Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132621 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1710 Dátum: 2009.06.08 21:33:17 »
Szóval ezek kompenzálták bőven azt, hogy nincs benne klíma, és azt nekem kell belerakatni.

Szabad kérdezni, hogy mennyi egy klímásítás?

Gomba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1711 Dátum: 2009.06.09 08:44:52 »
Szürke/kékesszürke 5 ajtós HB. A valós KM-t garantálja a végig vezetett (leinformálható) szervízkönyv, illetve az állapota az autónak.
Az király, nekem is 5ajtós HB van, ez a kivitel tetszik nekem is. Szerencsés vagy, ha tényleg valós a km, mert aki 34ezret rak bele 6év alatt az ritka, és aki elviszi évente a márkaszervizbe az alig használt autóját, az mégritkább. Végül is apám Golf-ja is 5éves lesz most nyáron, és most van benne 40ezer a kocsiban, szóval ki lehet fogni keveset futott autót. Ezek szerint megcsinálták a kocsin a 90ezres nagyszervizt is múlt év végén. Nekem is ez lesz a köv. szervizem.
Az akksi gyári még a verdádban?

A sedan corolla (E12) valahogy nekem sem jön be. Olyan nagypapis. Mondjuk egyébként sem szeretem a "lépcsőshátúakat" legalábbis ebben a kategóriában, viszont meglepő módon az új corolla (E15) tetszik. Nem is értem... pedig eleinte nem tetszett, bár ezt az aurisról is így gondoltam, aztán mostmár az is tetszik :)

Az akksi még gyári igen, most hirtelen az jutott eszembe, hogy panasonic, de az anyám yarisában van (ami megjegyezem 10 éves és semmi baja - mármint az akksinak), majd megnézem, hogy milyen az enyém.

Gomba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1712 Dátum: 2009.06.09 08:47:03 »
Szóval ezek kompenzálták bőven azt, hogy nincs benne klíma, és azt nekem kell belerakatni.

Szabad kérdezni, hogy mennyi egy klímásítás?

Általános/Klíma topicban leírtam, hogy nagyjából mi a helyzet. Új/gyári klíma 3-400 között, bontottal akár 200 alatt is megúszható szerencsével.

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1713 Dátum: 2009.06.09 10:06:15 »
A sedan corolla (E12) valahogy nekem sem jön be. Olyan nagypapis. Mondjuk egyébként sem szeretem a "lépcsőshátúakat" legalábbis ebben a kategóriában, viszont meglepő módon az új corolla (E15) tetszik. Nem is értem... pedig eleinte nem tetszett, bár ezt az aurisról is így gondoltam, aztán mostmár az is tetszik :)
Én meg pont fordítva vagyok ezzel. E12 formája jobban bejön mint az E15 az oldalt kiálló lámpáival. :)
A sedan kivitel pedig már vétel előtt el volt döntve, nekem kell egy rendes csomagtartó.

A fentiekből látszik hogy a kinézet teljesen szubjektív.  :flowers: A lényeg hogy én az E12 sedanomat mások viszont az E15 sedanjukat, vagy az E12 HB-jüket fogják megelégedve használni. Ez olyan pap meg papné esete. :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1714 Dátum: 2009.06.09 20:59:09 »
A sedan corolla (E12) valahogy nekem sem jön be. Olyan nagypapis. Mondjuk egyébként sem szeretem a "lépcsőshátúakat" legalábbis ebben a kategóriában, viszont meglepő módon az új corolla (E15) tetszik. Nem is értem...

detto
hazard

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1715 Dátum: 2009.06.10 21:08:05 »
Azért a válság miatt nem hiszem, hogy egy 5éves autó az értékének 25%-át elbukta 1év alatt. Arról nem is beszélve, hogy a hitelválság miatt elvileg keresettebbeknek kell lenniük ezeknek az autóknak, mert az újonnani 4millás ár kevesebbeknek van meg KP-ban.
Én az enyémet 14hónapja vettem 1,5M-ért. Ha ezek a 1,5M-ás autók valóbaj jók, akkor az enyém most mondjuk 1,7M-et érhet (mert SOL, mert márkaszervizben szervizelt, és 1évvel fiatalabb). Azért az komoly lenne, ha jó 1 év alatt 700 000Ft-ot vesztett az értékéből egy 4éves Toyota.

