Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2136286 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

latin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #375 Dátum: 2007.09.04 09:49:26 »
Idézetet írta: "KLaco"
. Én vagy 5 évnél fiatalabbat vennék, vagy 10nél öregebbet. 10nél öregebb az azért jó, mert ott nagy csalódás nem érhet, költeni kell rá, és kész.


Attól függ, mi az hogy "költeni"? Én 11 évesen vettem a Corollát, rögtön vizsgáztatni kellett + két hátsó lengéscsillapító csere (gyáriak voltak még 220e Km-nél) és stabgumik. Egy év után az önindító volt 15e-be. Tehát 2 év alatt 85e ment szervizre, + az olajcserék (SK). SZerintem egy garanciális kocsinál egy nagyszervíz elvisz ennyit...

Ami a törött orrot illeti: az enyémnek még az elsõ tulaj kétszer is megtörte az elejét, de a hûtõ egyik alkalommal se sérült. Így a lámpák, a hûtõrács és az egyik sárvédõ utángyártott. Szerintem használat szempontjából tökmindegy; ha pedig tényleg szépen fogják megcsinálni, az eladhatóságot se nagyon befolyásolja.
Úgyhogy én meg merném venni, ha a többi szempontból OK.
latin
num, sed leonem.

Peti

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #376 Dátum: 2007.09.04 10:53:24 »
Idézetet írta: "latin"


Ami a törött orrot illeti...

Szerintem használat szempontjából tökmindegy; ha pedig tényleg szépen fogják megcsinálni, az eladhatóságot se nagyon befolyásolja.


Természetesen nem úgy gondoltam az orrtörést hogy lepattan a festék és megreped az egyik mûanyagfül, ne adj' betörik a lámpa...

Egy komolyabb törés, (nem muszáj pont szembõl) ami már a nemesebb dolgokat is érinti csodákra képes, pl. beállíthatatlan futómû, extrém-kopó gumik stb...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #377 Dátum: 2007.09.04 19:16:13 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nézzétek, az, hogy össze volt törve, de nem nagyon, az csak esztétikai hiba. Ha alatta a technika jó, akkor nem kell vele foglalkozni egy 5 évnél idõsebb kocsi esetén. Persze biztos vannak sokkal jobb állapotú autók, kevesebb kilóméterrel, persze visszatekerve, neppertõl, jó drágán.
Nehéz döntés ez. Én eleve nem vennék ilyen idõs kocsit, mert ez a legrizikósabb korosztály. Ezek lehetnek visszatekerve rendesen, lehetnek agyonzúzva, már nem márkaszervízbe hordták õket, gagyi alkatrészeket raktak bele a sarki trabantszerelõ ismerõsnél... Én vagy 5 évnél fiatalabbat vennék, vagy 10nél öregebbet. 10nél öregebb az azért jó, mert ott nagy csalódás nem érhet, költeni kell rá, és kész.


Nincs ilyen, hogy "legrizikósabb korosztály". Alapvetõen minél öregebb, annál rizikósabb, gondolom nem kell magyarázni, hogy miért. Amúgy pedig egyforma gonddal kell eljárni használtautó-vásárlásnál, függetlenül attól, hogy hány éves a kocsi. Természetesen a korral egyenes arányban nehezedik a feladat, ha igazán jó autót akarsz találni - de sosem lehetetlen. 10, sõt 15, sõt még idõsebb korosztályban sem lehetetlen olyan autót találni, amelyre nem kell azonnal komolyabb összegeket költeni, amely belátható idõn belül nem fog nagyobb ráfordítást igényelni, mint amit a rutin karbantartás megkövetel. Én 15 évesen vettem a Camryt, de utána évekig semmilyen komolyabb összeget nem kellett javításra költenem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

latin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #378 Dátum: 2007.09.05 10:10:15 »
Kedves Fórumozók!

Fájó szívvel jelentem be, hogy év végéig meg kell válnom szeretett Corimtól. Ennek oka ugyan örvendetes (6 tagúra bõvül a család   ), de tartok tõle, hogy ilyen nyugodtan, stresszmentesen, élvezettel és ugyanakkor olcsón is többet nem fogok autózni.
Szóval: fõ adatok röviden:
Corolla E101 (szedán) Xli 16 szelepes.
Motor: 4E-FE, 1332cm3, 88LE
(Bár az átíráskor az eredetvizsgán kiderült, hogy a BM adatbázisa szerint csak 75. Mint utánajártam, ez tévedés, mert csak ’95 végétõl fojtották le ezt a motort, hogy teljesítse az EURO2-t. Ez a gép pedig 1994 májusi  gyártású; a dolog csak addig bosszantott, míg be nem vezették a lóerõadót.)

