Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2107340 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Wagnerur

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #150 Dátum: 2007.04.21 18:42:14 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "obga"
Én 189cm magas és 115kg vagyok. De ebben a Corollában van hely. Az elõzõben (volt olyanom 3 évig) nincs ekkora hely. Ha hely kell, akkor az E11 felejtõs.


Ez számomra is furcsa, e11-ben több hely lenne??? :mivan:

Mosmá lemérem, de érzetre mindenképp az E11 jön be.

Peti

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #151 Dátum: 2007.04.21 19:15:02 »
Idézetet írta: "Wagnerur"
...de érzetre mindenképp az E11 jön be.


Ez a lényeg, ako' azt kell venni... :nana:  :wink:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #152 Dátum: 2007.04.23 11:41:42 »
csatlakozom sztem is az E12ben több a hely! sokat ültem a haver E11ében meg a fönök E12ben és ég és fõd a két kocsi.
én tuti nem vennék E11 corit sztem annyira ronda...már bocs. egyedül a hatchbak E11 szép 3ajtóval feketében :nyelv:
de egy szürke E11 sedan szörnyü...
én is vehetnék E11 corit de várok még egy évet amig az E12-k lemennek 1,6 köré
csak birjam ki  :ordog:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Wagnerur

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #153 Dátum: 2007.04.25 23:03:09 »
Gondolom láttál már B2-es passatot. Abból is az LB kivitel van már 12 éve alattam. Szép? Nem. Viszont praktikus, viszonylag nagy, igénytelen szerviz szempontjából. A szépség felszíni dolog és elég szubjektív. Az sem túl objektív, hogy miként érzem magam egy autóban. Az E12 számomra kényelmetlen volt, különös tekintettel a középsõ boxra. Az elõzõ mondatom csak minden szavával együtt igaz, nem kiragadva belõle a kényelmetlen vagy bármelyik másik szót önmagában. Én kérek elnézést. Minden bizonnyal bennem és/vagy a vezetés közbeni testtartásommal van gond.
  Ami kicsit fura volt, az a szélzaj úgy 140 felett. Ezt okozhatja az utólag felszerelt légterelõ az elsõ ablakokon? A gyári 165-ös gumik asszem gyorsan repülnek. Az egy borzalom. A Mátraban csak suicid alkatú embereknek ajánlom a közlekedést velük.

Wagnerur

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 126
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #154 Dátum: 2007.04.25 23:22:00 »
Köszönöm az építõjellegû tanácsokat, a vétel megtörtént és elégedetten távoztunk. Jótanácsként azt tudom mondani a késõbbi vevõknek: a piacos autókat nagyon nézzék meg. Egy biztos tippem van: Egerbõl most szeretnének egy pezsgõmetál (tán ez a neve annak a színnek) E12-t eladni. 3 autóból rakták össze. Sajnos nem tudom sem a motor-, sem az alvázszámot. Csak óvatosan és inkább kicsit drágább legyen mint egy késõbbi sírás. A legjobb vétel az, amelyiknél képtelenség (hogy a szerelõ ismerõsöm szavaival éljek) cigánykodni. Már bocs, de asszem ennek ez lett a neve. Ha nincs mibe belekötni.

advanced

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #155 Dátum: 2007.04.26 17:35:30 »
Nekem lenne egy elado Corollam!
2003.08 honapi 1.6-os benzines Sol kategoria full extra!
Ha erdekel valakit itt megtekintheti.:
http://autokereso.vezess.hu/ha_talalat.php?kereso=1&id=322370

Sziasztok!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #156 Dátum: 2007.05.07 23:18:02 »
Sziasztok!

Segitseget szeretnek kerni toyota vasarlashoz. A forum es a nepitelet alapjan vegul toyota mellett dontottem, es talaltam is egy alkalmasnak tuno kocsit. Egy Corolla a kiszemelt aldozat, 1.4 2000-es kiadas. Elso auto lenne es nem vagyok jartas sem a hasznaltauto vasarlasban, sem muszakilag autok teren. Bar toyota es elvileg nem lehet mellefogni nagyon a kocsival, megis jo lenne szakertobb szemekkel atnezni, olyan valakivel aki ert is hozza. Ebben kernem a segitsegeteket. Az auto budapesten van, en pedig nagykanizsan, de veszprembol indulnek. Vasarlasi szandekkal megyek, el is vinnem ha megfelel a kocsi.
Kerdesem az lenne, van olyan vallalkozo szellemu es raeros toyotas esetleg szerelo, szervizes, markaszervizes aki - termeszetesen nem ingyen - eljonne es segitene atnezni az autot? Vagy javaslatot kernek, melyik szervizbe lenne erdemes elvinni megnezetni ahol tutira korrektek, es nem vagnak at. A kocsi kereskedotol lenne vasarolva, ez kicsit aggaszt.
Elore is koszi a valaszokat.

Ja a kocsit a heten neznem meg, egyeztetnenk idopontot, ha ajanlkozik valaki.

Udv. Eduard

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #157 Dátum: 2007.05.08 08:09:04 »
Helyileg hol van az auto? Hasznaltauton nincs fenn?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #158 Dátum: 2007.05.08 08:44:05 »
tegnap néztem végre elmozdultak a E12 sedanok árai 2 milláról lefelé. az lenne a kérdésem h pl megnéznék egy kocsit, és az alvázszám alapján felhivnám a vmelyik márkaszervizben dolgozo klubtársat Õ tudna nekem felvilágositást adni a kocsi elõéletérõl?
pl Misi, vagy vki a supernél?  fontos lenne közeledik az idõm!  :nana:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #159 Dátum: 2007.05.08 09:08:56 »
Idézetet írta: "Peter"
Helyileg hol van az auto? Hasznaltauton nincs fenn?


Fent van, itt is van.
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1225066&command=ugras&screenwidth=1280

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #160 Dátum: 2007.05.08 11:53:03 »
Kartoon!

Képrõl jól néz ki.
Azonban én elgondolkodnék azon, hogy ez egy teljesen alap autó, semmiféle kényelmi felszerelés nincs benne.
Én a leglényegesebbnek a klímát tartanám és olyan autót keresnék amiben van. A második az elektr. ablakkurbli.
Ez már együtt jár a klímával. (Amelyikben klíma van abban általában van kurbli is.)
Gondolj arra, hogy amikor ki akarsz szállni belõle, nagyon nehéz lesz.
Ha a kényelmi felszereléseket tudod nélkülözni, akkor alaposan nézd meg.
Motorikusan sztem nem sok baja lehet. A megtett km-ekrõl árulkodó lehet a kormány, a váltógomb és a pedálok
kopottsági/fényesedési foka.
A motor kívülrõl ne legyen olajos, az olaj színe jobb, ha csak barnás a nívópálcán.
( A nagyon tisztára mosott motor is lehet áruklodó.)
A féktárcsák és betétek kopottságát is ellenõrizheted.

A Mire figyeljünk használtautó vásárlásakor? topicban még olvashatsz.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #161 Dátum: 2007.05.08 12:31:36 »
Idézetet írta: "murray"
tegnap néztem végre elmozdultak a E12 sedanok árai 2 milláról lefelé. az lenne a kérdésem h pl megnéznék egy kocsit, és az alvázszám alapján felhivnám a vmelyik márkaszervizben dolgozo klubtársat Õ tudna nekem felvilágositást adni a kocsi elõéletérõl?
pl Misi, vagy vki a supernél?  fontos lenne közeledik az idõm!  :nana:


Az elõéletrõl csak az a szervíz tud felvilágosítást adni, ahol szervízelték a kocsit.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #162 Dátum: 2007.05.08 12:51:01 »
nincsen a toyota hungarynak egy általános homogén adatbázisa az itthon szervizelt kocsikról nagyjából?  :elkeseredett:
na mindegy
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #163 Dátum: 2007.05.08 12:54:14 »
Csak a gar. idõben történt orvoslásokról, de van nekik.
Apám Corollájáról elmondták, hogy díszléccserés + mûszerfalizzó cserés volt. (M.óváron)
Monoron, ahol forgalomba helyezték és szervizelték rendszeresen, ott mindent tudtak róla.

six

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #164 Dátum: 2007.05.08 15:02:43 »
Idézetet írta: "murray"
én tuti nem vennék E11 corit sztem annyira ronda...már bocs. egyedül a hatchbak E11 szép 3ajtóval feketében :nyelv:
de egy szürke E11 sedan szörnyü...

Nekem pont szürke E11 Sedanom van és nagyon szeretem, szóval óvatosan a jelzõkkel! Senki nem kényszerít szerintem fegyverrel az E11 vásárlásra, de ettõl nem kell leszólni. Szerintem masszívnak kinézõ, nagyon szép autó. És még csak ízlésficamom sincs (remélem), mivel grafikai tervezéssel is foglalkozom.