Szerző Téma: Reálszisztéma Buda  (Megtekintve 84985 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Reálszisztéma Buda
« Válasz #15 Dátum: 2004.12.10 20:31:53 »
Elfelejtettem, hogy kaptam két Toyotás kulcstartót is. :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Satriani

  • Vendég
Reálszisztéma Buda
« Válasz #16 Dátum: 2005.02.10 14:49:31 »
Idézetet írta: "afekete"
Használt autót vettem náluk. Az átadás nagyon korrekt volt. Elmeséltek, megmutattak mindent - mondjuk sok mindent nem kellet, mert ez a második Toyotám.
És kaptam egy palack bort. Toyotást. Hétvégén fel is rakom a klub oldalra a képeim közé.
Az autó T-Plusz-os, úgyhogy átnézve, olaj csere, fagyáló, ablakmosó feltöltve.


Dettó. A kulcstartó viszont épp elfogyott, azt mondta az ügyintéző, hogy legközelebb, ha arra járunk, ad belőle.

Mercurius

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 187
    • http://europe.hungary.org
Reálszisztéma Buda
« Válasz #17 Dátum: 2005.04.07 18:30:40 »
Sziasztok!

Mi itt vettük a Corollánkat 2004-ben. A Karácsonyi úr volt a kereskedőnk. Nagyon korrekt volt, pedig sokat jártunk hozzá, mire megszületett a döntés. Rengeteg engedményt kaptunk, és a vétel után is korrekt volt, amikor el akartuk adni az autót, családi okokból...

Amikor először vittük vissza problémákkal, a szervízesek elzavartak minket, hogy semmi baja, míg az említett kereskedő kipróbálta, és azt mondta, ez javításra szorul.

Aztán más ügyből kifolyólag (nem karosszéria) vittük szervízbe az autót oda, és utánna 2 hétig volt olajszag az autóban. 1 hetet kellett várni, amíg fogadtak, és elkészült, aztán kiderült, hogy 2 órás munka volt rajta (7 napig volt náluk az autó). Nem tudom ez normális-e.

Most eljött a kötelező szervíz ideje. Gyakorlatilag dupla árat mondtak, mint egy másik Toyota márkaszervíznél. Ezt már többektől hallottam, hogy nagyon drágán csinálják a kötelező szervízt.
35-40e Ft, 15.000-es szervíznél. Szerintem ez az olajért, szűrőért, és a cseréjért meglehetősen sok.

Üdv.

Mercurius

Ui: A Toyota Mayer II.nél 18.000-t fizettem az olajcseréjért. No comment...
oyota Corolla Sedan 1,6 Sol Sport (2004)

Pecka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 193
Reálszisztéma Buda
« Válasz #18 Dátum: 2005.04.12 18:27:16 »
Hali!

Reálszisztéma a Budaörsi Úton....
Vegyes érzelmek.
Tesóm náluk vásárolta a gépét. Az értékesítő fiatalember nagyon korrekten végezte a munkáját és maximálisan ügyfélcentrikus volt. Mindketten bombáztuk kérdésekkel, tesóm az új kocsi minden részletéről, én pedig Corollával kapcsolatban pár dologról.
Hargitai István Úr  :10:

A másik nem ennyire jó tapasztalat a szervíz.
Mercuris kollegához hasonlóan rákérdezve a szervízköltségre a gyógyszeres doboz után nyúltam. Vagy az ő tablettájuk gurult el és ezért 42.000 Ft a 15.000-es szervíz, vagy az én pénztárcámnak kellene szteroidokat szedni, hogy felpumpálja magát.

Elkerekedett szemeim láttán közölte a munkafelvételen helyet foglaló Úr, hogy "ez mindenütt ennyibe kerül, egységes".
Gonosz ember lévén nem hittem neki,majd 10 perc és három telefonhívás után három lényegesen olcsóbb ajánlattal a tarsolyomban rájöttem, hogy kicsit messzire gurult náluk az a bizonyos pirula....

Összefoglalva óriási és éles a különbség az értékesítés és a szervíz között...
Pecka - Corolla HB Sol  64

csaba100

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Reálszisztéma Buda
« Válasz #19 Dátum: 2005.04.19 22:36:08 »
Sziasztok,

Én 2002-ben az akkori új Corolla Hatchback modellt vásároltam Érden, a már egy jó ideje megszunt Autohaus Kopf kereskedonél. Ez oké volt, tudtunk alkudni ill. az adott 3,6M Ft-os árba belealkudni központi zárat, elektromos ablakemelot.

A budai Reálszisztémánál többször voltam már szervizen, 15e, 30e, 45e mind ott volt. Tény, hogy igen drága volt mindig is a szerviz, ahogy néztem, az olaj ára dobta meg nagyon, az alkatrészek ára oké volt, de a munkadij mindig megdobta az egészet, mert ugye minden egyes muveletre külön munkadij adódik munkaóra alapján. Legutóbb én vittem nekik olajat, ami nem nagyon tetszett nekik, a Castrol szuper olajra azt mondták, hogy nem éppen az autómba illik  :shock:  Ennek ellenére barátságosan mondtam, hogy nem baj, nekem ez a vacak Castrol is jó lesz az o méregdrága Shell Ultra Helix-ük helyett.

Amúgy bármikor barki is szerelte (szervizelte) az autómat, mindig ott állhattam az autónál és barátságosak voltak a szerelok és segitokeszek. A munkafelvevo is korrekt volt, azzal sem volt baj.

A magas szerviz dijak miatt nem viszem már egy ideje hozzájuk az autót, bár ha magam vinném az olajat, akkor kb 5-7e ft-ot spórolnék.
Csaba
oyota Corolla 1.4 (2002)

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Reálszisztéma Buda
« Válasz #20 Dátum: 2005.06.04 14:38:42 »
Cserélném a sedan Corollámat kombira. Láttam, van tárgyi kereskedőnél egy használt darab, a megfelelő paraméterekkel. Na, cseréljünk, mondom, mennyiért számítaná be az enyémet?
Beviszem, használtautós értékesítő ránéz, beütögeti az Eurotax-ba, és mond egy olyan árat, ami az addig máshol kapott ajánlatoknál (3 db OFF Opel ON, 1 db Toyota kereskedés) 400khuf-fal alacsonyabb... Csak lestem...  :roll:  Persze, a hasonló használtautókat már annyiért tették ki, mint amennyit máshol is kérnek értük...  :evil:
Vagy ennyire bénák, vagy lehúzós társaság Egyik sem éppen bizalomgerjesztő.
Ami biztos, hogy nem becsülik meg a saját márkájukat.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Reálszisztéma Buda
« Válasz #21 Dátum: 2005.06.04 15:11:23 »
Idézetet írta: "HITMAN"
Beviszem, használtautós értékesítő ránéz, beütögeti az Eurotax-ba, és mond egy olyan árat, ami az addig máshol kapott ajánlatoknál (3 db OFF Opel ON, 1 db Toyota kereskedés) 400khuf-fal alacsonyabb... Csak lestem...  :roll:  Persze, a hasonló használtautókat már annyiért tették ki, mint amennyit máshol is kérnek értük...  :evil:
Vagy ennyire bénák, vagy lehúzós társaság Egyik sem éppen bizalomgerjesztő. Ami biztos, hogy nem becsülik meg a saját márkájukat.

Tegnap, vagy tegnapelőtt megjelent náluk egy 98-as Corolla - klímás - nem túl sok km-rel 1.090e áron. Ez kb. 250e-rel a piaci ár alatt van.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Reálszisztéma Buda
« Válasz #22 Dátum: 2005.06.04 18:27:11 »
Idézetet írta: "HITMAN"
Cserélném a sedan Corollámat kombira. Láttam, van tárgyi kereskedőnél egy használt darab, a megfelelő paraméterekkel. Na, cseréljünk, mondom, mennyiért számítaná be az enyémet?
Beviszem, használtautós értékesítő ránéz, beütögeti az Eurotax-ba, és mond egy olyan árat, ami az addig máshol kapott ajánlatoknál (3 db OFF Opel ON, 1 db Toyota kereskedés) 400khuf-fal alacsonyabb... Csak lestem...  :roll:  Persze, a hasonló használtautókat már annyiért tették ki, mint amennyit máshol is kérnek értük...  :evil:
Vagy ennyire bénák, vagy lehúzós társaság Egyik sem éppen bizalomgerjesztő.
Ami biztos, hogy nem becsülik meg a saját márkájukat.


