Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132610 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1170 Dátum: 2008.12.04 23:14:26 »
Egy évben nagyjából hány km-t tennél meg vele?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1171 Dátum: 2008.12.04 23:21:08 »
No, akkor kezdjük az elején az autóvásárlásod.
A legtöbb ember ott rontja el, hogy nem az igényeinek megfelelő autót veszi meg. Utána meg megszületnek a remek népítéletek, hogy az autó vacak, mert nem fér bele a Himalája, pedig ezt nem írták az Aygo katalógusában. A mocsok csalók.  :sorcerer:

Vásárlás előtt az alábbi dolgokat feltétlenül tisztázni kell magadban:
- Menyi pénzed van rá, átírással, stb? A kijött összegből vonjál le úgy 15%-ot. Annyiért vegyél autót. A többit úgy is rá kell költeni szinte minden esetben (használtautóról beszélek).
- Mire használnád az autót? Mekkora helyre van szükség az esetek nagy részében. Kell-e nagy/kicsi autó, vagy az évi néhány alkalomra elég egy Box is a tetőre, kiegészítésül?
- Mennyit mennél egy évben? 30 ezer km alatt szinte értelmetlen a dízel (gazdasági szempont szerint).
- Mennyi időre tervezel vele?

Ezeken kívül még ezer paraméter szóba jöhet, úgy mint szín, szag, stb. De az alapok ezek. Amíg ezt nem tisztáztad, addig ne is keresgess.
Lásd: "...bár nem számoltam utána, hogy a relatíve kevesebb fogyasztás/magasabb dízel ár ill. a benzines esetében kicsit magasabb fogyasztás/alacsonyabb benzin ár végül is hogy jön ki a végén?"

Véleményem szerint, ha csak nem tervezel legalább 5 évre, és évi 25-30 ezer km-re a kocsival, akkor felesleges a dízel.
Mondom: az én véleményem szerint.
Egyébként azzal a 2 literes dízellel városban max 7-ből simán ki lehet jönni. Javaslom kukkants be a Verso topicba...

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1172 Dátum: 2008.12.05 08:54:56 »
évi 15 ezer km , amit megyek vele saccperkb. és legalább 5 évig szeretném megtartani. hely kell, mert 3 gyerek van és a Yaris ehhez kicsi. általában országúton használom ritkán megyek be a városba. a pénzt meg úgy kalkulálom, hogyha nincs téli gumi garnitúra, akkor még annak is bele kell férnie, mert anélkül én nem megyek sehová novembertől. (a múltkor is a sok hülye itt csúszkált T.bálint előtt a batár nagy autóikkal, vazze ha bírtál ekkora autót venni nincs rongyos pár tízezresed egy rohadt téli gumira. ezen mindig felhúzom magam. és még nekem kell rettegni, hogy belém csúsznak, ugye mert menni azt nem tud csak csúszkálni. már azon gondolkodtam miközben kielőztem a csúszkálókat hogy kiszállok és megkérdezem tőlük ezt az apróságot, hogy mégis hogy gondolják???? :2guns:)

ehhez mit szóltok? http://www.hasznaltauto.hu/2550013_toyota_corolla_2002
ezen nincs matrica :hammer: és keveset futott.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1173 Dátum: 2008.12.05 09:00:12 »
elhiszem. olvasgatom a népítéletet, az 1,6osak 7 körül fogyiznak átlagban. namost van itt egy jóember. ilyenkor nem tudom eldönteni, hogy ez igaz vagy kitalálta vagy elmebeteg???
"Modell

1.6 VVTi
Szöveges ítélet

En ezt nem hiszem el.  :no: Ilyen formaban nem  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1174 Dátum: 2008.12.05 09:01:57 »
Viszonyításként érdemes megnézni egy-két, mobile.de-n hirdetett ilyen gépet. Ott általában lehet bízni a feltüntetett km-ben. Érdemes összehasonlítani az ottani és az itteni beltér állapotokat. Mondjuk pl ennél.
Gabe 254.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1175 Dátum: 2008.12.05 09:06:59 »
ehhez mit szóltok? http://www.hasznaltauto.hu/2550013_toyota_corolla_2002
ezen nincs matrica :hammer: és keveset futott.

Első blikkre akár még jó is lehet...

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1176 Dátum: 2008.12.05 09:46:37 »
Viszonyításként érdemes megnézni egy-két, mobile.de-n hirdetett ilyen gépet. Ott általában lehet bízni a feltüntetett km-ben. Érdemes összehasonlítani az ottani és az itteni beltér állapotokat. Mondjuk pl ennél.

kösz. megnéztem. hát szakadjanak meg a németek, hogy egy millióval olcsóbb lenne. k@pják be! :censored: erre nem tudok mit mondani. és arra sem, hogy van már 1,2milláért is 88ekmt futott verso, mire itthon minden költség kifizetve, lesz belőle 2,3millió. persze ebből negyed millió  a cég költsége, amiért behozzák. vannak kint német rokonaim, nem tudom elgondolkozzak e rajta, hogy kintről hozzam e be? nem tudom ui. mekkora tortúra végigjátszani az itthoni papírmunkát. az biztos, hogy egy ottani autó egyrészt rendesen szervízelve van, nem babrálják a kmórát és összehasonlíthatatlanul jobb állapotban vannak az autók nemcsk belül, hanem motorikusan, felfüggesztésileg....itthon a xar magyar utak tönkrevágnak minden autót.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1177 Dátum: 2008.12.05 09:48:42 »
Keress rá Palaczk hozzászólásaira, alig pár napja (meg régebben is) részletesen leírta, hogy kb mi mennyi és mit kell csinálni...
         

