Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2091911 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #90 Dátum: 2006.09.06 21:30:41 »
Sziasztok!

Teljesen új ember vagyok a klub oldalon, még Toyotám sincs. ) Éppen azért fordulok hozzátok, mert szeretnék egyet. Kinéztem ugyanis egy 2000-es évjáratú 1.4 VVTi-t, de nekem eddig csak német autóim voltak, így nem nagyon tudtam hozzászólni a dologhoz, nem tudom, hogy ilyen autó vbásárlásakor mire figyeljek oda.

Ebben kérném valakinek a segítségét, hogy könnyebb legyen dönteni. Szeretném, ha valaki, aki Budapesten van és ért hozzá, eljönne velem, több szem többet lát alapon. Ma már megnéztem, elsõ látásra rendben lévõnek is tûnt, de nem tudom eldönteni, hogy valóban így van-e.

Nagyon megköszönném, ha valaki, akinek holnap délután van egy kis ideje el tudna velem jönni megnézni az autót Budapesten az Üllõi úton lévõ egyik kereskedésbe.

Ha esetleg tudna valaki segíteni, hálás lennék, ha jelezne a 06-30-251-90-42 telefonszámon, vagy a wwwolfman(kukac)gmail(pont)com e-mailcímen. Megpróbálok holnap benézni a fórumra, szóval itt is próbálom keresni a visszajelzést, de elég szapora napom lesz holnap, így nem tudom, mikor tudom megnézni. Ha valaki ráér és megcsörget, vagy sms-t küld, bizisten visszahívom.

Elõre is köszönöm a segítségeteket.

Peti

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #91 Dátum: 2006.09.07 10:52:48 »
Idézetet írta: "wolfman"

Ha esetleg tudna valaki segíteni, hálás lennék, ha jelezne a 06-30-251-90-42 telefonszámon, vagy a wwwolfman(kukac)gmail(pont)com e-mailcímen. Megpróbálok holnap benézni a fórumra, szóval itt is próbálom keresni a visszajelzést, de elég szapora napom lesz holnap, így nem tudom, mikor tudom megnézni. Ha valaki ráér és megcsörget, vagy sms-t küld, bizisten visszahívom.

Elõre is köszönöm a segítségeteket.



Én sajnos estig dolgozom, :(  de egy jó tanács!
Az autókereskedéses gépjármûveket magas fokú fenntartásokkal kezeljétek... :?
Én inkább magánszemélytõl keresnék autót, bár ott is sok a sumák, de a kereskedések… :szemforgat:  
A sumákolás melegágya... :x

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #92 Dátum: 2006.09.07 16:59:38 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "wolfman"

Ha esetleg tudna valaki segíteni, hálás lennék, ha jelezne a 06-30-251-90-42 telefonszámon, vagy a wwwolfman(kukac)gmail(pont)com e-mailcímen. Megpróbálok holnap benézni a fórumra, szóval itt is próbálom keresni a visszajelzést, de elég szapora napom lesz holnap, így nem tudom, mikor tudom megnézni. Ha valaki ráér és megcsörget, vagy sms-t küld, bizisten visszahívom.

Elõre is köszönöm a segítségeteket.



Én sajnos estig dolgozom, :(  de egy jó tanács!
Az autókereskedéses gépjármûveket magas fokú fenntartásokkal kezeljétek... :?
Én inkább magánszemélytõl keresnék autót, bár ott is sok a sumák, de a kereskedések… :szemforgat:  
A sumákolás melegágya... :x


Azóta utána néztem, Toyota Sakuránál volt rendszeresen szervízelve, egy kivételével az összes kötelezõt ott csinálták. Utoljára az öt évest 90.000 kilométernél, 2005. decemberében. 2002 májusában csináltak rajta karosszériamunkát, valószínûleg azt, amit a kereskedõ említett.

Szóval a háttere alapján is rendben van nagyjából az autó, csak nem tudom kivel megnézni, és ha ezt is elviszik... Hajjaj... Egyet már elvittek elõlem...

Peti

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #93 Dátum: 2006.09.08 11:11:45 »
Idézetet írta: "wolfman"


Azóta utána néztem, Toyota Sakuránál volt rendszeresen szervízelve, egy kivételével az összes kötelezõt ott csinálták. Utoljára az öt évest 90.000 kilométernél, 2005. decemberében. 2002 májusában csináltak rajta karosszériamunkát, valószínûleg azt, amit a kereskedõ említett.

Szóval a háttere alapján is rendben van nagyjából az autó, csak nem tudom kivel megnézni, és ha ezt is elviszik... Hajjaj... Egyet már elvittek elõlem...


