Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2155732 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1560 Dátum: 2009.01.31 19:50:02 »
Tehát a mostani Corollák vacakok? Az új sedan Corollákat úgy fél évvel ezelőttig japánból hozták...
Akkor ez most hogy is van?

Az E11 Corolla élen volt/van a megbízhatóság terén. A széria második fele Angliában készült. Ezzel mi a helyzet?

És mi a helyzet a Ford-Mazdákkal?

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1561 Dátum: 2009.01.31 19:54:08 »
Tehát a mostani Corollák vacakok? Az új sedan Corollákat úgy fél évvel ezelőttig japánból hozták...
Akkor ez most hogy is van?

Az E11 Corolla élen volt/van a megbízhatóság terén. A széria második fele Angliában készült. Ezzel mi a helyzet?

És mi a helyzet a Ford-Mazdákkal?

érdemes ezt átböngészni, hátha neked vagy bárkinek, aki jobban ért hozzá, mint én, tud erre magyarázatot, mert én nem.
http://www.adac.de/images/Pannenstatistik%202007_tcm8-214903.pdf

a totalcaros cikk is azt írta a listáról, hogy feljöttek az európai gyártók, jobban figyelnek a minőségbiztosításra, a japánok meg eu-ban gyártatnak autót.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1562 Dátum: 2009.01.31 22:08:40 »
Az ADAC lista az alapján számol, hogy egy adott típushoz mennyiszer hívnak autómentőt. De mivel működik az assistance szinte mindenkinél, ezért ez a lista teljesen pontatlan.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1563 Dátum: 2009.01.31 22:21:25 »
Az ADAC lista az alapján számol, hogy egy adott típushoz mennyiszer hívnak autómentőt. De mivel működik az assistance szinte mindenkinél, ezért ez a lista teljesen pontatlan.

Így van, az assistance miatt manapság teljesen értelmét vesztette az adac statisztikája......aki meg hisz benne az vegyen Peugeot-ot (vagy Opelt)Toyota helyett [rohog]

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1564 Dátum: 2009.01.31 23:01:12 »
Arról nem is beszélve, hogy a CoV is Törökországban készül  az Auris mellett... (Just for you, andzsin) :yes:
hazard

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1565 Dátum: 2009.02.01 06:37:33 »
én meg sokadszor mondom el, hogy akinek volt már japán-japán és japán-eu autója, legalábbis a szerencsétlenebb szériába belefutok (érdekes módon a családomban és a barátaim körében csak ilyenek vannak) mindegyik azt mondja, hogy nem vesz nem japán japán autót. és már sorolják is azt a hibalistát, amit korábban nem tapasztaltak...de ha az ember megnézi a fórumokat ott is ezt látja. nem mondom: még mindig jobb egy eu toyota, mint egy renault:) de engedtessék meg nekem, hogy legyek elfogult a japán-japán autókkal szemben.
a számok is mutatják: a korábban verhetetlen hitt Starlet/Yaris/Corolla az utóbbi években vesztett megbízhatóságából: a Yaris a 11. még a Twingo és a Corsa is megelőzi, a Corolla 5. előtte a BMW, a Mercedes és a Mazda, a középkategóriában az Avensist még a Skoda és a Peugeut is megelőzi.
Mon Dieu! :censored:
Szomszédnak van egy 6 éves Laguna-ja. Eddig csak olajat, szűrőt és fékbetétet cserélt benne. Pedig echte francia gyártás. Le is vontam a következtetést, legközelebb Renaul-ot veszek. Ja bátyám a 4-ik opeljét koptatja, nem kiméli - céges autó - semmi baja nem volt vele. Legyen akkor inkább Opel? Igaz neki 3 évente cserélték az autót. Nekem már volt egy oxigénszenzor cserém... Persze az emyém angol gyártás... Na meg van nekik a 2x éves Kadett, azzal sincs sok gond, csak zörög. Mégse Renault, Opel lesz a következő.  :D
Attila 31
  - Avensis
- Prius

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1566 Dátum: 2009.02.01 08:05:23 »
Arról nem is beszélve, hogy a CoV is Törökországban készül  az Auris mellett... (Just for you, andzsin) :yes:
az enyém még japán:)))))) vakari-maszu-ka? :clap:

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1567 Dátum: 2009.02.01 08:08:34 »
én meg sokadszor mondom el, hogy akinek volt már japán-japán és japán-eu autója, legalábbis a szerencsétlenebb szériába belefutok (érdekes módon a családomban és a barátaim körében csak ilyenek vannak) mindegyik azt mondja, hogy nem vesz nem japán japán autót. és már sorolják is azt a hibalistát, amit korábban nem tapasztaltak...de ha az ember megnézi a fórumokat ott is ezt látja. nem mondom: még mindig jobb egy eu toyota, mint egy renault:) de engedtessék meg nekem, hogy legyek elfogult a japán-japán autókkal szemben.
a számok is mutatják: a korábban verhetetlen hitt Starlet/Yaris/Corolla az utóbbi években vesztett megbízhatóságából: a Yaris a 11. még a Twingo és a Corsa is megelőzi, a Corolla 5. előtte a BMW, a Mercedes és a Mazda, a középkategóriában az Avensist még a Skoda és a Peugeut is megelőzi.
Mon Dieu! :censored:
Szomszédnak van egy 6 éves Laguna-ja. Eddig csak olajat, szűrőt és fékbetétet cserélt benne. Pedig echte francia gyártás. Le is vontam a következtetést, legközelebb Renaul-ot veszek. Ja bátyám a 4-ik opeljét koptatja, nem kiméli - céges autó - semmi baja nem volt vele. Legyen akkor inkább Opel? Igaz neki 3 évente cserélték az autót. Nekem már volt egy oxigénszenzor cserém... Persze az emyém angol gyártás... Na meg van nekik a 2x éves Kadett, azzal sincs sok gond, csak zörög. Mégse Renault, Opel lesz a következő.  :D
tudom nekem is van Picassos ismerősőöm még semmi baja nem volt vele. viszont apám Berlingójában négy évesen eltörött az egyik rugó:))) az egyik nagyfőnök ismerősöm 2 hetes full extrás Lagúnája kigyulladt alatta az autópályán:)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1568 Dátum: 2009.02.01 11:52:12 »
én meg sokadszor mondom el, hogy akinek volt már japán-japán és japán-eu autója, legalábbis a szerencsétlenebb szériába belefutok (érdekes mó
Szomszédnak van egy 6 éves Laguna-ja. Eddig csak olajat, szűrőt és fékbetétet cserélt benne. Pedig echte francia gyártás. Le is vontam a következtetést, legközelebb Renaul-ot veszek. Ja bátyám a 4-ik opeljét koptatja, nem kiméli - céges autó - semmi baja nem volt vele. Legyen akkor inkább Opel? Igaz neki 3 évente cserélték az autót. Nekem már volt egy oxigénszenzor cserém... Persze az emyém angol gyártás... Na meg van nekik a 2x éves Kadett, azzal sincs sok gond, csak zörög. Mégse Renault, Opel lesz a következő.  :D
Itt nem arról van szó, hogy minden francia autó meghibásodik, és egyik japán autónak sincs semmi baja. Csupán annyi, hogy egy francia autó nagyobb eséllyel hibásodik. Főleg elektromosságból gyengék. Én nem hiszek abban, hogy a Toyota hibátlan autókat gyárt, nem tartom magam elvakultnak. Annyi az elvárásom, hogy az út mellett ne hagyjon egyszer sem, ha ez megtörténne, eladnám egyből, ahogy módom lenne rá. Másrészt meg nehezen tudom elképzelni, hogy a pénzemet francia vagy olasz autóba öljem mindaddig, amig a japánok és a németek gyártanak autót.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1569 Dátum: 2009.02.01 12:10:32 »
...Másrészt meg nehezen tudom elképzelni, hogy a pénzemet francia vagy olasz autóba öljem mindaddig, amig a japánok és a németek gyártanak autót.

Én is így vagyok vele. Viszont amíg az olaszok dizájnolnak olyan autókat, mint az Alfa 159, és a franciák csinálnak relatíve olcsón olyan hatcheket, mint a Clio Sport, addig a "nehezen tudom elképzelni" és a "biztos vagyok benne, hogy" között ott lesz az az apró kétely. :)

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1570 Dátum: 2009.02.01 12:21:39 »
kicsit off lesz, bocs: a régi Versokban is volt már Isofix?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1571 Dátum: 2009.02.01 12:25:58 »
Én is így vagyok vele. Viszont amíg az olaszok dizájnolnak olyan autókat, mint az Alfa 159, és a franciák csinálnak relatíve olcsón olyan hatcheket, mint a Clio Sport, addig a "nehezen tudom elképzelni" és a "biztos vagyok benne, hogy" között ott lesz az az apró kétely. :)
Persze "B" autónak bevállalnék egy szép olaszt vagy egy kraftos Clio-t. OK. Viszont első számú autó ne rohadjon le az út mentén, és ebben a franciák olaszok nagyon jók. Pl ha a várandós feleségedet kellene bevinned a szülészetre, és a főút mellett lerohad a PUG-od, na az egy vidám szituáció. Vagy külföldön a hegyek között adja meg magát. Nekem az Fastrám 3X állt le, nagyon tudtam utálni az ilyen dolgait......kár hogy egy doboz gyufa nem volt nálam akkor....

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1572 Dátum: 2009.02.01 13:43:18 »
Én is így vagyok vele. Viszont amíg az olaszok dizájnolnak olyan autókat, mint az Alfa 159, és a franciák csinálnak relatíve olcsón olyan hatcheket, mint a Clio Sport, addig a "nehezen tudom elképzelni" és a "biztos vagyok benne, hogy" között ott lesz az az apró kétely. :)
Persze "B" autónak bevállalnék egy szép olaszt vagy egy kraftos Clio-t. OK. Viszont első számú autó ne rohadjon le az út mentén, és ebben a franciák olaszok nagyon jók. Pl ha a várandós feleségedet kellene bevinned a szülészetre, és a főút mellett lerohad a PUG-od, na az egy vidám szituáció. Vagy külföldön a hegyek között adja meg magát. Nekem az Fastrám 3X állt le, nagyon tudtam utálni az ilyen dolgait......kár hogy egy doboz gyufa nem volt nálam akkor....
na ehhez képest, amikor 78-ban elindultunk Bulgáriába Warbival  :clap: , apám egy egész kamionnyi szerszámot hozott magával a csomagtartóban, csak 3x kellett Várnáig szerelni:))))))

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1573 Dátum: 2009.02.01 13:53:09 »
na ehhez képest, amikor 78-ban elindultunk Bulgáriába Warbival  :clap: , apám egy egész kamionnyi szerszámot hozott magával a csomagtartóban, csak 3x kellett Várnáig szerelni:))))))
OFF Nekem a felesegem a szuleivel es testverevel Finnorszagba mentek Trabanttal negyen. A nemet autopalya leallosavjan az apos csinalt egy komlpett motorcseret.  :D ON


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1574 Dátum: 2009.02.01 15:42:27 »
na ehhez képest, amikor 78-ban elindultunk Bulgáriába Warbival  :clap: , apám egy egész kamionnyi szerszámot hozott magával a csomagtartóban, csak 3x kellett Várnáig szerelni:))))))
OFF Nekem a felesegem a szuleivel es testverevel Finnorszagba mentek Trabanttal negyen. A nemet autopalya leallosavjan az apos csinalt egy komlpett motorcseret.  :D ON
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D ha négyen voltak, lehet jobban jártak volna, ha úgy mennek tovább, mint Frédi :clap: