hogy ez a töréssel volt összefüggésben.
Szevizben utoljárta tavaly decemberben volt, olajcserén 55e km-nél. Valamit magyarázott a koma, hogy a tulaj esetleg ad hozzá tetőcsomagtartót, meg téligumit.
Én ezt az ezüstöt hagynám a fenébe. Oszlopcsere számomra már gáz, és ezt az autót lekövethetetlenül össze-vissza szervizelték. Egyébként teljes értékű a pótkerék az enyémben is.


Na jó, akkor mondd a kéket :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1907 Dátum: 2009.07.29 10:12:13 »
Ugyan most gyorsan olvastam el, hogy miket néztél, de Ákos2004-gyel egyetértek. Ezek - szervizelés összevisszasága és az oszlopcsere - mind "súlyos hibák" és ettől biztosan találsz jobbat is a piacon!
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1908 Dátum: 2009.07.29 10:20:17 »
Ugyan most gyorsan olvastam el, hogy miket néztél, de Ákos2004-gyel egyetértek. Ezek - szervizelés összevisszasága és az oszlopcsere - mind "súlyos hibák" és ettől biztosan találsz jobbat is a piacon!

Ráérek. Ám számomra nem az első számú szempont a szervizkönyv mintaszerű vezetése. Számomra fontosabb az, hogy igaz legyen a km, és télleg jó állapotban legyen az autó(amit egy átvizsgálással lehet kideríteni ugyebár). És az ár. Ergo ha a kékben igaz a km, és télleg jó állapotban van, 1.6-ot megér szvsz. VAgy nem?  De ráérek gondolkodni.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1909 Dátum: 2009.07.29 10:34:27 »
A tényleg reálisan vezett szervizkönyvből (leinformálható a szervizekben és valós adatok vannak benne) sok mindenre lehet következetetni, pl első körben a km valódiságára. Hacsak nem volt 5 tulaja a kocsinak, de az meg élből gáz. Egyébként úgy ki lehet suvickolni egy kocsit, hogy első blikkre az enyémnél is elhinnéd, hogy csak 50 ezer van benne. Csak egy jó autókozmetikus kell hozzá. Árban nem vagyok kompetens, erre majd a többiek válaszolnak.  :)
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1910 Dátum: 2009.07.29 10:40:40 »
A tényleg reálisan vezett szervizkönyvből (leinformálható a szervizekben és valós adatok vannak benne) sok mindenre lehet következetetni, pl első körben a km valódiságára. Hacsak nem volt 5 tulaja a kocsinak, de az meg élből gáz. Egyébként úgy ki lehet suvickolni egy kocsit, hogy első blikkre az enyémnél is elhinnéd, hogy csak 50 ezer van benne. Csak egy jó autókozmetikus kell hozzá. Árban nem vagyok kompetens, erre majd a többiek válaszolnak.  :)

De mondom, ha valós a km, és műszakilag hibátlan az autó, akkor kit érdekel, hogy nem 60 ezernél szervizelték vagy cseréltek olajat, hanem 50-nél?
A kéket elvileg le lehetne kérdezni a Honda Grohóczkynál, azt mondta, ő oda hordta, mert sokkal olcsóbban dolgoztak, vagy valami ilyesmi.
Sztem nem sok olyan autót lehet találni idehaza, aminek előírásszerűen vezették a szkönyvét, és minden ***l márkaszervízbe hordták. De ettől még az autó lehet jó, ez önmagában nem kizáró ok.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1911 Dátum: 2009.07.29 10:46:44 »
Nem, én se mondtam, hogy kizáró ok!
Csak egy megfelelően vezetett szervizkönyv utalhat arra, hogy tényleg érdemben foglalkoztak az autóval, illetve a km valódiságáról! Egyébként máshonnan honnan tudod meg, hogy valós-e a km? Esetleg gumikból, ilyen-olyan helyeken való kopást nézve (pedálok, váltó). Persze hamisítható a szervizkönyv, de itt lép életbe az, hogy fel kell őket hívni és leinfozni adott rendszámú autót, hogy tényleg járt-e ott és milyen műveletet csináltak rajta.  :)
De ha a tulaj - mint az én autó előző tulaja - nem márkaszervizbe vitte a kocsit minden xarért (mert minek és tök igaza van), ellenben elrakott minden számlát az utolsó olajcseréig meg akksiig, akkor megint minden okés.
Ha pedig tudod, melyik Hondánál volt a verda, akkor hívd fel őket, hogy valós-e és mi volt a baja, mi nem.  ;) Mert vagy rákattansz vagy elrettensz (attól függően, mit mondanak). Egyébként tényleg érdemes még megnézni ezeken kívül is jópár autót, mert egy idő után rááll a szemed, hogy adott típusnál mire kell figyelni.
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1912 Dátum: 2009.07.29 10:51:27 »
Nem, én se mondtam, hogy kizáró ok!
Csak egy megfelelően vezetett szervizkönyv utalhat arra, hogy tényleg érdemben foglalkoztak az autóval, illetve a km valódiságáról! Egyébként máshonnan honnan tudod meg, hogy valós-e a km? Esetleg gumikból, ilyen-olyan helyeken való kopást nézve (pedálok, váltó). Persze hamisítható a szervizkönyv, de itt lép életbe az, hogy fel kell őket hívni és leinfozni adott rendszámú autót, hogy tényleg járt-e ott és milyen műveletet csináltak rajta.  :)
De ha a tulaj - mint az én autó előző tulaja - nem márkaszervizbe vitte a kocsit minden xarért (mert minek és tök igaza van), ellenben elrakott minden számlát az utolsó olajcseréig meg akksiig, akkor megint minden okés.
Ha pedig tudod, melyik Hondánál volt a verda, akkor hívd fel őket, hogy valós-e és mi volt a baja, mi nem.  ;) Mert vagy rákattansz vagy elrettensz (attól függően, mit mondanak). Egyébként tényleg érdemes még megnézni ezeken kívül is jópár autót, mert egy idő után rááll a szemed, hogy adott típusnál mire kell figyelni.

Egyébként nem szerettem bele egyikbe se, félreértés ne essék :) CSak mondom, én hogy látom a dolgokat, és érdekel, hogy ti hogy látjátok. Mint említettem, a kéknek voltak számlái, csak belepillantottam, A4-es lapok voltak, az egyiken egy hibafelvételezést láttam, tehát le volt írva a panasz, tünet. De nem nyálaztam át mindet, perszem ha komolyra fordulna, akkor megtenném.
Én nekem rendben levőnek tűnt az az autó, de ettől persze még lehet átverés, de ezért is írkálok ide, hátha ti jobban vágjátok a témát :) Elvégre ilyen autótok van :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1913 Dátum: 2009.07.29 10:53:23 »
Ezért is írjuk, hogy mi miért lehet jó, mit érdemes megnézni, átnézni, leinfozni, belekötni, stb.  :D
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1914 Dátum: 2009.07.29 10:56:00 »
Egyébként az olajat egyik sem zabálta, már amennyire a kipufogóból meg lehet ítélni, nem volt tele korommal egyik sem :)
Így felületesen megítélve, sztem műszakilag mindkét autó rendben volt. Persze azért bevizsgáltatnám.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1915 Dátum: 2009.07.29 11:05:10 »
Felületesen kolleganőm autója is jó volt, amit hozzá nem értők vettek karácsonykor. Mára motorcserés lenne, ha lenne rá fél milliójuk. Ügyesen eltitkolták (de ez tényleg kirívó eset). Szóval átnézést csak szakértővel!  :surrender:
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1916 Dátum: 2009.07.29 11:10:13 »
Felületesen kolleganőm autója is jó volt, amit hozzá nem értők vettek karácsonykor. Mára motorcserés lenne, ha lenne rá fél milliójuk. Ügyesen eltitkolták (de ez tényleg kirívó eset). Szóval átnézést csak szakértővel!  :surrender:

Corolla? :P

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1917 Dátum: 2009.07.29 11:12:10 »
2000 évjáratú, ráncfelvarrott E11, vvt-i, gondatlan tulajtól, agyonhajtva, olaj nélkül járva, vásárláskor Finissel telefújva. Három szakszerviz nem jött rá, hogy hova tűnik el belőle fél liter olaj 200 km (!) alatt, aztán ismerős szerelő egy pillantás után rájött, hogy szinte ömlik az olaj a kipufogóból...
         

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1918 Dátum: 2009.07.29 11:20:52 »
...törésről annyit tudok hogy 2 ajtó+oszlop csere volt(gondolom B oszlop) 2007 januárban, 37e km-nél...

Felejtsd el, tucatnyi olyan autó van a piacon, ami nem volt megtörve.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1919 Dátum: 2009.07.29 11:26:10 »
2000 évjáratú, ráncfelvarrott E11, vvt-i, gondatlan tulajtól, agyonhajtva, olaj nélkül járva, vásárláskor Finissel telefújva. Három szakszerviz nem jött rá, hogy hova tűnik el belőle fél liter olaj 200 km (!) alatt, aztán ismerős szerelő egy pillantás után rájött, hogy szinte ömlik az olaj a kipufogóból...

Faxa..