Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2115019 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14025 Dátum: 2016.10.10 21:59:21 »
A Sol a legjobban felszerelt kivitel volt (illetve itthon a Sol Plus - napfénytetővel), de hogy a Terra Plus miben nyújtott többet a Terra-nál, ahhoz egy tulaj leírása kellene.
Illetve ahány piac, annyi elnevezés és felszereltség/opciók léteztek.

Az alap Terra esetében általában hátul kurblis ablakok, tekerős klíma, nincs első ködlámpa, fényezetlen tükrök és kilincsek, más kárpit, és még biztosan van jó pár apróság.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14026 Dátum: 2016.10.11 13:21:46 »
A terra+ emlékeim szerint csak a szedánhoz volt elérhető, és bőrös volánt, váltógombot meg hátsó villanyablakot adott a luna felnikkel együtt. Manuális klíma maradt.
Gabe 254.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14027 Dátum: 2016.10.11 19:27:38 »
Az alap E12 nek nem volt külön fantázia neve. 14' felnivel szerelték.
Terra 15' felni, centrálzár
Terra+ oldallégzsák, elektromos első ablak emelő
Sol egyedüliként alapból klímás, ráadásul automatikus, bőr kormány, optitron műszerfal, szürke középkonzol, 4 elektromos ablak, ködlámpa elöl, csomagtartó ajtón szövet borítás.
Terra Ice akciósan klímával.
Terra Sport külső optika tuning, bőrkormány.
Ezen kívül az ülések kárpitozása is különbözik felszereltségenként.
A klimát felárért építették be(kivéve Sol) mert adózása kedvezőbb volt külön külön.
Ráncfelvarrás után lett Terra tól alapáras a klima, és akkor variáltak akciókban a bőrkormánnyal és a ködlámpával.
A Sol utolsó kiadásában volt Sol+ nyitható tetőablakkal.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14028 Dátum: 2016.10.11 19:40:17 »
Köszönet a felsorolásért, nem is gondoltam, hogy ennyiféle létezett belőle még itthon is.

Illetve létezett még a Terra Sport Ice - értelemszerűen a sportos lökhárítókkal és klímával.

Ha jól rémlik VSC/TRC egyáltalán nem volt elérhető hozzá itthon, szóval ha netán az ember kifog egyet amiben van, az tuti külföldről behozott.
Hasonló a szitu a középkonzolon elhelyezett nagy Navigációs modellekkel (fehér holló kategória), azok szintén külföldről behozottak.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Remek Elek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14029 Dátum: 2016.10.11 20:25:32 »
Az alap E12 nek nem volt külön fantázia neve. 14' felnivel szerelték.
Terra 15' felni, centrálzár
Terra+ oldallégzsák, elektromos első ablak emelő
Sol egyedüliként alapból klímás, ráadásul automatikus, bőr kormány, optitron műszerfal, szürke középkonzol, 4 elektromos ablak, ködlámpa elöl, csomagtartó ajtón szövet borítás.
Terra Ice akciósan klímával.
Terra Sport külső optika tuning, bőrkormány.
Ezen kívül az ülések kárpitozása is különbözik felszereltségenként.
A klimát felárért építették be(kivéve Sol) mert adózása kedvezőbb volt külön külön.
Ráncfelvarrás után lett Terra tól alapáras a klima, és akkor variáltak akciókban a bőrkormánnyal és a ködlámpával.
A Sol utolsó kiadásában volt Sol+ nyitható tetőablakkal.

A LUNA csomagot se felejtsük el.  :-)
digitális klíma, bőr kormánykerék és váltógomb, elektromos ablakok elöl-hátul, 15"-ös kerék...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14030 Dátum: 2016.10.11 20:36:00 »
A nagy navi utólagos beépítés. Beépíthették a Toyota univerzális egységét amiben SD kártyás a navi, ill. kínai cuccokat is belerakhattak. A fedcomp kijelzője mindkét esetben elveszett.

A katalógusában láttam gyárilag navis kiadást is, de annál a már ismert kis kijelzőn irány és távolság adatok voltak.

huan

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14031 Dátum: 2016.10.11 22:34:16 »
Köszönöm szépen a felszereltség felsorolást.
Nagy hiánypótló, azt hiszem.
 :clap: :cool2:

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14032 Dátum: 2016.10.12 12:55:43 »
Illetve létezett még a Terra Sport Ice - értelemszerűen a sportos lökhárítókkal és klímával.

Igen, ez van nekem.  :wub:

csiszta

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14033 Dátum: 2016.10.13 09:22:47 »
Nekem a forgalmiban Corolla Sol van. Viszont van napfénytetőm, tolatóradar, esőérzékelős ablaktörlő, fényre sötétedő belső tükör, meg kis légterelő. Az enyém akkor sol + lenne csak nincs beírva a forgalmiba?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14034 Dátum: 2016.10.13 11:26:38 »
Ha mo-i forgalomba helyezésű, akkor igen.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Robitussin

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14035 Dátum: 2016.10.14 12:06:15 »
Sziasztok!

Eladóvá vált egy megbecsült Toyota Corolla 1.6  ::)

https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_sport_ice-10710195

DonPedro

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14036 Dátum: 2016.10.17 21:48:50 »
Sziasztok!

Valaki nem tud jó állapotban, megbízható helyről származó eladó Corollát (2004-2007) 2.0 D4D 116Le motorral?

palcsifej

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14037 Dátum: 2016.10.17 22:48:26 »
Sziasztok!

Őszintén megvallva engem egy Toyota hozott ide a fórumra :D

Elkezdtem én is nézegetni a Toyotákat, mégpedig a Corollákat, a facelift előtti időszakból. Jelenlegi keretem ugyanis erre elegendő, kb. 1,1 a plafon. Octavia vagy G Astrában gondolkodtam eddig, de felkeltette a fantáziámat amit láttam.

Közeli kereskedésben láttam egy autót, fenn is van a használtautón, meg is néztük:

https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.4_linea_sol_dig.klima.4xel.ablak.4xlegzs.2-10611301

Nem akarom megvenni, mert első kocsi, amit megnéztem, igaz tip-top belülről, de külföldi, előélete nem ismert. Igazság, hogy eddig a német vonalat erősítettem egy F Astra társaságában, de első lurkó után már családi kocsiban gondolkodok, és nem Sennát akarok játszani, tehát 1,4 bőven elég.

Ahogy olvastam az olaj gondok felmerülhetnek, ráadásul ez a példány pl. digitklímás, és a motortérből hallani is furcsa zajt ami bántja a fülemet, a forrást nem nagyon kerestem, mert fordítva történt velem meg az, hogy elkezdtem érdeklődni egy ilyen kocsi láttán a Corollák után. Nyilván nem ez lesz az az autó amit egyből megveszek, ilyen felszereltségre nincs is szükségem, manuál klíma elegendő, tehát inkább Terában gondolkodok.

Van-e esetleg más olyan jellegű nyűgjük, bajuk a Corolláknak, ami esetleg még több odafigyelést igényelne vagy típus hiba lehet? Olvastam cikkeket, népítéletet, böngésztem itt a fórumon belül is, de valahogy nem nagyon találtam és ez furcsa :D

Előre is köszönöm a segítségeteket



bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14038 Dátum: 2016.10.17 23:33:42 »
Szia palcsifej!
Üdv a fórumon és nagyon jól tetted, hogy vásárlás ELŐTT jöttél érdeklődni.
Lényeg:
Ha terrában gondolkodsz, akkor nem fog érinteni a digit klíma elő-előforduló kattogása, a manuálisnál ilyen gond nincs.
Rendeltetésszerű hasznalat mellett más meghibásodás sem jellemző, de ez leginkább az autó előéletétől függ. Az olajfogyasztás lehetséges mind az 1,4, mind az 1,6 vvt-i motoroknál, ezzel érdemes számolni és az árával, ami anyagoktól és műhelytől függően 100-150 000 Ft költséget jelenthet.
Más egyéb dolog csak a szokásos kopó alkatrészek merülhetnek fel "hibaként", ritka a nem várt probléma.
Ha van kiszemelted, tedd be ide, hirdetés alapján megszakértjük, hogy érdemes lehet-e foglalkozni vele komolyabban.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPedro

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14039 Dátum: 2016.10.17 23:57:31 »