Szerző Téma: Reálszisztéma Buda  (Megtekintve 84964 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: Reálszisztéma Buda
« Válasz #60 Dátum: 2008.10.09 00:15:29 »
Nos, voltam műszakiztatni a Reálszisztéma Budánál. Az autómat most tavasszal vásároltam használtan, 8 éves Yaris 1.3-as. 1-2 baját már ismertem én is, de kíváncsi voltam a szakik mit vesznek észre.

1. Telefonon elérhetetlenek, valami gond lehet a telefonközpontjukkal, mert ugyan a munkafelvevők megadták a direkt számukat, mikor azt hívom, hallatszik, hogy felveszik, majd a telefonközpont automatikusan visszakapcsol a zenére. egy fekete pont
2. Helyszínen viszont nagyon udvariasak a munkafelvevők és segítőkészek. Egy piros pont ezért.

Az autót bevittem a megbeszélt időpontra műszakiztatni. Átvizsgálták és úgy találták, hogy a műszakiztatáshoz mindenképpen cserélni kell a következőket:
- első helyzetjelző izzók: ez OK, nem égtek
- első ablaktörlő gumik. Nem tudom miért, tök jól törölnek.
- a hátsó ablaktörlő gumi viszont tök gáz. Azt nem vették észre.
- első futóműnél a stabilizátor gumibakokat. Megmutatták, valóban már régieknek látszanak, az anyag öregedett, és ki is fogom őket cserélni. De kétlem, hogy a műszakiztatás előfeltétele lenne.
- Az autóban nem a gyári, hanem annál szélesebb aksi van. Az autó japán, az előző tulaj akksi cserénél (állítólag) a francia modelbe valót tette bele, az szélesebb, így a japánba való rögzítővel nem tudta rögzíteni. És nem rögzítette. Az akksi neki-neki csusszant a mellette lévő fekete műanyag alkatrésznek (nemtom mi annak a neve  :sweatdrop: ) A Reálszisztéma megoldása a problémára: cserélni kell az aksit és kell hozzá új akksi leszorító. (akksi 23.000 ft + 4.000 Ft leszorító). Ez annyira nem lelkesített engem. Szerintem ezt meg lehet oldani másképp is.

A felsorolt javításokat mind a műszakiztatás előfeltételeként jelölték meg. 48.000 Ft alkatrészköltség + 15.000 Ft munkadíj (alaphangon) + 18.000 Ft vizsgadíj... durván 80-85.000 ft. Hmmm. Egy kicsit soknak tűnt ez nekem egy lényegében teljesen üzembiztos Yaris műszakiztatásához.

A dolog vége az lett, hogy az autó máshol műszakizott: Simon Lászlónál - itt a forumon ajánlották. Ő az aksit is tudta rögzíteni akksi csere nélkül.   :tt2:


Összegezve: a szervíz jó és megbízható, ha ott műszakizik az autód, akkor az biztos, hogy jó formában van. De nem olcsó és nem flexibilisek. Nagyon nem olcsó.
Viszont érthető: ők munkát és alkatrészforgalmat szeretnének, minél többet. Ebből (is) élnek.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Reálszisztéma Buda
« Válasz #61 Dátum: 2008.10.09 09:07:46 »
botond!

Azért azt ne feledd, hogy márkaszerviz, és nem fognak barkácsolni. Az aksi leszorítás persze hogy megoldható másképp is, de ha meglátja egy központi ellenörzés, abból gondja lehet. - a rögzítést meg vizsgán szokták nézni.

