Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2163134 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6195 Dátum: 2011.01.15 12:01:55 »
Nem a hallomason, hanem a bizonyos eseteken van a hangsuly: felkapod a fejed, ha bekakil egy dizel auto, mert alapbol nem szereted oket  ;) Van egy ilyen sztori es ez bevesodik, mert Teged igazol  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6196 Dátum: 2011.01.15 12:21:54 »
De. :)
Néztem én is, az a baj, hogy ez is 90lovas meg a kisdízel is, így nem lehet szétválasztani őket. Egyébként - ha nem veszed dicsekvésnek - szerintem én "hoztam ide" a spritmonitor.de-t anno, mert én egy német ismerősömtől hallottam róla még évekkel ezelőtt, itt meg nem ismerte senki, legalábbis nem volt sose meghivatkozva...  :devil: :D

Khm, az első hozzászólásod 2008. márciusi, Gyöngyi első adatbevitelei ha jól látom, 2007esek...
Gabe 254.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6197 Dátum: 2011.01.15 12:38:48 »
Nem a hallomason, hanem a bizonyos eseteken van a hangsuly: felkapod a fejed, ha bekakil egy dizel auto, mert alapbol nem szereted oket  ;) Van egy ilyen sztori es ez bevesodik, mert Teged igazol  :flowers:
Jó. Én annyit tudok hozzátenni, hogy ebben az autóban 200 000 és 300 000 közti futás van. Kalkulálja bele a leendő gazda, hogy egy ennyit futott autó - az ismeretlen előélettől függően - produkálhatja az általános meghibásodásokat: futómű, váltó, kuplung, elektromos, és minden egyéb, emellett igen nagy eséllyel előfordulhat a kettős tömegű lendkerék, illetve a porlasztó csúcsok hibásodása, amik egyenként is több százezres tételek.
Emellett igen nehezen lehet egy ilyen autóból kiszállni, vagyis nehéz eladni szerintem.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6198 Dátum: 2011.01.15 13:38:35 »
Nem a hallomason, hanem a bizonyos eseteken van a hangsuly: felkapod a fejed, ha bekakil egy dizel auto, mert alapbol nem szereted oket  ;) Van egy ilyen sztori es ez bevesodik, mert Teged igazol  :flowers:
:yes: ...nem bántásiból...

Ja, az előző hsz-emből kimaradt, hogy mind a hat külföldről behozott autó, ami eddig a családban volt/van nálunk kivétel nélkül dízel. Gond nélkül.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6199 Dátum: 2011.01.15 15:47:05 »
Kalkulálja bele a leendő gazda, hogy egy ennyit futott autó - az ismeretlen előélettől függően - produkálhatja az általános meghibásodásokat: futómű, váltó, kuplung, elektromos, és minden egyéb, emellett igen nagy eséllyel előfordulhat a kettős tömegű lendkerék, illetve a porlasztó csúcsok hibásodása, amik egyenként is több százezres tételek.
Emellett igen nehezen lehet egy ilyen autóból kiszállni, vagyis nehéz eladni szerintem.

Nem ismerem konkrétan ezt a motort, de nem vagyok benne biztos, hogy van benne kettős tömegű lendkerék. Az a jobban kihegyezett dízelekben szokott lenni. Az  :offtopic: 2.0 90 lóerős HDI-ban sincs.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6200 Dátum: 2011.01.15 15:49:22 »
Egy 2literes dízel E12corolla mennyivel fogyaszt kevesebbet egy 1,6os benzinesnél vegyesben? Úgy 1-1,5literrel szerintem. Ha évente beletesz valaki 15ezret, akkor megspórol így 70-80ezer Ft-ot. Cserébe bevállalja, hogy bejön egy 200 000 - 500 000 Ft-os hiba a dízelnél.

Most mondjam azt, hogy én vettem egy 1.4 benzinest leigazolt szervíz előélettel (a márkakereskedő a szemem előtt nyomtatta ki nekem a rendszerből), és mégis befigyelt egy 300 ezer forintos hiba. És nem a dízel motor spéci cuccai miatt... Szóval el kell fogadni, hogy a használtautóban van ilyen rizikó  :hug: . Aki ezt nem fogadja el, az vegyen újat garanciával (ha majd megtehetem egyszer, én is azt fogok  :D ).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6201 Dátum: 2011.01.15 15:59:27 »
Egy 2literes dízel E12corolla mennyivel fogyaszt kevesebbet egy 1,6os benzinesnél vegyesben? Úgy 1-1,5literrel szerintem. Ha évente beletesz valaki 15ezret, akkor megspórol így 70-80ezer Ft-ot. Cserébe bevállalja, hogy bejön egy 200 000 - 500 000 Ft-os hiba a dízelnél.
Most mondjam azt, hogy én vettem egy 1.4 benzinest leigazolt szervíz előélettel (a márkakereskedő a szemem előtt nyomtatta ki nekem a rendszerből), és mégis befigyelt egy 300 ezer forintos hiba. És nem a dízel motor spéci cuccai miatt... Szóval el kell fogadni, hogy a használtautóban van ilyen rizikó  :hug: . Aki ezt nem fogadja el, az vegyen újat garanciával (ha majd megtehetem egyszer, én is azt fogok  :D ).
Értem, de az, hogy a Te autód ezt produkálta, arra volt mondjuk 5% esély, ennek a dízelnek a többszázezres hibájára meg van 75% szerintem.
De emberek, Ti miért nem ültök ilyen behozott ismeretlen dízel autókba? Mondi, pl amennyiért Te vetted a kocsid, azér már tuti volt ilyen kaliberű dízel.
Mindenki üldögél az aránylag stabil, alacsony hibaforrású, többnyire ismert előéletű szívőbenzines autójában, és mást meg ismeretlen dízelre akar rábeszélni....  :clap:
Mennyivel elegánsabb lenne, ha nektek is ilyen 6-7éves behozott x gazdás dízeletek lenne, és így térítenétek az embereket.. :tt2:
Erre mondják a "más farkával a csalánt?"  ;)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6202 Dátum: 2011.01.15 16:06:02 »
Értem, de az, hogy a Te autód ezt produkálta, arra volt mondjuk 5% esély, ennek a dízelnek a többszázezres hibájára meg van 75% szerintem.
De emberek, Ti miért nem ültök ilyen behozott ismeretlen dízel autókba? Mondi, pl amennyiért Te vetted a kocsid, azér már tuti volt ilyen kaliberű dízel.

