Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2162910 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2340 Dátum: 2009.12.04 14:31:29 »
Igazából én hosszabb távra tervezem az "új" autót, hogy 2 gyerkőc + csomagok is elférjenek kényelmesen.

Ehez mit szóltok:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_2.0_d-4d_linea_sol-3454888

A D4D moci azért már jobb mint a régebbi dizelek ugye?

A régi szériából ezt találtam de látom már lefoglalózták :(

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.3i-16v_harmony-3294361

Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2341 Dátum: 2009.12.04 16:23:25 »
teljesen jól néz ki az a 2 béka kombi is . én azt venném
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2342 Dátum: 2009.12.04 16:33:23 »
Felszereltség szempontjából az újabb kéne, mert az Sol, a legmagasabbb, míg a béka az Harmony, a legalapabb.
A dízel esetleges javíttatása viszont többe kerülhet, ha baj lesz vele.
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2343 Dátum: 2009.12.04 19:39:36 »
Igazából én hosszabb távra tervezem az "új" autót, hogy 2 gyerkőc + csomagok is elférjenek kényelmesen.

Ehez mit szóltok:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_2.0_d-4d_linea_sol-3454888

A D4D moci azért már jobb mint a régebbi dizelek ugye?

A régi szériából ezt találtam de látom már lefoglalózták :(

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.3i-16v_harmony-3294361



Az első nem Sol (se ködlámpa, se 4 villanyablak...), és szerintem import is. Én elkerülném.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2344 Dátum: 2009.12.06 20:24:03 »
Igazából én hosszabb távra tervezem az "új" autót, hogy 2 gyerkőc + csomagok is elférjenek kényelmesen.

Ehez mit szóltok:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_2.0_d-4d_linea_sol-3454888

A D4D moci azért már jobb mint a régebbi dizelek ugye?
Azt szólom ehhez, hogy felejtsd el  ::) ... Ebben a kereskedésben jellemzően Olaszországból behordott import autók vannak, láttam már párat "sminkelés" előtt  :nonono: ... Olyan biztos, hogy nem 134 ezer km van benne, mint hogy most itt ülök.

A D-4D motoroknál, ha már van bennük bőven km, jellemző (drága) hibaforrás a nagynyomású szivattyú, az injektorok, a turbófeltöltő és a kéttömegű lendkerék - ez utóbbi főleg a korai évjáratoknál, mint amilyen ez az autó is. Én a helyedben nem vennék ilyet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gorbag

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2345 Dátum: 2009.12.08 15:03:52 »
Sziasztok,

először is üdv mindenkinek, új vagyok ezen a fórumon. ::) A közeljövőben( 1-2 hónapon belül ) szeretnék vásárolni egy használt Corollát. Mivel még nem volt dolgom Toyotával gondoltam kikérem a véleményetek:
Olyan 1,5 maximum 2M HUF-om van a vásárlásra( de a 2M tényleg a maximum ) milyet érdemes venni? Egyáltalán érdemes ennyiért Toyotát venni, vagy inkább próbálkozzak olcsóbb kategóriában( a másik játékos az Opel Astra lenne ), mert úgysem kapok normálisat( értsd: kevés szervízköltségűt ) ennyiért? Jellemzően munkába járásra kellene Budapesten, maximum havi 1-2 "hosszabb" távú utam szokott lenni( 250-500km ). Megbízható, kis szervízköltségű autót szeretnék, ez lenne a fő szempont, a Toyotáról jókat hallottam ilyen téren ezért gondolkodom első körben ebben.

Segítségetek előre is köszönöm,
Gorbag / Krisz

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2346 Dátum: 2009.12.08 15:40:42 »
5ajtós hatchback-eket vagy sedanokat nézel? Próbálj meg 100%-ban leinfózható, márkaszervizben szervizelt példányt kifogni......általában hibátlan autó, esetleges hibák főleg azoknál fordulnak elő, aki ismeretlen előélettel vette az autóját.
Én 1,5éve vettem az enyémet, kényelmes, olcsón fentartható, jó kis kocsi.



Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2347 Dátum: 2009.12.08 16:05:34 »
Sziasztok,

először is üdv mindenkinek, új vagyok ezen a fórumon. ::) A közeljövőben( 1-2 hónapon belül ) szeretnék vásárolni egy használt Corollát...

Üdv a fórumon!

Először is, hadd gratuláljak a választáshoz, ennyi pénzért a Corolla az egyik legkevésbé kockázatos tipp. Másrészt mivel már 7 évesek múltak az első példányok, jó tudni, hogy ezért már ezek is fokozott figyelmet igényelnek. Én csakis márkaszervizben végig vezetett, márkaszerviz által visszaigazolt előéletű, állapotlappal rendelkező autót vennék meg. (Ilyet is vettem, nem a legolcsóbb autó volt a piacon, de lassan 5 éve hibátlanul szolgál.) Harmadrészt a típus alapvetően problémamentes, a szokásos használtautó-vásárlási tanácsokon túl azt tudom javasolni, hogy a Sol felszereltséget érdemes választani, az automata klíma nagy kincs, és jól is működik ebben a típusban. Negyedrészt megerősíteném Ákost, tényleg nem túlzás egy Toyota fenntartása, akár márkaszervizben sem. Minimálisan drágább csak a Corollát szervizelni, mint az előző autómat (Renault Clio), sőt, még olcsóbb is tud lenni, ha az ember a szervizben ún. "optifit" alkatrészeket kér.

A kasztniváltozatokról annyit tudj, hogy a ferdehátúak japán, illetve többnyire angol összeszerelésűek, a szedánok és a kombik török gyártásból jöttek. Nincs lényeges különbség, vedd, amelyik tetszik, vagy amelyiket praktikusnak tartod.

A típusválasztás így utólag nagyon egyszerű: Corollát kell venni, és kész. :D Komolyra fordítva, a G Astra is alapvetően strapabíró, olcsón fenntartható autó, de az 1.4 motor gyengébb, az 1.6 benzines szinte kivétel nélkül eszi az olajat, és maga a kocsi kényelmetlenebb, hangosabb, kevésbé kifinomult - a két típus közötti árkülönbözet igazolt... (Van a családban két Astra G és két Corolla, tudom, miről beszélek.) A Focus I és a Focus II is remek autók, de borzasztó nehéz nem egy cég által levetett, 300-ról visszatekert órájú autót kifogni, ezt Ákos is meg tudja erősíteni, aki eredetileg Fókát akart venni. A mostani piaci árakat annyira nem vágom, de ha ilyen 2003-4-5 körüli kompaktot kellene vennem, akkor a Corolla helyett esetleg a szintén tipikus cégautó Octaviát, illetve a remek, de drága Mazda3-at tudnám elképzelni.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2348 Dátum: 2009.12.08 16:19:49 »
A típusválasztás így utólag nagyon egyszerű: Corollát kell venni, és kész. :D Komolyra fordítva, a G Astra is alapvetően strapabíró, olcsón fenntartható autó, de az 1.4 motor gyengébb, az 1.6 benzines szinte kivétel nélkül eszi az olajat, és maga a kocsi kényelmetlenebb, hangosabb, kevésbé kifinomult - a két típus közötti árkülönbözet igazolt... (Van a családban két Astra G és két Corolla, tudom, miről beszélek.) A Focus I és a Focus II is remek autók, de borzasztó nehéz nem egy cég által levetett, 300-ról visszatekert órájú autót kifogni, ezt Ákos is meg tudja erősíteni, aki eredetileg Fókát akart venni. A mostani piaci árakat annyira nem vágom, de ha ilyen 2003-4-5 körüli kompaktot kellene vennem, akkor a Corolla helyett esetleg a szintén tipikus cégautó Octaviát, illetve a remek, de drága Mazda3-at tudnám elképzelni.
A Corolla ára pont a félút a kategóriában.
Olcsóbb autók:
G astra: fapadabb, rideg opeles autó, az 1,4 ecotec gyérebb motor a vvt-inél, számomra fájdalmasan unalmas autó, nameg 1998-as konstrukció ha jól tudom. Viszont jobb ár/érték arányban a corollánál! Akinek kicsit is tetszik, jó vétel lehet.
Focus1-es: az 1,4-es motor felejtős, az 1,6-os OK. Viszont képtelenség leinfózható előéletűt találni, ha meg mégis akad 1-1példány türelemjátékkal, az annyiba kerül mint a corolla, viszont a focus1-es egy avétosabb autó már, hisz 1998-as fejlesztés ez is ha jól tudom.
Drágább autók:
Mazda3: az 1,4 motor gyenge, az 1,6 OK, viszont drágább autó a corollánál.
Golf5: az 1,4 75Le vicc, az 1,6 8v meg kb egálban van az 1,4 vvti corival, de kelletlenebb, szomjasabb motor,ámde nyomatékosabb és megbízhatóbb, a Golf5 is drágább a corinál.
Honda: avétosak, nehéz jót kifogni, olcsóbb vagy egy árban vannak a corollával, az 1,5-ös 1,6-os mocik jók, a sedan kaszni még elmegy, a zsemle 5ajtós szörnyű.

Kisebb kategóriában a Swift GS-t jó vételnek tartom, de ugye az jó egy kategóriával kisebb!
 Természetesen Gorbag-nak címezve... :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.08 16:27:06 írta Ákos2004 »

Gorbag

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2349 Dátum: 2009.12.08 16:36:20 »
A típusválasztás így utólag nagyon egyszerű: Corollát kell venni, és kész. :D Komolyra fordítva, a G Astra is alapvetően strapabíró, olcsón fenntartható autó, de az 1.4 motor gyengébb, az 1.6 benzines szinte kivétel nélkül eszi az olajat, és maga a kocsi kényelmetlenebb, hangosabb, kevésbé kifinomult - a két típus közötti árkülönbözet igazolt... (Van a családban két Astra G és két Corolla, tudom, miről beszélek.) A Focus I és a Focus II is remek autók, de borzasztó nehéz nem egy cég által levetett, 300-ról visszatekert órájú autót kifogni, ezt Ákos is meg tudja erősíteni, aki eredetileg Fókát akart venni. A mostani piaci árakat annyira nem vágom, de ha ilyen 2003-4-5 körüli kompaktot kellene vennem, akkor a Corolla helyett esetleg a szintén tipikus cégautó Octaviát, illetve a remek, de drága Mazda3-at tudnám elképzelni.
Először is köszönöm a gyors válaszokat.