Az bevett szokás, hogy a piaci ár alatt számolják be, + még ráteszik a saját hasznukat meg a bekalkulált tárolási díj összegét is.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Reálszisztéma Buda
« Válasz #23 Dátum: 2005.06.04 22:51:05 »
Idézetet írta: "Xtrem"


Az bevett szokás, hogy a piaci ár alatt számolják be, + még ráteszik a saját hasznukat meg a bekalkulált tárolási díj összegét is.


Nem mondod...Akkor nem fogalmaztam elég érthetően: az Eurotax vételi 2,2 millert mond erre a gépre. Mindenhol ennyit hoztak ki, kivéve itt, ahol 1,8milliót... Pofátlanság.

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Reálszisztéma Buda
« Válasz #24 Dátum: 2005.06.04 22:52:30 »
Idézetet írta: "music"

Tegnap, vagy tegnapelőtt megjelent náluk egy 98-as Corolla - klímás - nem túl sok km-rel 1.090e áron. Ez kb. 250e-rel a piaci ár alatt van.


Az + gyanús... Lehet, törött volt, pl.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Reálszisztéma Buda
« Válasz #25 Dátum: 2005.06.04 23:01:25 »
Idézetet írta: "HITMAN"
Nem mondod...Akkor nem fogalmaztam elég érthetően: az Eurotax vételi 2,2 millert mond erre a gépre. Mindenhol ennyit hoztak ki, kivéve itt, ahol 1,8milliót... Pofátlanság.


Akkor én értettem félre, bocsi. Tényleg pofátlanság.  :?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Reálszisztéma Buda
« Válasz #26 Dátum: 2005.06.05 14:01:12 »
Idézetet írta: "HITMAN"
Nem mondod...Akkor nem fogalmaztam elég érthetően: az Eurotax vételi 2,2 millert mond erre a gépre. Mindenhol ennyit hoztak ki, kivéve itt, ahol 1,8milliót... Pofátlanság.

Az tényleg az. Az E-12 Corolláét még a 2.2M is nyomott ár.
music     

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Reálszisztéma Buda
« Válasz #27 Dátum: 2005.07.03 16:29:42 »
Szüleim 6 éves Vectráját 990.000-ért számították volna be. Elmentek egy Opel kereskedőhöz, az 1,6 millát mondott első ajánlatképpen. Jó, hogy idegen típus és aki Toyota kereskedőhöz megy használt autót nézni, az valószínű nem Opelt akar, de ekkora különbség.....
Amúgy az értékesítéssel elégedett vagyok, mindkét autót náluk vettem, az eladó korrekt és figyelmes volt minden egyes alkalommal.
Szervízről még nincs sok tapasztalatom, remélem csak kötelezőre megyek majd oda.... :lol:
oyota rulez

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Reálszisztéma Buda
« Válasz #28 Dátum: 2005.07.03 23:18:09 »
Idézetet írta: "Andris"
Szervízről még nincs sok tapasztalatom, remélem csak kötelezőre megyek majd oda.... :lol:

Én azért megkérdeznék több szervizt előtte, hogy kb. mennyiért fájna náluk az adott szerviz. Egyébként, ha klubtag vagy, akkor az M+F, Reálszisztéma Halásztelek és Super szervizekben kedvezmény is vár rád :!:
music     

alorinc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Reálszisztéma Buda
« Válasz #29 Dátum: 2005.07.13 10:25:36 »
Mi decemberben akartunk Seicentot venni, de a Budai márkakereskedésben ia srác nem volt segítőkész, pedig bejelentkeztünk.

Ezért átmentünk - nejelentkezés nélkül, szombaton - a Reálszisztémába. Nagyon kedves értékesítő fogadott minket (T. Gergő). Segítőkész volt, elvihettük a kiszemelt autót próbakörre. Második alkalommal lefikszáltuk az árat, sok kedvezménnyel, majd harmadik alkalommal megvettük. Egy részét részletre 0% THM-mel.

Azátn úgy hozta a sors, h. fényezni kellett a hátsó szoknyát. Elvittem az autót, amíg várni kellet, kaptam ingyen üditőt (tudom, h. filléres dolog, de a figyelmesség!).

Stiftet akartam venni. Mondták, h. ha jövök az autóért addigra megrendelik.

Mentem az autóért, de nem rendelték meg!  :oops:
És mit tettek?
Elnézést kértek és ajándékba adtak egy tégelynyit.

Itt fogom venni a következő Yarist is.