Szerző Téma: Reálszisztéma Buda  (Megtekintve 84934 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

alorinc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Reálszisztéma Buda
« Válasz #30 Dátum: 2005.07.14 12:11:50 »
El is felejtettem, hogy virágot és toyota emblémás bort is kaptunk.

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Reálszisztéma Buda
« Válasz #31 Dátum: 2005.07.22 23:50:46 »
Én is ugyanettől a sráctól vettem a Yarist! :D  Szerintem is halál korrekt, ha valami van őt fogom keresni.
Nekünk bor nem jutott, de virág szintén volt!
oyota rulez

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Reálszisztéma Buda
« Válasz #32 Dátum: 2005.10.22 19:53:06 »
Hidegen nagyon csörömpölt a motor, nem sikerült végleg megszűntetni, hát irány a szervíz. Az ítélet: ékszíj és feszítőgötgő csere. Mindenki figyelmes és kedves, de a macera 3 (!) napig tartott...  :shock: A magyarázat: nem volt raktáron alkatrész, meg kellett rendelni. Mivel nekem munkábajáráshoz nélkülözhetetlen az autó, elég érzékenyen érintett. :cry:
oyota rulez

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Reálszisztéma Buda
« Válasz #33 Dátum: 2006.01.14 20:26:37 »
Ma végre megbütykölték az ékszíjamat, azóta gyönyörűen duruzsol a motor.  :pofa:  Ami nem tetszett: Valószínúleg teljesen új munkaerő a munkafelvételen, fiatal hölgy. Én mondjam meg mit írjunk a munkalapra, mert Ő nem tudja!  :hmm:  Közösen kitaláltuk, hogy írjuk azt: "ékszíj ellenőrzés", mert hát az a baj, hogy csúszik a szíj. Aztán a következő probléma: "Megkérdezem ez most garanciális, vagy fizető lesz-e!"  :hipnozis:  Mondtam neki, hogy nyugodtan kérdezze meg, de mivel 7 hónapos az autó, tuti garis lesz. Persze igazam lett.  :rohog:
Aztán végül a csúcs kérdés: "Ez milyen autó? Toyota?" No comment.  :toy:
oyota rulez

leszilaci

  • Vendég
Reálszisztéma Buda
« Válasz #34 Dátum: 2006.01.16 08:50:25 »
Idézetet írta: "Andris"
Ami nem tetszett: Valószínúleg teljesen új munkaerő a munkafelvételen, fiatal hölgy.
Aztán végül a csúcs kérdés: "Ez milyen autó? Toyota?" No comment.  :toy:

de édes! :nagymosoly:
dehát a Te autód nem is  :toy: , mert igaziból Lexus volt, csak összement a mosásban  :ordog:
jaaaaa, akkor tessék átfáradni a mellettünk lévő L-szalonba  :mrgreen:  :rohog:

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Reálszisztéma Buda
« Válasz #35 Dátum: 2006.01.17 10:29:02 »
Idézetet írta: "Andris"
Aztán végül a csúcs kérdés: "Ez milyen autó? Toyota?" No comment.  :toy:

Végül is jogos kérdés volt, mert gondolom nem sok Toyotát lát a szervizben, mert ugye nem szoktak elromlani :toy: :D
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Reálszisztéma Buda
« Válasz #36 Dátum: 2006.01.17 15:29:46 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "Andris"
Aztán végül a csúcs kérdés: "Ez milyen autó? Toyota?" No comment.  :toy:

Végül is jogos kérdés volt, mert gondolom nem sok Toyotát lát a szervizben, mert ugye nem szoktak elromlani :toy: :D


Előtte, biztos Renault szalonban dolgozott..... :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Reálszisztéma Buda
« Válasz #37 Dátum: 2006.01.20 00:16:51 »
A klubszoba a Lexus kereskedésben mellettük tényleg nagyon maszek! Bár-kávézó, biliárdasztal, plazma TV! Alig várom a 15 ezres szervízt, hogy átlátogassak egy kávéra!  :pofa:
oyota rulez

Redbike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Reálszisztéma Buda
« Válasz #38 Dátum: 2006.02.07 08:02:23 »
Nekem is vegyes érzelmek. Első szerviznél háromszor kellett visszavinnem, mert mindig sikerült a szerelőnek valami hibát ejteni a kocsin. Elöször a müszerfal alsó és felső fél kezdett szétnyilni majd a felső kesztyütartó ragadt be majd megkarcolták a belső burkolatot egy csavarhúzóval.
Igaz eddig beengedtek a szervizbe de nem is árt ott állni mellettük.
Különben készségesek, az biztos.
Az a hozzáállás viszont legutóbb nem tetszett, hogy én mivel keveset járok szerintük az autóval ,nem hallom meg, ha valami zörög benne. Vagy ha meg is hallom és zörög is, nekünk szerintük az nem számit annyira mert évente keveset hajtjuk!!!

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Reálszisztéma Buda
« Válasz #39 Dátum: 2006.02.07 19:53:42 »
Bizony elsőre valahogy nem sikerül náluk semmi. Nekem is újra lelazult az ékszíj, még talán rosszabb, mint volt. Nem hiszem el, hogy nem lehet egy ilyen dolognak rendesen a végére járni. Nincs se időm, se kedvem 2 hetente visszajárni ugyanazzal a problémával.  :banging:
Amúgy a hozzáállás nálam eddig mindig jeles volt, mindenki kedves, előzékeny.
oyota rulez

leszilaci

  • Vendég
Reálszisztéma Buda
« Válasz #40 Dátum: 2006.02.08 12:50:24 »
Idézetet írta: "Redbike"
Nekem is vegyes érzelmek. Első szerviznél háromszor kellett visszavinnem, mert mindig sikerült a szerelőnek valami hibát ejteni a kocsin. Elöször a müszerfal alsó és felső fél kezdett szétnyilni majd a felső kesztyütartó ragadt be majd megkarcolták a belső burkolatot egy csavarhúzóval.
Igaz eddig beengedtek a szervizbe de nem is árt ott állni mellettük.
Különben készségesek, az biztos.
Az a hozzáállás viszont legutóbb nem tetszett, hogy én mivel keveset járok szerintük az autóval ,nem hallom meg, ha valami zörög benne. Vagy ha meg is hallom és zörög is, nekünk szerintük az nem számit annyira mert évente keveset hajtjuk!!!


mennyit mentek évente?
hol kezdődik az "átlagos" futásteljesítmény?
akkor se zörögjön, szerintem  :kacsint:

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Reálszisztéma Buda
« Válasz #41 Dátum: 2006.02.25 00:54:24 »
Már kicsit uncsi talán, de megint beballagtam a csörömpölő motor/ékszíj miatt. Hozzáállás dupla nulla. Első reakció a problémára: "kicseréljük az ékszíjat!" Mondom az már megtörtént, a probléma visszatért. A válasz: "Akkor mit vár még tőlünk? Mit csináljunk? Ez ilyen, majd ha már lesz kb. 10 ezer a kocsiban elmúlik, ez így szokott lenni!" Már van 12 ezer az autóban! "Hát akkor hajtsa minél többet, ahogy használódik a szíj, rendbejön." Mivel gondolom látszott rajtam, hogy kezd elborulni az agyam, kicsit visszavett a fazon és biztosított, hogy megérti a gondomat, sajnálja, de higyjem el, hogy semmi baja nem lesz az autónak ha így marad, mert bizony így fog maradni. Tényleg nem értem. Ha ez típushiba, miért nem írják rá a plakátokra, meg a prosikra, hogy "az ékszíj felől furcsa hang hallható, de aggodalomra semmi ok!"
Ha már otthagytam egy rakás pénzt, próbálják már meg kiszolgálni az igényeimet! Nem akarom nyújtani feleslegesen a témát, de én csak annyit szeretnék, hogy normális hangja legyen az autómnak! Ez olyan nagy dolog?  :?:
oyota rulez

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Reálszisztéma Buda
« Válasz #42 Dátum: 2006.02.25 12:56:40 »
Idézetet írta: "Andris"
Már kicsit uncsi talán, de megint beballagtam a csörömpölő motor/ékszíj miatt. Hozzáállás dupla nulla. Első reakció a problémára: "kicseréljük az ékszíjat!" Mondom az már megtörtént, a probléma visszatért. A válasz: "Akkor mit vár még tőlünk? Mit csináljunk? Ez ilyen, majd ha már lesz kb. 10 ezer a kocsiban elmúlik, ez így szokott lenni!" Már van 12 ezer az autóban! "Hát akkor hajtsa minél többet, ahogy használódik a szíj, rendbejön." Mivel gondolom látszott rajtam, hogy kezd elborulni az agyam, kicsit visszavett a fazon és biztosított, hogy megérti a gondomat, sajnálja, de higyjem el, hogy semmi baja nem lesz az autónak ha így marad, mert bizony így fog maradni. Tényleg nem értem. Ha ez típushiba, miért nem írják rá a plakátokra, meg a prosikra, hogy "az ékszíj felől furcsa hang hallható, de aggodalomra semmi ok!"
Ha már otthagytam egy rakás pénzt, próbálják már meg kiszolgálni az igényeimet! Nem akarom nyújtani feleslegesen a témát, de én csak annyit szeretnék, hogy normális hangja legyen az autómnak! Ez olyan nagy dolog?  :?:


Mi lenne, ha keresnél egy normális hozzáállású szervízt???

-Superben Máté Imrét, Kecskemét, vag Kisörös, és a monoriak sem rosszak!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Reálszisztéma Buda
« Válasz #43 Dátum: 2006.02.25 13:04:40 »
Én is így gondoltam. Valószínűleg "átmegyek" a jövőben a Superhez, az új lakhelyemhez úgyis sokkal közelebb van! :pofa:
oyota rulez

Robogó

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Reálszisztéma Buda
« Válasz #44 Dátum: 2006.02.27 23:49:12 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Andris"
Már kicsit uncsi talán, de megint beballagtam a csörömpölő motor/ékszíj miatt. Hozzáállás dupla nulla. Első reakció a problémára: "kicseréljük az ékszíjat!" Mondom az már megtörtént, a probléma visszatért. A válasz: "Akkor mit vár még tőlünk? Mit csináljunk? Ez ilyen, majd ha már lesz kb. 10 ezer a kocsiban elmúlik, ez így szokott lenni!" Már van 12 ezer az autóban! "Hát akkor hajtsa minél többet, ahogy használódik a szíj, rendbejön." Mivel gondolom látszott rajtam, hogy kezd elborulni az agyam, kicsit visszavett a fazon és biztosított, hogy megérti a gondomat, sajnálja, de higyjem el, hogy semmi baja nem lesz az autónak ha így marad, mert bizony így fog maradni. Tényleg nem értem. Ha ez típushiba, miért nem írják rá a plakátokra, meg a prosikra, hogy "az ékszíj felől furcsa hang hallható, de aggodalomra semmi ok!"
Ha már otthagytam egy rakás pénzt, próbálják már meg kiszolgálni az igényeimet! Nem akarom nyújtani feleslegesen a témát, de én csak annyit szeretnék, hogy normális hangja legyen az autómnak! Ez olyan nagy dolog?  :?:


Mi lenne, ha keresnél egy normális hozzáállású szervízt???

-Superben Máté Imrét, Kecskemét, vag Kisörös, és a monoriak sem rosszak!



Őszinte véleményem az,  ha keresel egy Toyota szervízben dolgozo emberkét aki fusiban megoldja a problémádat. Hidd el, még a hozzáállása is más lesz, mert sajnos a szervizekben teljesen elveszik a kedvét a szereléstől ,ugyanis a normaidőre kapják a fizetésüket, nem pedig azért hogy gondolkodjanak .
A jó szakemberért érdemes több kilométert is megtenni. Én Újpestről képes vagyok Érdig elautózni , bármi problémám van. Őt szívesen ajánlom ha érdekel.        
                  Üdv Robogó