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1178 Dátum: 2008.12.05 09:55:55 »
ehhez mit szóltok? http://www.hasznaltauto.hu/2550013_toyota_corolla_2002
ezen nincs matrica :hammer: és keveset futott.

Első blikkre akár még jó is lehet...

felhívtam az ürgét, hát nagyon szívja a fogát, hogy oda kell adnia két milláért ha készpénzt viszek. Mo-n vásárolt autó, a jogszabályi fél év gari van rá, mint általában (mondjuk azt nem mondtam neki, hogy jogász vagyok és a szerződést azt én viszem :eek:, mert attól mondjuk lehet, hogy dob egy hátast. szeretem magam bebiztosítani ::) de azt mondta megyek és az autóval jövök el. hát gondolkodom mi is legyen. ez 63ekm ez csábító, mert ez nulla és mivel vidéki autó nem is volt annyit szenvedtetve mint itt Pesten az autók.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1179 Dátum: 2008.12.05 10:00:15 »
Az a gari az szavatosság, nem gari.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1180 Dátum: 2008.12.05 10:25:34 »
Az a gari az szavatosság, nem gari.
jó tudom, most nem akartam etimológiai vitába bocsátkozni a garancia-szavatosság-jótállás triumvirátusban.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1181 Dátum: 2008.12.05 16:35:59 »
Amennyiben ez nem volt totálra letörve, és a szervízkönyv is valós, akkor baromi jó vétel:
http://www.hasznaltauto.hu/2583960_toyota_corolla_2003

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1182 Dátum: 2008.12.05 17:46:57 »
Amennyiben ez nem volt totálra letörve, és a szervízkönyv is valós, akkor baromi jó vétel:
http://www.hasznaltauto.hu/2583960_toyota_corolla_2003
nem hiszem hogy egy márkakereskedő megengedheti magának azt a luxust, hogy nem nézi át az autót vagy egy újrabarkácsolt auót aakar eladni. egyébként tényleg nagyon jó vétel, az ára is nagyon cool. csak azért ezek a corollák kisebbek, mint a verso. (van fönn két milláért egy mazda 323 is, királykék metál, diesel, 2003as és 60ekm van benne és voltam a telepen, azóta még lejjebb viték az árát.)

kérdés: abban mi a ráció hogy kitakarják a rendszámot? ezzel mit lehet megakadályozni? hogy ne nyomozzanak az autó után? vagy mi a fenét?

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1183 Dátum: 2008.12.05 18:50:42 »
kérdés: abban mi a ráció hogy kitakarják a rendszámot? ezzel mit lehet megakadályozni? hogy ne nyomozzanak az autó után? vagy mi a fenét?
Így nem tudod (a kép alapján) kinyomozni a tulajdonost. Ismert rendszám esetében kideríted, hogy kié az autó, felveszed vele a kapcsolatot, közvetlenül tőle olcsóbban (a bizományosi/közvetítői/telephelyen állási díj nélkül) tudod megvenni az autót. ...talán alkudni is jobban tudsz...meg ilyenek miatt... :sleeping:
hazard

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1184 Dátum: 2008.12.05 19:44:11 »
Amennyiben ez nem volt totálra letörve, és a szervízkönyv is valós, akkor baromi jó vétel:
http://www.hasznaltauto.hu/2583960_toyota_corolla_2003
nem hiszem hogy egy márkakereskedő megengedheti magának azt a luxust, hogy nem nézi át az autót vagy egy újrabarkácsolt auót aakar eladni. egyébként tényleg nagyon jó vétel, az ára is nagyon cool. csak azért ezek a corollák kisebbek, mint a verso. (van fönn két milláért egy mazda 323 is, királykék metál, diesel, 2003as és 60ekm van benne és voltam a telepen, azóta még lejjebb viték az árát.)

kérdés: abban mi a ráció hogy kitakarják a rendszámot? ezzel mit lehet megakadályozni? hogy ne nyomozzanak az autó után? vagy mi a fenét?
Azért a márkakereskedésektől sem kell elájulni, ott is magyar nemzetiségű autópiacon nevelkedett emberek dolgoznak. Másrészt, meg valami oknak lennie kell, hogy miért adnak egy makulátlan kinézetű, elvileg szervizkönyves, kevés km-futású autót 200 000 Ft-al a kiírási ár alatt. Egyébként meg nem értem, hogy ezt a kocsit ki árulja, mert folyamatosan a Sakurára hivatkoznak, de valójában egy használtautó telep árulja. Én nem hiszek a véletlenben, nameg megtanultam anno, hogy a hasznaltauto.hu csak egy elindulási alap, az még semmit sem jelent. Épp mint a nőknél, egy dolog egy szép ismeretlen nőt 20m-ről a legelegánsabb ruhájában látni, és egy másik dolog x év együtélés ugyanazzal a nővel :winkiss: