Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2155715 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9396
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6090 Dátum: 2011.01.06 23:18:24 »
Az évjárat és a rendszám nem stimmel... :ph34r:
Miért nem stimmel  :?:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6091 Dátum: 2011.01.07 08:21:23 »
A kocsi 2009-es, a rendszám viszont max 1-2 hónapos, de bepi81 leírta, hogy valszeg miért cseréltek és el is fogadom.
         

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6092 Dátum: 2011.01.07 09:55:17 »
Az ott valóban az? :hmmmm:
Igaz, ez fészliftes, de ott a menetstabilizáló kapcsolója van...
Igaz, jobban megnezve a baloldali a lampamoso kapcsolo, a masik meg a vsc. Szoval exe, es gyari a xenon...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6093 Dátum: 2011.01.07 10:34:05 »
A volt barátnőm 2008 december 29-én vette át szalonból a céges Focusát (azóta már munkahelyet váltott -->másik autó). Annak a rendszáma LKL volt. Ez 2009 februári, tehát simán lehet az az LM...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6094 Dátum: 2011.01.07 11:18:53 »
Rendszám tekintetében az sem mindegy, hogy hol intézed. Tudtommal 1-1 szériát megkap X okmányiroda Y városban, és amíg nem fogy el, azt adják az autósnak.
Avensisünkre LLV-s rendszám került, 2009 május.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6095 Dátum: 2011.01.07 11:29:44 »
Ma reggelre egy érdekes cetli volt a Corollám kilincse mögé dugva: egy rossz magyarsággal írt, alig érthető szöveg, de a lényege valszeg az, hogy 1990-2002 közti Civicet, Corollát, Nissan meg Mazdákat vennének, meg valami garanciáról is hablatyol(gondolom garancia nélkül)..
Meg egy mobilszám.
Afrikai nepperek? :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6096 Dátum: 2011.01.07 11:31:59 »
Persze, ez is igaz, azért írtam, hogy, ha megnéznénk a belinkelt Auris dokumentációját, abban pontosan benne van, hogy, amikor a tulaj átvette, milyen rendszám volt rajta. Lehet, hogy tényleg a mostani, lehet, hogy külön kért rendszám. Elnézve, mondjuk az autót, nem sajnálta rá a pénzt, így elképzelhetőnek tartom az egyedi rendszámos verziót is.

