Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2108312 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14220 Dátum: 2017.04.07 14:08:21 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14222 Dátum: 2017.05.22 09:19:13 »
Sziasztok!

Új Auris vásárlásán gondolkozom, napok óta a kereskedések és a toyota.hu siteját böngészem,de felmerült bennem néhány kérdés, ami nem tiszta, hátha tudtok segíteni az ötletelésben :)

Árban az alapmodelleket nézegetem, 4m körül (akcióban), 1.33 benzines motorral (esetleg szóbakerülhet a kombi,szintén ezzel a motorral) Extra kívánalmaim nincsenek, klíma kellene csak, viszont a leírások alapján nem egyértelmű, a Start modellekben abszolút nincs klíma?

Akcióban a 2016-os Aurisok vannak,de sok kereskedésnél a 2017-es Aurisok olcsóbbak voltak az árlistában, még így is.
Egyáltalán a 2016 - 2017 csak egy facelift volt?

A Schillernél pl ezt írják:
http://schiller.hu/arlistak/toyota/arlista_auris.pdf   - Toyota új Auris már 4 295 000 Ft-ért!

A linkelt árlistában nincs ennyiért autó, a legolcsóbb 4.5m.

Egy szalontól azt is hallottam,h egy jelenlegi akció keretében most ~500e ft kedvezmény van több Toyota modellre, pl az Auris-ra is,de nem derült ki számomra, ez pl a linkelt árlistából jönne le, vagy ez már belekalkulált? Van esetleg preferált kereskedés?

köszönöm Urak :) :szemez:

Szerk:

közben megvilágosodtam, A 4.2m-es ár a "MY17"-es Aurisokra érvényes, ez alapján http://www.toyotabalogh.hu/ajanlatok

« Utoljára szerkesztve: 2017.05.22 09:25:31 írta kuf »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14223 Dátum: 2017.05.23 22:19:14 »
Általában a legalacsonyabb ár akkor szokott élni, ha egy bizonyos hitelkonstrukció keretében veszed meg az autót. Na most, ha hitelre veszed, akkor végső soron többe kerül, ilyenkor kell mérlegelni, hogy megéri-e. Már persze, ha ki tudnád egyben is fizetni.
music     

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14224 Dátum: 2017.05.24 12:43:37 »
Szia Music,

köszi a választ! Néhány nap Auris keresés után nagyon el vagyok szomorodva, főleg a "szalonok" hozzáállásán. Személyesen is voltam néhányban, egy hosszabb beszélgetés után elvárnám,h minimum egy színes katalógust a kezembe nyomjanak. Telefonban pedig lesújtó a tapasztalat, 2 helyen bármilyen számot hívva fel sem vettek, egy vidéki szalonnál éreztették,hogy nem vesznek komolyan, majd 'küldjem el sms-ben az emailcímem és küldenek ajánlatot" , 2 bp közeli szalonból pedig visszahívást igértek,de még semmi.   :?:

OFF, de mivel árban jó most a kifutó opel astra j sedan 1.6 motoros akció, kiváncsiságból bementem egy budai szalonba, udvariasak, kedvesek voltak, katalógus,ajándék,egyből okoskodás az árból, esetleg munkahelyemnek nincs e kedvezménye, stb.  ::)

Ami kiderült , hogy MY16 akcióból már max 1-2db van az országban, de azok is 1.6os motorral, MY17ből pedig raktáron szinte csak a drágább vagy hybrid modellek vannak. Rendelni persze lehet, de aug végét mondták mindenhol :(

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14225 Dátum: 2017.05.24 13:23:41 »
Sziasztok!
A szalonok árképzéséről hasznos cikk(bár ez éppen Ford, de szerintem a többi is hasonló lehet)   :http://kiszamolo.hu/ford-hitelre-mi-lehet-benne-a-trukk/

Szóval a lényeg, hogy a lista árból kapásból engednek mindenkinek... ;)
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14226 Dátum: 2017.05.24 13:51:07 »
Andras69, ez igaz, akiket el tudtam érni, nagyjából 500-550ezret "engedtek" az árból, kérni sem kellett.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14227 Dátum: 2017.05.24 19:41:34 »
Szia Music,

köszi a választ! Néhány nap Auris keresés után nagyon el vagyok szomorodva, főleg a "szalonok" hozzáállásán. Személyesen is voltam néhányban, egy hosszabb beszélgetés után elvárnám,h minimum egy színes katalógust a kezembe nyomjanak. Telefonban pedig lesújtó a tapasztalat, 2 helyen bármilyen számot hívva fel sem vettek, egy vidéki szalonnál éreztették,hogy nem vesznek komolyan, majd 'küldjem el sms-ben az emailcímem és küldenek ajánlatot" , 2 bp közeli szalonból pedig visszahívást igértek,de még semmi.   :?:

OFF, de mivel árban jó most a kifutó opel astra j sedan 1.6 motoros akció, kiváncsiságból bementem egy budai szalonba, udvariasak, kedvesek voltak, katalógus,ajándék,egyből okoskodás az árból, esetleg munkahelyemnek nincs e kedvezménye, stb.  ::)

Ami kiderült , hogy MY16 akcióból már max 1-2db van az országban, de azok is 1.6os motorral, MY17ből pedig raktáron szinte csak a drágább vagy hybrid modellek vannak. Rendelni persze lehet, de aug végét mondták mindenhol :(

Oké, de ne a szalon kedvessége legyen már a döntö indok.  ;)

Ha én most új autót akarnék, és nem kellene okvetlenül 5 ajtós, tuti Corollát vennék.
Néztem annak idején az Aurist, nekem térben kicsinek tünt, hátsó sor szerintem kisebb, mint az E12 HB.

Ja, szerintem a Start csomagot felejtsd el 2017-ben, nem fogod tudni eladni klíma nélkül, ha egyszer odakerülnél.
Az 1.33-as motor tudtommal szinten nem éppen ajánlható, 1.6-ossal pedig 5.265-töl indulsz.  :szemez:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14228 Dátum: 2017.05.24 20:17:56 »
Szia Music,

köszi a választ! Néhány nap Auris keresés után nagyon el vagyok szomorodva, főleg a "szalonok" hozzáállásán. Személyesen is voltam néhányban, egy hosszabb beszélgetés után elvárnám,h minimum egy színes katalógust a kezembe nyomjanak. Telefonban pedig lesújtó a tapasztalat, 2 helyen bármilyen számot hívva fel sem vettek, egy vidéki szalonnál éreztették,hogy nem vesznek komolyan, majd 'küldjem el sms-ben az emailcímem és küldenek ajánlatot" , 2 bp közeli szalonból pedig visszahívást igértek,de még semmi.   :?:

OFF, de mivel árban jó most a kifutó opel astra j sedan 1.6 motoros akció, kiváncsiságból bementem egy budai szalonba, udvariasak, kedvesek voltak, katalógus,ajándék,egyből okoskodás az árból, esetleg munkahelyemnek nincs e kedvezménye, stb.  ::)

Ami kiderült , hogy MY16 akcióból már max 1-2db van az országban, de azok is 1.6os motorral, MY17ből pedig raktáron szinte csak a drágább vagy hybrid modellek vannak. Rendelni persze lehet, de aug végét mondták mindenhol :(
Itt nézted már ?

Auto M0
2314 Halásztelek, Rákóczi út 144. M0 Körgyűrű Csepel-Halásztelek lejáró,
http://www.toyotabuda.hu/page/kapcsolat

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14229 Dátum: 2017.05.24 21:20:12 »
Michele:

Nekem a kombi Auris is tetszik, sőt tán a legjobban. E12 HB-m volt 13 évig, nagyon szerettem ;) Családban van sedan Corolla is, az annyira nem tetszik, de megnézzük, ha újra eljutok 1 szalonba. A Start csomag elfelejtve, de trükkös az árlista pdf, mert konkrétan sehol nem írják,h nincs a Startban klíma és a pl az Auris/Corollánál is ~700e ft a Start és a Live közötti különbség, amiből a klíma adja a lényeges különbséget.. Ez nekem kicsit soknak tűnik. :(  (az is fura,h a fehér nem alapszín, ellenben egy kék szín az, ami egyébként nagyon dögös sztem :)

1.33-assal egyébként rendelhető a sima auris és a kombi is, ismerem a motort, yarisban mentem is vele többször, már kinőttem a versenyzésből, nekem megfelelne. köszi az M0-ás linket!

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14230 Dátum: 2017.05.24 21:23:57 »
Felszereltségi szintek vannak... DE néhány dolgot a szalonban kérésre bele tudnak rakni pluszban bármelyikbe (ködlámpa, KLÍMA, tempomat(?)...) Szerintem személyesen lehet alkudni...
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14231 Dátum: 2017.05.24 22:21:03 »
Oké, de ne a szalon kedvessége legyen már a döntö indok.  ;)

Ha én most új autót akarnék, és nem kellene okvetlenül 5 ajtós, tuti Corollát vennék.
Néztem annak idején az Aurist, nekem térben kicsinek tünt, hátsó sor szerintem kisebb, mint az E12 HB.

Ja, szerintem a Start csomagot felejtsd el 2017-ben, nem fogod tudni eladni klíma nélkül, ha egyszer odakerülnél.
Az 1.33-as motor tudtommal szinten nem éppen ajánlható, 1.6-ossal pedig 5.265-töl indulsz.  :szemez:
Azért nem egyforma a szalonok hozzáállása :no: Egész más volt  Budakeszin , nem csak kevesek, nyitottak de komoly kevezményt is ajánlottak míg a töbiek ló*-t
Ez a Corim volt az első A/C-s és ebben a felmelegedett világban (25 éve Görögországban jobban elvoltam a Swiftel klima nélkül mint most itt) én is azt mondom, hogy kell! Pénzügyileg viszont nincs igazad: a 700eFt felárat ha levonod eladáskor a klima nélküli kocsidból, majdnem ingyen túladhatsz rajta (mondjuk 12 éves korában ér 1,2millió-0,7 millió, eladod 0,5 millióért a hülyének is megéri [rohog]
Miért nem jó az 1,33-as? Legalább bevált, kiforrott... Talán sokkal gyengébb mint az 1,4-es diesel? :hmmmm: Nem a leírt 90-99n Le-re gondolok - bár a nyomaték meg a dieselnél a több.
Az 1,6-os valóban jobb? Vagy csak erősebb? Az a 1-2 másodperc jobb gyorsulás nem éri meg(pláne ha annyival többe kerül) ha jóval többet fogyszt, netán lesznek olyan hibái amik a kicsinél már nincs?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14232 Dátum: 2017.05.24 22:26:28 »
Michele:

Nekem a kombi Auris is tetszik, sőt tán a legjobban. E12 HB-m volt 13 évig, nagyon szerettem ;) Családban van sedan Corolla is, az annyira nem tetszik, de megnézzük, ha újra eljutok 1 szalonba. A Start csomag elfelejtve, de trükkös az árlista pdf, mert konkrétan sehol nem írják,h nincs a Startban klíma és a pl az Auris/Corollánál is ~700e ft a Start és a Live közötti különbség, amiből a klíma adja a lényeges különbséget.. Ez nekem kicsit soknak tűnik. :(  (az is fura,h a fehér nem alapszín, ellenben egy kék szín az, ami egyébként nagyon dögös sztem :)

1.33-assal egyébként rendelhető a sima auris és a kombi is, ismerem a motort, yarisban mentem is vele többször, már kinőttem a versenyzésből, nekem megfelelne. köszi az M0-ás linket!
A Start a értékesítők szerint is becsali, ők se ajánlják, csak arra jó hogy érdeklődj és vegyél egy jobban felszereltet.
Azért ami a Yarisban nagyon jó volt, lehet hogy egy Auris Touringba kevés :hmmmm:

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14233 Dátum: 2017.05.25 00:00:22 »
Az 1.33-al is sport verzió nem? Akkor nem lehet gond. Amúgy is a nyomatékot fordulattal lehet pótolni. Városban biztos tűrhetően viszi - némi gépészkedéssel- városon kívül is gondolom tudja a megengedettet.
Még mindig a 90 lovas 1.4d :) ? Ezek a japók sokáig életben tartanak egy 20 éves konstrukciót... Jól beletaláltak elsőre, a németek félévente változtatnak, sikerül is kiadni egy csomó beteges motort, győzze az ember kitalálni melyik ecotekest lehet megvenni, motorkód-évjárat-alvázszám alapján... Az 1.6dtől félnék egyedül, azt szerintem veszik valahonnan.

A Start a értékesítők szerint is becsali, ők se ajánlják, csak arra jó hogy érdeklődj és vegyél egy jobban felszereltet.
Azért ami a Yarisban nagyon jó volt, lehet hogy egy Auris Touringba kevés :hmmmm:

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14234 Dátum: 2017.05.25 07:25:54 »
Az Auris 1.33-as 1150kg, a yaris 1.33-as 1050kg. Utobbival mentem relativ sokat, ahogy irtam, nekem boven eleg lesz, az E12 corollam is 1.4 benzines volt.

Nem kedvességet vártam a szalonoktól,hanem komolyabb hozzáállást. Lehet,hogy egy 4m ft-os vevő nem pálya, de az,h 2 helyről vissza sem hívtak, az egyik szalontól pedig kértem,h küldjenek emailban árajánlatot, erre "küldje el sms-ben az emailcímét", mikor le akartam diktálni, közbe épp ebédelt a szaki. Természetesen ezek csak előzetes tapogatózások, a következő lépés személyesen lesz, szalonokban. Nekem egy alap 1.33-as, start, klímával megfelelne, az alap kék színnel.