Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2115162 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Ipse77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14115 Dátum: 2016.11.14 20:44:27 »
Az én Corollam 1.33-as. A célomnak megfelel, és városban eddig még nem evett 7 Liter felett. Ha nyomon neki akkor megy is.

Tapatalkkal küldve az én P4502 eszközömről


Ipse77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14116 Dátum: 2016.11.14 20:45:12 »
Ja és tetszik a 6-os váltó is

Tapatalkkal küldve az én P4502 eszközömről


enjoy1981

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14117 Dátum: 2016.11.14 20:47:17 »
Nekem is az 1.33-ashoz huz a szivem jobban :-)
a fogyasztasa sem utolso szempont persze :-)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14118 Dátum: 2016.11.14 20:51:40 »
Yarisban 1.33-at próbáltam és tetszett, éppen elég bele, gondolom aurisba már kevéske, de ha nem sietős akkor elég lehet. Viszont az 1.6-os aurist is próbáltam régebben, talán még a gyengébbik verzió volt nem tudom már, de ott sem nagyon éreztem a kirobbanó erőt, kicsit kelletlen volt a gázpedál. Amúgy tetszett, jó volt vezetni, kényelmes is volt nekem.
A gáz azért olyan, mert elektromos és nem bowdenes, az 1,4-esek is már olyanok.
Ahogy néztem az 1,4-es volt 2009-ig aztán az újabbakban már az 1,33-as volt.
Ami még változott az hogy 5 seb-ről 6-os lett a váltó.
Valószinű nem sok mindenki váltott a régi Aurisról a facelift miatt :hmmmm:
Az újakban is 1,33-as van (de lehet hogy már hamar kifut) ki kéne probálnom, de én csak a dieselt ismerem, így nem tudnám neki mihez hasonlítani ;)

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14119 Dátum: 2016.11.14 20:57:35 »
A gáz azért olyan, mert elektromos és nem bowdenes, az 1,4-esek is már olyanok.
Ahogy néztem az 1,4-es volt 2009-ig aztán az újabbakban már az 1,33-as volt.
Ami még változott az hogy 5 seb-ről 6-os lett a váltó.
Valószinű nem sok mindenki váltott a régi Aurisról a facelift miatt :hmmmm:
Az újakban is 1,33-as van (de lehet hogy már hamar kifut) ki kéne probálnom, de én csak a dieselt ismerem, így nem tudnám neki mihez hasonlítani ;)

Igen, ez az elektromos gázpedál a halálom, ha jól tudom a versom is ilyet, de érdekes, itt nem annyira döglött, mint a legtöbb mai autóban, meg is lepődtem, mikor először beleültem, hogy szinte azonnal reagált, ereje nem sok van, de bőven lehet használni. A t-sport yarisom mellett viszont halott az egész... ott még jó kis bovdenes volt, mindig azonnal ugrott, ahogy kellett, nagyon hiányzik...

1.4-est még nem próbáltam, de mindannyian dicséritek, ahogy sokan mások is, el is hiszem, biztosan nagyon jó kis motor, én is ellennék vele szerintem.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14120 Dátum: 2016.11.14 22:18:11 »
Nem azért döglött, mert elektromos, mert azt is lehetne direktra hangolni. Sokkal inkább mindenféle EU környezetvédelmi normák miatt így hangolva.
Amúgy az 1.4-es még bowdenes, és az is döglött (mondjuk már megszoktam). Úgy bowdenes, hogy a bowden húzogat egy potmétert, tehát eletromos is. De elég hülye megoldás és ezért is nem lehet bele tempotot tenni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14121 Dátum: 2016.11.19 14:10:36 »
Itt az új Corolla!
http://www.portfolio.hu/vallalatok/cegauto/meggyozo_szemfenyveszto_a_toyota_corolla.240209.html?utm_source=hirkereso_es_kapu&utm_medium=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator
Kezdtem gondolkodni egy benzinesen, erre keresztbe tesznek megint: 7,8 l a fogyasztása. (és akkor városban nem is autózott)
Vajon a 1.33-as kevesebbet fogyaszt?
Még a Vitaráról is azt olvasom , hogy 6 körül (vagy alatta ) fogyaszt.
Szóval nem látom a fejlődést :D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14122 Dátum: 2016.11.19 16:23:25 »
Itt az új Corolla!
http://www.portfolio.hu/vallalatok/cegauto/meggyozo_szemfenyveszto_a_toyota_corolla.240209.html?utm_source=hirkereso_es_kapu&utm_medium=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator
Kezdtem gondolkodni egy benzinesen, erre keresztbe tesznek megint: 7,8 l a fogyasztása. (és akkor városban nem is autózott)
Vajon a 1.33-as kevesebbet fogyaszt?
Még a Vitaráról is azt olvasom , hogy 6 körül (vagy alatta ) fogyaszt.
Szóval nem látom a fejlődést :D

1.33-as kevés egy ekkora testhez.. nekem az 1.6 124lovas dual vvti van, ami nem hiszem hogy érzésre sokkal kevesebbet ad a 132lovasnál... és ez is éppen csak elég bele. Ide már 1,4turbó kellene, főleg ilyen árak mellett... minden európai modellhez már van 1.4-1.5 turbó, már a suzuki is bevezeti..a japánok meg honda-mazda, akiknek nincs turbó, azok meg 1.8-2 literes benzinessel próbálkoznak. Szóval 1 szó mint 100, a mai korban, a mai igényekhez, és figyelembe véve az 5-6milliós árat amit kérnek érte, nem igazán nyerő ez az 1,6 szavó már egy ekkora sedanba.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14123 Dátum: 2016.11.19 16:26:28 »
Szerintem egy ilyen jól felszerelt autónak már súlya van, ahhoz meg kevés lehet már ez a motor. De lehet még csak bejáratós volt a tesztautó, vagy a fed. számítógép mutat hülyeséget (ahogy az Avensisé is teszi a mai napig), szóval a tesztelő se írta, hogy átlagot számolt volna, csak, hogy a számítógép ennyit írt ki.  :hmmmm:
Számomra tetszetős lett a forma, viszont ezt a többi autós által vakításnak megítélt ledes fényszóró szinte általános jelenség. Vakítanak, nincs mit tenni. De ugyanúgy vakít a régebbi Q7-es és X5-ös BMW Xenonja is, majd kisüti a szemet a visszapillantóban.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14124 Dátum: 2016.11.19 17:21:11 »
Kezdtem gondolkodni egy benzinesen, erre keresztbe tesznek megint: 7,8 l a fogyasztása. (és akkor városban nem is autózott)
Ez az autó még bejáratós, ráadásul nagyrészt pályán használták. Lehet ezzel jobb fogyasztást is elérni.
Érdemes megnézni a konkurenciát:
- PUG 8 l,
- Honda 7,5 l
- Mazda 7 l
- VW 1,2T 8,5 de ilyen 5-10C közötti időben 10-12 (város)
A durva városi téli VW fogyasztást kivéve nagyságrendileg azonos a tényleges fogyasztás. A régebbi hasonló teljesítményű és nagyságú modellek is 8 l körül fogyasztottak.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14125 Dátum: 2016.11.19 17:26:15 »
Itt az új Corolla!
http://www.portfolio.hu/vallalatok/cegauto/meggyozo_szemfenyveszto_a_toyota_corolla.240209.html?utm_source=hirkereso_es_kapu&utm_medium=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator
Kezdtem gondolkodni egy benzinesen, erre keresztbe tesznek megint: 7,8 l a fogyasztása. (és akkor városban nem is autózott)
Vajon a 1.33-as kevesebbet fogyaszt?
Még a Vitaráról is azt olvasom , hogy 6 körül (vagy alatta ) fogyaszt.
Szóval nem látom a fejlődést :D
Ugyanezzel a motorral használom az Avensist 253e km óta. Nekem 1,5 literrel kevesebb a fogyasztásom. Tehát nem kell ezt készpénznek venni. Azt is írja, hogy ennek a nagy része autópálya, ahol persze hogy meg lehet etetni ennyit vagy többet is folyamatos gyorsítás/fékezés stílussal. A tesztelt példányban egyébként egy fokozatmentes váltó volt.
A város meg nagyon tág fogalom. Tegnap (péntek!) délután pl Vecsés- Árkád (Örs) útvonalon 5,3 volt a fogyasztásom  :tt2:.
Nem venném kisebb motorral, mert nagyon nagyra hízlalták már a Corollát. Ezt nem is értem igazából. Mire jó két azonos méretű sedant gyártani a Toyotanak?  :?:
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.19 17:30:23 írta Nagycitrom »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14126 Dátum: 2016.11.19 18:32:57 »
1.33-as kevés egy ekkora testhez.. nekem az 1.6 124lovas dual vvti van, ami nem hiszem hogy érzésre sokkal kevesebbet ad a 132lovasnál... és ez is éppen csak elég bele. Ide már 1,4turbó kellene, főleg ilyen árak mellett... minden európai modellhez már van 1.4-1.5 turbó, már a suzuki is bevezeti..a japánok meg honda-mazda, akiknek nincs turbó, azok meg 1.8-2 literes benzinessel próbálkoznak. Szóval 1 szó mint 100, a mai korban, a mai igényekhez, és figyelembe véve az 5-6milliós árat amit kérnek érte, nem igazán nyerő ez az 1,6 szavó már egy ekkora sedanba.
Turbó: olvasgattam az index Vitara, SX-cross topicot, meg a TC is a sima benzinest ajánlja és többen is azt írják a turbó még többet is fogyaszt. A Vitarások meg meglepően alacsony fogyit mondanak, pedig azok se kicsi autók magasak, nagy szélellenállással stb.
Nem ismerem az 1,33-ast de a 1,4-es dieselem tökéletesen elegendő, persze egy 2 literes dieselel lepipálnak könnyedén.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14127 Dátum: 2016.11.19 18:37:12 »
Ez az autó még bejáratós, ráadásul nagyrészt pályán használták. Lehet ezzel jobb fogyasztást is elérni.
Érdemes megnézni a konkurenciát:
- PUG 8 l,
- Honda 7,5 l
- Mazda 7 l
- VW 1,2T 8,5 de ilyen 5-10C közötti időben 10-12 (város)
A durva városi téli VW fogyasztást kivéve nagyságrendileg azonos a tényleges fogyasztás. A régebbi hasonló teljesítményű és nagyságú modellek is 8 l körül fogyasztottak.
Na tessék te is azt írod, hogy a turbós még többet fogyaszt .

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14128 Dátum: 2016.11.19 18:47:07 »
Ugyanezzel a motorral használom az Avensist 253e km óta. Nekem 1,5 literrel kevesebb a fogyasztásom. Tehát nem kell ezt készpénznek venni. Azt is írja, hogy ennek a nagy része autópálya, ahol persze hogy meg lehet etetni ennyit vagy többet is folyamatos gyorsítás/fékezés stílussal. A tesztelt példányban egyébként egy fokozatmentes váltó volt.
A város meg nagyon tág fogalom. Tegnap (péntek!) délután pl Vecsés- Árkád (Örs) útvonalon 5,3 volt a fogyasztásom  :tt2:.
Nem venném kisebb motorral, mert nagyon nagyra hízlalták már a Corollát. Ezt nem is értem igazából. Mire jó két azonos méretű sedant gyártani a Toyotanak?  :?:
Hiszek neked is :yes: Bár magyar autópályán  (130-nál) nem kéne ennyit fogyasztani.
Péntek du: Vecsés-Őrs akkor mindenki kifele megy, el tudom képzelni  jól lehet befelé jönni.
Pár hónapja volt egy hír, hogy talán nem is lesz új Ave, talán éppen azért mert a Cori is jó nagy lett. És ugye a Világ nem csak Europából áll sok helyütt szeretik a szedánt és elég nekik a kis moci bele, Amerikába meg majd biztos lesz mégnagyobb. Meg ugye van turbós is :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14129 Dátum: 2016.11.19 19:13:14 »
Pár hónapja volt egy hír, hogy talán nem is lesz új Ave, talán éppen azért mert a Cori is jó nagy lett.
És akkor eltűnik egy újabb kombi a kínálatból. Azért egy Auris kombi messze nem Avensis   :nono:
Ugye 5 ajtós már nem is készült a T27-ből.  :no: