Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2115003 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #240 Dátum: 2007.07.14 15:42:03 »
Üdv Mindenkinek!

Valaki tudna egy kis infóval szolgálni a 2000-ben készült 1.4 VVT-i motorral szerelt Corolláról? Érdekelne minden, amire oda kell figyelni a vásárlásakor, mert típushiba...
- Továbbá igaz, hogy eszi az olajat?
- Városi használat mellett, mennyi a fogyasztása?
- 10 éves korukig sérülésmentesség esetén ugye nem kezdenek el korrodálódni?

Remélem, tévedés az olaj evése és nem fogtok rosszat írni róla...
Nyugtassatok meg, hogy nem lenne rosz vétel 7 évesen 1.550.000,- Ft-ért 46e Km-rel...
 :nagymosoly:

Köszönöm elõre is a válaszaitokat?

Peti

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #241 Dátum: 2007.07.14 16:07:56 »
Idézetet írta: "wittlia"
Üdv Mindenkinek!

Valaki tudna egy kis infóval szolgálni a 2000-ben készült 1.4 VVT-i motorral szerelt Corolláról? Érdekelne minden, amire oda kell figyelni a vásárlásakor, mert típushiba...
- Továbbá igaz, hogy eszi az olajat?
- Városi használat mellett, mennyi a fogyasztása?
- 10 éves korukig sérülésmentesség esetén ugye nem kezdenek el korrodálódni?

Remélem, tévedés az olaj evése és nem fogtok rosszat írni róla...
Nyugtassatok meg, hogy nem lenne rosz vétel 7 évesen 1.550.000,- Ft-ért 46e Km-rel...
 :nagymosoly:

Köszönöm elõre is a válaszaitokat?


Szia!

Tényleg volt olajfogyasztásos probléma az 1.4vvti-vel, ha jól emlékszem ez még az E12-es széria elsõ modellévét is érintette, de sztem ezek gariba orvosolva voltak... :hmm:

Nagyon típushiba nincsen, az E12esnél elõfordult a mûanyag szívósor rezonanciája, ez a Toyota szerint nem káros csak zavaró, továbbá egy kis bizb*sz miatt a vezérlésváltás mehet el, de attól se kell kukába dobni a motort...

Városi fogyasztása sztem 7liter körül lehet, de normális vezetési stílussal simán alá mehetsz, a korrózió sztem tárgytalan...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #242 Dátum: 2007.07.14 20:41:58 »
Idézetet írta: "wittlia"
Üdv Mindenkinek!

Valaki tudna egy kis infóval szolgálni a 2000-ben készült 1.4 VVT-i motorral szerelt Corolláról? Érdekelne minden, amire oda kell figyelni a vásárlásakor, mert típushiba...
- Továbbá igaz, hogy eszi az olajat?
- Városi használat mellett, mennyi a fogyasztása?
- 10 éves korukig sérülésmentesség esetén ugye nem kezdenek el korrodálódni?

Remélem, tévedés az olaj evése és nem fogtok rosszat írni róla...
Nyugtassatok meg, hogy nem lenne rosz vétel 7 évesen 1.550.000,- Ft-ért 46e Km-rel...
 :nagymosoly:

Köszönöm elõre is a válaszaitokat?

Hali!
Nekem ilyen gépem volt. Õ 160000 körül kezdett el olajat fogyasztani, de ez vhol talán természetes. Nekem 7,5-nél többet soha nem evett, ez téli csupa város volt. A legkevesebb 5 körül volt. Rozsda nálam 5 év alatt nem jelentkezett, szerintem sem jellemzõ. Ami még elõfordulhat, és nálam is elõjött, az a motor "csörgése" terhelés alatt, amit jobb minõségû benyával lehet megszüntetni/méréskelni. Ez nem befolyásol sem fogyasztást, sem gyorsulást, semmi egyebet, csak zavaró.
Ha a kinézett kocsiban valóban 46 ezer van, akkor minimum 100-150 ezer gondtalan kilóméter elébe nézel.
Ezeknél a gépeknél még a szolásos kopóalkatrészek (fék, kuplung) nagyon tartósak, nekem 200 ezernél még egyiket sem kellett cseréltetnem, és a futómû is csak ekkortájt igényelt volna még majd törõdést. (valószínûleg lengécsillapító) De elment és jött az új...
Szóval ha valóban ennyi km, akkor egy kis alku aztán hajrá!
Gabe 254.

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #243 Dátum: 2007.07.14 21:12:22 »
Peti500 és KGabe,

Köszönöm az információkat!
Sajnos nem engednek az árából, így vagy elfogadom, vagy keresek másikat, ami már meg is történt...
Mivel 1.550.000,-Ft -ért nincs benne semmi extra, még klíma se... Tehát kerestem és találtam is egy másikat, bár ez ferdehátú viszont 2001-es évjáratú 74e. km-rel (fehér... kár, hogy nem bordó... viszont van klíma és fordulatszámmérõ :) ) és az ára 1.670.000,- Ft és elméletileg alkudható... Elképesztõ, hogy milyen ára van használtan a Toyotáknak...
Ha sikerül megszerezni, remélem majd sok jót írhatok nektek róla!

Üdv,
Andrew

Peti

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #244 Dátum: 2007.07.14 23:44:11 »
Idézetet írta: "wittlia"
Peti500 és KGabe,

Köszönöm az információkat!
Sajnos nem engednek az árából, így vagy elfogadom, vagy keresek másikat, ami már meg is történt...
Mivel 1.550.000,-Ft -ért nincs benne semmi extra, még klíma se... Tehát kerestem és találtam is egy másikat, bár ez ferdehátú viszont 2001-es évjáratú 74e. km-rel (fehér... kár, hogy nem bordó... viszont van klíma és fordulatszámmérõ :) ) és az ára 1.670.000,- Ft és elméletileg alkudható... Elképesztõ, hogy milyen ára van használtan a Toyotáknak...
Ha sikerül megszerezni, remélem majd sok jót írhatok nektek róla!

Üdv,
Andrew


A klímához ragaszkodj, én mondjuk nem vagyok hardklímafan, de klíma nélkül nehéz autót eladni, pláne hogy néhány év és megterem itthon a banán... :dancing:
 :wink:

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #245 Dátum: 2007.07.15 10:17:00 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "wittlia"
Peti500 és KGabe,

Köszönöm az információkat!
Sajnos nem engednek az árából, így vagy elfogadom, vagy keresek másikat, ami már meg is történt...
Mivel 1.550.000,-Ft -ért nincs benne semmi extra, még klíma se... Tehát kerestem és találtam is egy másikat, bár ez ferdehátú viszont 2001-es évjáratú 74e. km-rel (fehér... kár, hogy nem bordó... viszont van klíma és fordulatszámmérõ :) ) és az ára 1.670.000,- Ft és elméletileg alkudható... Elképesztõ, hogy milyen ára van használtan a Toyotáknak...
Ha sikerül megszerezni, remélem majd sok jót írhatok nektek róla!

Üdv,
Andrew


A klímához ragaszkodj, én mondjuk nem vagyok hardklímafan, de klíma nélkül nehéz autót eladni, pláne hogy néhány év és megterem itthon a banán... :dancing:
 :wink:


A klíma ma már tényleg alap dolognak minõsül és ha pár év múlva el akarom adni, akkor ez is számítani fog... És remélem, hogy tartani fogja az árát a vételi árhoz képest, mert ez még is csak TOYOTA!
 :otlet:

Peti

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #246 Dátum: 2007.07.15 19:12:52 »
Idézetet írta: "wittlia"
És remélem, hogy tartani fogja az árát a vételi árhoz képest, mert ez még is csak TOYOTA!
 :otlet:


Nézd, Toyota nem Toyota, esni fog az értéke, az E12 ára is mostanság elég szépet zuhant az Auris debütálása miatt, ezáltal az E11 árát is lenyomja stbstbstb, de amúgy tény hogy jól tartják az árukat a Tojglik...

Tigrincs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #247 Dátum: 2007.08.02 21:03:30 »
Sziasztok

egy 2000-2001-2002-es corollát szeretnék venni, vvti motorral. mire figyeljek oda? mennyi km-el érdemes megvenni? mert mi elég sokat megyünk, évi 50 000 km átlagban, nagyrészt autópálya, de van benne napi 20-30km pest dugó is. Megvétel után mit kell rajta mindenképp kicserélni / átnézetni? ha tudtok egy jó szerelõt pesten, vagy környékén annak is nagyon örülnék. elõre is köszönöm. email: tigrincs86@gmail.com ha itt válaszoltok az is szuper :) köszi

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #248 Dátum: 2007.08.02 21:12:03 »
Idézetet írta: "Tigrincs"
Sziasztok

egy 2000-2001-2002-es corollát szeretnék venni, vvti motorral. mire figyeljek oda? mennyi km-el érdemes megvenni? mert mi elég sokat megyünk, évi 50 000 km átlagban, nagyrészt autópálya, de van benne napi 20-30km pest dugó is. Megvétel után mit kell rajta mindenképp kicserélni / átnézetni? ha tudtok egy jó szerelõt pesten, vagy környékén annak is nagyon örülnék. elõre is köszönöm. email: tigrincs86@gmail.com ha itt válaszoltok az is szuper :) köszi


Mire figyeljünk....

Szervíz:
Márkaszervíz: Toyota Super
Független: Supra-Trend
Mindkét helyen kedvezményt adnak klubtagoknak.

Ha ennyit mész, akkor mindenképpen 1,6-ost ajánlok.
 :kacsint:

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #249 Dátum: 2007.08.02 21:35:55 »
Kedves Mindenki!

Ezúton tudatom minden kedves márkatárssal, hogy a mai naptól egy gyönyörû hófehér Toyota Corolla tulajdonosa lettem!
 :nagymosoly:

Misi,
Az autót a Toyota Super -tõl vettem és elégedett vagyok + úgy adták át életem elsõ autóját, mintha egy teljesen új autót vettem volna (pedig 6 éves)...
Nagyon jól esett!!!
Köszönet ezért nekik!
  :D  

Kérdések, mint mindíg...  :D
- A távirányító egyben kulcstartó is és mint gondolom másnál is, elengedett a gumi nyaka, van bejáratott módszer ennek orvoslására?
- Hol lehet olvasni arról, hogy a klubtagság milyen elõnyökkel jár?

Köszönöm a segítségeteket!
 :vezetes:

Peti

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #250 Dátum: 2007.08.03 00:09:30 »
Idézetet írta: "Tigrincs"
Sziasztok

egy 2000-2001-2002-es corollát szeretnék venni, vvti motorral. mire figyeljek oda? mennyi km-el érdemes megvenni? mert mi elég sokat megyünk, évi 50 000 km átlagban...


Évi 50ezernél én erõsen dízelbe gondolkodnék... :wink:

Peti

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #251 Dátum: 2007.08.03 00:11:35 »
Idézetet írta: "wittlia"
Kedves Mindenki!

Ezúton tudatom minden kedves márkatárssal, hogy a mai naptól egy gyönyörû hófehér Toyota Corolla tulajdonosa lettem!
 :nagymosoly:

Köszönöm a segítségeteket!
 :vezetes:


Gratula!

A hófehér tényleg nagyon jól áll az E11-nek!
Még1x gratula és sok-sok balesetmentes, boldog km-t.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #252 Dátum: 2007.08.03 07:00:35 »
Idézetet írta: "wittlia"
Kedves Mindenki!

Ezúton tudatom minden kedves márkatárssal, hogy a mai naptól egy gyönyörû hófehér Toyota Corolla tulajdonosa lettem!
 :nagymosoly:

Misi,
Az autót a Toyota Super -tõl vettem és elégedett vagyok + úgy adták át életem elsõ autóját, mintha egy teljesen új autót vettem volna (pedig 6 éves)...
Nagyon jól esett!!!
Köszönet ezért nekik!
  :D  

Kérdések, mint mindíg...  :D
- A távirányító egyben kulcstartó is és mint gondolom másnál is, elengedett a gumi nyaka, van bejáratott módszer ennek orvoslására?
- Hol lehet olvasni arról, hogy a klubtagság milyen elõnyökkel jár?

Köszönöm a segítségeteket!
 :vezetes:


Gratula a kocsihoz!

A klubtagságról itt és itt olvashatsz.
 :kacsint:

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #253 Dátum: 2007.08.06 21:21:17 »
Errõl mi a véleményetek? Kissé olcsó, nem? :hmm: Amúgy jó vétel lenne.
Yaris Blue Ice 1.0

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #254 Dátum: 2007.08.06 21:35:15 »
Eléggé gyanci... :hmm: Ha érdekel, akkor sztem rá tudsz kérdezni a rendszámtábla keretén olvasható kereskedõnél, hogy mi a kocsi háttere.
Gabe 254.