Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2112105 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14190 Dátum: 2016.12.26 20:47:12 »
Azért az fiatal lehetett, ha volt még rá gari :hmmmm:
Nem, már nem gyári gari volt rajta, hanem vezetett szk-ja volt, ami alapján a magyar toyota eladott rá +1-2év plusz garit,
de a fenti kérdező is 2015ös kocsiban gondolkodik, ami 3éven belül van.

gellertb2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14191 Dátum: 2016.12.28 23:10:51 »
Sziasztok!

Toyota Corollát szeretnék venni. (E12) 2004-től 1,3m forintig. Előnyt jelent a sérülésmentesség, kevés kilóméter, gondos gazda.
Tudtok ilyen paramétereknek megfelelő eladó autót? Köszönettel: Bálint
(U.i.: légyszives segítsetek, mert a hahu-n rengeteg rossz minőségű autóval találkoztam, és sürgősen kell nekem autó)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14192 Dátum: 2016.12.29 15:30:48 »
Nem akarlak lelombozni, de ez a régi vicc jutott eszembe a hsz-odról:
"új cégünk jelmondata: gyorsan, pontosan, olcsón dolgozunk! Sajnos, mivel még nagyon újak vagyunk a három feltételből egyszerre csak kettőnek tudunk megfelelni, azaz vagy
- gyorsan és pontosan dolgozunk, de nem olcsón; vagy
- gyorsan és olcsón, de nem pontosan; vagy
- pontosan és olcsón, de nem gyorsan."
Ilyenkor pang a legjobban a használtautó piac, szóval nem lesz egyszerű dolgod. Nekem, mikor autót kerestem, legalább 3 hónap mindig ráment, mire megtaláltam a megfelelőt. Ráadásul olyan autót keresel, ami jó, és Mo.-on az emberek nagyobb része, nem cserélgeti divatból az autóját, mert nem telik rá(, vagy ha telik rá, akkor nem Toyota Corollája lesz), azaz a piacon nem nagyon lesz a kedvedre való, mert a jókat nem fogják eladni.
Itt, nálunk ha van eladó, akkor azt a megfelelő topikokban (Corollát szeretnék venni, vagy Corolla/Adok-veszek) biztosan megtalálod, ha nem találtál semmit, akkor sajnos most nincs.
Még egy tanács: a rászánt összegnél úgy kalkulálj, hogy az autó vételárán felül maradjon még 200-250ezer forintod! Egyrészt az átíratás költségei kb. 70.000 Ft környékén vannak, másrészt ha ilyen gyorsan kell autó, nagy valószínűséggel olyat fogsz találni, amelyiken azonnal egy nagyszervizt kell csinálni, ahol még kiderülhetnek előre nem látható dolgok.
music     

gellertb2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14193 Dátum: 2017.01.26 10:17:14 »
Sziasztok!

Sikerült! 1.4 d4d Sol felszereltség. Gyári festés (bár néhány helyen ütődési nyomok vannak)

Köszönöm a segítséget!
Bálint

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14194 Dátum: 2017.01.26 11:45:46 »
Gratula, jó kiállású darab és hibátlan fényekben fotóztad! Vigyázz rá! ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

arsenlupin

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14195 Dátum: 2017.02.21 15:25:35 »
Üdv!
Nézegetek egy 2010 corollát(1.33 Dual VVT-i) a csomagtartója így néz ki:

Nem hiányzik innen valami? A pótkeréken mindjárt a kárpitozott lap van..... nincs közte semmi...  :no:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14196 Dátum: 2017.02.21 19:17:22 »
A mankókeréken van az a hungarocell elem, és arra fekszik fel a kárpitozott lap. Szerintem más nem nagyon van.

arsenlupin

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14197 Dátum: 2017.02.22 08:40:43 »
Kár.... azt hittem van még valami műanyag rekeszes lap!  :eek:
Ez nem valami igényes megoldás.... :no:

Köszi a segítséget!

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14198 Dátum: 2017.02.22 10:23:29 »
Kár.... azt hittem van még valami műanyag rekeszes lap!  :eek:
Ez nem valami igényes megoldás.... :no:

Köszi a segítséget!
E11-ben volt még egy préselt falap a filc alatt, egy műanyag elemmel rögzítve. Ha egy újságíró bele akar kötni egy Corollába, fogja és felnyitja a csomagteret, benéz a boritások alá. Cserébe ha nem találja be valami hátulról, 20 év múlva is ugyanígy fog kinézni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

arsenlupin

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14199 Dátum: 2017.02.22 11:39:13 »
E11-ben volt még egy préselt falap a filc alatt, egy műanyag elemmel rögzítve. Ha egy újságíró bele akar kötni egy Corollába, fogja és felnyitja a csomagteret, benéz a boritások alá. Cserébe ha nem találja be valami hátulról, 20 év múlva is ugyanígy fog kinézni.
Biztos úgy van ......
Nem hiszem, hogy hasonló megoldás annyival megdobná az árat!


DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14200 Dátum: 2017.02.22 12:12:42 »
Lényeg hogy a filc alatt legyen valami kemény réteg is.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Joska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14201 Dátum: 2017.03.09 12:24:00 »
Üdvözlök mindenkit! Ma találtam ezt a fórumot, és a segítségeteket szeretném kérni.

Három gyermekes család vagyunk, és új autó vásárlása előtt állunk. A nagy család miatt csak kombi és egyterű jöhet szóba. Közeli rokonságban már van egy Verso, amit boldogan és elégedetten használnak, másik rokonunknál pedig egy Yaris teljesít szolgálatot panaszmentesen, mindenki megelégedésére.
Fenti okok miatt mi is úgy döntöttünk, hogy új gépjárműként a Toyota nálunk is megérdemelné a bizalmat.
Feleségemmel elkezdtük nézegetni a kínálatot, egyelőre még csak virtuálisan, mert kereskedésbe akkor szeretnénk elmenni, ha már többet sikerült megtudnunk a megvásárolandó modellről, illetve legalább azt el tudjuk dönteni, hogy mégis mit szeretnénk venni.
Alakult ki egy kis véleménykülönbség is köztünk, mert én racionális okok miatt a Verso-t venném, viszont feleségemnek nagyon megtetszett az Auris jelenleg futó kombi változata. Verso-hoz van összehasonlítási alapunk, hiszen sógoromék (szintén három gyermekkel) ezt a típust használják, öt üléses változatot, és nagyon jól elférnek benne.
Kérdésem az lenne, hogy az Auris utasterében a hátsó üléssor mennyire tágas? Egy gyermekünknek kell még a gyermekülés, a másik kettő már nagy.  A kombi Auris 530 literes csomagtere megfelelőnek tűnik, csak az utastér miatt aggódom. Tudnátok ezzel kapcsolatban segíteni?
Egyéb tanácsot is szívesen fogadnánk (pl melyik motorral érdemesebb venni, )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14202 Dátum: 2017.03.12 00:59:46 »
Szia.
A következő a helyzet. Nem lehet egzakt választ adni. Az egyterű mindig praktikusabb lesz, de az mindig többet is fog fogyasztani. Ha a variálhatóságát nem tudjátok kihasználni, akkor nem kell megvenni, akkor jobb a kombi. Hogy befértek-e, azt csak ti tudjátok lemérni - elmentek a szalonba és beleültök. A csomagtér nagyságánál figyelembe kell venni, hogy az egyterűt könnyebb plafonig pakolni, és úgy már mindenképp nagyobb a csomagtere.
Motor. Ha Verso, akkor az 1,8-as benzinest ajánlom, kivéve, ha jelentős az évi futásteljesítmény (legalább 20.000 környéke), és ebben nemcsak város van. Az Aurisból az alapmotor kevés lesz, legalább az 1,6-os kell, de a hibriden is el kéne gondolkozni, csak annak kisebb a csomagtere.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14203 Dátum: 2017.03.12 07:56:49 »
Szia.
A következő a helyzet. Nem lehet egzakt választ adni. Az egyterű mindig praktikusabb lesz, de az mindig többet is fog fogyasztani. Ha a variálhatóságát nem tudjátok kihasználni, akkor nem kell megvenni, akkor jobb a kombi. Hogy befértek-e, azt csak ti tudjátok lemérni - elmentek a szalonba és beleültök. A csomagtér nagyságánál figyelembe kell venni, hogy az egyterűt könnyebb plafonig pakolni, és úgy már mindenképp nagyobb a csomagtere.
Motor. Ha Verso, akkor az 1,8-as benzinest ajánlom, kivéve, ha jelentős az évi futásteljesítmény (legalább 20.000 környéke), és ebben nemcsak város van. Az Aurisból az alapmotor kevés lesz, legalább az 1,6-os kell, de a hibriden is el kéne gondolkozni, csak annak kisebb a csomagtere.
Nekem akinek nincs egyterűje az tünt fel, hogy az utastérben a fejed feletti teret úgy se tudod kihasználni, max annyi, hogy esetleg az ülés alatt van valami hely, meg "nem elfeküdve" ülsz, magasabban ülsz, így kevesebb lábtér is elég. A csomagtér alapterülete pedig kifejezetten kicsi az egyterüekben, márpedig plafonig a legritkább esetben tudsz egymásra rakodni.
Persze ha te mindig úgy utazol, hogy minden szépen bőröndbe, dobozokba, rekeszekbe pakolsz és még felette van hely 10 csomag pelenkának meg100 tekercs WC papírnak akkor igazad van. Még a szedánomban is figyelnem kell mit mire pakolok rá, nehogy az alul lévők sérüljenek(persze a legtöbb holmi szatyorban van :D).
Nagy előnye a magas felépítmémynek, hogy kényelmesen be tudod tenni a gyereket az ülésbe, nem kell a gyerkkel hajolgatni, hasizomgyakorlatokat végezni.
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.12 07:59:51 írta OldPiet »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14204 Dátum: 2017.03.12 14:31:41 »
A hét ülés nagy előnye, hogy a gyerekek kevésbé piszkálják egymást, mert területileg 2:1 arányban szét vannak osztva. Hosszú úton ez jelentős előny.
Decemberben amíg oxigén szenzort cseréltek az Avensisben, elvittem a srácokat magammal és belepróbűltam őkat a Versoba meg az Aurisba(meg minden másba is). Saccra képtelenség megmondani.