Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2106996 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kaito

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #195 Dátum: 2007.06.18 15:20:40 »
Idézetet írta: "murray"
gratula. szépen ki van suvickolva. mennyi volt?


980 volt a vége, de ebben benne van zöldkártya, eredetiségvizsgálat, plusz jobb elsõ sárvédõ festés. Meg zöld kártya maitt kellett valami alkatrészt cserélni, de azt nem tudom, hogy mi volt.

Két gondom van vele csak: ideiglenes tanksapka van rajta, világit a légzsák visszajelzõje.
Az utobbira már két helyrõl is hallottam, hogy szervizben lehet resetelni a computert, mert aksi cserénél állt be a  hibajelzés. Majd kiderül.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #196 Dátum: 2007.06.18 15:50:27 »
Idézetet írta: "Kaito"
Idézetet írta: "Xtrem"

Gratulálok, sok-sok balesetmentes km-et kívánok az autóval.  :kacsint:
A korábban belinkelt hírdetés már nem is jelenik meg, gyorsan levehették miután elkelt a kocsi.  :)


Köszönöm szépen. Egyébként képek itt: http://norbi.gamezone.hu/toyota/

40 megás zip.

Szép!
A medence is járt hozzá ? :D
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #197 Dátum: 2007.06.18 15:58:26 »
jaja :nagymosoly:
és kaktusz is?  :kacag:
be nem dobja vki a medencébe  :sir:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #198 Dátum: 2007.06.18 16:16:42 »
Idézetet írta: "Kaito"
Két gondom van vele csak: világit a légzsák visszajelzõje...
Az utobbira már két helyrõl is hallottam, hogy szervizben lehet resetelni a computert, mert aksi cserénél állt be a  hibajelzés.


Reméljük, hogy ennyitõl helyreáll.
Igaz nekem Avensisem van, kb 1 hónapja volt benne akksi cserélve, és nekem semmiféle hibajelzés nem jelent meg utána, semmi villogás vagy egyéb zavaró dolog.
Persze elvileg jobbik eset, ha folyamatosan világít, mintha villogna a légzsák visszajelzõ lámpája. Én ez utóbbival sajnos már találkoztam egyszer még 2001-ben egy korábbi Avensisben, igaz az elõidézéséhez egy borulás kellett (meg hogy nem nyíltak ki a lufik, mert az érzékelõik helyesen úgy érzékelték, hogy nincs szükség rájuk az alacsony sebesség miatt).

Remélem tényleg csak egy hibajelzés, bocs, hogy vészmadárkodom.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Satriani

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #199 Dátum: 2007.06.18 16:25:53 »
Idézetet írta: "Kaito"
...Egyébként képek itt: http://norbi.gamezone.hu/toyota/

Üdv!

Én is gratulálok, balesetmentes közlekedést kívánok. Klassz kocsi, bár a km-óra állása és a kormány állapota között nem sok összefüggést tudok feltételezni.  :nagymosoly:

Kaito

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #200 Dátum: 2007.06.18 17:16:06 »
Idézetet írta: "Satriani"
Üdv!

Én is gratulálok, balesetmentes közlekedést kívánok. Klassz kocsi, bár a km-óra állása és a kormány állapota között nem sok összefüggést tudok feltételezni.  :nagymosoly:


Köszi. Abban valóban igazad van, véleményem szerint is vissza van tekerve. Egy ocsmány kormányvédõ volt rajta, azt kapcsiból kivágtam. A váltó és a pedál ne kopott tulságosan. Reményeim szerint azért nincs benne 200 000 km.....

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #201 Dátum: 2007.06.18 18:46:10 »
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem a futásteljesítmény inkább a 200.000 km-hez van közelebb, mint a 100.000-hez.
A céges Corolláinkon nem volt így elkopva a kormány...(De a saját ugyanilyen Corollámban is alig volt kopás rajta, pedig 165.000 km volt benne, mikor eladtam.)
Azt meg végképp nem értem, hogy hogy lehet ilyen állapotban, ha még kormányvédõ is volt rajta. Gyanítom azért került rá, hogy eltakarja.
A légzsákvisszajelzõnek pedig nem szabadna világítania. Nem hallottam még olyanról, hogy egy akksicsere ilyet okozott volna.
Ha jól láttam a jobb oldalán egy Toyota Wéhli matrica van (Hova lett a bal oldali?), esetleg fel lehetne hívni õket, hogy mikor (dátum, km) látták utoljára a kocsit és milyen elõélete van.

Kaito

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #202 Dátum: 2007.06.18 20:55:54 »
Idézetet írta: "Misi"
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem a futásteljesítmény inkább a 200.000 km-hez van közelebb, mint a 100.000-hez.
A céges Corolláinkon nem volt így elkopva a kormány...(De a saját ugyanilyen Corollámban is alig volt kopás rajta, pedig 165.000 km volt benne, mikor eladtam.)
Azt meg végképp nem értem, hogy hogy lehet ilyen állapotban, ha még kormányvédõ is volt rajta. Gyanítom azért került rá, hogy eltakarja.
A légzsákvisszajelzõnek pedig nem szabadna világítania. Nem hallottam még olyanról, hogy egy akksicsere ilyet okozott volna.
Ha jól láttam a jobb oldalán egy Toyota Wéhli matrica van (Hova lett a bal oldali?), esetleg fel lehetne hívni õket, hogy mikor (dátum, km) látták utoljára a kocsit és milyen elõélete van.


Aszem ezen már felesleges töprengeni. A bal oldali sárvédõ kb egy hete volt átfujva, ezt korrekten meg is mondta a kereskedõ. Körbemérték rétegvastagságmérõvel is, szóval nem zsákbamacskát vettem. A kormányt meg valószinüleg pont a kormányvédõ dörzsölte le. Utolsó nyoma szervizben 2001 volt 61 ezer km környékén. Tisztában voltam vele, hogy vissza van tekerve a kmóra, viszont a motornak nagyon szép hangja van a váltó nagyon jó állapotban van. És látszik, hogy az auton ki voltak javitva a problémák, nem kontár modon. A légzsákot és a motort is megnézik nekem szervizben a hétvégén. Egy jó pár autót megnéztem, és ez messzemenõleg a legjobb állapotban lévõ külsõre, motorikusan, vázszerkezetileg és  váltoilag 1 miller alatti kategoriában mind közül.
Ha ennél többre vágynék, valószinûleg nem vettem volna 9 éves használt autót. Egy szó mint száz, van egy szép autóm, aminek nagyon meg vagyok elégedve eddigi tapasztalataimmal. Aggodni majd akkor kezdek ha komoly probléma lesz vele. Addig is elég idegeskedni a légzsák miatt:)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #203 Dátum: 2007.06.18 21:11:25 »
Ezek az autók több százezer km-t elmennek gond nélkül, ha rendszeresen karbantartják õket, ha így volt, akkor nem kell aggódnod.
Nem azt akartam mondani, hogy rossz az autód, csak azt, hogy nem biztos, hogy a kereskedõ talpig becsületes volt.

Kaito

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #204 Dátum: 2007.06.18 21:19:53 »
Idézetet írta: "Misi"
Ezek az autók több százezer km-t elmennek gond nélkül, ha rendszeresen karbantartják õket, ha így volt, akkor nem kell aggódnod.
Nem azt akartam mondani, hogy rossz az autód, csak azt, hogy nem biztos, hogy a kereskedõ talpig becsületes volt.


Ne aggodj nem értettem félre. Nem véletlenül vagyok itt, hanem azért, hogy mások tapasztalatából tanuljak. A pesti kereskedõktõl már hidegrázásom volt. Itt viszont aki megmutatta az autot mutatta a mûszaki lapot, és azt is közölte, hogy azért ne csodálkozzak el rajta, ha valójában nem ennyi kilóméter van benne. Ezzel persze nem védeni akarom, lehet ez is egy kereskedõi taktika:) Hétvégén már hivatalos képem lesz, nem csak rozsaszin fátylam.:) Ha más nem mások okulása érdekében, leirom az ott kapott véleményt.

Addigis, jó utat, és a rozsda vigye el a corollakat, ne az automentõ:)

kiliman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #205 Dátum: 2007.06.19 09:12:41 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "kiliman"
Úgy tûnik, hogy vásárolok egy 2002-es E11-es Corollát. Egyelõre csak kívülrõl láttam, csudajól néz ki. Millenium és VVT van az oldalára írva. Ez valamilyen felszereltséget jelent?


Az oldalán szerintem VVT-i szerepel, ez a betûkombináció pedig az intelligens változó szelepvezérlést takarja.
Felszereltség tekintetében Harmony, Terra, Luna, esetleg Sol szerepelhet. Ez a Millenium lehet akkor valami külföldrõl származó autót takarhat, az ottani piaci sajátosságoknak megfelelõ felszereltséggel.


Anyit találtam még a neten, hogy a Millenium ezüst a toyota fantázianeve arra a bizonyos színre. Illetve afekete itt a corolla forumon említette korábban, mintha neki ilyen lenne.  :?:

Egy cégtõl venném, ahol a parkolóban sok ilyen millenium feliratú volt. Nem valószínû, hogy az egész gépkocsiparkot importálták. Amúgy hatchback a lelkem és tényleg VVT-i van még rajta. :)
A felszereltséget ki szokták egyáltalán írni az oldalára?
iliman

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #206 Dátum: 2007.06.19 09:36:36 »
Idézetet írta: "kiliman"

A felszereltséget ki szokták egyáltalán írni az oldalára?

Legjobb tudomásom szerint nem szokták jelölni.
Esetleg a hátulján lévõ tipusjelzés (Corolla) mellett lévõ kis ábra utal a felszereltségre.
Mint pl. az avataromon a Yaris felírat mellett lévõ kis holdacska=Luna   :wink:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #207 Dátum: 2007.06.19 10:17:20 »
Idézetet írta: "kiliman"
Anyit találtam még a neten, hogy a Millenium ezüst a toyota fantázianeve arra a bizonyos színre.  :?:


Millenium ezüstként már megállja a helyét a dolog, de én még olyan Toyotáról nem hallottam, ahol ki lett volna írva az oldalára vagy bárhova az autón a színe. Itthon ilyen nevû márkakereskedés se létezik/létezett, szóval ez is kilõve.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kiliman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #208 Dátum: 2007.06.19 11:11:33 »
Idézetet írta: "Xtrem"
... én még olyan Toyotáról nem hallottam, ahol ki lett volna írva az oldalára vagy bárhova az autón a színe. Itthon ilyen nevû márkakereskedés se létezik/létezett, szóval ez is kilõve.


A bal elsõ ajtón a díszlécbe volt beleírva. Tuti gyári beleírás... :szemforgat:

Ezt találtam egy régi forumoldalon itt
Idézetet írta: "afekete"
Amúgy ott Biatorbágyon is van egy szinte tök ugyanilyen Corolla HXX-es rendszámmal, csak más felszereltség. (Nem Millenium Edition hanem Linea Terra.) Mikor elõszõr megláttam, azt hittem a miénket lopják...  :shock:
iliman

mikike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #209 Dátum: 2007.06.19 21:16:21 »
Idézetet írta: "Kaito"
Idézet
:nagymosoly: Úgy legyen! Holnap délután minden kiderül...


Na, én meg is vettem. Veled mi ujság? Milyen volt az auto?


Elvitték... :(