Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2136092 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #330 Dátum: 2007.08.24 23:04:53 »
Idézetet írta: "Greg"
Ehh...úgy látszik az ember csak a saját szemének hihet... Ennyi erõvel a különféle autós magazinokban megjelent "szakértõi"  tesztek sem vehetõk komolyan, mert azok meg nyilván megrendelésre készülnek akár pro, akár kontra íródtak...


Hát fején találtad a szöget, szvsz vannak ilyen újságok, cikkek... :roll:

Nézd, Te dolgod kinek "hiszel" :wink:  névtelen totálkáros beírásoknak, amit akár egy 11éves gyerek is írhatott, aki max a hátsó ülésen ült hosszabb távon, vagy olyan embereknek akik használják ezt az autót, én még senkitõl se hallottam, hogy zsibbadna a lába v. kényelmetlen lenne az ülése az E12-nek.......... Nyekeregni azt viszont tud hogy ***djon meg... :D

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #331 Dátum: 2007.08.25 00:07:48 »
Idézetet írta: "Peti500"
... én még senkitõl se hallottam, hogy zsibbadna a lába v. kényelmetlen lenne az ülése az E12-nek.......... Nyekeregni azt viszont tud hogy ***djon meg... :D


Az az igazság, hogy mikor mentem vele Nápolyba (1700 km  :nana: ), akkor a vége felé már picit kényelmetlen volt  :nagymosoly:

Viszont az enyém nem nyikorog  :kacsint:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #332 Dátum: 2007.08.25 00:22:07 »
Idézetet írta: "Greg"
Hello!

Akkor azt tekintsem rémhírnek, ha vki azt írja, h kb. combközépnél hosszabb távon annyira nyomja az ülõlap, h szinte elzsibbad a lába? Nekem is fura lenne, fõleg hogy sok helyen homlokegyenest mást írnak. Ennyire lehet hinni a népítéletnek?
Asszem a legjobb lesz, ha magam próbálom ki...

Továbbra is fennáll a kérés, ha esetleg vkinek van megbízható forrásból származ eladó Corollája (2002-tõl, 5 ajtó, 1.4, klíma, kevés km...), ne fogja vissza magát!  :nagymosoly:

Greg


Ki kell próbálni, én az elsõ 250km-en állítgattam, aztán 110 000km-en keresztül úgy használtam, az oldaltartása valóban nem egy Recaro de a mindennapos használatra jó, gyors  kanyarban meg kapaszkodni kell a kormányban.

- Combzsibbadás ellen meg kell emelni az ülõlapot!!!! - mivel billen, a hátulja jobba ereszkedik, mint az eleje, és úgy valóban nyomhatja  a combot, ha nem 2m a sofõr :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #333 Dátum: 2007.08.25 08:37:25 »
Idézetet írta: "Peti500"

Hát fején találtad a szöget, szvsz vannak ilyen újságok, cikkek... :roll:

Nézd, Te dolgod kinek "hiszel" :wink:  névtelen totálkáros beírásoknak, amit akár egy 11éves gyerek is írhatott, aki max a hátsó ülésen ült hosszabb távon, vagy olyan embereknek akik használják ezt az autót, én még senkitõl se hallottam, hogy zsibbadna a lába v. kényelmetlen lenne az ülése az E12-nek.......... Nyekeregni azt viszont tud hogy ***djon meg... :D


Na pont ezért tettem fel a kérdéseimet ITT, ahol olyanok szólnak hozzá, akiknek egészen közeli tapasztalatai vannak a konkrét márkával, típussal kapcsolatban!  :nagymosoly:

Peter: 1700 km után asszem mindegyik ülés kényelmetlen "picit"  :kacsint:

Mindenesetre köszi mindenkinek az építõ hozzászólásokat!
Most már csak meg kell találnom a megfelelõ gépet...

Peti

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #334 Dátum: 2007.08.25 16:13:30 »
Idézetet írta: "Peter"


Az az igazság, hogy mikor mentem vele Nápolyba (1700 km  :nana: ), akkor a vége felé már picit kényelmetlen volt  :nagymosoly:



Na! :nana:  
Ezt most letesztelem, mert szeptemberbe mi is megyünk Nápolyba!!!
Bár lehet hogy a Yarisszal... :hmm:

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #335 Dátum: 2007.08.25 21:46:06 »
Vao! Mi meg Sziciliaba megyunk, de repcsivel  :kacsint:
Szolj ha érdekel bármi Napolyról, utrol stb!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #336 Dátum: 2007.08.25 22:04:10 »
Greg

Én a Corollát ajánlanám. Kényelmesebb, tágasabb, biztonságosabb, mint a Yaris. Futómûve is jobb. Szerintem jobban is néz ki kívül-belül; mondjuk ez ízlés dolga. Az 1.4 Corolla és az 1.3 Yaris gyorsulásban egálban vannak, viszont a Corolla végsebessége 10 kmh-val nagyobb, és ami fontosabb: rugalmasabb a motorja, jobban húz, magyarul kevésbé igényli a visszakapcsolást, jobb a dinamikája. Mindehhez, azonos vezetési stílussal, talán egy literrel fogyaszt többet; de azonos vezetési stílussal a Yaris lassabban fog menni! Ha a Yarist úgy hajtod, hogy lépést tartson a Corollával (=több pörgetés), akkor a fogyasztáskülönbség 5-6 decire csökken.

Ehhez jön, hogy a Corolla alig drágább, lévén a Yaris, mint kisautó, használtan jobban tartja az árát. Plusz: könnyebben találsz jobban felszerelt Corollát, alapban jobban fel voltak szerelve.

Nem tudom, milyen motoros Corsából ülsz át, de hacsak nem valami erõs változatból, akkor neked szvsz az 1.6 Corolla fölösleges, ezen nem kell gondolkodnod. Más kérdés, hogy ne is zárd ki - ha véletlenül pont egy ilyen kerül eléd, jó feltételekkel, akkor ne zárd ki csak azért, mert 1.6-os. Nagyságrendnyi különbség egyébként nincs - az 1.6-os fõleg nagy sebességeken, tempós országúti haladáskor vagy autópályán van fölényben, nomeg a terhelést érzi meg kevésbé. De alapvetõen az 1.4-es sem megy rosszul.

Ja, egy nagyon fontos dolog. Ezt nem gyõzöm elég gyakran írni. Az ismert származás: KINCS, óriási szerencse, amit meg kell becsülni! A magyar használtautó-piac, márkától és kortól függetlenül, tele van visszatekert számlálós zsákbamacskákkal! El ne hidd az évi 15-20 ezer kmt-, ha a kocsit valami nepper-telep árulja! Mert akkor az a valóságban inkább évi 35-40, vagy még több :nana: ! Használt autót: lehetõleg csak magánszemélytõl, vagy Toyota márkakereskedéstõl, utóbbit lehetõleg úgy, hogy adjanak rá egy év garanciát (van, aki ad). Lehet, hogy a Placc-féle piros darab csak 3 ajtós - viszont nagyon keveset futott, teljesen korrekt áron kínálja, és, mondom még egyszer, ami minden pénzt megér: ISMERÕS származás, klubtag :!: Ez az a faktor, ami nagyon sok minden mást kompenzál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #337 Dátum: 2007.08.25 22:15:56 »
Idézetet írta: "Greg"
Ehh...úgy látszik az ember csak a saját szemének hihet... Ennyi erõvel a különféle autós magazinokban megjelent "szakértõi"  tesztek sem vehetõk komolyan, mert azok meg nyilván megrendelésre készülnek akár pro, akár kontra íródtak... A népítéletet mondjuk én is fenntartással fogadom, fõleg a pár soros beírásokat, amik kb. annyi infót hordoznak, h "azér' sz*r, mer' én azt mondom", de ezt az ülés dolgot nem egy helyen olvastam. Mondjuk az ellenkezõjét is kb ugyanannyi, ha nem több véleményben...


A komoly lapok komoly tesztjeinek hihetsz, azok nem "megrendelésre" készülnek. Tesztekben a Corolla ülésre nem szoktak különösebb negatívumokat írni; a Yaris I üléseit már inkább illették kritikával. Én Corollát elég sokat vezettem, valamennyit Yarist is; szerintem a Corolla ülése jóval kényelmesebb, nagyobb, "komolyabb". Én szívesen ülök benne többszáz km-t is. Ja, 1.80 vagyok, 85 kg, és az ülést úgy szoktam beállítani, ahogy "a nagy könyvben írva van".

A népítéletek e téren nyilván azért szórnak nagyon, mert ugye az emberek alkata nagyban eltérõ ;) ... Bár nem is kell hozzá annyira eltérõ alkat, jóbarátném pl. nálam nem sokkal alacsonyabb, de õ pl. nem szereti a Corollája ülését, sõt, ez az, amit a legkevésbé szeret az autóban. Mondjuk õ szvsz e téren nem mérvadó, kényelmesnek találta azt a Volvo 440 ülést, ami szvsz az egyik legvacakabb a többszáz autó közül, amiben eddig ültem :wink: ...

Szóval: a Corollában normális, átlagos ülés van, szerintem teljesen OK. De ha ennyire aggaszt a dolog, menj el, ülj bele egybe.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #338 Dátum: 2007.08.25 22:23:46 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Ami a kényelmet illeti: a Yarisnál biztos jobb a Corolla kényelme. Amúgy sztem a Corolla sem az a szuperkényelmes. Fõleg a ráncfelvarrás elõtti, ahol ugye nincs tengelyirányban állítható kormány. Sztem az oldaltartás még nem is annyira fontos hosszabb úton, engem szem.szerint inkább a gerinctámasz hiánya zavar. Fáj vagy nem fáj, de ebbõl a szempontból a germánok jobbak. Pl jó kis RS4 sportülés, de akár volt kolléganõm A3-asának "síma" ülése. (motoros gerinctámasszal.)
Sztem amúgy a Coriban semmi gond az ülõlap hosszával cca 180 centiig. (én vagyok 176, nekem ilyen szempontból bõven jó.)


Mondjuk ebben igazad van, szvsz elég pofátlanság, hogy a gerinctámaszt kispórolták belõle. Nomeg a fejtámlát sem lehet elõre-hátra állítani :x ... Ezek olyan feature-ök, amik a 81-es Coronában már voltak!!!

Az is stimmel, hogy némelyik német autóban (szvsz fõleg a Golfban) jobb az ülés, mint a Corollában. Ebben valahogy ügyesebbek a németek :| ... De ettõl még tény, hogy önmagában véve semmi gond a Corolla ülésével. Fõleg, ha valaki szereti a relatíve magas üléspozíciót.

Persze tény, hogy a ki-be állítható kormány jelentõs plusz a testreszabhatóságban; pl. most jobban belegondolva, ha a Corollában úgy állítom be az ülést, hogy a lábamnak kényelmes legyen (=pedált benyomva a lábam térdben kismértékben van csak behajlítva), akkor a kormányt ki kell húznom magam felé erõsen. Ez a lehetõség a facelift elõttiben nyilván hiányozna  :szemforgat: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #339 Dátum: 2007.08.26 10:52:14 »
Na tegnap megnéztük EZT a Corit.

Szerdán bevisszük átvizsgálásra. A verda törött volt elöl és hátul picit, nekitolatás, belecsúszás, ilyesmi, de motor, futómû, semmi ilyesmi nem sérült, csak a kasztni (tehát pl. az elsõ lámpák eredeti gyárik, látszik, hogy nem cseréltek, márpedig ennek a Corinak úgy tudom, a legkisebb kocctól törik a lámpatartó mûanyag tartója, ezen tökéletesek).
1. tulaj Toyota flottatulaj volt, gondolom, akkor rendesen vigyázhattak rá. A 2. tulajnak (30 ezer km-rel vette) mindenrõl számlája van, amit valaha mûveltek rajta, minden komoly dolgot márkaszervizekben csináltatott. (olajcsere, stb persze nem)
(Bár az elejét Mazda Profi csinálta, olyan gány munkát még nem láttam, az ujjam befér a motorháztetõ és a sárvédõ közé...). A fényezés is gyönyörû. A bal ajtó full cserélve gyárira a régi Sakurában, miután egy teherautó leszakította egy kinyitásnál az egészet. Egyébként tényleg 130 ezer km van benne kormány, ülés és pedálkopás szerint, szép a verda élõben. Klíma és elektromos ablak. A tulaj korrekten elmondta, hogy szerinte mi nem jó még a kocsin (1-2 mûanyag patent hiányzik, klímában gázt kell majd cserélni pl).

Bõvebbet szerdán tudok írni, miután át is lett vizsgálva.

Vélemény?
         

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #340 Dátum: 2007.08.26 11:18:24 »
Hello!

