Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2107319 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #165 Dátum: 2007.05.08 15:21:34 »
bocs ha rosszul esett de izlés dolga a dolog
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #166 Dátum: 2007.05.09 21:42:07 »
Idézetet írta: "kartoon"
Idézetet írta: "Peter"
Helyileg hol van az auto? Hasznaltauton nincs fenn?


Fent van, itt is van.
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1225066&command=ugras&screenwidth=1280


Nemtom. Nekem nem annyira tetszik. Szép fényes, meg minden, csak azok az üléshuzatok... Na az nem kéne rá. Ez csak azért tûnik gyanúsínak, mert bazi fényes a kormány is, meg a váltógomb is. Az enyémben ugyanennyi van, de nem ilyen fénye s két legtöbbet taperolt alkatrész...

Jó, legyen, csak azért van az ülés felöltöztetve, mert gondos a tulaj. No de akkor miért hiányzik az egyik oldali ködlámpa takaró mûanyag?

Aztán. Hátul úgy látom, valamelyik márkakereskedés rendszámkerete van fenn. Elöl meg shelles keret. Sérülésmentesnek mondták? Ja igen, még egy, és erre mint jótanácsra odafigyelhetsz: a törött elejû E11-ek összerakásának neuralgikus pontja - úgy láttam, amikor én kerestem - a hûtõmaszk keret és a motorháztetõ hézagjának összehozása. Ahogy néztem, elég nehéz, és ráadásul könnyen sérül, tehát viszonylag kis erõbehatásra elmozdul.

A maszk fémrészének van egy kis kerete, ami olyan, mint két ördögszarv fölfelé. Ugyanez van lefelé, csak sokkal rövidebb a motorháztetõn. Na enneka  kettõnek síkban kell lennie egymással, egyenletes és a két oldalon azonos hézagúnak. Itt - lehet, hogy csak a fénykép miatt - úgy látszik, hogy a jobb oldalinak nagyobba  hézaga... Szóval nem tudom.

Ami pedig a kényelmi/biztonsági extrákat illeti, bubunak igaza van. Most még csak-csak megveszi az ember, de ha eltölt benne 3-4 évet és eladná, nemigen kell a kutyának se. Pláne ez, mert bár a kasztni sportos, a kivitel jó eséllyel full fapad, Harmony, tehát még csak a fiatal villantós kisgyereknek se nagyon fog kelleni. Apuka meg nem szívesen pájszerozza be hátulja a feleséget/anyóst, ha utazna.

Gondolj csak bele: tavaly július 1 óta nem hoznak forgalomba olyan új autót, amiben nincs ABS, tavaly legalábbis ezt hallottam. Ez tehát lassan nem is extra, hanem az alapfelszereltség része...

Én sem azért vettem ABS-sel, két légzsákal meg klímával az én E11-emet, mert feltétlenül ki akarom használni az összes extrát (kapok is a fejemre az asszonytól, hogy mér nem használjuk orrba-szájba a klímát...  :turelmetlen:  mér-mér. Azér, mer fél évig áztam, most mielõtt megint elkezdek, hdd legyen mán elõbb egy kicsit melegem...  :nagymosoly: ) Legalább annyira azért is, hogy eladható legyen 5-6 év múlva.

Szóval gondold meg. Azt is, hogy konkrétan ezt az autót meg akarod-e nézni egy csomót utazgatva, meg hogy ilyen felszereltséggel akarsz-e autót venni...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #167 Dátum: 2007.05.09 21:45:08 »
Idézetet írta: "six"
Idézetet írta: "murray"
én tuti nem vennék E11 corit sztem annyira ronda...már bocs. egyedül a hatchbak E11 szép 3ajtóval feketében :nyelv:
de egy szürke E11 sedan szörnyü...

Nekem pont szürke E11 Sedanom van és nagyon szeretem, szóval óvatosan a jelzõkkel! Senki nem kényszerít szerintem fegyverrel az E11 vásárlásra, de ettõl nem kell leszólni. Szerintem masszívnak kinézõ, nagyon szép autó. És még csak ízlésficamom sincs (remélem), mivel grafikai tervezéssel is foglalkozom.


Ugyanmá mosmér? Én az enyébet pölö simán lecsótányozom. Mer arra hasonlít!   :kacsint:  És akkor mi va?

Viszont eddigi nõismerõseim/családtagjaim közül egyetlen egy nem volt elájulva a seggétõl (Liftback), az összes többinek nagyon bejött, sõt, külön megjegyezték, hogy a fara kifejezetten szép.  :nagymosoly:  Most akkor ez csajozós verda?  :rohog:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #168 Dátum: 2007.05.10 09:03:47 »
Idézetet írta: "wolfman"
Idézetet írta: "six"
Idézetet írta: "murray"
én tuti nem vennék E11 corit sztem annyira ronda...már bocs. egyedül a hatchbak E11 szép 3ajtóval feketében :nyelv:
de egy szürke E11 sedan szörnyü...

Nekem pont szürke E11 Sedanom van és nagyon szeretem, szóval óvatosan a jelzõkkel! Senki nem kényszerít szerintem fegyverrel az E11 vásárlásra, de ettõl nem kell leszólni. Szerintem masszívnak kinézõ, nagyon szép autó. És még csak ízlésficamom sincs (remélem), mivel grafikai tervezéssel is foglalkozom.


Ugyanmá mosmér? Én az enyébet pölö simán lecsótányozom. Mer arra hasonlít!   :kacsint:  És akkor mi va?

Viszont eddigi nõismerõseim/családtagjaim közül egyetlen egy nem volt elájulva a seggétõl (Liftback), az összes többinek nagyon bejött, sõt, külön megjegyezték, hogy a fara kifejezetten szép.  :nagymosoly:  Most akkor ez csajozós verda?  :rohog:


csajozos verda? nem hinném.
abban igazad van h komoly autót ma már klima, abs és min. 2 lufi alatt nem éri meg venni. én is azért lépek inkább egy E12be mert ott ezek alapok.
az alábbi E11 eléggé fapad
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #169 Dátum: 2007.05.10 10:18:47 »
E11-ben is volt klíma, 2 lufi (bár nekem az anyósülésnél nincs ( anyósnak kell?), tehát csak 1), abs, elektr. kurbli.
Az már nem annyira fapad.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #170 Dátum: 2007.05.10 10:44:38 »
Idézetet írta: "bubu"
E11-ben is volt klíma, 2 lufi (bár nekem az anyósülésnél nincs ( anyósnak kell?), tehát csak 1), abs, elektr. kurbli.
Az már nem annyira fapad.

Természetesen volt olyan felszereltség amiben volt, de nem általános.
Nekem 97-es terra volt, ez az általad említettekbõl 1 légzsákot elektomos ablakot tartalmazott, de abs nem volt benne.
A harmony meg nagyon fapad volt, az extralista talán csak a szervókormányig tartott, igaz így volt corolla 2 millió alatt...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #171 Dátum: 2007.05.10 17:11:58 »
Idézet
abban igazad van h komoly autót ma már klima, abs és min. 2 lufi alatt nem éri meg venni. én is azért lépek inkább egy E12be mert ott ezek alapok.


E12-bõl is volt klíma és elektromos ablak nélküli fapad verzió az elején!!!
Xanyi

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #172 Dátum: 2007.05.11 06:16:53 »
Apámé 98-as, linea terra, abban van.
Kb. 1,5 hónapja adta + magát a bal elsõ kerékjeladó az abs-hez.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #173 Dátum: 2007.05.11 08:59:41 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
abban igazad van h komoly autót ma már klima, abs és min. 2 lufi alatt nem éri meg venni. én is azért lépek inkább egy E12be mert ott ezek alapok.


E12-bõl is volt klíma és elektromos ablak nélküli fapad verzió az elején!!!


aha köszi h szóltál akkor erre figyelek. az ABS sem volt alap?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #174 Dátum: 2007.05.11 09:22:48 »
Idézet
aha köszi h szóltál akkor erre figyelek. az ABS sem volt alap?


Ezt sajna nem tudom. De szerintem azért a két légzsák + ABS alap volt.
Xanyi

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #175 Dátum: 2007.05.11 10:24:11 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
aha köszi h szóltál akkor erre figyelek. az ABS sem volt alap?


Ezt sajna nem tudom. De szerintem azért a két légzsák + ABS alap volt.

Találtam a gépemen 2001. év végi corolla ár- és felszereltségi listát.
Ezek szerint a két légzsák + ABS mindegyik felszereltégben benne volt az E12-ben már az elejétõl.
A Terra alatti, név nélküli felszereltség az elektromos ablakot, tükröt, központi zárat és a fényezett tükörházat nem tartalmazta (a terra-hoz képest)

kartoon

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #176 Dátum: 2007.05.14 09:28:14 »
Idézetet írta: "wolfman"
Idézetet írta: "kartoon"
Idézetet írta: "Peter"
Helyileg hol van az auto? Hasznaltauton nincs fenn?


Fent van, itt is van.
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1225066&command=ugras&screenwidth=1280


Nemtom. Nekem nem annyira tetszik. Szép fényes, meg minden, csak azok az üléshuzatok... Na az nem kéne rá. Ez csak azért tûnik gyanúsínak, mert bazi fényes a kormány is, meg a váltógomb is. Az enyémben ugyanennyi van, de nem ilyen fénye s két legtöbbet taperolt alkatrész...

Jó, legyen, csak azért van az ülés felöltöztetve, mert gondos a tulaj. No de akkor miért hiányzik az egyik oldali ködlámpa takaró mûanyag?

Aztán. Hátul úgy látom, valamelyik márkakereskedés rendszámkerete van fenn. Elöl meg shelles keret. Sérülésmentesnek mondták? Ja igen, még egy, és erre mint jótanácsra odafigyelhetsz: a törött elejû E11-ek összerakásának neuralgikus pontja - úgy láttam, amikor én kerestem - a hûtõmaszk keret és a motorháztetõ hézagjának összehozása. Ahogy néztem, elég nehéz, és ráadásul könnyen sérül, tehát viszonylag kis erõbehatásra elmozdul.

A maszk fémrészének van egy kis kerete, ami olyan, mint két ördögszarv fölfelé. Ugyanez van lefelé, csak sokkal rövidebb a motorháztetõn. Na enneka  kettõnek síkban kell lennie egymással, egyenletes és a két oldalon azonos hézagúnak. Itt - lehet, hogy csak a fénykép miatt - úgy látszik, hogy a jobb oldalinak nagyobba  hézaga... Szóval nem tudom.

Ami pedig a kényelmi/biztonsági extrákat illeti, bubunak igaza van. Most még csak-csak megveszi az ember, de ha eltölt benne 3-4 évet és eladná, nemigen kell a kutyának se. Pláne ez, mert bár a kasztni sportos, a kivitel jó eséllyel full fapad, Harmony, tehát még csak a fiatal villantós kisgyereknek se nagyon fog kelleni. Apuka meg nem szívesen pájszerozza be hátulja a feleséget/anyóst, ha utazna.

Gondolj csak bele: tavaly július 1 óta nem hoznak forgalomba olyan új autót, amiben nincs ABS, tavaly legalábbis ezt hallottam. Ez tehát lassan nem is extra, hanem az alapfelszereltség része...

Én sem azért vettem ABS-sel, két légzsákal meg klímával az én E11-emet, mert feltétlenül ki akarom használni az összes extrát (kapok is a fejemre az asszonytól, hogy mér nem használjuk orrba-szájba a klímát...  :turelmetlen:  mér-mér. Azér, mer fél évig áztam, most mielõtt megint elkezdek, hdd legyen mán elõbb egy kicsit melegem...  :nagymosoly: ) Legalább annyira azért is, hogy eladható legyen 5-6 év múlva.

Szóval gondold meg. Azt is, hogy konkrétan ezt az autót meg akarod-e nézni egy csomót utazgatva, meg hogy ilyen felszereltséggel akarsz-e autót venni...


Koszonom az eszreveteleket, amit a kasznirol irsz, fel sem tunt. Igy jobban megnezve igazad lehet. Felvettem a kapcsolatot az eladoval, nem volt bobeszedu. Mint kiderult a kocsinak eddig 2 gazdija volt, igy alapbol urgott. Ugyanazon ok miatt amit te is irtal, az eladas. A dontes utan olvastam a visszajelzesed orulok, hogy megerositett ebben. Kozben talaltam egy jobbat E12, igaz dragabb, de jobban is nez ki. Feltunt, hogy minden autot nok vezetnek es garazsban volt tartva. Tudom, hogy a dumanak fele sem igaz, de miert fontos h noi soforje legyen a kocsinak? Nem szivesen vennek olyat amit uj koratol no hasznalt. Az a tapasztalatom, hogy a nok altalaban lassabban vazetnek kozuton, ami a motorra lassito es ehesito hatassal van. Az mar fel sem tunt, hogy az autoban senki sem dohanyzik. Legalabbis a hirdetesek szerint. :)

bi307

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #177 Dátum: 2007.05.19 14:14:53 »
Üdv mindenkinek!

Idén februárban rendeltem egy Toyota Corolla 1.6 Sol tip. szgk.-t ( az új modelt)
Július 15 re igérték az átadást. A héten felhívtam a kereskedõt (ahol rendeltem), hogy tudnak-e valamit az autóról.
Elkeserítõ választ kaptam, mégpedig azt hogy semmit nem tudnak róla.
Az érdekelne, hogy valaki vett-e már át új Corollát.
Netán ha valaki ue. cipõben jár tud valami infót?
 Köszönettel: ...

Kaito

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
felszerltség
« Válasz #178 Dátum: 2007.06.12 00:20:40 »
hali,

Elnézést ha valahol banális helyen elérhetõ az info, de nem nagyon találtam eddig rá.
Konkrétan arra lennék kiváncsi, hogy a 98-as Linea Terra milyen felszereltséget takar. Nincs erre valamilyen adatbázis, ami tartalmazza ezeket a felszereltségeket? Mi a sorrend? Ha jól tudom a Sol a teteje és a Terra meg az alap felett eggyel.

Elõre is köszi az infokat.

Üdv

mikike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #179 Dátum: 2007.06.12 12:22:33 »
Sziasztok!

Kinéztem magamnak ezt a Corollát: http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1262393&command=ugras&screenwidth=1024

Az elsõ kérdésem az lenne, hogy ismeri-e valaki ezt az autót. Ugyan nem látok rá sok esélyt, de hátha... :)
A második meg az, hogy ehhez 75LE-s motort írnak. Nem túl megbízható forrásból (Wikipedia) úgy tudom, hogy volt valami Ecotronic fantázianevû motor ilyen teljesítménnyel, de az állítólag csak 96-tól volt. Ez az autó meg ugye 94-es. Valaki tud valami bõvebbet errõl az Ecotronicról? Vagy, hogy pl. a motorszámból ki lehet-e derítni, hogy tényleg ez van-e benne. Én sajnos nem találtam semmit.
Köszi!