Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141463 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #750 Dátum: 2008.09.22 21:16:18 »
Vélemény?
http://www.hasznaltauto.hu/2369965_toyota_corolla_2004

Csak az a baj ezzel, h 900 km oda vissza. Ha meg odamegyek és kiderül, h valami nagyon nem ok... :taz:

Vonóhoroggal mi a probléma am? Eszi a hátsó féket/futóművet?

A vonóhorgot én biztosan nem tenném kizáró okká - külön oda kell figyelni próbánál a hátsó lengéscsillapítókra meg a kuplungra, de olyan hú de nagy bajokat nem okozhat. Pláne nem, ha mondjuk egy évben tízszer használták. Ha folyton vontattak vele, az úgyis kiderül (felpuhul hátsó telókból, például).

A kocsi tényleg olcsó, dehát 1.4-es szedán (ezeknek eléggé nyomott az ára), alapfelszereltség (sanszos hogy klíma sincs benne, nem is írják hogy lenne), és hát Böhönye, az ugye erősen vidék.

Ha alapos telefonos kikérdezés után (pl. kitérve arra, hogy miért ilyen fura a műszaki vizsga időpontja) is jónak tűnik, és ha nem zavar a klíma hiánya (engem mondjuk zavarna, és a te majdani vevődet is zavarni fogja valszeg), akkor megérhet egy megtekintést, mert azért az ára tényleg, mindent egybevéve is kedvező - feltéve persze, hogy okés a kocsi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #751 Dátum: 2008.09.22 21:18:59 »
Kijöttem az egyik hipermarketból, és arra lettem figyelmes, hogy 4elem fényezésre szorul, és a bal hátsó lámpa be van törve.... Tudok mást csinálni, mint elfogadom? És ugyanúgy el kell valahogy fogadtatnom a vevővel is.... Nem gtk-s autóról van szó....
Mit tegyek?  :hang: / :gunsmilie: ?

Semmit nem tudsz sajnos tenni. És a te szemszögedből igazad is van. Csak azokat is értsd meg, akik számukra komoly pénzért nem akarnak sérült kocsit venni; és ne mondd azt, hogy a pár éves, de már javított autó a normális. Bár azt már tegnap is írtam, hogy az ilyen eset (ti. amikor bizonyíthatóan csak szépészeti célokat szolgált a fényezés) adott esetben nálam pl. biztosan nem lenne kizáró ok a vásárlásnál :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #752 Dátum: 2008.09.22 21:23:00 »
Ez miért ilyen olcsó?

Hát mert kissé le van lakva, bár ránézésre messze nem annyira, mint amennyire olcsó. Mert TÉNYLEG nagyon olcsó! És ahhoz képest egyáltalán nem néz ki olyan vészesen. A külső csúnyaságokat akár ecsettel is el lehetne nagyjából tüntetni. Meg hát mégiscsak friss műszaki, bakker! Ha nincs valami nagy műszaki és/vagy jogi problémája, akkor ez ennyiért nagyon jó vétel. Szerintem nem is lesz fönt sokáig. Neppernek is megéri megvenni, bőven. Ezen gyorsba' lehetne fogni cirka 150-et :yes:

Azért a vezetőülés is hagy némi kívánnivalót maga után...
Ha a műszaki állapotára is így vigyáztak, akkor még sok is ez pénz érte...

Ennyi szerintem nem sok érte, hacsak nem tényleg a halál szélén tántorog. Ha pl. "csak" annyi baja van, hogy koporog a futóműve, fent fog a kuplungja és ócskák a gumijai, akkor ennyiért teljesen rendben van. Ha zsákbamacskának bizonyul, akkor is ki lehet ugrani belőle még kicsit többért is bármikor. Ebben az árfekvésben akad épp elég vevő, aki csak az ár vs. évjárat vs. mennyiműszakivanrajta triót figyeli  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #753 Dátum: 2008.09.22 21:32:15 »
Kijöttem az egyik hipermarketból, és arra lettem figyelmes, hogy 4elem fényezésre szorul, és a bal hátsó lámpa be van törve.... Tudok mást csinálni, mint elfogadom? És ugyanúgy el kell valahogy fogadtatnom a vevővel is.... Nem gtk-s autóról van szó....
Mit tegyek?  :hang: / :gunsmilie: ?

Semmit nem tudsz sajnos tenni. És a te szemszögedből igazad is van. Csak azokat is értsd meg, akik számukra komoly pénzért nem akarnak sérült kocsit venni; és ne mondd azt, hogy a pár éves, de már javított autó a normális. Bár azt már tegnap is írtam, hogy az ilyen eset (ti. amikor bizonyíthatóan csak szépészeti célokat szolgált a fényezés) adott esetben nálam pl. biztosan nem lenne kizáró ok a vásárlásnál :)

Ne is menjünk bele jobban, mert megint csak felhúzom magam.... Veszek egy szakadt G kettest, ami épp nem ázik be, vagy egy ladát ugyanezzel a paraméterrel.... A parkolás intézménye miatt nem szabad új autót venni ebben az országban :no:
kisa
born to ride

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #754 Dátum: 2008.09.22 21:35:38 »
... és ha nem zavar a klíma hiánya...
Dehogynem zavar, nagyon is csak most ez vmi miatt elkerülte a figyelmem. Ez a gép így tárgytalan...
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #755 Dátum: 2008.09.22 22:34:13 »
A parkolás intézménye miatt nem szabad új autót venni ebben az országban :no:

Ebben sajnos igazad van  :no: ... Az Avén is vannak már kis pici horpik itt-ott oldalt (ajtó-rányitás), meg egy apró karc a hátsó lökösön (tolatás) - mindegyik más autósok érdeme, parkolókból  :surrender: ... Xarnak bele az emberek. Vagy épp direkt csinálják!

Egy ilyet át is éltem, és elég frusztráló volt: ülök a parkolóban unokatesóm (azóta eladott) régi Audijában, várok valakire - beáll mellém egy Astra tele kisebbségiekkel, és a jobb 1-ről kiszálló csávó VAMMM, rámqrja az ajtaját, de úgy, hogy majd' a nyelvemet nyeltem le ijedtemben  :eek: - aztán persze jött a düh, kinéztem hogy ki volt ez az állat, kezdtem volna kiszállni - és wazz, a csávó állt ott és még ő nézett kihívóan, miközben a másik három kászálódott kifelé a kocsiból, és persze ők is néztek  :wacko: ... Szerettem volna a birtokában maradni az összes szervemnek, úgyhogy szépen maradtam, ahol voltam  :whistling: ... ez megy, ez (is) a mai magyar realitás  :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #756 Dátum: 2008.09.22 23:04:13 »
Dr gonzo!
Tudom hogy 3ajtósokra hajtasz, de mit szólnál ehhez? Én tutira megnézném!
http://www.hasznaltauto.hu/2390461_toyota_corolla_2003


koszi de sajnos kizaro tenyezo a folosleges ket hatso ajto :)
ezekkel szemezgetem
http://www.hasznaltauto.hu/2357081_toyota_corolla_2004   (eleg szolid a foliazas:)
vagy meg ez os erdekeslehet, talan valami videki darab
http://www.hasznaltauto.hu/2344443_toyota_corolla_2003


meg csak megjegyeznem klima ugyben, hogy ebben is jol ***ult mar ez az orszag
4 evet eltem spanyolorszagba, klima nelkuli autot hasznaltam, de sokan masok rajtam kivul akinek tuti volt klimaja egyszeuen letekerte az ablakot, nem is indokolnam milyen okbol
de itt mar nem auto meg 10 evesen sem a klima nelkuli auto, bar arra kivancsi lennek hany klimat tartanak itthon karban, pucoltak ki valaha is, mondjuk egy 6-10 eves auton, de csak kuldjek az ebrek folyamatosan 20 fokon a verdat
nalam most sem feltetel, (a 3 ajto inkabb:)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #757 Dátum: 2008.09.22 23:17:58 »
ezekkel szemezgetem
http://www.hasznaltauto.hu/2357081_toyota_corolla_2004   (eleg szolid a foliazas:)
vagy meg ez os erdekeslehet, talan valami videki darab
http://www.hasznaltauto.hu/2344443_toyota_corolla_2003


Az első hirdetésben nagyon unszimpatikus, hogy még egy normális leírást sem érdemelt meg az autó... Azt meg végképp utálom, hogy "csak akkor ennyi az ára, ha hitelre veszed persze az Ő általuk választott bankból, amire ők kapnak jutalékot-visszatérítést a hitelkihelyezésért... Szerintem ez belefér a "vásárló megtévesztése" kategóriába... Ha nem is jogilag, de erkölcsileg igen!
Amúgy az autó első ránézésre rendben van, persze személyesen kellene látni, a megnézhető kategóriába teszem.

A másodikról igazából annyit lehet elmondani, hogy a bal oldala megvan :sorcerer:
Furcsa, hogy "további extrának" számít az összes kulcs, a téligumi, meg hogy nincs pörgetve az órája, továbbá nincs széthajtva... 
Nem szeretem a magyarázkodást... Ha felhívod, legyen korrekt, mondjon el mindent de én azok közé tartozok, akik nem szeretik a direktmarketinget.

szerk: részemről a sportkipufogó nagyobb hátrány, mint a vonóhorog, meg (sokak réme) fólia együtt....
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.22 23:21:20 írta kis_andras »
kisa
born to ride

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #758 Dátum: 2008.09.22 23:32:36 »
Hát, én ebből a kettőből a másodikat hívnám fel.
Az első import kocsi, nálunk ilyen öszvér felszereltség nem volt (félig Sol belső-külső). Régi modell, EU-s rendszám. Nincs szervizkönyv, és a kereskedés sem szimpi.

A második legalább őszinte.
Meg kéne nézni, aztán ha nem látszik rajta semmi vészes, akkor irány egy állapotfelmérés.
Talán a sportkipufogó ellentmondásban van a nincs széthajtva mentalitással, de lehet, hogy Koppány dobos Ladán szocializálódott....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #759 Dátum: 2008.09.23 00:02:46 »
meg csak megjegyeznem klima ugyben, hogy ebben is jol ***ult mar ez az orszag
4 evet eltem spanyolorszagba, klima nelkuli autot hasznaltam, de sokan masok rajtam kivul akinek tuti volt klimaja egyszeuen letekerte az ablakot, nem is indokolnam milyen okbol
de itt mar nem auto meg 10 evesen sem a klima nelkuli auto, bar arra kivancsi lennek hany klimat tartanak itthon karban, pucoltak ki valaha is, mondjuk egy 6-10 eves auton, de csak kuldjek az ebrek folyamatosan 20 fokon a verdat
nalam most sem feltetel, (a 3 ajto inkabb:)

Ez az ország? Nézd meg, nyugaton mekkora a klímás autók aránya. Mi még nem is vagyunk annyira igényesek e téren.

Amúgy aki csinált már végig nyáron, 35 fokban mondjuk egy háromórás utat úgy, hogy a megérkezésekor fontos volt a korrekt (elegáns) megjelenés, az meg tudja becsülni a klímát.

Az is, aki csinált már végig hasonló hőmérséklet mellett, egy családi nyaralás során egy egész napos autópályás kocsikázást.

Na persze, lehet élni klíma nélkül is. Mint ahogy egy csomó más jó dolog nélkül is. Csak - xarabbul!

Nem mellesleg a klíma biztonsági tényező is, mert hosszú úton, melegben klíma nélkül muszáj lehúzott ablakkal autózni, amikor is sokkal nagyobb lesz a zaj, az pedig elfárasztja a vezetőt, ezáltal növeli a balesetveszélyt.

Régi kocsikban (mint amilyen az enyém is) egy kicsivel kevésbé volt zavaró a klíma hiánya, mert a kevésbé áramvonalas forma, a nem annyira meredeken döntött ablakfelületek miatt az utastér nem melegedett fel annyira. De az áramvonalas modern autókban nélkülözhetetlen. Nem véletlen, hogy a tömeges elterjedése egybeesik ezeknek az elterjedésével.

Végül, de nem utolsósorban a majdani újraeladásnál is baromira nem lesz mindegy, hogy van-e klíma a kocsiban, vagy sem. Ha más nem is, legalább ez az érv érdemes lehet a figyelmedre  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.23 00:07:13 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #760 Dátum: 2008.09.23 00:12:38 »
Hát, én ebből a kettőből a másodikat hívnám fel.
Az első import kocsi, nálunk ilyen öszvér felszereltség nem volt (félig Sol belső-külső). Régi modell, EU-s rendszám. Nincs szervizkönyv, és a kereskedés sem szimpi.

A második legalább őszinte.
Meg kéne nézni, aztán ha nem látszik rajta semmi vészes, akkor irány egy állapotfelmérés.
Talán a sportkipufogó ellentmondásban van a nincs széthajtva mentalitással, de lehet, hogy Koppány dobos Ladán szocializálódott....

Egyetértek, nekem is a második autó a szimpibb. Azt érdemes lehet felhívni/megnézni. Bár az eladó stílusa kissé puritán...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #761 Dátum: 2008.09.23 00:15:37 »
meg csak megjegyeznem klima ugyben, hogy ebben is jol ***ult mar ez az orszag
4 evet eltem spanyolorszagba, klima nelkuli autot hasznaltam, de sokan masok rajtam kivul akinek tuti volt klimaja egyszeuen letekerte az ablakot, nem is indokolnam milyen okbol
de itt mar nem auto meg 10 evesen sem a klima nelkuli auto, bar arra kivancsi lennek hany klimat tartanak itthon karban, pucoltak ki valaha is, mondjuk egy 6-10 eves auton, de csak kuldjek az ebrek folyamatosan 20 fokon a verdat
nalam most sem feltetel, (a 3 ajto inkabb:)

Ez az ország? Nézd meg, nyugaton mekkora a klímás autók aránya. Mi még nem is vagyunk annyira igényesek e téren.

Amúgy aki csinált már végig nyáron, 35 fokban mondjuk egy háromórás utat úgy, hogy a megérkezésekor fontos volt a korrekt (elegáns) megjelenés, az meg tudja becsülni a klímát.

Az is, aki csinált már végig hasonló hőmérséklet mellett, egy családi nyaralás során egy egész napos autópályás kocsikázást.

Na persze, lehet élni klíma nélkül is. Mint ahogy egy csomó más jó dolog nélkül is. Csak - xarabbul!

Nem mellesleg a klíma biztonsági tényező is, mert hosszú úton, melegben klíma nélkül muszáj lehúzott ablakkal autózni, amikor is sokkal nagyobb lesz a zaj, az pedig elfárasztja a vezetőt, ezáltal növeli a balesetveszélyt.

Régi kocsikban (mint amilyen az enyém is) egy kicsivel kevésbé volt zavaró a klíma hiánya, mert a kevésbé áramvonalas forma, a nem annyira meredeken döntött ablakfelületek miatt az utastér nem melegedett fel annyira. De az áramvonalas modern autókban nélkülözhetetlen. Nem véletlen, hogy a tömeges elterjedése egybeesik ezeknek az elterjedésével.

Végül, de nem utolsósorban a majdani újraeladásnál is baromira nem lesz mindegy, hogy van-e klíma a kocsiban, vagy sem. Ha más nem is, legalább ez az érv érdemes lehet a figyelmedre  :yes:

ok, az uccso gondolatot termeszetesen osztom :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #762 Dátum: 2008.09.23 06:29:50 »
Hát, én ebből a kettőből a másodikat hívnám fel.
Az első import kocsi, nálunk ilyen öszvér felszereltség nem volt (félig Sol belső-külső). Régi modell, EU-s rendszám. Nincs szervizkönyv, és a kereskedés sem szimpi.

A második legalább őszinte.
Meg kéne nézni, aztán ha nem látszik rajta semmi vészes, akkor irány egy állapotfelmérés.
Talán a sportkipufogó ellentmondásban van a nincs széthajtva mentalitással, de lehet, hogy Koppány dobos Ladán szocializálódott....

Nálam a sportkipuf kizáró ok!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #763 Dátum: 2008.09.23 09:12:02 »
Kijöttem az egyik hipermarketból, és arra lettem figyelmes, hogy 4elem fényezésre szorul, és a bal hátsó lámpa be van törve.... Tudok mást csinálni, mint elfogadom? És ugyanúgy el kell valahogy fogadtatnom a vevővel is.... Nem gtk-s autóról van szó....
Mit tegyek?  :hang: / :gunsmilie: ?

Semmit nem tudsz sajnos tenni. És a te szemszögedből igazad is van. Csak azokat is értsd meg, akik számukra komoly pénzért nem akarnak sérült kocsit venni; és ne mondd azt, hogy a pár éves, de már javított autó a normális. Bár azt már tegnap is írtam, hogy az ilyen eset (ti. amikor bizonyíthatóan csak szépészeti célokat szolgált a fényezés) adott esetben nálam pl. biztosan nem lenne kizáró ok a vásárlásnál :)

Ne is menjünk bele jobban, mert megint csak felhúzom magam.... Veszek egy szakadt G kettest, ami épp nem ázik be, vagy egy ladát ugyanezzel a paraméterrel.... A parkolás intézménye miatt nem szabad új autót venni ebben az országban :no:

pont ezért /sem/ veszek olyan autot aminél ez szempont. utcánkban , melohellyen hihetetlenul sérülnek a csont uj autok. látomnaprol napra mi folyik
vidékre garázsba oda jo nem a pesti daráloba
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #764 Dátum: 2008.09.23 09:17:16 »
ezekkel szemezgetem

Az elsőnél a csak hitelre történő vásárlás esetén dumával engem ki lehet kergetni a világból, amúgy még így is túlárazott az autó, akkor mennyiért adják kp-re??? Az öszvér sol-os belső (ezüst középkonzol-tekerős klíma) nekem nem jön be, amúgy nem tűnik rossznak a kocsi, de ahogy a törpiek is írták: import, az meg nem sok jóval kecsegtet...

A másodiknál jó lenne több kép, az első lökhárító picit sérült, sztem 2misiért (vagy talán még azalatt) simán elhozható, ha minden más téren rendbe van az autó akkor nem tűnik rossz ajánlatnak.


Idézet
4 evet eltem spanyolorszagba, klima nelkuli autot hasznaltam, de sokan masok rajtam kivul akinek tuti volt klimaja egyszeuen letekerte az ablakot, nem is indokolnam milyen okbol
de itt mar nem auto meg 10 evesen sem a klima nelkuli auto, bar arra kivancsi lennek hany klimat tartanak itthon karban, pucoltak ki valaha is, mondjuk egy 6-10 eves auton, de csak kuldjek az ebrek folyamatosan 20 fokon a verdat

A klímát én is utálom, de van az a szitu amikor kell, továbbá a majdani eladásnál is -hogy finom legyek- "nem árt" aszem ezzel túltárgyaltuk a dolgot :innocent: :)