-Idősebb kocsinál egyértelmű, hogy nem feltétlenül kell márkaszerviz, sokkal jobban jársz, egy jó maszekkal.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Reálszisztéma Buda
« Válasz #62 Dátum: 2008.12.20 10:08:22 »
Most voltam náluk sokadszor és megintcsak jók a tapasztalataim velük.
Első ablaktörlőket cseréltettem meg is mondták mindkettőnek az árát de ablaktörlő karral együtt. Aztán amikor kiderült, hogy az enyém japán gyártás akkor szóltak, hogy elég a csak a gumikat cseréltetni mert ezeknél ezt is lehet. Fura, hogy a nem japánnál a kart is cserélik.
Ki is jött a srác ,  csepergő esőben  a parkolóban állva kicserélte a törlőgumikat. Mint kiderült a legutóbbi cserénél, ami 60 ezres szerviznél volt a Mayerban Budakeszin mindkét gumi fordítva volt föltéve. Elképedtem..... Nem mindegy melyik végénél fogva húzzák be a gumit mert valami vízzáró kiképzése van.
Nekem angol gyártású a kocsim, és azon is lehet csak gumit cserélni, meg is tették anno a Mayernél (a megfelelő irányban...)
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Reálszisztéma Buda
« Válasz #63 Dátum: 2008.12.21 09:58:34 »
Az olajjal kapcsolatban tudom van egy megfelelő fórum, de én nem látom ezt a 10W-40-es olajat olyan rossznak. Nekünk mindegyik Avensisünk végig ilyennel futott, a 2.4-esben 60e km van, a másikban már 188e.

Szóval ezért én nem adnék rossz pontot, de ez itt mártényleg OFF. ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Reálszisztéma Buda
« Válasz #64 Dátum: 2009.07.07 12:23:24 »
Klíma kondenzvíz elvezetésemmel volt probléma.
Felhívtam 10kor Tárkányi Csaba munkafelvevő urat, 11re vihettem is a kocsit.
5 perc múlva a munkaálláson volt az autó. A kondenzvíz elvezető gumicső dugulását elhárították, és 10perc múlva vihettem is az autót.
Mindezt ingyen megcsinálták, fizetnem nem kellett semmit.
Piros pont a gyorsaságért, és a grátiszért.

Trulli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Reálszisztéma Buda
« Válasz #65 Dátum: 2010.03.02 20:28:47 »
Én  a  realnál  dolgoztam elég  sokáig ugy  éreztem  megtaláltam  a számításom!De aztán  elküldtek  létszám  leépítés!Elváltak  utjaink!NEm  rossz  száj  izzel  menetm  el  de  azért  rosszul  esett!Szeretném megkérni  minden  meglévő  és  leendő  ügyfelet  hogy a  szervízes  fiukat  ne bántsák  hajtanak  eleget  az  ő  érdekükben (ügyfelek) ha  valami  akadály  vagy  nehézség  van  nem az  ő  hibájuk.Tudom.Kaptam  hideget  meleget  én is!Sokszor  nekem  vagy  más  kollégának  kellett  meg  mondania  mi a  baj.hát  már   nem kell nekem  ezzel  bajlódnom!Igen  drága  de  ha  azt  akarja  valaki  hogy relatív  hamar  megcsinálják a  kocsit  meglesz  csinálva!A  drágaság  hogy márkaszervíz és  gyári  alkatrészek vannak  felhasználva.de  sajnos  a munka erő  azt  hagy  ne  mondjam!üdvözletem  minden   kollégának  ha  olvassák  és  mindenki nek  baleset mentes  közlekedést kivánok  EGY önkéntes  tüzoltó

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Reálszisztéma Buda
« Válasz #66 Dátum: 2010.04.12 20:08:07 »
Sziasztok!
Ma voltam náluk piros hűtőfolyadékot venni. A halásztelkiben csak zöld volt, ezért átgurultam hozzájuk. A raktáros nagyon készséges. Előrekevert dobozos itt sem volt, viszont felajánlotta a hordóból kimérést. Elmondása szerint gyári Toyota, és kétszeresére kell higítani a -35 C-hoz. (Otthon bemértem, és 1:1 arányban tényleg -35C volt)
Flakont sajnos nem tudtak adni, így elmentem két vizes palackért, amit megtöltöttek.

A pénztárnál először volt egy kis gond, mert sem a pénztáros, sem két főnöke nem tudott az 5% klubkártyás kedvezményről.-(
Rövid idő múlva azonban visszahívták és rendbe tették a dolgot.-)





Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Reálszisztéma Buda
« Válasz #67 Dátum: 2010.06.01 21:31:22 »
Sajnálatos dolog történt, otthontól távol autópályán kigyullad mindenféle lámpa a műszerfalon, az autó teljesítménye legfeljeb az egy negyede az eredetinek. Mást nem tudtam csinálni megfordúltam 350KM hazáig KB 80nnal.  Ezúton is szeretnék köszönetet mondani a Soproni toyota szervíznek a hibakód kiolvasásáért (lexusból sima obd olvasóval nem lehet), a Szombathelyi toyotában Xanyi kartársunknak a hiba okának felderítéséért és a Veszprémi toyotának illetve a Reálszisztéma Lexus budának a probléma megoldásáért.

EGR szelep ill járat tisztítás lett a megoldás, meg még pár "apróság".

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re: Reálszisztéma Buda
« Válasz #68 Dátum: 2010.11.22 17:51:25 »
Sziasztok!
Sajnos a Reálszisztémáról nekem sincs jó tapasztalatom: annakidején 2007-ben az új Corollát szerettem volna megvenni, ezért mivel pont útba esett, benéztünk ebbe a szalonba a nejemmel.
Egy idősebb úr "foglalkozott" velünk, de abban nem volt köszönet...annyira lesajnálóan nézett ránk, hogy látszott rajta: ezek a csórók akarnak Toyotát? He? (igaz nem öltönyben jelentem meg, de akkor is... :banging:)
Nos ezek után soha többé nem mentem be abba a szalonba... single fuck

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Reálszisztéma Buda
« Válasz #69 Dátum: 2010.11.22 19:21:22 »
Mi is 2007ben vettük a corit, igaz használtat (2005).
2 volt  Bp-en kinézve...... egyik egy bácsié volt ( ez vettük meg)
másik meg a reálszisztémnál volt. mikor a " kedves" értékesitö megtudta hogy kp-s vétel lesz, naggyábol kitesékelt minket, nem foglalkozott velünk.
a hitel, lizing nagy ur :nonono:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Reálszisztéma Buda
« Válasz #70 Dátum: 2010.11.24 18:22:03 »
Nekem jó tapasztalatom van velük! Ott vettem a kocsit, és mindenben segítettek, minden kérésemet igyekeztek teljesíteni stb. Szervízzel sem lenne bajom, de ha nem kb 2x annyiba kerülne mint a Toyota Mayer, ami még közelebb is van nekem...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Reálszisztéma Buda
« Válasz #71 Dátum: 2010.11.24 18:25:37 »
Mi is 2007ben vettük a corit, igaz használtat (2005).
2 volt  Bp-en kinézve...... egyik egy bácsié volt ( ez vettük meg)
másik meg a reálszisztémnál volt. mikor a " kedves" értékesitö megtudta hogy kp-s vétel lesz, naggyábol kitesékelt minket, nem foglalkozott velünk.
a hitel, lizing nagy ur :nonono:
Hát ja , lehuznak +1 millióval, a kereskedő meg zsebre rak 2-300 e Ft-ot. Na de az ilyen "nagyúrnak"  vége , így sok kereskedőnek is.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Reálszisztéma Buda
« Válasz #72 Dátum: 2010.11.25 00:02:07 »
Hát ja , lehuznak +1 millióval, a kereskedő meg zsebre rak 2-300 e Ft-ot. Na de az ilyen "nagyúrnak"  vége , így sok kereskedőnek is.
Ja, ezek a "nagyurak" ebből finanszírozzák a használtautó részleg veszteségét. Szerinted mennyi nyeresége van abból, hogy beszámítja tompika széthajtott járgányát a piaci 3millió helyett 2,6M-ért, ami majd mivel szét van hajtva, hónapokig, rossz esetben évekig - mert egy bizonyos állási idő után hirtelen nagyon nehéz lesz eladni, hisz a kocsi gyanús - ott dekkol, végül nagy nehezen továbbpasszolja 1,5-ért?
Ez nem ritka eset.
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Reálszisztéma Buda
« Válasz #73 Dátum: 2010.11.28 22:47:07 »
..annyira lesajnálóan nézett ránk, hogy látszott rajta: ezek a csórók akarnak Toyotát?
Az egy dolog, hogy nem volt szimpátia az értékesítő irányába, de hogy lesajnálna? nem lehet hogy ez valami frusztráció?  :flowers: Szerintem az az ember elég sokat látott, nem hiszem, hogy lesajnálna valakit, aki Corollát akar venni.
 

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Reálszisztéma Buda
« Válasz #74 Dátum: 2011.06.25 11:40:59 »
Voltam ma szervizben ügyes bajos dologgal: jó fejek, segítőkészek, és nem került sok pénzbe!