Én azért vettem benzinest, mert egyrészt az autó benzinnel megy, másrészt nem szeretem a traktorhangot. És igen, én is féltem a drága hibáktól.
De lesz még egyszer az életben egy 2500-3000 ccm körül dízelem  :D
Bocsánatot kérek, én nem akartam senkit rábeszélni, olvass csak vissza!  :D Én pusztán arra akartam rávilágítani, hogy a benzines autóval is lehetnek drága hibák. Oké, ritkábban, de a használt autóban ez mindig benne van  :excl:
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.15 16:23:57 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6203 Dátum: 2011.01.15 17:21:29 »
Én spec. 2004-ben vettem meg egy 1998-as Avensist (2.0TD). Használtam ca. 4,5 éven át, ez alatt bele tekertem jócskán 100e km fölött. Nem volt vele semmiféle tipikus dízel hiba, pedig az is olasz import volt. :hug: Nem vitatom, hogy a mostoha használat, drága hibákat hozhat elő, de szerintem ez egy benzinesre is áll. :whistling:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6204 Dátum: 2011.01.15 17:27:00 »
Mindenki üldögél az aránylag stabil, alacsony hibaforrású, többnyire ismert előéletű szívőbenzines autójában, és mást meg ismeretlen dízelre akar rábeszélni....  :clap:
Mennyivel elegánsabb lenne, ha nektek is ilyen 6-7éves behozott x gazdás dízeletek lenne, és így térítenétek az embereket.. :tt2:
Erre mondják a "más farkával a csalánt?"  ;)
Mondjuk ez rám nem vonatkozik az általam leírtak miatt. Én hitelesnek gondolom magamat a témában. :flowers: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fandris

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6205 Dátum: 2011.01.16 08:52:58 »
Flood miatt törölve! Ez nem az a topik! ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.16 13:14:04 írta musspici »

marmindenfoglaltvolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6206 Dátum: 2011.01.16 20:44:33 »
Egy 7,5 éves dízel autóban a 108e km eléggé irreális. A kombi lét és a fehér szín pedig bennem felveti a kérdést, hogy esetleg nem céges autó volt-e?  :hmmmm:
Azért vannak ám ilyenek. Nekem az öt éves dízel autómban nincs még 48.000km, az uncsitesóm hét éves e mercijükben meg most lépte át az ötvenezret az óra. Mondjuk ha eladnám nem kerülne fel a használtautóra, mert van rá pár állandó jelentkező aki meg akarná venni ::) (újonnan lett véve mindkét autó)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6207 Dátum: 2011.01.16 20:50:06 »
Egy 7,5 éves dízel autóban a 108e km eléggé irreális. A kombi lét és a fehér szín pedig bennem felveti a kérdést, hogy esetleg nem céges autó volt-e?  :hmmmm:
Azért vannak ám ilyenek. Nekem az öt éves dízel autómban nincs még 48.000km, az uncsitesóm hét éves e mercijükben meg most lépte át az ötvenezret az óra. Mondjuk ha eladnám nem kerülne fel a használtautóra, mert van rá pár állandó jelentkező aki meg akarná venni ::) (újonnan lett véve mindkét autó)
De gondolom nem nagy 2literes dízeled van..... mert az 1,6-1,8benzinesek helyett sokan vettek 1,3-1,4dízelt.

marmindenfoglaltvolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6208 Dátum: 2011.01.16 20:55:28 »
Egy 7,5 éves dízel autóban a 108e km eléggé irreális. A kombi lét és a fehér szín pedig bennem felveti a kérdést, hogy esetleg nem céges autó volt-e?  :hmmmm:
Azért vannak ám ilyenek. Nekem az öt éves dízel autómban nincs még 48.000km, az uncsitesóm hét éves e mercijükben meg most lépte át az ötvenezret az óra. Mondjuk ha eladnám nem kerülne fel a használtautóra, mert van rá pár állandó jelentkező aki meg akarná venni ::) (újonnan lett véve mindkét autó)
De gondolom nem nagy 2literes dízeled van..... mert az 1,6-1,8benzinesek helyett sokan vettek 1,3-1,4dízelt.
2.2 dízel accord. Megvettem mert beleszerettem, meg nyaralni is megyünk néha,  de a céges kisteherautóval rohangálok. És van a környezetemben jó pár ilyen.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6209 Dátum: 2011.01.16 21:02:09 »
A 2.2-es Accord igen-igen jó választás. Pótapámnak van egy céges, 170-180e körül lehet benne 5 éves korára, eddig csak a kötelezők, ill. egy kasztnizás volt vele. Ezt a konkrét példányt bármikor elfogadnám sajátomnak, tojnék bele, hogy ilyen futásnál már lehet vele valami bibi.