Palaczk! Kösz a hasznos infókat! Erõteljesen a Corolla felé hajlik a mérleg nyelve, a Yaris se rossz (hisz Toyota! :nagymosoly: ), de amire nekem kell,  valóban a Cori tûnik megfelelõbbnek.
Egyébként 1.2es Corsából ülök át, asszem ahhoz képest nem lesz rossz az 1.4 se...
Amit a vételrõl írtál, pont ezért érdeklõdöm itt is, mert szeretnék lehetõség szerint ismerõstõl, vagy legalább megbízható forrásból venni, ezt a kocsit nem 1-2 évre tervezem. Sajnos ismeretségi körben nincs eladó, a nepperektõl meg tartok (asszem joggal) Mindenesetre figyelem a fórumot, meg a márkakereskedõk oldalait, hátha kifogok egy jó példányt. Tényleg jó lenne leinformálható kocsit venni.
Üléssel kapcsolatban pedig megnyugodtam!  :nagymosoly:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #341 Dátum: 2007.08.26 11:56:51 »
Idézetet írta: "kleingy"
Na tegnap megnéztük EZT a Corit.

Szerdán bevisszük átvizsgálásra. A verda törött volt elöl és hátul picit, nekitolatás, belecsúszás, ilyesmi, de motor, futómû, semmi ilyesmi nem sérült, csak a kasztni (tehát pl. az elsõ lámpák eredeti gyárik, látszik, hogy nem cseréltek, márpedig ennek a Corinak úgy tudom, a legkisebb kocctól törik a lámpatartó mûanyag tartója, ezen tökéletesek).
1. tulaj Toyota flottatulaj volt, gondolom, akkor rendesen vigyázhattak rá. A 2. tulajnak (30 ezer km-rel vette) mindenrõl számlája van, amit valaha mûveltek rajta, minden komoly dolgot márkaszervizekben csináltatott. (olajcsere, stb persze nem)
(Bár az elejét Mazda Profi csinálta, olyan gány munkát még nem láttam, az ujjam befér a motorháztetõ és a sárvédõ közé...). A fényezés is gyönyörû. A bal ajtó full cserélve gyárira a régi Sakurában, miután egy teherautó leszakította egy kinyitásnál az egészet. Egyébként tényleg 130 ezer km van benne kormány, ülés és pedálkopás szerint, szép a verda élõben. Klíma és elektromos ablak. A tulaj korrekten elmondta, hogy szerinte mi nem jó még a kocsin (1-2 mûanyag patent hiányzik, klímában gázt kell majd cserélni pl).

Bõvebbet szerdán tudok írni, miután át is lett vizsgálva.

Vélemény?


Hát, optimista alkat vagy az biztos.
 :nagymosoly:
Én a fentiek alapján tovább nézelõdnék és nem vinném el állapotfelmérésre, az biztos.
Szerintem ennyi pénzért (plusz amit majd még rá kell költeni) jobbat is találsz majd.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #342 Dátum: 2007.08.26 12:00:23 »
Hmm. Költeni max olajat, stb-t kell rá, meg megnéztük a klímát és nem értettük, miért szar a tulaj szerint? 2 perc alatt jeges szelet csinált. A kasztnival sem kell foglalkozni nekünk.

Egyelõre ennyiért jobbat nem találtam.  :pofa:
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #343 Dátum: 2007.08.26 12:03:19 »
Idézetet írta: "kleingy"
Hmm. Költeni max olajat, stb-t kell rá, meg megnéztük a klímát és nem értettük, miért szar a tulaj szerint? 2 perc alatt jeges szelet csinált. A kasztnival sem kell foglalkozni nekünk.


Ha így van, az más helyzet.
Az elsõ leírás alapján nekem úgy tûnt, hogy nem túl rózsás a helyzet.
Remélem szerencsétek lesz vele.
 :szemez:  :nagymosoly:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #344 Dátum: 2007.08.26 12:09:54 »
A kasztniról azért írtam ennyit, mert ugye elöl és hátul is törött volt, azonnal meglátta még az én avatatlan szemem is. De leírtam, hogy pici koccanások voltak, tehát nem a futómû szállt el vagy a motor, stb. Csak épp béndzsákhoz vitte összerakatni. Hát igen, az ajtó már nem annyira pici gond, de azt meg egy barátunk csinálta a Sakurában, mivel párom és a haver is ott melózott még régen.  :nagymosoly:

De a tulaj természetesen még régen mindent megcsináltatott, ezekrõl mindrõl számlája van (csak a pontosság és részletesség miatt írtam le), a teljes szélvédõt is most cserélteti ki, mert van rajta egy 10 cm-es repedés.

Tehát nekünk semmi nem kell javítani, szögelni rajta (2-3 patenten kívül).
Párom 950-re lealkudja (remélem), akkor már emészthetõbb az ára picit... Már ha tényleg egyébként pöpec átvizsgálás után is a verda.