Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2115151 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14130 Dátum: 2016.11.20 07:53:30 »
Turbó: olvasgattam az index Vitara, SX-cross topicot, meg a TC is a sima benzinest ajánlja és többen is azt írják a turbó még többet is fogyaszt. A Vitarások meg meglepően alacsony fogyit mondanak, pedig azok se kicsi autók magasak, nagy szélellenállással stb.
Nem ismerem az 1,33-ast de a 1,4-es dieselem tökéletesen elegendő, persze egy 2 literes dieselel lepipálnak könnyedén.
Általános vezetési stílus mellett a te 1,4 dízeledel jóval fürgébben lehet mozogni, mint az 1,6 cvt párossal. Utóbbinál a váltó sajátosságai miatt kvázi elvész 20-25 Le a 132-ből. Manuális váltóval kell venni, azzal a fogyasztása is jóval alacsonyabb szinten tartható.
Az 1,33-as számodra életveszélyes lenne az 1,4 után, nagyon nagy lenne a kompromisszum, amit vallalnál vele.
A Corolla is megvan 1300kg (pontosan ennyi az én Avensisem is), kell bele a nagyobb motor, szerintem ezzel az 1,6 valvematic-kel ideális választás, vagy az 1,4 d4-d, használati mód függvényében.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14131 Dátum: 2016.11.20 07:58:09 »
Hiszek neked is :yes: Bár magyar autópályán  (130-nál) nem kéne ennyit fogyasztani.
Péntek du: Vecsés-Őrs akkor mindenki kifele megy, el tudom képzelni  jól lehet befelé jönni.
Pár hónapja volt egy hír, hogy talán nem is lesz új Ave, talán éppen azért mert a Cori is jó nagy lett. És ugye a Világ nem csak Europából áll sok helyütt szeretik a szedánt és elég nekik a kis moci bele, Amerikába meg majd biztos lesz mégnagyobb. Meg ugye van turbós is :D
Nekem az az érzésem, hogy az Avensist egy magasabb építésű, divatosabb (crossover) modell fogja váltani. A D szegmens úgy alapjában zsugorodik, ebben a japán márkák érintettebbek, mint az EU gyártmányok, de a tendencia az egész kategóriára érvényes. Jönnek a divat SUV-ok és crossoverek, amik nagyrészt hasonló utastér méreteket adnak magasabb építési mód mellett. Jó hír, hogy egy ilyen új modell esetén biztosan lesz hibrid verzió is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14132 Dátum: 2016.11.20 08:01:28 »
És akkor eltűnik egy újabb kombi a kínálatból. Azért egy Auris kombi messze nem Avensis   :nono:
Ugye 5 ajtós már nem is készült a T27-ből.  :no:
Ez így van, de a mostani Aurisban bőven van mit fejleszteni komfort terén az Avensis felé, ez a következő modellnél megléphető, így csak méretekben kellene némi áldozatot hozni. Egyébként én következő autómnak jelenleg az Auris TS HSD-t jelölöm meg. Sajnálni fogom az Avensis jó értelemben vett gépiességét, autószerűségét és főleg méreteit.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14133 Dátum: 2016.11.20 08:11:17 »
Nekem az az érzésem, hogy az Avensist egy magasabb építésű, divatosabb (crossover) modell fogja váltani. A D szegmens úgy alapjában zsugorodik, ebben a japán márkák érintettebbek, mint az EU gyártmányok, de a tendencia az egész kategóriára érvényes. Jönnek a divat SUV-ok és crossoverek, amik nagyrészt hasonló utastér méreteket adnak magasabb építési mód mellett. Jó hír, hogy egy ilyen új modell esetén biztosan lesz hibrid verzió is.
Ez a SUV csak egy irracionális divat. Nálunk nincs szükség 4 kerékhajtásra(sokan nem is kérik azzal ha lehet) , nem s használja senki terepre, talán páran földútra. Csak a kinézet, a funkcióra nincs szükségük.
Viszont magas(magasan van a súlypont, nehezek, drága kerekek,helykinálat is kevesebb mint egy kombiban vagy egy egyterűben, többet fogyasztanak...
Max. aki az Alpokban lakik,van értelme, de azok is megvoltak a 4 wd hagyományos autókkal.
Erre a feleségemnek is az tetszik: min. egy RAV 4 :cry:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14134 Dátum: 2016.11.20 08:15:06 »
Ez így van, de a mostani Aurisban bőven van mit fejleszteni komfort terén az Avensis felé, ez a következő modellnél megléphető, így csak méretekben kellene némi áldozatot hozni. Egyébként én következő autómnak jelenleg az Auris TS HSD-t jelölöm meg. Sajnálni fogom az Avensis jó értelemben vett gépiességét, autószerűségét és főleg méreteit.
Némi felszereltségen kívűl az Auris  hibridje ugyan az mint a Priusé? Vagy kisporóltak a hajtásnál valamit az Aurisból?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14135 Dátum: 2016.11.20 11:31:55 »
Ez a SUV csak egy irracionális divat.
Biztonságos a magas építés miatt, szépen lelehet vele tarolni kispénzű családokat, egyszerűbb beszállni, mert nem kell a földre ülni,
és igen, divatos a formája, ezt el kell ismerni. Emellett tisztelik a közlekedőtársak, a tekintélyes méretei miatt. Lehet nem szeretni, de fölösleges.   

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14136 Dátum: 2016.11.20 12:06:52 »
Az is mellettük szól, hogy belőlük átlátsz a személyautók felett, "látod a forgalmat".
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14137 Dátum: 2016.11.20 12:24:00 »
Azt meg már felejtsük el, hogy a mai SUVok (függetlenül, hogy némelyik 4X4-es) alkalmasak terepre, de nem is erre találták ki. Semmi közük hozzá  :nono:
Ezek magasabb építésű személyautók, csak a formában különböznek.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14138 Dátum: 2016.11.20 13:17:21 »
Összefoglaltátok az érveket. Divat az egész :winkiss:
Ezeknél többet tudnak a kombik vagy az egyterüek. (Én meg maradok a sedánnál [rohog])

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14139 Dátum: 2016.11.20 13:22:36 »
Némi felszereltségen kívűl az Auris  hibridje ugyan az mint a Priusé? Vagy kisporóltak a hajtásnál valamit az Aurisból?
Egy és ugyanaz.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14140 Dátum: 2016.11.20 13:38:21 »
Összefoglaltátok az érveket. Divat az egész :winkiss:
Ezeknél többet tudnak a kombik vagy az egyterüek. (Én meg maradok a sedánnál [rohog])
Az egyterűek eltűnnek lassan, éppen a városi SUV-ok miatt.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14141 Dátum: 2016.11.21 09:36:08 »
A város meg nagyon tág fogalom. Tegnap (péntek!) délután pl Vecsés- Árkád (Örs) útvonalon 5,3 volt a fogyasztásom  :tt2:.
És ebben hol volt városi szakasz?  :D :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14142 Dátum: 2016.11.21 09:38:56 »
Emellett tisztelik a közlekedőtársak, a tekintélyes méretei miatt. Lehet nem szeretni, de fölösleges.
Mondjuk én biztos nem, de lehet valaki igen. Ha valaki pofátlan, akkor ülhet X5-ben is, én akkor sem vagyok vele elnézőbb, mintha egy Matizban ülni. Meg is szoktak sértődni...  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14143 Dátum: 2016.11.21 10:06:53 »
És ebben hol volt városi szakasz?  :D :D
Az Élessaroknál konkrétan ácsorgás volt és onnan elég lassan ment a sor a Fehér úton.
Értem, nem a klasszikus pesti dugó (azt szívjátok csak Ti, akik ott laktok  :tt2: ), de nem is éjszakai külterület  ;)

magyarzoli01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14144 Dátum: 2016.11.23 08:15:48 »
Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni. Gondolkozunk autó vásárlásban és nekem személy szerint népítéletek illetve tesztek olvasása után a Corolla jön be. A keret kb 1 millió lenne rá és láttam,hogy ebbe a kategóriába a 2007 előttiek esnek bele. Csak a sedan érdekelne, kombi nem jön be, a hatchback túl kicsi csomagterű.
Ezt az autót néztem ki elsősorban:
http://www.jofogas.hu/budapest/Elso_tulajdonostol__hibatlan_Toyota_corolla_elado_58301942.htm?first=1
Meg szakértenétek? :) Már váltottam egy üzenetet az eladóval, 4 évszakos gumik vannak az autón, törve soha nem volt, nagypapa használta, 1.4-es motor van benne. Egyébként ez melyik felszereltség lehet képek alapján?
Egyébként az autó többnyire városban lenne használva, havi 1-2 szer menne egy 500 km-es útra.
Válaszokat előre is köszönöm.