Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2112341 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14160 Dátum: 2016.11.30 18:30:50 »
Valóban valami nagyon fapad kell legyen, mert tudtommal már az itthon alapnak számító Terra esetében is elektromos volt a 2 első ablakemelő.
Mindenesetre klíma legalább van benne, és fura a fapadossághoz mérten színezett ajtókilincs is.

Bíztam benned :) abban, hogy olvasod ezt, és le is írod. Félelmetes amit a felszereltségekről tudsz! Köszi
Szombaton meglesem (bár sűrű nap lesz, remélem jut rá idő), és majd megosztom a látottakat.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14161 Dátum: 2016.11.30 18:34:58 »
Fiúk-lányok,

Ez hogy: http://new.hasznaltauto.hu/szemelyauto/toyota/corolla/toyota_corolla_1_4-10851904
Milyen felszereltség? - tekerős ablakok, manuális klíma, de tolatókütyűt is látok.
Gyors vélemény?

Szerintem kérj kölcsön a családban egy 150 000 ft-ot és vegyél drágábbat, mert ez a szín, ez a felszereltség brutál.. nem is gondoltam, hogy
van tekerős ablakkal corolla... biztos hogy van benne klíma?  :whistling:
Ha meg is veszed, eladni nehéz lesz a randa színe és a full fapad felszereltség.
Így mi nem nagyon tudunk mit mondani.... 150 000 km.... jah, lehet 350 000 km... gondolom volt pár tualaja.. kérdés mit kell kapásból rákölteni...

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14162 Dátum: 2016.11.30 18:53:34 »
Szerintem kérj kölcsön a családban egy 150 000 ft-ot és vegyél drágábbat, mert ez a szín, ez a felszereltség brutál.. nem is gondoltam, hogy
van tekerős ablakkal corolla... biztos hogy van benne klíma?  :whistling:
Ha meg is veszed, eladni nehéz lesz a randa színe és a full fapad felszereltség.
Így mi nem nagyon tudunk mit mondani.... 150 000 km.... jah, lehet 350 000 km... gondolom volt pár tualaja.. kérdés mit kell kapásból rákölteni...

Tavaszig ráér, nem sürgős a vásárlás. Itt van 20 km-re, egy megnézést megér, az a félóra-órát bukhatjuk.
A színét érintve: asszonynak lesz, tehát ha a fénye rendben, a pirossága még pozitívum is. A km-t nem is néztem, az nem érdekel, sokkal inkább az állapota.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14163 Dátum: 2016.11.30 19:01:06 »
Magamat sem tartom "technikai-analfabétának", a havi 1500 km most is beletolom az Avéba, összességében 500e km körül járhatok. Ami az autókeresést illeti: "this is the beginning"

Magam sem tartalak annak,de Corit akarsz nem avét, és azt nem tolod naponta. Áp tu jú dúd!
A szín még jól jöhet ha a párod tűzoltó! ;)
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.30 19:03:57 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14164 Dátum: 2016.11.30 19:11:45 »
Magam sem tartalak annak,de Corit akarsz nem avét, és azt nem tolod naponta. Áp tu jú dúd!
A szín még jól jöhet ha a párod tűzoltó! ;)

Hogy mit szeretne az asszony.... azt sose tudhatja a férfi :D Amikor az Ave-t kerestük órákig néztett egy Aygo-t.
Kicsit szeretne, leginkább Yarist. Terelem a Cori felé, mégiscsak kicsit nagyobb - ha az egész család belekényszerül néha, illetve talán biztonságosabb - ha netán történik valami (nőkkel mindig)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14165 Dátum: 2016.11.30 19:32:18 »
Hogy mit szeretne az asszony.... azt sose tudhatja a férfi :D Amikor az Ave-t kerestük órákig néztett egy Aygo-t.
Kicsit szeretne, leginkább Yarist. Terelem a Cori felé, mégiscsak kicsit nagyobb - ha az egész család belekényszerül néha, illetve talán biztonságosabb - ha netán történik valami (nőkkel mindig)
Érdekes a feleségem meg nagy (lehetőleg terepjárót) szeretne és ne legyen piros vagy más nőiesnek mondott szin :D
De második kocsinak, meg városban szerintem is tökéletes a Yaris!
Direkt írja hogy festékmérővel körbenézték (hogy mi volt az eremény azt nem írta [rohog]:hmmmm: Az nem lehet hogy az egész át lett fújva-már a kilincsből is következhet? mert a képen nagyon szép.
Km: azért a megtett km és az állapot között van némi összefűggés :winkiss:

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14166 Dátum: 2016.11.30 19:48:32 »
Ahol ezt a Corollát árulják, a városban az a legnagyobb használt autó kereskedés(szerintem). Ott az a szokás, hogy a legtöbb autón nincs kiírva a km óra állás! Csak a kevés km-eseken írják ki az autón lévő táblára. Ha valaki kíváncsi rá, be kell nézni a kocsiba (vagy rá kell adni a gyújtást). Persze a hahu-ra kiírják...  Nekem ez szimpatikus, mert nem azt sugallja, hogy tekert kevés km-es autók lennének. Legalábbis 2...3 éve, amikor nézegettünk kocsikat így volt.
Persze ez a konkrét autóról nem mond semmit...csak, mint érdekesség írtam. :surrender:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14167 Dátum: 2016.11.30 20:03:21 »
Bíztam benned :) abban, hogy olvasod ezt, és le is írod. Félelmetes amit a felszereltségekről tudsz! Köszi

Amikor ex autóm a garanciás motorcserére várt az olajevés miatt 2005-ben (mivel nyár volt meg a szabadságolási időszak, a Toyota európai központja majd 1 hónapot ült a témán), így addig egy 1.4-es E12-es Terra 5 ajtós Cori volt a csereautó majd 6 hétig. Szóval jó pár ezer km-es tapasztalat is van mellette, így sikerült vizuálisan is megjegyezni mi is képezte a felszereltség részét.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

magyarzoli01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14168 Dátum: 2016.12.04 12:02:46 »
Sziasztok!
Még mindig Corolla nézegetésben vagyunk. :) Most találtunk egyet helyben. Őt megyünk megnézni délután:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_sedan_1.4_terra_plus-10853347
Előfordulhatott olyan, hogy gyárilag volt tolatóradar? A tulaj csak annyit tudott mondani róla, hogy nem ők tetették bele.
Válaszokat előre is köszönöm.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14169 Dátum: 2016.12.04 12:30:14 »
Bíztam benned :) abban, hogy olvasod ezt, és le is írod. Félelmetes amit a felszereltségekről tudsz! Köszi
Szombaton meglesem (bár sűrű nap lesz, remélem jut rá idő), és majd megosztom a látottakat.

Belesz@rtak a tegnapi napomba rendesen, így nem tudtam megnézni.
A vasárnapi hahu-nézegetés meg nem akar gördülni, mert elviselhetetlenül lassú.
Be is paráztam, mert a korábbi link nem él, de az autó még ott áll, új hirdetéssel.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14170 Dátum: 2016.12.04 12:58:14 »
Még mindig Corolla nézegetésben vagyunk. :) Most találtunk egyet helyben. Őt megyünk megnézni délután:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_sedan_1.4_terra_plus-10853347
Előfordulhatott olyan, hogy gyárilag volt tolatóradar? A tulaj csak annyit tudott mondani róla, hogy nem ők tetették bele.

Előfordulhatott márkakereskedői (csomag) akció, vagy valamilyen központilag engedélyezett kiadású felszereltség bevezetése - és ennek keretében kerülhetett bele radar. De a gyár kapuit biztosan nem ezzel hagyta el.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14171 Dátum: 2016.12.04 13:37:16 »
'Dealer Option" volt a tolatóradar.  :yes:

magyarzoli01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14172 Dátum: 2016.12.04 18:13:50 »
Előfordulhatott márkakereskedői (csomag) akció, vagy valamilyen központilag engedélyezett kiadású felszereltség bevezetése - és ennek keretében kerülhetett bele radar. De a gyár kapuit biztosan nem ezzel hagyta el.

Köszi szépen. Megnéztük az autót délután. Látszik, hogy utólagos berakás ugyanis a hátsó lökhárítót a bal és a jobb oldalon sem pattintották vissza ott ahol a kerékjárat van, és a kerékjárati ívnél is látszik, hogy meg lett bontva a szövet vagy valami hasonló anyag ami ott van.
Viszont tanácsot is szeretnék kérni. Az autóban egy időben lakott nyest. Állítólag csak egy kábelt rágott el az ablaktörlőnek mást nem. Viszont a motorháztető szigetelését nagyon durván szétszedte, lóg a szigetelés illetve a motor mögött a (tűzfalnál)? is ahol van szigetelés teljesen szétszadulta. Na most a kérdésem ezeket milyen áron lehetne pótolni? Illetve még 2 dolgot észrevettem a próbaúton, a kuplung konkrétan lötyög egy 5cm-en kézzel tudom mozgatni úgy, hogy nem is fog semmit, ez beállítás kérdése lehet csak a megoldás vagy ott valami elvan törve amit nem látok? És még egy, hogy mikor felváltottam és benyomtam a kuplungot akkor a motor még kb 1-2 mp-ig pörgött aztán esett le a fordulat. Ha nagyobb gáz után váltottam akkor tovább maradt a fordulat, ha kisebb gáznál akkor előbb esett le. Ez minek a jele lehetett? Válaszokat  előre is köszönöm.

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14173 Dátum: 2016.12.04 20:50:14 »
A kuplungot nem lehet állítani, az enyém is hasonlóan fog. Szinte minden autót más vezetni, ez ilyen de megszokható.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10252
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14174 Dátum: 2016.12.04 21:55:57 »
Üdv!
Nem ismerem a konkrét típust. Viszont a kocsi megvásárlásakor szerelő ismerősöm határozottan kijelentette, hogy az enyémben hidraulikus a kuplung, nem lehet állítani, de fennt fog. Azért belenéztem a javításikba, és ahol a  kuplungpedálhoz csatlakozik a munkahenger, annak a szárnak a hossza állítható, egy anyával rögzíthető. Állítottam is rajta, és jobb lett.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről