Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132793 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #660 Dátum: 2008.09.21 17:02:18 »
Nehezen mutathatták be, ha még el sem kezdték gyártani.
 :ph34r:

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #661 Dátum: 2008.09.21 17:17:38 »
Nehezen mutathatták be, ha még el sem kezdték gyártani.
 :ph34r:

okok :D
ez akkor ejtve, bevizsgalast is kar megejteni,
tovabb kereses

tovabbra is 3 ajtos , 1,4 s, 2003-2004 (nempiros!!:) , ha valaki tud egy nehezen eladhatorol, regota bennragadrol szoljon :)) nem feltetel a karcmentes allapot!!





Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #662 Dátum: 2008.09.21 17:49:14 »
Nameg a törés, ami nem szerkezeti károsodással jár, igazából lényegtelen, max alkualapnak jó.

Így van!
Ez a lényeg!
A lényeg, hogy szépen (igényesen) legyen megcsinálva.

Azért azt nem mondanám hogy lényegtelen, feltéve ha lényegtelen hogy jó eséllyel könnyebben, hamarább és több pénzért tudod eladni az autódat...


Most őszintén. Ha találsz egy normális állapotban lévő, megfelelő felszereltségű, km futású és színű 4-8éves autót, ami nem egy kispórolt (pl. prémium gumikkal szerelt, márkaszervizbe hordott) és odafigyelést kapott autó, amiről a gazdája (nem nepper) megfelelő tájékoztatást ad, és tetszik neked az autó, akkor továbbállsz csak azért, mert egy két nem szerkezeti elem (pl. ajtó, sárvédő) esetleg cserés és újrafújt? Szerintem aki ért az autókhoz, az nem szalad el egyből.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #663 Dátum: 2008.09.21 17:57:03 »
Ezt az autót továbbra sem értem...
Ezen nem csak egy két elem volt cserés: gépháztető, lámpák, első-hátsó lökhárító, hátsó lámpák.
Gyanús a kormány, nem stimmel a felszereltség (kipörgésgátló).
Ráadásul ha áprilisi forgalomba helyezés, akkor az legjobb esetben is márciusi gyártás, tehát a ráncfelvarrás még jobban kizárt.

Persze ha szimpatikus az eladó, akkor biztosan megveszi valaki. Mert az a fontos, nem a csipp-csupp újraépítés.
 :devil: :devil: :devil:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #664 Dátum: 2008.09.21 17:58:34 »
De bevallom én saját pénzből nem fizetnék plusz 500-at a javításra. Inkább keresnék profi lakatost meg fényezőt 300 helyett 400-ért.

Szerintem senki nem fizetne egy márkaszervizes javításért egy ekkora felárat, ami az autó értékének 20-25%-a.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #665 Dátum: 2008.09.21 18:05:18 »
Ezt az autót továbbra sem értem...
Ezen nem csak egy két elem volt cserés: gépháztető, lámpák, első-hátsó lökhárító, hátsó lámpák.
Gyanús a kormány, nem stimmel a felszereltség (kipörgésgátló).
Ráadásul ha áprilisi forgalomba helyezés, akkor az legjobb esetben is márciusi gyártás, tehát a ráncfelvarrás még jobban kizárt.

Persze ha szimpatikus az eladó, akkor biztosan megveszi valaki. Mert az a fontos, nem a csipp-csupp újraépítés.
 :devil: :devil: :devil:

Én az ilyen másodkézből árult kocsikat el sem mentem megnézni anno, egyszerűen nem bízom az ilyen szitukban. Akkor már inkább egy autókereskedő telepen álló autót választanék, ott legalább tudsz perelni utólag.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #666 Dátum: 2008.09.21 18:12:13 »
Ezen meg pl. SOL hűtőrács van, miközben egy alap terra:
http://www.hasznaltauto.hu/1964623_toyota_corolla_2004

Megnézve a mai kínálatot, én ezt talán felhívnám, és leinfóznám maximálisan (főleg a szervizkönyvet), bár gyanúsan kevés a km, meg a kereskedőkkel szemben is erősen gyanakvó az ember. Mindenesetre a nyári gumiknak még mindenképp 2003-as dot számunak kell lenni:
http://www.hasznaltauto.hu/2377821_toyota_corolla_2003

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #667 Dátum: 2008.09.21 18:14:44 »
Ezt az autót továbbra sem értem...
Ezen nem csak egy két elem volt cserés: gépháztető, lámpák, első-hátsó lökhárító, hátsó lámpák.
Gyanús a kormány, nem stimmel a felszereltség (kipörgésgátló).
Ráadásul ha áprilisi forgalomba helyezés, akkor az legjobb esetben is márciusi gyártás, tehát a ráncfelvarrás még jobban kizárt.

Persze ha szimpatikus az eladó, akkor biztosan megveszi valaki. Mert az a fontos, nem a csipp-csupp újraépítés.
 :devil: :devil: :devil:

kozvetlennek tunt a srac, bar eleg kupec forma (tobb autoja van, ebbol ki akarja venni a penzet, meg gondolom az osszes tobbibol)
vezetett, pecsetelt szervizkonyv, harom gyari kulcs, ketto abszolut hasznalatlan
kasztni rendbevalonak tunik, (nekem laikusnak, csavarok festve, normalisan a felfogatasoknal) , elemek nem alltak csaren, bar a hatso lampa most is be volt kicsit parasodva! (a multkor rafoghattuk a mosasra)
kormany nem kopott, bar csak fel-le allithato, a rancfelvarottban ha jol tudom tengelyiranyban is
nem mukodott a bizti ovnek a csattja (ulescsere??)
bor valtogomb volt,
kiprogesgatlo az nem volt benne csak belekerult valahogy a hirdetesbe (gondolom melle ikszeltek :)
komplett kasztni cseres lenne ? de az csak kijonne az eredetvizsganal??
gondoltam reggel meg megkeresem telefonon a toyota m5 t (mostmar tsusho ha jol informalodtam) es megkerdezem toluk lehet e ilyen (marmint rancfelvarrot aprilisi-trefa:)



Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #668 Dátum: 2008.09.21 18:14:56 »
Ezen meg pl. SOL hűtőrács van, miközben egy alap terra:
http://www.hasznaltauto.hu/1964623_toyota_corolla_2004

Megnézve a mai kínálatot, én ezt talán felhívnám, és leinfóznám maximálisan (főleg a szervizkönyvet), bár gyanúsan kevés a km, meg a kereskedőkkel szemben is erősen gyanakvó az ember. Mindenesetre a nyári gumiknak még mindenképp 2003-as dot számunak kell lenni:
http://www.hasznaltauto.hu/2377821_toyota_corolla_2003


bár itt is a jobb hátsó gumi sárvédőn festékszóró nyoma látszik, és azt is kétlem, hogy a szervizkönyv márkaszervizben vezetett....

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #669 Dátum: 2008.09.21 18:20:45 »
Ezen meg pl. SOL hűtőrács van, miközben egy alap terra:
http://www.hasznaltauto.hu/1964623_toyota_corolla_2004

Megnézve a mai kínálatot, én ezt talán felhívnám, és leinfóznám maximálisan (főleg a szervizkönyvet), bár gyanúsan kevés a km, meg a kereskedőkkel szemben is erősen gyanakvó az ember. Mindenesetre a nyári gumiknak még mindenképp 2003-as dot számunak kell lenni:
http://www.hasznaltauto.hu/2377821_toyota_corolla_2003


az elsot neztuk szemelyesen
marcius ota ott all a welt nel, allapotfelmero lap hat hogy is fogalmazzam, nem tokeletes, vannak hibak amik nincsenek feltuntetve vagy azota keletkeztek
pl: nem dohanyzo, de a szonyeg kiegetve, noi tulaj, allapot lapon ferfi tulajnev, jobb ajton egyhe horpi, errol szoltak , viszont az csak a helyszinen derult ki hogy az ajto ele is meg van torve kb 5-6 centin, festek lakk minden, leginkabb ajtocseres lenne
a kepen is latszik de nincs a lapon a lokharitorol pattog a festek,
ja es a legjobb , ebben a hirdetesben egyfele km allas, sajat honlapjukon egy masodik ertek, a helyszinen meg egy harmadik, nem fogod kitalalni a helyszini volt az igaz es termeszetes a legtobb, kb 73 eKm
es mindezek ellenere egy vasat nem engednek az 1.950e s arbol, bar elismerik a 3 ajtost nehez eladni, es a forgalmi is lejart marciusban:)))


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #670 Dátum: 2008.09.21 18:21:40 »
kozvetlennek tunt a srac, bar eleg kupec forma (tobb autoja van, ebbol ki akarja venni a penzet, meg gondolom az osszes tobbibol)
vezetett, pecsetelt szervizkonyv, harom gyari kulcs, ketto abszolut hasznalatlan
kasztni rendbevalonak tunik, (nekem laikusnak, csavarok festve, normalisan a felfogatasoknal) , elemek nem alltak csaren, bar a hatso lampa most is be volt kicsit parasodva! (a multkor rafoghattuk a mosasra)
kormany nem kopott, bar csak fel-le allithato, a rancfelvarottban ha jol tudom tengelyiranyban is
nem mukodott a bizti ovnek a csattja (ulescsere??)
bor valtogomb volt,
kiprogesgatlo az nem volt benne csak belekerult valahogy a hirdetesbe (gondolom melle ikszeltek :)
komplett kasztni cseres lenne ? de az csak kijonne az eredetvizsganal??
gondoltam reggel meg megkeresem telefonon a toyota m5 t (mostmar tsusho ha jol informalodtam) es megkerdezem toluk lehet e ilyen (marmint rancfelvarrot aprilisi-trefa:)

Egy pecsétes szervizkönyv semmit nem jelent, semmit nem bizonyít. Csak a lekérdezett szerviz adatbázis, vagy esetleg az eredeti szervizszámla.
A hátsó ülésen a középső biztonsági őv csatja az enyémen sem működik, van úgy hogy elromlanak.
A ráncfelvarrott corolla kormánya is csak fel-le állítható.
Az eredetvizsga tudtommal meg a motor és alvázszámokat nézi össze a papíron lévővel, attól még kicserélhették a lokháritókat, meg a lámpatesteket, üléseket.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #671 Dátum: 2008.09.21 18:29:55 »
Szerintem senki nem fizetne egy márkaszervizes javításért egy ekkora felárat, ami az autó értékének 20-25%-a.

Pontosan ezért csodálkoztam annyira... :)

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #672 Dátum: 2008.09.21 18:38:23 »
kozvetlennek tunt a srac, bar eleg kupec forma (tobb autoja van, ebbol ki akarja venni a penzet, meg gondolom az osszes tobbibol)
vezetett, pecsetelt szervizkonyv, harom gyari kulcs, ketto abszolut hasznalatlan
kasztni rendbevalonak tunik, (nekem laikusnak, csavarok festve, normalisan a felfogatasoknal) , elemek nem alltak csaren, bar a hatso lampa most is be volt kicsit parasodva! (a multkor rafoghattuk a mosasra)
kormany nem kopott, bar csak fel-le allithato, a rancfelvarottban ha jol tudom tengelyiranyban is
nem mukodott a bizti ovnek a csattja (ulescsere??)
bor valtogomb volt,
kiprogesgatlo az nem volt benne csak belekerult valahogy a hirdetesbe (gondolom melle ikszeltek :)
komplett kasztni cseres lenne ? de az csak kijonne az eredetvizsganal??
gondoltam reggel meg megkeresem telefonon a toyota m5 t (mostmar tsusho ha jol informalodtam) es megkerdezem toluk lehet e ilyen (marmint rancfelvarrot aprilisi-trefa:)

Egy pecsétes szervizkönyv semmit nem jelent, semmit nem bizonyít. Csak a lekérdezett szerviz adatbázis, vagy esetleg az eredeti szervizszámla.
A hátsó ülésen a középső biztonsági őv csatja az enyémen sem működik, van úgy hogy elromlanak.
A ráncfelvarrott corolla kormánya is csak fel-le állítható.
Az eredetvizsga tudtommal meg a motor és alvázszámokat nézi össze a papíron lévővel, attól még kicserélhették a lokháritókat, meg a lámpatesteket, üléseket.

oks :)
ez??
http://www.hasznaltauto.hu/2284885_toyota_corolla_2005
ezekben nem volt alapbol klima?


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #673 Dátum: 2008.09.21 18:42:32 »
...
A ráncfelvarrott corolla kormánya is csak fel-le állítható.
...

Tévedés, 4 irányban állítható!
Klikk

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #674 Dátum: 2008.09.21 18:44:30 »

oks :)
ez??
http://www.hasznaltauto.hu/2284885_toyota_corolla_2005
ezekben nem volt alapbol klima?

Valószínüleg kimaradt a hirdetésből.