Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2091719 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Wagnerur

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #135 Dátum: 2007.04.20 19:31:15 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Wagnerur"
Elég gáz az egész. Hülyének nézett a figura.


Nekem már eleve unszimpatikus a mosatlan és egy képpel hirdetett autó. :nagymosoly:
Piszkos autót feltenni meg ultragáz, ha kereskedés ha magán... :?

Az autóvásárlás (számomra) nem szimpátia-függõ. Ha (HA!) eljutok egy szintig a vásárlási szándékkal, és már csak az érdekel, hogy polírozni is kell vagy elég egy mosás, akkor azért lemosatom velük úgyis. Ha meg nem mossa le, akkor mit tegyek? Lemossam én? Miért ne? ;) Ez tényleg nem "ár" ha akkor és ott kiderül aminek ki kell derülnie. Legfeljebb rászórok némi port a tulaj fejére távozáskor.  :kacsint:

Wagnerur

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #136 Dátum: 2007.04.20 19:55:47 »
Na lehiggadva folytatom a keresést tovább.  8) Az aláírásom még most is él.  :turelmetlen:  :kormom:  :)

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #137 Dátum: 2007.04.20 19:57:57 »
Wagnerur! Ha már így keresgélsz, vedd meg az én autómat! Kombi is, légzsákos is, klíma is van... Igaz, hogy 1.6-os de ezzel csak megbarátkozol...  :kacsint:
Visszajövök :)

Satriani

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #138 Dátum: 2007.04.20 19:58:42 »
Idézetet írta: "Peti500"
...Mikor én is kocsit néztem :arrow:  kiábrándító volt a helyzet, a legtöbb külföldrõl behozott kiflire tört, keveset futott megkímélt darab... :vag2:
Volt hogy mi is 300km-t kocsikáztunk linkre... :banging:

Már vagy 100x áldottam a szerencsénket a Corolla miatt.

Leírom az autókeresés teljes sztoriját. 2005. január elején elhatároztam, hogy lecserélem a Cliót. Pár hétig filóztam, hogy Accord, Avensis, Corolla, vagy Focus legyen. A két nagyot hamar kizártam, nem férnének be a garázsba. A két kompakt közül a Corollának tetszett jobban a beltere, jobb volt az 1,4-es motorja, akkor legyen Corolla. Január végén, egy pénteken megbeszéltük Édesapámmal, hogy mehet az õ nevére a kocsi, olcsóbb lett sokkal a biztosítás, és felajánlotta, hogy beszáll az önrészbe, amit köszönettel vettem. Azt javasolta, hogy ha már megszületett a döntés, hogy Corolla, akkor szaladjunk körbe a városon, hívjuk fel az egri márkakereskedést (zéró találat), meg nézzek meg pár pesti címet, ahol van Corolla, szombaton megyünk egy kört. Szombaton felmentünk a nagyfaluba, kezdjük legtávolabb, irány a Reálszisztéma. Mondja az értékesítõ srác, 3 Corollájuk van, egyik ilyen Terra, másik amolyan Terra, a harmadik a legfrankóbb. Elõzõ nap hozták be, valahogy azon a héten esett túl a 45.000 után esedékes szervizen, 100-150 ronggyal drágább, mint a másik kettõ, de sérülésmentes, most vittek helyette egy ráncfelvarrott ugyanilyet, és Sol+parkradar. A fõnök le akarta nyúlni saját használatra, árcédulát sem akartak rá kirakni, de ha tetszik, természetesen odaadják. Kipróbáltuk, hétfõn-kedden visszamentünk a foglalóval, következõ héten elhoztuk. 8)

Ilyen mázli nincs is.

(Wagnerur figyelmébe egy kis offtopik: van új Rush, és nagyon jó! Az avatarodból itélve érdekelhet a dolog.)

Wagnerur

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #139 Dátum: 2007.04.20 20:04:31 »
Idézetet írta: "obga"
Wagnerur! Ha már így keresgélsz, vedd meg az én autómat! Kombi is, légzsákos is, klíma is van... Igaz, hogy 1.6-os de ezzel csak megbarátkozol...  :kacsint:

1.500.000Ft-ért?  :toy: Jöhet!!!  :kacsint:

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #140 Dátum: 2007.04.20 20:28:08 »
:szomoru:
Visszajövök :)

Wagnerur

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #141 Dátum: 2007.04.20 20:37:10 »
Ugyan, ne homorodjon a szájad szíle!  :pofa: Láttad melyik (E11) a kívánságom, és nem csak az ár miatt. Megszoktam, hogy van helye a lábamnak, konkrétan a végtagom egyik hajlítható részének, a térdemnek. Sajnos az E12 ebben nem jeleskedik a tekintélyes középkonzol miatt. És lenne is olyan E11 amelyik minden kritériumnak megfelel, viszont a majdnem 2 milliós ár elég riasztó, még a 25.000km ellenére is. Egy E11-ért az sok. Sok, de gondolkodom rajta.

Wagnerur

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #142 Dátum: 2007.04.20 20:50:52 »
Ez tényleg szerencse volt Mr. Satriani. És származása ellenére elég jól beszélni magyar. ;)
 A magam részérõl nem sürgetem a vásárlást, van autó (VW Passat '81. 12.) alattam, nem hagy cserben, stb, viszont lemaradni sem szeretnék egy jó (ez gyakorlatilag lefedi a kívánalmaimnak megfelelõt) vételrõl. Sokat molyoltam, hogy milyen legyen és már tavaly meghoztam a döntést amin nehezen változtatok. Köszönhetõ ez részben ennek a fórumnak is és részben a  Népítéletnek is, de leginkább a kollegám E11-es Corollajának a kipróbálása után érett meg ez a terv elhatározássá.
 Az eddig megtekintett, illetve ismerõseim álétal megnézett Corollák kihullottak. Gyakorlatilag vagy sérültek voltak, vagy a hirdetett állapotnak a közelében sem voltak, szervízkönyvet rég kidobták, stb, stb. Azt hiszem ismeritek ezeket. Ha a végsõ ára 2 millió egy valóban jó Corollanak akkor azt fogom kifizetni. Vagy nem, de ez nem csak rajtam múlik hanem a tulajon is.

Egyébként itt van álmaim autója, csak a tulaj meg ne tudja.  :nagymosoly:


A Rush nem a kedvencem, de azért elhallgatom ha az szól. ;) Hallottam az új lemezt, nem okozott csalódást. Van azonban zenei topik valahol itt a fórumon ....

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #143 Dátum: 2007.04.20 20:56:14 »
Idézetet írta: "Wagnerur"
Ugyan, ne homorodjon a szájad szíle!  :pofa: Láttad melyik (E11) a kívánságom, és nem csak az ár miatt. Megszoktam, hogy van helye a lábamnak, konkrétan a végtagom egyik hajlítható részének, a térdemnek. Sajnos az E12 ebben nem jeleskedik a tekintélyes középkonzol miatt. És lenne is olyan E11 amelyik minden kritériumnak megfelel, viszont a majdnem 2 milliós ár elég riasztó, még a 25.000km ellenére is. Egy E11-ért az sok. Sok, de gondolkodom rajta.
Én 189cm magas és 115kg vagyok. De ebben a Corollában van hely. Az elõzõben (volt olyanom 3 évig) nincs ekkora hely. Ha hely kell, akkor az E11 felejtõs.
Visszajövök :)

Wagnerur

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #144 Dátum: 2007.04.20 21:31:50 »
Ezt a dolgot Tamással már átrágtuk itt, de nem jutottunk elõrébb. Biztos bennem van a hiba, de tényleg nem érzem olyan jól benne magam.

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #145 Dátum: 2007.04.20 21:56:11 »
Aha. Akkor valóban E11-est kell venni.  Az egy jól sikerült széria volt. [smilie=sm38.gif]
Visszajövök :)

Peti

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #146 Dátum: 2007.04.20 22:00:30 »
Idézetet írta: "Wagnerur"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Wagnerur"
Elég gáz az egész. Hülyének nézett a figura.


Nekem már eleve unszimpatikus a mosatlan és egy képpel hirdetett autó. :nagymosoly:
Piszkos autót feltenni meg ultragáz, ha kereskedés ha magán... :?

Az autóvásárlás (számomra) nem szimpátia-függõ. Ha (HA!) eljutok egy szintig a vásárlási szándékkal, és már csak az érdekel, hogy polírozni is kell vagy elég egy mosás, akkor azért lemosatom velük úgyis. Ha meg nem mossa le, akkor mit tegyek? Lemossam én? Miért ne? ;) Ez tényleg nem "ár" ha akkor és ott kiderül aminek ki kell derülnie. Legfeljebb rászórok némi port a tulaj fejére távozáskor.  :kacsint:


Itt konkrétan nem a szimpátiáról beszélek, de ha valaki annyira se képes, hogy eladás elõtt lemoss(ass)a a kocsiját....... :roll:

Peti

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #147 Dátum: 2007.04.20 22:04:19 »
Idézetet írta: "obga"
Én 189cm magas és 115kg vagyok. De ebben a Corollában van hely. Az elõzõben (volt olyanom 3 évig) nincs ekkora hely. Ha hely kell, akkor az E11 felejtõs.


Ez számomra is furcsa, e11-ben több hely lenne??? :mivan:

Peti

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #148 Dátum: 2007.04.20 23:45:16 »
Idézetet írta: "Satriani"
A két kompakt közül a Corollának tetszett jobban a beltere, jobb volt az 1,4-es motorja, akkor legyen Corolla.


Még a Fóka futómûve kéne és teljes lenne a kép... :(

Wagnerur

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #149 Dátum: 2007.04.21 18:35:09 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Wagnerur"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Wagnerur"
Elég gáz az egész. Hülyének nézett a figura.


Nekem már eleve unszimpatikus a mosatlan és egy képpel hirdetett autó. :nagymosoly:
Piszkos autót feltenni meg ultragáz, ha kereskedés ha magán... :?

Az autóvásárlás (számomra) nem szimpátia-függõ. Ha (HA!) eljutok egy szintig a vásárlási szándékkal, és már csak az érdekel, hogy polírozni is kell vagy elég egy mosás, akkor azért lemosatom velük úgyis. Ha meg nem mossa le, akkor mit tegyek? Lemossam én? Miért ne? ;) Ez tényleg nem "ár" ha akkor és ott kiderül aminek ki kell derülnie. Legfeljebb rászórok némi port a tulaj fejére távozáskor.  :kacsint:


Itt konkrétan nem a szimpátiáról beszélek, de ha valaki annyira se képes, hogy eladás elõtt lemoss(ass)a a kocsiját....... :roll:

Pijacos kalmár és ezektõl már a köszönést sem várom el. Szóltunk, hogy megyünk és állítása szerint még hárman nézték meg aznap, de nem mosta le. Valamint állítása szerint 15 évig dolgozott valahol a Toyotánál. Szerintem ha ott is ilyen volt a hozzáállása, akkor az 15 hónapnak is erõs. Tudat alatt ez is közrejátszhatott az elutasításban. A fõ okok azonban a letagadott sérülések voltak.