De, az is lehet, amit pár napja belinkelt valaki, hogy lelopják az autó rendszámát valahol, hogy, aztán benzinkúton tankolva fizetés nélkül távozhassanak. Ekkor is új rendszámtáblát kell igényelni...  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6097 Dátum: 2011.01.07 11:32:44 »
Ma reggelre egy érdekes cetli volt a Corollám kilincse mögé dugva: egy rossz magyarsággal írt, alig érthető szöveg, de a lényege valszeg az, hogy 1990-2002 közti Civicet, Corollát, Nissan meg Mazdákat vennének, meg valami garanciáról is hablatyol(gondolom garancia nélkül)..
Meg egy mobilszám.
Afrikai nepperek? :D
Szinte biztos! Vinnék ki...  :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6098 Dátum: 2011.01.07 12:42:43 »
Vagy afgánok. Ott a Corolla az autó szó szinonímája, mivel az autók legalább 95%-a Corolla :clap:
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6099 Dátum: 2011.01.07 13:41:48 »
No, akkor egy autó eladás margójára rövid tényszerű összefoglaló:
- Adott egy fehér Corolla szedán, 2003-as, valós 71.000 km-rel. Törésmentes, viszont a bal hátsó sárvédőn ill. a lökhárítókon csúnya parkolási sebek, karcok vannak/voltak. Újrafényeztettük és meghegesztettük az első lökhárítót, ehhez ködölték a két első sárvédőt. Az első fékbetétek kissé gatyák, kb. 5e km van még bennük. Második tulaj; a szervizkönyvet az első tulaj gariidő alatt márkaszervizben, utána maszeknál pecsételtette, nálunk a két éves szervizt márkakereskedés csinálta. Ezeket minden érdeklődő tudta.
- November első hetében derült ki, hogy az autót el kell adni. Akkor megcsináltattam az esedékes éves szervizt, majd a lökhárító-javítást, -fényezést. November utolsó hetére lett kész emlékeim szerint. Ekkor még csak szerelő cimbora udvarán állt az autó, senki nem hirdette.
- November végén vagy dec. elején (topikban visszakereshető, nem emlékszem pontosan) betévedt egy érdeklődő, ki is fizette volna az autót, hazament pénzért, asszony leoltotta, hogy nem hozhat fehér autót a portára.
- December elején a szerelő cimbora szalonját bérlő neppert felhívta tévesen egy pesti érdeklődő (másik gyöngyösi kereskedőt akart hívni :D), nepper rábeszélte erre a kocsira. Látatlanban lefoglalózta, elindult a hitelbírálat, ami annak rendje és módja szerint 1-2 hét alatt megbukott.
- Dec. 22-én tettem fel a hirdetést. Karácsonytól függetlenül volt pár telefon, engem kb. 4-5 ember hívott. Az első személyes megtekintésre 27-én tudtunk időt szakítani, az az érdeklődő el is vitte a kocsit. Pech, hogy volt egy banki lekötése, ami 31-én járt le, így Öcsém most fizethet gépjárműadót...
- A vevőjelölt öccse a szemle során vett észre egy kőfelverődést a szélvédőn. Ezt tegnap javíttattam, nagyon szépen megcsinálták, csak onnan tudom, hogy az nem egy porszem a szélvédőn, hogy tudom, mi történt vele.
- Ma volt eredetvizsga (gyerek mondta, full gyárinak tűnik a kocsi, mintha új lenne), állapotfelmérés (jól szórakoztak rajta, pl. 85-86%-osak az első gátlók). Minden azt erősítette meg, amit én is elmondtam a vevőjelölteknek.
- Az autót 2009. tavasszal vettük, 1.700-ért, most végül 1.475-ért kelt el.

...és egy kis szubjektív: ez egy qrvajó kis autó volt... A szedánsága és az automata klíma hiánya miatt nem tartottam meg. Gyári fékbetétek vannak benne elöl-hátul, mindene gyári, nem volt törve, nem futott sokat, az ütközésig eresztett parkolásokat leszámítva mindenki kímélte. Félelmetes, mennyire újszerű állapotban volt szűk 8 évesen. (Márciusban jár le a műszakija, akkor tölti a nyolcat.) Egy polír után csak egy, a kesztyűtartó fölött lévő karcból és a fékbetétekből lehetne megmondani, hogy ez egy majd' 8 éves, nem 1-2 éves autó. Ahogy tavasszal kicserélik a fékbetétet, évekig nem kell rá költeni. Szerintem kegyetlen jó vételt csinált vele a leendő gazdája, a seggem a földhöz verném, ha legközelebbi autóvásárlásnál ennyiért ilyen autót kapnék.