Ferdehátút vagy sedan-t szeretnék, a kettő közül igazából szinte mindegy melyik( sedan-nak azért picit jobban örülnék, de tényleg nem ez a fő szempont ). Jelenleg csak online nézelődöm, ismerkedek a kínálattal, az árakkal( mivel még 1 hónapot mindenképp várnom kell a vásárlással ).

Ahogy nézem a hasznaltauto.hu -n azért nincs olyan komoly választék ennyiért a Corollák között, mindenképp leinformálhatót szeretnék( 1 tulajosat, szervízkönyvvel, lehetőleg 100K kilométer alatt futottat ), ha ezt mind beadom a keresőbe egy kezemen meg tudom számolni a találatokat. Vagy hol érdemes még mostanság Corollára vadászni? :)

Ezért kérdezem, hogy irreális elvárás ennyiért, úgy sem fogok találni normálisat( "100%-ban leinfózható, márkaszervizben szervizelt példányt" ) és csak feleslegesen fogom pazarolni az időm/pénzem az utánajárásra? Vagy azért érdemes alaposan körbenéznem? Mi mostanság a realitás ennyibe?
Mert ha reális esély kínálkozik, hogy egy jó Corollát kapok ennyiért akkor nem gondolkodnék másban, viszont ha az egész csak energiapocséklásnak indul, akkor fájó szívvel, de inkább más típussal próbálkozom.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2350 Dátum: 2009.12.08 17:15:19 »
Gorbag

Ennyiért lehet találni normális Corollát, a 2002-2003-as évjáratból; esetleg némi szerencsével 2004-est is. De ne kezeld mereven a feltételeket. Értem itt pl. azt, hogy ne legyen feltétlenül baj, ha az autó már a második tulajnál van - ne ez döntsön, hanem az állapot. És főleg ne ragaszkodj mindenáron a 100 ezer alatti futáshoz; egyrészt mert így nagyon beszűkíted a kört, másrészt mert ezekben az autókban 200 ezer sem sok, ha normális bánásmódban részesültek. Én a helyedben valahol 150 ezer környékén húznám meg a határt - mindjárt könnyebb dolgod lesz.

Ahogy a többiek is írták: az fontos, hogy az autó magyar első forgalomba helyezésű legyen, és nyomon követhető előéletű (szervízkönyv, számlák, lekérdezés stb). És persze ne legyen korábban xarrá törött, így-úgy kijavított példány.

A típus alapvetően strapabíró, hosszú életű, megbízható. Természetesen nem mentes a problémáktól, pl. előfordulhat olajfogyasztás, cserére szoruló szívócsonk; de más márkáknál még hosszabb a lehetséges gondok listája - hibátlan autó nincs, de a Corollánál szerencsére nincs túl sok potenciális gond. Cserébe egy mai viszonylatban is igényes belterű, eléggé időtálló formatervű, aránylag csendes, kényelmes, könnyen kezelhető, jó menetteljesítmény/fogyasztás arányú autó - és ami nem mindegy: később is jól eladható lesz. Érdemes némi időt rászánni a megfelelő példány megkeresésére.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2352 Dátum: 2009.12.08 17:57:28 »
Mindegyik szimpin néz ki  :yes: ... A HB-k picit drágák, de ha a paramétereik valósak, ám legyen. Szóval, lehet azért normálisat találni. Mindenesetre ezek a példák is bizonyítják, hogy semmi értelme ragaszkodni a 100 ezer km-es limithez.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2353 Dátum: 2009.12.08 18:45:05 »
Mindegyik szimpin néz ki  :yes: ... A HB-k picit drágák, de ha a paramétereik valósak, ám legyen. Szóval, lehet azért normálisat találni. Mindenesetre ezek a példák is bizonyítják, hogy semmi értelme ragaszkodni a 100 ezer km-es limithez.
Igen, nem olcsók ezek a HB-k...enyémet sem hiszem hogy többért elvinnék pedig 2004es és SOL 89ezer km-el..

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2354 Dátum: 2009.12.08 19:14:33 »
Először is köszönöm a gyors válaszokat...
Nehéz ügy lesz annyi szent... :hmmmm: Én is így kezdtem, 1.6VVTi motor - Sedan - SOL automata klímával - jó színe legyen - 1.tulaj, végig szervizelve - relatív kevés km - jó ár...  :D 3 hónap keresés után majdnem feladtam, amikor megtaláltam a nagy Ő-t!  :wub: Csak a km nem stimmelt, 2003.04. havi lett 118ekm-el, egy aktatáskányi dokumentációval.  :) A km nem akkora fontosságú - persze józan keretek közt - ha végig márkaszervizbe hordták, inkább mint egy 80 ekm-re visszatekert!  :excl:
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.08 19:15:23 írta kleingy »