Sajnos én napközben nem érek rá... :(  
Max. 9után... 8)
Mondjuk a legszerencsésebb az lenne ha olyannal mennél akinek eleve ilyen kocsija van... :hmm:  
Talán az tudna a legjobban ránézni.
Bár egy ilyen autó vásárlása nem annyira lutri, de az ördög nem alszik... :ordog:

díler

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #94 Dátum: 2007.02.11 17:44:57 »
Sziasztok!

Eddig használt Carinára vadásztam,de feladom. Hosszú leírni, hogy min mentem keresztül, elegem lett.

Az egyik kereskedésben megláttuk a párommal az úlj  1.4 D-4DCorollát.
Szerelem elsõ  látásra, mindjárt tettünk is vele egy sajnos igen rövidke próbautat, egybõl levett a lábamról.
Szép belsõ tér, a mûszerfal mintha Lexusban ülnék. (Lehet némi túlzás)

45.000Km-t furikázok évente, unom a városi araszolgatásokat, ezért foglalkoztat az MMT váltó.
Vezetett már valalki ilyet? Hol lehetne kipróbálni az MMT-t? Komárom, vagy Pest megye környékén tudtok nekem segíteni?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #95 Dátum: 2007.02.11 18:08:34 »
Idézetet írta: "díler"
Sziasztok!

Eddig használt Carinára vadásztam,de feladom. Hosszú leírni, hogy min mentem keresztül, elegem lett.

Az egyik kereskedésben megláttuk a párommal az úlj  1.4 D-4DCorollát.
Szerelem elsõ  látásra, mindjárt tettünk is vele egy sajnos igen rövidke próbautat, egybõl levett a lábamról.
Szép belsõ tér, a mûszerfal mintha Lexusban ülnék. (Lehet némi túlzás)

45.000Km-t furikázok évente, unom a városi araszolgatásokat, ezért foglalkoztat az MMT váltó.
Vezetett már valalki ilyet? Hol lehetne kipróbálni az MMT-t? Komárom, vagy Pest megye környékén tudtok nekem segíteni?


A fórumon és a klubban is többen rendelkezünk MMT váltós kocsival.
A személyes tapasztalataim nem túl jók. Ha érdekel az egész sztori akkor az  Általános/M-MT vagy kézi váltó vagy a topicbanVerso topicban megtalálod. De a léneg az, hogy a 3. MMT szerkezet van a kocsiban nem egész 50.000 Km alatt...
Mondjuk úgy tudom, hogy leginkább Verso-nál van vele gond, meg elvileg ez már egy továbbfejlesztett szerkezet, de én nem vennék többet ilyet az tuti.
Persze biztosan több tízezer elégett tulaj is van....

szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #96 Dátum: 2007.03.12 10:08:32 »
Sziasztok!

Corollát szeretnék venni :4-vagy 5 ajtóst D4D-t 2005.-tõl 3.500000-Ft-ig.
40-50Ezer Km-el.Esetleg kombit.

fandras

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
béka corolla vétel
« Válasz #97 Dátum: 2007.04.04 12:00:22 »
Ahoj!

'99-es kereklámpás kombi corollát szeretnék venni.
Kérdés:
1. Mit szóltok így elsõre ehhez: http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1141053&command=ugras&screenwidth=1400
2. Van valakinek ilyenje? Milyen a hátsó sorban a hely, mekkora a csomagtartó? Bár ez kiderül, ha megnézem.

Gondolom az általános infok igazak rá, ami már elhangzott a fórumban.
Esetleg annyi, hogy melyik évjáratot ajánljátok 900-1100eFt körben?

Nem igazán vagyok tapasztalt hasznautóvásárlásban, ezért kérdezném, hogy lehet ilyen esetekben alkudni, és mennyit, hogyan?


Thnx

fandras :roll:
________________________________________

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: béka corolla vétel
« Válasz #98 Dátum: 2007.04.04 21:29:23 »
Idézetet írta: "fandras"
Ahoj!

'99-es kereklámpás kombi corollát szeretnék venni.
Kérdés:
1. Mit szóltok így elsõre ehhez: http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1141053&command=ugras&screenwidth=1400
2. Van valakinek ilyenje? Milyen a hátsó sorban a hely, mekkora a csomagtartó? Bár ez kiderül, ha megnézem.

Gondolom az általános infok igazak rá, ami már elhangzott a fórumban.
Esetleg annyi, hogy melyik évjáratot ajánljátok 900-1100eFt körben?

Nem igazán vagyok tapasztalt hasznautóvásárlásban, ezért kérdezném, hogy lehet ilyen esetekben alkudni, és mennyit, hogyan?


Thnx

fandras :roll:


Alaposan nézd, nézesd meg, feleségemnek kb másfél éve vettünk egy 98-as darabot, kb 5-6 hétig nézelõdtem, mire találtunk egyet, ami valóban 92000km-el volt, és 1,1m-ért el tudtuk hozni. rengeteg olaszból, németbõl behozott visszatekert órájú darabot lehet találni.
Az sem baj, ha az eredeti szervízkönyv (akár külföldi is ) megvan, és láthatóan normál idõközönként szervizelték. Ha az utolsó szervizek pecsételése, túl egyforma, a köztük eltelt idõ, vagy kilóméter nem áll arányban az addigiakkal akkor alaposabb körülnézést érdemel a kocsi, és élni kell a gyanuval, hogy esetleg hamisított a szervízkönyv.
(azt se feledd, hogy az egymást követõ pecsételések tintája, aláírása... csak akkor lesz teljesen egyforma, ha ugyanakkor csinálta valaki, ez is hamisításra utal. )

Egyébként pedig: http://forum.toyotaclub.hu/viewtopic.php?t=267
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

fandras

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: béka corolla vétel
« Válasz #99 Dátum: 2007.04.05 10:21:31 »
Kedves Tamás(69)!

Köszi a linket, ezt ne tudtam...

Amúgy, amit kinéztem az CML rendszámú, tehát valszeg hazai, de azért szervízkönyv tényleg jó lenne...meglássuk! :D
Ha már nektek pont ilyen van, megmondanád, hogy:
1. Mekkora a hátsó hely, csomagtartó...
2. Ezeknek az évjáratoknak milyen az alváza, hajlamos rohadásra?
3. Úgy általában bevált?

Thnx

fandras




Alaposan nézd, nézesd meg, feleségemnek kb másfél éve vettünk egy 98-as darabot, kb 5-6 hétig nézelõdtem, mire találtunk egyet, ami valóban 92000km-el volt, és 1,1m-ért el tudtuk hozni. rengeteg olaszból, németbõl behozott visszatekert órájú darabot lehet találni.
Az sem baj, ha az eredeti szervízkönyv (akár külföldi is ) megvan, és láthatóan normál idõközönként szervizelték. Ha az utolsó szervizek pecsételése, túl egyforma, a köztük eltelt idõ, vagy kilóméter nem áll arányban az addigiakkal akkor alaposabb körülnézést érdemel a kocsi, és élni kell a gyanuval, hogy esetleg hamisított a szervízkönyv.
(azt se feledd, hogy az egymást követõ pecsételések tintája, aláírása... csak akkor lesz teljesen egyforma, ha ugyanakkor csinálta valaki, ez is hamisításra utal. )

Egyébként pedig: http://forum.toyotaclub.hu/viewtopic.php?t=267[/quote]
________________________________________

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: béka corolla vétel
« Válasz #100 Dátum: 2007.04.05 10:44:19 »
Idézetet írta: "fandras"
Kedves Tamás(69)!

Köszi a linket, ezt ne tudtam...

Amúgy, amit kinéztem az CML rendszámú, tehát valszeg hazai, de azért szervízkönyv tényleg jó lenne...meglássuk! :D
Ha már nektek pont ilyen van, megmondanád, hogy:
1. Mekkora a hátsó hely, csomagtartó...
2. Ezeknek az évjáratoknak milyen az alváza, hajlamos rohadásra?
3. Úgy általában bevált?

Thnx

fandras



Annyira nem ilyen, mert a háromajtós verzió, de a lényeg ugyanaz. Hátsó üléssor inkább 2 embernek, ( mint minden hasonló kategóriás kocsiban) de akkor nagyon kényelmes van hely rendesen, 3 felnõttnek, fõleg ha 100+ kiló akkor elég szûk.
Rohadás sehol, csak nézd végig rétegvastagságmérõvel. ( ha pl egy ajtó cserélve volt, de a réteg egyenletes, akkor nyugodtan megvehetõ, de ha minden elem más akkor gyanus lehet a dolog)

Feleségem imádja, ( õ fõleg a 3 ajtós, átlátható méret miatt) de vezetni is kellemes, a 86-lovas 1,4 es motor teljesen korrektül mozgatja 160-ig a kocsit - fölötte már kevésbé gyorsul, de valahol 180 fölött van a végsebessége.

A leg macerásabb dolog a pollenszûrõ csere, mert be kell feküdni hozzá az anyósülés elé, meg a jobboldali izzócsere, mert arrább kell tolni az akkumulátort miatta.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

fandras

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: béka corolla vétel
« Válasz #101 Dátum: 2007.04.05 11:58:28 »
Idézetet írta: "Tamás69"

Annyira nem ilyen, mert a háromajtós verzió, de a lényeg ugyanaz. Hátsó üléssor inkább 2 embernek, ( mint minden hasonló kategóriás kocsiban) de akkor nagyon kényelmes van hely rendesen, 3 felnõttnek, fõleg ha 100+ kiló akkor elég szûk.
Rohadás sehol, csak nézd végig rétegvastagságmérõvel. ( ha pl egy ajtó cserélve volt, de a réteg egyenletes, akkor nyugodtan megvehetõ, de ha minden elem más akkor gyanus lehet a dolog)

Feleségem imádja, ( õ fõleg a 3 ajtós, átlátható méret miatt) de vezetni is kellemes, a 86-lovas 1,4 es motor teljesen korrektül mozgatja 160-ig a kocsit - fölötte már kevésbé gyorsul, de valahol 180 fölött van a végsebessége.

A leg macerásabb dolog a pollenszûrõ csere, mert be kell feküdni hozzá az anyósülés elé, meg a jobboldali izzócsere, mert arrább kell tolni az akkumulátort miatta.



Köszi az infokat, még egy dolog jutott eszembe (bár erre talán van másik téma), de mennyire kellett cserélned rajta alkatrészeket, és milyenek az árak átlagban?

Thnx és üdv
________________________________________

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: béka corolla vétel
« Válasz #102 Dátum: 2007.04.05 12:22:30 »
Idézetet írta: "fandras"
Idézetet írta: "Tamás69"

Annyira nem ilyen, mert a háromajtós verzió, de a lényeg ugyanaz. Hátsó üléssor inkább 2 embernek, ( mint minden hasonló kategóriás kocsiban) de akkor nagyon kényelmes van hely rendesen, 3 felnõttnek, fõleg ha 100+ kiló akkor elég szûk.
Rohadás sehol, csak nézd végig rétegvastagságmérõvel. ( ha pl egy ajtó cserélve volt, de a réteg egyenletes, akkor nyugodtan megvehetõ, de ha minden elem más akkor gyanus lehet a dolog)

Feleségem imádja, ( õ fõleg a 3 ajtós, átlátható méret miatt) de vezetni is kellemes, a 86-lovas 1,4 es motor teljesen korrektül mozgatja 160-ig a kocsit - fölötte már kevésbé gyorsul, de valahol 180 fölött van a végsebessége.

A leg macerásabb dolog a pollenszûrõ csere, mert be kell feküdni hozzá az anyósülés elé, meg a jobboldali izzócsere, mert arrább kell tolni az akkumulátort miatta.



Köszi az infokat, még egy dolog jutott eszembe (bár erre talán van másik téma), de mennyire kellett cserélned rajta alkatrészeket, és milyenek az árak átlagban?

Thnx és üdv


Olaj olajszûrõ, levegõszûrõ pollenszûrõ, Fényszóróizzó, ablaktörlõlapátok.
-lassacskán vezérmûszíjcsere lesz esedékes.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Wagnerur

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #103 Dátum: 2007.04.05 22:01:18 »
Üdvözletem minden Toyota-használónak.

 Reményeim szerint mi is egy Corolla boldog tulajdonosai leszünk, viszont elég bizalmatlan/bizonytalan vagyok. Bár ismerem az autót, kollegámnak 3 évig olyan volt (majd váltott tavaly Avensisre), azért elég nehézzé teszi a választást a



-behatárolt kor (2001-2002.04., mivel ha jól tudom eddig gyártották ezt:
a kivitelt. )
-a felszereltség minimuma (klíma, 2 légzsák, ABS, elektromos ablak; -tükör, magasságában állítható vezetõ ülés (bár azt nemtom, hogy ez széria vagy extra?), állítható hátsó ülés, 100.000km alatti futás, lehetõleg gyári CD nélkül, kivéve ha kormányról vezérelhetõ, lehetõleg gyári hátsó szárnnyal, lehetõleg metál fény (bordó és zöld elõnyben), céges kizáró ok (látom hogyan bánnak velük :sir: )
-és mindez 1.500.000Ft-ért maximum

Szóljatok ha fel kell ébrednem.   :roll:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #104 Dátum: 2007.04.05 22:48:29 »
jobb, ha felébredsz!

Klíma mindenképp, aBS is praktikus, meg a 2 lufi, a többi, ahogy érzed.

-színbõl ne legyenek igényeid, akkor elég nehéz lesz jó állapotú, megfelelõ felszereltségût találnod.

-Az audió ne riasszon vissza, ebben még könnyen kibányászható, cserélhetõ.

-szárnyacska utólag is rátehetõ, ne menj el egy jó állapotú mellett azért, mert nincs rajta! - használtban nem nagyon lehet válogatni, ha találsz egy nagyonjó mûszaki állapotút, akkor a szín, vagy a hátsó villanyablak hiána ne tántorítson el tõle!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!