...és néhány, részben sokadszorra ismételt tapasztalás:
- mázli és azonnali cselekvés is kell ahhoz, hogy jó autót találjon az ember. Az autó hirdetése 5 napig volt aktív a hahun és az expresszen, ebbe beleesett a karácsonyi néhány nap. Ha valaki Corolla szedánt keresett, és gondolta, majd az ünnep után rácuppan a netre, lemaradt róla. Nem szabad szarakodni, fel kell emelni a telefont, és nekivágni.
- Nem szabad használt autónál irreális követelményeket felállítani. Szín, kasztni, futás, ár, felszereltség nagyon ritkán találkozik. A vevőnk elmondása szerint nem akart fehér autót, de engedett, és jól járt. Ki tudja, legközelebb mikor talált volna hasonló állapotú gépet, ha kizárja pont ezt a színt.
- Anyagilag nem feltétlenül éri meg vezetni a szervizkönyvet, mégis hamarabb talál így vevőt az ember.
- A vevőm állapotfelmérés nélkül nem akarta megvenni a kocsit, hiába tudott _mindent_ róla, és hiába nem derült ki semmi új a kocsiról, örült annak, hogy megcsináltuk. Érthető elvárás, nem szabad az útjába állni. (Ragaszkodott volna valami pesti szervizhez, mondván a gyöngyösiek engem ismernek, így valahol érthető, hogy kevésbé bízott bennük, de ez is elszállt.)
- A nepper által feltett hirdetést is látta a vevőm, de eszébe nem jutott, hogy felhívja. Az enyémet egyből hívta. Lényegi különbség: normális fotók. Megéri rászánni azt a pár percet, és értékelhető képeket készíteni.
- A tisztességes eladás is pénzbe kerül: eredetvizsga 17.000, szélvédő-javítás: 4.500, friss szerviz kb. 23.000, hiányzó kézikönyv pótlása (elvileg) 5.500. (Az állapotfelmérést a vevő fizette, 8.900 volt.)
- Kicsit sajnálom, hogy telintankkal adjuk át. :D :D :D

sanya77

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6100 Dátum: 2011.01.07 13:54:28 »
Gratula,ez egy korrekt adás-vétel volt. :yes:
Mindenkinek így kellene ezt csinálni.
corolla 1.6 HB terra 2004

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9396
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6101 Dátum: 2011.01.07 14:54:37 »
A kocsi 2009-es, a rendszám viszont max 1-2 hónapos, de bepi81 leírta, hogy valszeg miért cseréltek és el is fogadom.
Az enyém LNV és 2009.10. Akkor az LMA hogyan lehet 1-2 hónapos   :surrender:
 Bár már régen tanultam az ABC-t, lehet hogy hiányosak az ismereteim  ;)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6102 Dátum: 2011.01.07 15:09:15 »
Satriani: Gratulálok az eladáshoz. Az új tulajdonos is jól járt.  ;)

A végig vezetett szervizkönyv csak abban az esetben lehet pozitív tényező, ha nem nepper kereskedővel üzletelsz. Nekem meg is mondták kerek-perec, hogy ezzel nagyon ügyeskedni nem tudnak (210e km-ig vezetve/pecsételve volt a szervizkönyv), mondták kár, hogy nem csak 90-105e km-ig vittem márkaszervizbe...  :hmmmm: Utána persze visszatekerték a km-órát olyan 120e km-re, és persze ugrott a szervizkönyv (azóta meg már nincs is a telepen az autó, lehet eladták már).
Én a hirdetésbe beleírtam a futott km-ek számát (222500), magánszemély éppen emiatt nem is keresett.  :whistling: Mindegy volt a szöveg, az autó állapota és a fényképek, csakis nepperek kerestek (illetve újdonság volt számomra, mert sms-t írt mindegyik azzal, hogy "gépjárművét megvennénk kp-ért, cím" stb stb).

Illetve ahogy te is írtad, amikor már kezet ráztunk az adásvételire utána kerestek magányszemélyek (innen a fórumról is). Pedig én se csak 1 napg hirdettem a kocsit, dehát ez van.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6103 Dátum: 2011.01.07 15:14:56 »
Az emberek azt szeretik, ha keves km van a kocsiban. Nem baj, hogy at vannak verve, ezt ok is tudjak valahol, csak ne mutasson sokat az ora.

Fene sem gondolna, hogy ekkora pszichologiai faktor ez a km-szamlalo...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9396
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6104 Dátum: 2011.01.07 15:17:10 »
Mert sok km-rel nem lehet felvágni a rokonok és a szomszéd előtt. És mint tudjuk ez fontos tényezője a g.k vásárlásnak Mo-on  :lol: