Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2111611 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14415 Dátum: 2018.05.09 14:34:44 »
Úgy tűnik, a futásteljesítmény ok. 90 vagy 100.000 km-nél van nagy szerviz gondolom. Mit kell akkor csinálni és mibe fáj kb? Van feltöltve valahova karbantartási terv? Köszi.
Az mázli. De az is lehet, hogy privát olajcsere is volt a márkaszervizesek közt némi óra hangolással. Értékesítők 3 év alatt 200-300.000 km közt szoktak beletekerni, és ez már a realitás. Szervízperiódusok 15.000 km-enként vannak, tehát 90-nél, 105-nél és aztán 120-nál lesz egy nagyszervíz.

Ez hogyan lehet, eladhatta a kereskedés rendszám nélkül a kocsit?
Ez inkább úgy hangzik mintha márkaszervízben állt volna és P rendszámmal demóztatták.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14416 Dátum: 2018.05.09 14:39:29 »
Köszi. Nekem is az volt fura, hogy miért nem takarították ki rendesen, illetve, hogy a tálca legalább a fotó kedvéért miért nem lett kivéve. Felemeltem, alatta szép a kárpit amúgy. Valószínűnek tűnik, hogy valami területi képviselő lehetett a tulaj, aki sokat ment, pakolt, de sokszor meg is állt. Ezt kiderítem.
Km óra állást nem kértem még le, de nagyon jó ismerős egy ott dolgozó, majd megkérem és fizetés előtt le is kérem. Egy jobb első ülés csere/szövet javítás sokba kerülhet? Bele kéne alkudni :)
Átlag 2-3 napot megyek 60km-re dolgozni egy héten országúton, napi 20-30 km város is van, illetve nyáron szinte minden hétvégén megyek Balatonra pályán. Évi 20-25e km a futásteljesítményem, tudom, hogy ez olyan lélektani határ :)
Érdemes az Autószkóppal lekérdezni a rendszerből az elérhető adatait. Én is arra gyanakszom, hogy területi képviselőé volt az autó, de a km óra állása irreálisan alacsony ehhez képest. 5 éves autó, évi kb 30 000km-rel számolva minimum 150 000km-t futott, de sztem, ha egy gazdás volt, ebben simán lehet 190 000 km is. A vezető ülés háttámlájának bal oldala ki van szakadva? Kizárt, hogy ez 90 000-nél már megadja magát. Egy gondos gazda kezében akár 290 000km futással is így nézne ki az autó, szóval, sztem 90%, hogy a mutatott km nem valós.
Amúgy az 1,4 d4-d motor nagyon tartós és étvágytalan, csak a megfelelő rendszerességű és minőségű olajcserékre kell nagyon odafigyelni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

pepe0419

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14417 Dátum: 2018.05.09 15:57:03 »
Érdemes az Autószkóppal lekérdezni a rendszerből az elérhető adatait. Én is arra gyanakszom, hogy területi képviselőé volt az autó, de a km óra állása irreálisan alacsony ehhez képest. 5 éves autó, évi kb 30 000km-rel számolva minimum 150 000km-t futott, de sztem, ha egy gazdás volt, ebben simán lehet 190 000 km is. A vezető ülés háttámlájának bal oldala ki van szakadva? Kizárt, hogy ez 90 000-nél már megadja magát. Egy gondos gazda kezében akár 290 000km futással is így nézne ki az autó, szóval, sztem 90%, hogy a mutatott km nem valós.
Amúgy az 1,4 d4-d motor nagyon tartós és étvágytalan, csak a megfelelő rendszerességű és minőségű olajcserékre kell nagyon odafigyelni.
Az Autószkóp ugyanazt az adatbázist használja, mint ami a magyarorszag.hu-ról elérhető? Ha igen, akkor az megtörtént. Amúgy az autó nem 5 éves, 2015. januárban lett forgalomba helyezve és 2017. decemberben kivonva, tehát 3 évet szolgált, évi 30000km-el, ez nem olyan vészes, és reális lehet. De 100% biztonsággal sosem lehet megtudni persze.
A kilencvenezres szervizet bele akarom alkudni az árba, átírással, nyári gumi szettel együtt. :)
#FINOALLAFINE

pepe0419

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14418 Dátum: 2018.05.10 18:06:10 »
Az autó melyik egységéből lehet kiolvasni a futásteljesítményt? Azt hallottam, hogy több modulban tárolja az adatot és nem mindig írják át az összesben ha tekerik.
A másik kérdés, hogy ha egy autó garanciális, akkor kérhető-e garanciában az ülés vagy az üléshuzat cseréje arra hivatkozva, hogy az állapota nincs összhangban a futásteljesítménnyel, így vélhetően hibás anyag miatt kopott meg és szakadt ki a szövet?
#FINOALLAFINE

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14419 Dátum: 2018.05.10 19:21:45 »
Toyotánál szerintem nincs ilyen, hogy több helyen tárolja a km állást.
Szerintem (is) el kellene engedned ezt az autót.

pepe0419

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14420 Dátum: 2018.05.10 20:28:37 »
Toyotánál szerintem nincs ilyen, hogy több helyen tárolja a km állást.
Szerintem (is) el kellene engedned ezt az autót.
Alapvetően a kocsi sztorija hihető, a papírilag rendben van, ha a Toyota online szervizkönyvét utólag nem lehet manipulálni, akkor 15e kilométerenként, fél évente kötelezőkre vitték a székesfehérvári Toyotába, sőt, két kisebb fényezéses munka is volt ott gyári technológiával. Ha fél évente nem tekertette az órát vissza, és járt közben sufni szervizbe, akkor a km-el nem lehet gond (2014-es jó állapotú téli gumival van). 2015. januárig tesztautó volt a szalonban, belekerült 800km ezalatt. Az ülés lehet emiatt is gáz (tesztautóként sok ki-be szállás volt). Az autó beszámított volt, és egy ott dolgozó ismerős szerint nagyon megnézik mit vesznek be, mert volt már régebben pár lyukra futás és jelentős garanciás javítás. A korábbi tulaj állítólag egy 130+-os manusz, így akár emiatt is lehet rosszabb állapotú az ülés. Inkább csak tutira akarok menni. De még alszok rá egyet :)
Sajnos egyik kereskedő esetén sem lehet biztosra menni, itt pedig legalább van egy megbízható emberem :) De ha tudtok ilyen árban kockázat nélküli Aurist, akkor javasoljatok :)
#FINOALLAFINE

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14421 Dátum: 2018.05.11 08:56:12 »
Udv
Nekem ules nykorgas gondom van
Vezeto ulestamla reggelente nekereg agogy mozgok benne
Sokat vagyok a kocsiban ki be szalok dolgozom vele
Auris Hybrid eleg idegesito
Cibzaros hatul a huzat alaneztem de nincs otletem nagyon nem merem babralni ott vannak a legzsak cuccok
Otlete valakinek
Elore is koszi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14422 Dátum: 2018.05.11 21:59:25 »
2015. januárig tesztautó volt a szalonban, belekerült 800km ezalatt. 
Hát, te tudod. A tesztautóra szokták mondani, hogy azt ne, mert boldog-boldogtalan nyomja neki hidegen...
Más dolog a szalonautó, ami bent áll a szalonban, és csak fogdossák, meg beleülnek, de a motort nem nyírják.
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14423 Dátum: 2018.05.11 23:36:26 »
Hát, te tudod. A tesztautóra szokták mondani, hogy azt ne, mert boldog-boldogtalan nyomja neki hidegen...
.
szerintem már eldöntötte h megveszi, de agyban tudja h bukta lehet a kocsi ezért csak a lelkiismeretét akarja nyugtatni,azért irogat.
« Utoljára szerkesztve: 2018.05.11 23:38:23 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14424 Dátum: 2018.05.11 23:37:49 »



Más dolog a szalonautó, ami bent áll a szalonban, és csak fogdossák, meg beleülnek, de a motort nem nyírják.

szalon auto nem kerül ki hahura...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

pepe0419

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14425 Dátum: 2018.05.12 07:13:54 »
Nem pszicho elemzést kértem, hanem választ kérdésekre, minden autó lehet bukta is, de itt legalább egy évtizedek óta működő szalon vállal rá fél év garit, ami alatt azért kijöhetnek a problémák, főleg, hogy valszeg még +2 év garanciát is vettek rá anno, ami nem is járhatott még le :)  :surrender:

Semmi sincs eldöntve, egyszerűen arra próbáltam választ találni, hogy amúgy egy remekül kinéző autó, amiben nincs semmi sem kipucolva eladáshoz, motor se, ahogy szokták, és amit papíron karban tartottak szépen, abban miért nézhet ki így egy ülés (itt a fórumon van-e ilyen tapasztalat). És csak az, mert sem a kormány, sem a kezelőszervek, székek alja, kárpitok, könyöklő, pedálok nem kopottak túlzottan (semmi sem új, vannak kisebb karcolások, kopások). Én egy 3 milliós autóval ennyit biztos nem szöszmötölnék, hogy átverjem a vevőt, vagy akkor már az ülést is megoldottam volna és akkor már nem is lenne eladó. Ezen kívül ennél megbízhatóbb infókat sehonnan sem fogok kapni autóról. Ha egy motort ki lehet nyírni 800km alatt, az elég gáz, az eladók sem engedhetik meg, hogy a tesztelő 5000 fölé pörgesse a hideg motort, gondolom azért sok példány fut városban is, ott nem mindig lehet ideálisan autózni egy dízellel.

Most viszont el fogok menni és kipróbálni ezt, csak hogy több tapasztalatom legyen a típusról:
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/auris/toyota_auris_touring_sports_1_4_d-4d_active_magyar_1_tulaj_vezetett_szervi-12903822

Ez flottás kocsi volt, szervizek rendszeresen megvoltak. Na, ennél jobban félek attól, hogy taposták a motort, mert céges autó, de karban volt tartva. Ebből a flottából van még 7-8 másik eladó az ország több pontján. Főleg az érdekel, hogy hogyan megy és hogyan néz ki belülről, elvileg ugyanannyi km után.
#FINOALLAFINE

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14426 Dátum: 2018.05.12 08:50:48 »

szalon auto nem kerül ki hahura...
De, kikerül. Az Mx5 ND-RF amit a hazai újságírók teszteltek végig és minden cikkben szerepelt, kikerült 18.000km-es futással, asszem listaár 70%-ra belőtt árral.  Mx5 klubban vette meg egy srác. Van egy ilyen szereotípia, hogy ezeket nem érdemes megvenni, mert kitapossák a kocsi belét. Itt legalább lesz rá alkalom hogy kiderüljön van-e alapja. 18000km újságírói taposás egy sportos autónál elég sok lehetőséget biztosít.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14427 Dátum: 2018.05.12 09:40:53 »
Nem pszicho elemzést kértem, hanem választ kérdésekre, minden autó lehet bukta is, de itt legalább egy évtizedek óta működő szalon vállal rá fél év garit, ami alatt azért kijöhetnek a problémák, főleg, hogy valszeg még +2 év garanciát is vettek rá anno, ami nem is járhatott még le :)  :surrender:
Ez egy fórum, márkakedvelő amatőrökkel, a vélemény nem szerződéses számlázós szakmai, tehát mindenki szabadon mondja amit gondol. Ezt van amikor nem kellemes hallani, de ha kiegyensúlyozott udvariasság kell, azt egy fizetett szerelő fogja biztosan megadni.   
Ha a választottad egy benzines lenne vagy hibrid, akkor kevesebb lenne az ellenvélemény, mert ezeknek alacsonyabb a hibalehetősége. Amit kinéztál az egy dízel, ami épp a garanciájából lép ki. A dízeleket nem azért szokták megvenni, hogy ne használják ki magas futással az alacsony fogyasztást. Értsd: ritka az, hogy megveszik az alacsony fogyasztású dízelt, majd eladásnál buknak rajta 3,5 millió forintot, ami csak 90.000 km-re oszlik el. Előfordulhat, csak nem valószínű.
Autóvásárlásnál az ember hajlamos a wishfull thinking hozzáállásra. Vigyél magaddal egy független szerelőt, mint pl. a joautot.hu szolgáltatás és nézesd át élőben. Ha tényleg jó, akkor élvezd, aztán gyere vissza és meséld el évente, hogy mi van a kocsival. Hidd el senki nem sajnálja tőled, ha minden klappol, akkor együtt fogunk veled örülni.

Laslow

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14428 Dátum: 2018.05.12 17:44:23 »
Sziasztok!
Első generációs benzines Aurist vennék napokon/heteken belül. Mire érdemes figyelni a típusnál? (Biztos szerepel már a válasz itt valahol, de sajnos nem sikerült megtalálnom.)
Családi és munkába járós autónak használnám Budapesten belül.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14429 Dátum: 2018.05.12 19:36:04 »
Budapesten belüli használatra benzinest keress.