245 ezer km., eddigi életében 4 évet garázsban, a többit csillaggarázsban töltött- egy db rozsdafoltja van. A színe egyébként metálbarna-szerû.
2. tulaj vagyok (2 éve). Cigit nem szívtak még az autóban, ha ez valakinek számít...
Vizsga jövõ júliusig (ha jól emlékszem).
Nincs: klíma, vonóhorog (ezek nekem hiányoztak), szervókormány (ez egyáltalán nem), lufik, ABS (szerencsére ezek sem).
Van: kp.zár, 4 el. ablak (ebbõl a bal hátsó motorja ki van kötve egyelõre, mert néha kiugrott az emelõcsiga és lenn maradt az ablak), színezett üvegek, fordulatszámmérõ, tetõcsomagtartó, 4 váltógumi, rádiós magnó, 3 gyári kulcs és egy kis szatyornyi szervízszámla.
Fogyasztás: átlag 6.5
Részletek itt, a kocsiról írt Népítéletben:
Ára: 730 000, ami a hasznaltauto.hu-n a kortársak közt a felsõbb sávban van, de hát muszáj valami nagyobbat vennem helyette, meg szerintem ér is ennyit. Tehát ez irányár, de igen enyhén alkuképes...
Ami tszeretnék helyette:
régi kasznis Toyota Previa: minél olcsóbb, tehát nem baj a sok km (sõt...). Egyéb igények (persze mindent nem lehet...): klíma, manuális váltó, inkább 8 mint 7 személyes, 4kerékhajtás (mert alapból ezek hátsókerekesek, és télen néha nem mindegy...); a lökhárítóból jobb a _nem_ színrefújt.
Ha valaki tud ilyenrõl, ne kíméljen!
Köszi!
Latin

(latin kuk. freemail pont hu)
num, sed leonem.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #379 Dátum: 2007.09.05 12:02:27 »
Idézetet írta: "latin"
Ára: 730 000, ami a hasznaltauto.hu-n a kortársak közt a felsõbb sávban van, de hát muszáj valami nagyobbat vennem helyette, meg szerintem ér is ennyit. Tehát ez irányár, de igen enyhén alkuképes...


Ennyiért nehéz lesz eladni, maholnap 14 éves autó, és néhány keresett extra (pl. szervó) hiányzik belõle :szemforgat: ... A népek az árat, a kort meg a kilométert nézik, és nagyon sok barom van, aki szerint a 245 ezer km az sok, ahelyett hogy rájönne, hogy amikben papíron kevesebb van, azok majdnem mind vissza vannak tekerve. A jó állapotot TE tudod, de a vevõ-jelöltnek még meg kell gyõzõdnie róla, és ahhoz oda kell mennie :wink: ... Sztem javítanád az esélyeidet, ha 699-es irányáron tennéd ki (aztán megmondod, hogy ebbõl legfeljebb az eredetvizsgát engeded el és kész), így lekerülnél a lélektani 700 ezres küszöb alá, szvsz többen hívnának fel, gyorsabban tudnád eladni a kocsit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #380 Dátum: 2007.09.05 12:10:25 »
Szvsz 650nél nem ér többet sajna. Ha érdekel, püben elmondom, hogy én mennyiért vettem tavaly az enyémet, illetve mennyit adott volna érte a kereskedõ.
Laco 73 :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #381 Dátum: 2007.09.05 12:20:56 »
hát sztem sem. a mai klimabuzi világban a klima nélküli autók sokkal kevesebbet érnek.
elolvastam a népitéletet eléggé sok kis idegesitõ hibája van. ezeket meg kéne csináltatni.
nemtom.
minden annyit ér amennyit adnak érte
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #382 Dátum: 2007.09.05 12:23:53 »
Idézetet írta: "KLaco"
Szvsz 650nél nem ér többet sajna. Ha érdekel, püben elmondom, hogy én mennyiért vettem tavaly az enyémet, illetve mennyit adott volna érte a kereskedõ.


Az, hogy a kereskedõ mennyit adna egy autóért, nem igazán mérvadó ;) ... Akkor add el kereskedõnek az autódat, ha iszonyúan meg vagy szorulva és azonnal kell a pénz. Minden más esetben inkább maradjon a te zsebedben az az egy-két (vagy még több) százezrecske :) ... Kereskedésbe autót csak bizományban szabad betenni, de még akkor is nagyon nézd meg, hogy mit írsz alá (engem így vágtak át tavaly õsszel 30 ezerrel) :nana:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #383 Dátum: 2007.09.05 12:42:58 »
Idézetet írta: "murray"
elolvastam a népitéletet...


Én is elolvastam. Az olvasottak tükrében pedig tényleg nagyon magas a 730 ezres irányár. Elöl sérült volt, ablakemelõ hibás, vannak kis rozsdásodások, törött szélvédõ és rugó, hmmm :szemforgat: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #384 Dátum: 2007.09.05 15:18:00 »
Érdekes ez a népitélet, de ez alapján senki se fogja megvenni. Amúgy ráismertem a kocsimra belõle  :kacsint:
Nekem a bal hátsó ablak most nem mozgatható valami elektromos gond miatt a vezérlõbõl se, a jobb 1 meg csak lefelé megy arról az oldalról, a központiról mind2 irányban jó. De a vicc, hogy volt amikor meggyógyult magától 1-2 napig ment, aztán megint nem. Nálam csak az elsõ üléseknél fáradtak el az övek.
Laco 73 :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #385 Dátum: 2007.09.05 15:46:01 »
nekem mind a 4 tekerõs ablak jó. de ha ilyen szarok az el. ablakok akkor nem is kell :kormom:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

latin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #386 Dátum: 2007.09.06 11:52:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Sztem javítanád az esélyeidet, ha 699-es irányáron tennéd ki (aztán megmondod, hogy ebbõl legfeljebb az eredetvizsgát engeded el és kész), így lekerülnél a lélektani 700 ezres küszöb alá, szvsz többen hívnának fel, gyorsabban tudnád eladni a kocsit.


Jó ötlet, köszi... Szerencsére még nem sürgõs a dolog, még egy pár hét, míg felteszem a hasznaltauto-ra. Addig is ismerkedek a Previa-kínálattal, de egyelõre elég gyér a felhozatal.
num, sed leonem.

latin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #387 Dátum: 2007.09.06 11:55:23 »
Idézetet írta: "KLaco"
Érdekes ez a népitélet, de ez alapján senki se fogja megvenni.


Hát a hasznaltauto.hu-ra nem is fogom belinkelni... bár szerintem semmi komoly gáz nincs benne, az átlagmagyar úgyis "garantáltan" 110 000 km-es németautót vesz. Aki meg japánt akar, és tudjais, milyen az, egy ilyen Népítélet ismerében is meg meri venni, legfeljebb alkuszik.
Mondjuk a hibákat (rugó+ablakemelõ) kijavítom eladás elõtt.
num, sed leonem.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #388 Dátum: 2007.09.06 11:56:13 »
Idézetet írta: "latin"
Idézetet írta: "Palaczk"
Sztem javítanád az esélyeidet, ha 699-es irányáron tennéd ki (aztán megmondod, hogy ebbõl legfeljebb az eredetvizsgát engeded el és kész), így lekerülnél a lélektani 700 ezres küszöb alá, szvsz többen hívnának fel, gyorsabban tudnád eladni a kocsit.


Jó ötlet, köszi... Szerencsére még nem sürgõs a dolog, még egy pár hét, míg felteszem a hasznaltauto-ra. Addig is ismerkedek a Previa-kínálattal, de egyelõre elég gyér a felhozatal.


Hát, az bizony tényleg gyér :| ... Kint könnyebben találnál, de az valszeg többre jönne ki, lévén ugye az aránylag nagy köbcentis motorra nem kevés a regadó.

A Corollát meg szvsz tényleg max 699-ért rakd ki, ez sem kevés, sõt; és a nekünk felsorolt hibákat ne reklámozd ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

latin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #389 Dátum: 2007.09.06 12:05:11 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Hát, az bizony tényleg gyér :| ... Kint könnyebben találnál, de az valszeg többre jönne ki, lévén ugye az aránylag nagy köbcentis motorra nem kevés a regadó.


Ha minden igaz, 700000-1200000 között van a teljesen EU-törvényellenes regadó (asszem átneveték vmi mássá). Nagy benzinmotor + EuroI... :szomoru:
Pedig a mobile.de, autoscout24.de stb-n gyönyörû állapotúak vannak 5-700 000tõl. Kösz, Magyar Állam! (bár vsz. inkább csak pár tucat gátlástalan ember felelõs konkrétan ezért.)
num, sed leonem.