Az a gond, hogy ez nem hit kérdése, hanem tény  ::) ... Folyamatosan nézegetem az árakat. Ultra nagyot zuhantak 2008 nyarához képest. Jóbarátném 2005-ös 1.4 dízele most kellemes 700 ezerrel ér kevesebbet, mint akkor  :helpsmilie: ... A 2004-es Avensisünk közel egymillióval. Lehet ebben kételkedni, de attól még így van, óriási a túlkínálat a piacon. És igenis van olyan, hogy olcsó és jó - maximum kicsit tovább kell keresni.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.10 21:19:38 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1716 Dátum: 2009.06.10 21:16:35 »
n az enyémet 14hónapja vettem 1,5M-ért. H
Bocs, 2,4M-ért.
Szóval újonnan 4,3M volt, 4évesen 2,4M, 5évesen 1,7M???

Aham! (Egyébként szvsz kicsit sok volt érte a 2.4 négy évesen). A 2004 júniusi 2.0 benzin Executive Avensisünk újonnan 8.5 millió; mi megvettük 3 évesen és 2 hónaposan (39 ezer kilométerrel) 4.5 millióért; most, pontosan 5 évesen ér talán 2.5-öt - azt is csak a magyar, törésmentes, fullos, 71 ezer km-t futott mivoltára tekintettel. (És baromira nem számít, hogy van egy holdkóros, aki 3.3-ért hirdeti az ugyanilyen autóját a hasznaltauto-n - mert vele szemben áll hat olyan, aki 2.5 alatt hirdeti.)
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.10 21:19:19 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1717 Dátum: 2009.06.10 21:33:30 »
...nekik nem ez a biznisz, hanem az új autók eladása (ez is beszámított autó volt). Ehhez azért hozzátenném, hogy akkor is jót mosolyogtam rajta, meg utána is amikor megláttam, hogy mennyiért rakták ki a mi beszámított Yarisunkat :)

Jól gondolod: nagyon is biznisz nekik a használt autó - sőt! Az újat néha veszteséggel adják el (főleg az utóbbi időkben). A használt kocsikon, továbbá elsősorban és főleg a szervízen keresik meg a betevőt.

Amúgy grat a kocsidhoz, igen jónak hangzik  :yes: ... A 34 ezer km baromi kevés, de amiket leírtál, azok meggyőzőnek tűnnek - főleg a nem kopott gyári gumik. Egyébként az E12, ha vigyáznak rá, elég jól "leplezi" a használatot - barátnémében pl. most 51 ezer km van, de ha 15 ezret mutatna az óra, azt is bárki elhinné az állapota alapján (én is)  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1718 Dátum: 2009.06.10 21:36:38 »
A sedan corolla (E12) valahogy nekem sem jön be. Olyan nagypapis. Mondjuk egyébként sem szeretem a "lépcsőshátúakat" legalábbis ebben a kategóriában, viszont meglepő módon az új corolla (E15) tetszik. Nem is értem...
detto
Szintén! Szegény E12 szedán rettenetesen unalmas (főleg az orra miatt) - az E15 szedán viszont annak ellenére nagyon bejön, hogy alapban nem kedvelem a kisebb méretű szedánokat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1719 Dátum: 2009.06.10 21:40:53 »
Ma a márkaszervízben direkt összevetettem az aktuális Corollát és az Aurist. És valóban: a Corollában minőségibb tapintású, puhább a műszerfal tetejét és az ajtókárpitok fölső részét burkoló műanyag. Látványra amúgy egál. A középkonzol szebb, de kevésbé praktikus az Aurisban. Cserébe hátul több a hely benne - de a Corollában is elférek simán "magam mögött".
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1720 Dátum: 2009.06.10 21:42:45 »
...nekik nem ez a biznisz, hanem az új autók eladása (ez is beszámított autó volt). Ehhez azért hozzátenném, hogy akkor is jót mosolyogtam rajta, meg utána is amikor megláttam, hogy mennyiért rakták ki a mi beszámított Yarisunkat :)
Jól gondolod: nagyon is biznisz nekik a használt autó - sőt! Az újat néha veszteséggel adják el (főleg az utóbbi időkben). A használt kocsikon, továbbá elsősorban és főleg a szervízen keresik meg a betevőt.
Nono, az éremnek két oldala van, mert ti csak az eladható, jó állapotú autókról beszéltek, de a kereskedések gyakran beszámítanak olyan kocsit is, ami aztán hónapokig (sőt, nem ritkán évekig!!) rajtuk marad - nyilvánvalóan jókora veszteséggel.
Csak egy példát mondok: Kecskeméten volt egy fehér 4 ajtós Ave I 2.0. Amikor anno - ez nagyon nem most volt... - elkezdték hirdetni, 3,89 volt az ára. Én majdnem két évig láttam a hirdetést, az utolsó kínálati ára 2,6M volt, de feltételezhetően ennél alacsonyabb áron kelt el. Számold ki a veszteséget, millió felett van!
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1721 Dátum: 2009.06.10 21:50:11 »
Ma a márkaszervízben direkt összevetettem az aktuális Corollát és az Aurist.
A multkor en is egy E15 Corollaban ultem a szalonban. Nekem az szurt leginkabb szemet, hogy mennyire kulonbozo elemekbol epul fel. Nem jellemzo a Toyotara, hogy reszleteiben ennyire eltero autot csinaljon.
Jo pelda Te is irtad: latvanyra ugyanaz a muanyag (kis negyzetek) megis masfele anyagvalasztas. De vannak mas apro kulonbsegek is, amik megleptek engem.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1722 Dátum: 2009.06.10 21:52:11 »
Nono, az éremnek két oldala van, mert ti csak az eladható, jó állapotú autókról beszéltek, de a kereskedések gyakran beszámítanak olyan kocsit is, ami aztán hónapokig (sőt, nem ritkán évekig!!) rajtuk marad - nyilvánvalóan jókora veszteséggel.
Csak egy példát mondok: Kecskeméten volt egy fehér 4 ajtós Ave I 2.0. Amikor anno - ez nagyon nem most volt... - elkezdték hirdetni, 3,89 volt az ára. Én majdnem két évig láttam a hirdetést, az utolsó kínálati ára 2,6M volt, de feltételezhetően ennél alacsonyabb áron kelt el. Számold ki a veszteséget, millió felett van!

Valóban vannak kivételes esetek (amikor csúnyán benézi a dolgot az értékesítő, vagy be KELL néznie, hogy az új autót elvigyék) - de nem ez a jellemző.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1723 Dátum: 2009.06.10 21:55:54 »
A multkor en is egy E15 Corollaban ultem a szalonban. Nekem az szurt leginkabb szemet, hogy mennyire kulonbozo elemekbol epul fel. Nem jellemzo a Toyotara, hogy reszleteiben ennyire eltero autot csinaljon.
Jo pelda Te is irtad: latvanyra ugyanaz a muanyag (kis negyzetek) megis masfele anyagvalasztas. De vannak mas apro kulonbsegek is, amik megleptek engem.

Mert nem ugyanannak a vevőkörnek szánják a két autót, és (az esetek nagy többségében) nem is ugyanazokra a piacokra. Ez nem olyan, mint az eddigi modellek esetében volt - attól függetlenül, hogy nálunk ugyanabban a kategóriában játszanak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1724 Dátum: 2009.06.10 22:16:09 »
... Folyamatosan nézegetem az árakat.  És igenis van olyan, hogy olcsó és jó - maximum kicsit tovább kell keresni.
Azért tegyünk különbséget a netes árnézegetések, és a valós utánajárás közt. Mikor én nézegettem komolyan az autókat, köszönőviszonyban sem volt a netes hirdetés a valósággal. Minden netes kocsi szervizkönyves elvileg persze, a valóságban alig van ami tényleg nulla km-től be lett hordva egy magyar márkaszervizbe, és ami valóban leinfózható, abból mégkevesebb van. Persze 'tuti biztos km', higgye el uramból nincs hiány. Én szervizkönnyvet kérek, mellé számlákat, vagy meghatalmazást hogy bemenjek lekérdezni a szerviz adatbankját. Nyomtak már a kezembe kamu szervizkönyvet, köszönöm nem kérek belőle, nameg pecsétes szervizkönyvet bárki szerez pár ezresért.
Az első tulajosok sokszor 'haverom ismerősöm autóját adom el' stb. A nepperes autókra ki sem térek ki, az vicc.
Elhiszem, hogy estek az árak, de az elmúlt x évben folyamatosan teli volt a használtpiac, nameg volt idő mikor mindenki újat akart, virágzott az akciós újautó hitel. De nekem ne akarja lenyomni senki a torkomon, hogy mikor vettem az autót tömve volt a piac az ismertelen, manipulált, rossz minőségű autóval, manapság meg a legolcsóbbak közt vannak hibátlanok.