Szerző Téma: 2005 Öszi tali 2005.10.08-09 (Bük)  (Megtekintve 66837 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
2005 Öszi tali 2005.10.08-09 (Bük)
« Válasz #105 Dátum: 2005.09.03 01:21:32 »
Sziasztok!

Egy jó napot kések a részletes program ajánlat-leírással, bocsánat érte, de sok volt a munka.

Közben Xanyi kollégával megnézegettük a helyszínt, van új ötletünk a gyorsulással kapcsolatban, részletek holnap.


music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
2005 Öszi tali 2005.10.08-09 (Bük)
« Válasz #106 Dátum: 2005.09.04 17:15:38 »
Mivel nem lehetek ott, ezért az itteni idot kívánom, és kuldom a hazaiaknak a talira (derult, 28-29 fok)!
music     

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
2005 Öszi tali 2005.10.08-09 (Bük)
« Válasz #107 Dátum: 2005.09.05 15:10:27 »
Szállásügyileg eddig 3 lehetőség van.

www.emanapartmanok.hu
Ebben van 6db 4 ágyas apartman + 1db 6 ágyas „lakosztály”.
Előnyök: Tavasszal lett készen, tehát viszonylag új, több olyan szoba van amit még sohasem laktak. Aki kényes ilyesmire annak ez szempont. A szaunája nagyon jó, 4-5 személyes. Ami nagy előny még, hogy itt nagyon otthon lehetünk, nem lakik ott senki, a gondnok csak odaadja a kulcsokat azután lelép. (Mellesleg a szakácsnőm férje és jó srác) :D  Magyarul ott azt csinálhatunk amit akarunk, nem haragszik érte senki, ha mondjuk az 50 méterre levő másik szálláshelyről átjönnek a többiek és összeül a csapat. Itt ha valakinek hajnali 4 kor támad kedve szaunázni az sem probléma. A tisztaság a kényes fejemmel lesve is 5-ös.
Hátrányok: A szobák viszonylag egyszerűen vannak berendezve, úgy értve, hogy az ágyak, kanapék oké, de mondjuk sehol 1 kép a falon.
Illetve hátrány még, hogy ez igazán gyermekkel érkezőknek jó, a négy személy úgy értendő, hogy 1 franciaágy 2fő, illetve a nappaliban kihúzható kanapé a másik kettő. Mondjuk kihúztam egyet, méretileg majdnem franciaágy. Két kamasznak focipálya méret, én viszont ha saját magam mellé feküdnék (mondjuk Isten ments) :lol: , akkor már szűkös lenne.
A 6 személyes lakosztály az 2 különálló hálószobából áll és a nappaliban szintén kihúzható kanapéból.
Ár: A 4 ágyas szobák 12 helyett 9-ért, a 6 ágyas szintén 9-ért kaphatjuk meg. Ezek szobaárak. Arra az időszakra még senki sincsen (amúgy sem nagyon), tehát valószínűleg 1-edül lennénk.

www.anna-apartman.hu
Ez is Bük központjában fekszik, az emantól mintegy 3 háznyira itt összesen 7 db 2 ágyas szoba van +1 nagy.
Elönyök: Nagyon szépen berendezett szobák, tisztaság 4-es, mindegyik szoba nagyon tágas, az ágy nagyon jó. Ezt igazából azok miatt néztem akik párban érkeznek és szeretnek nyugodtan éjszakázni. :wink:
Hátrány: Ott lakik a tulajdonos házaspár, mondjuk elég különálló részében a háznak, de azért elég sárkányforma a néni. :D  Szerintem egy 5-6 órás faldöngetős-ágytörős együttlétet még nem vesz észre senki :lol: :D  (a falak is vastagok), viszont ha itt beállítunk csoportosan egy esti dumcsira annak nem fognak örülni. Szerintem arra tökéletes a másik utána meg ide vissza tud jönni aki páros magányra vágyik. :D
Ár: Hát ezzel az a baj, hogy nem vagyunk oda-vissza vendég küldözgetős kapcsolatban velük, a 6000 az 6000. Ez itt is szobaár. Talán egy 1000-est majd még sikerül faragnom, de nem ígérek semmit.
Ebben reggeli nincs, az + 1500ft/fö az viszont sok, akkor inkább azt mondom be az autóba és nálam(9km) fele ennyiért 5x olyat.

Tompaládony Motel 84:
Ez eléggé lepukkant hely kívülről, belülről jó közepes, az előnye annyi, hogy ha valaki egy jó kis esti pipás csárdás borozgatás után, annyira hogy csak na, az át tud még mászni, mivel ez a csárdától 50 méterre van. Itt a szobaár 5000/éjszaka helyett 4000/éj/szoba.
Bük egyébként tőlem 9 kilométer, tehát ha ilyesmi esti programot terveztek/ünk, akkor szerintem néhány fordulóval megoldható a transzport azok segítségével akik nem isznak alkoholt. (pl én)

A Szállásokról meg a betonplaccról készítettem saját képeket is, 6 órakor fent lesznek a tár-on

Folyt következik a programlehetőségekkel…még ma 8)


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
2005 Öszi tali 2005.10.08-09 (Bük)
« Válasz #108 Dátum: 2005.09.05 15:24:47 »
Idézetet írta: "music"
Mivel nem lehetek ott, ezért az itteni idot kívánom, és kuldom a hazaiaknak a talira (derult, 28-29 fok)!


Te music mester, az avatarodban mi ez a shepia-zás????

Végül is eladtad, vagy csak pihenteted a verdát?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
2005 Öszi tali 2005.10.08-09 (Bük)
« Válasz #109 Dátum: 2005.09.05 18:07:00 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Te music mester, az avatarodban mi ez a shepia-zás???? Végül is eladtad, vagy csak pihenteted a verdát?

El. Végul tobb ok miatt is, egyik sem az autó muszaki állapotával osszefuggo - bár kétségtelen nagyon zavaró volt a légkondi hiánya, de emiatt nem adtuk volna el.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
2005 Öszi tali 2005.10.08-09 (Bük)
« Válasz #110 Dátum: 2005.09.05 18:44:12 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Te music mester, az avatarodban mi ez a shepia-zás???? Végül is eladtad, vagy csak pihenteted a verdát?

El. Végul tobb ok miatt is, egyik sem az autó muszaki állapotával osszefuggo - bár kétségtelen nagyon zavaró volt a légkondi hiánya, de emiatt nem adtuk volna el.


Hajjaj, biztos nehéz döntés lehetett..
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
2005 Öszi tali 2005.10.08-09 (Bük)
« Válasz #111 Dátum: 2005.09.05 23:12:15 »
Programok:

A tali helyszínéül szolgáló betonplacc hatalmas, elféréssel akkor sem lesz baj, ha annyian leszünk mint a nyárin :D . Ügyességi versenynek is jó lesz szerintem. (Képek elérhetők http://kep.tar.hu/zenoka címen az őszi találkozó almenüben.)
Ami viszont kicsi, illetve rövid az a mellette fekvő aszfaltcsík. Xanyi kollegával találtunk egy,  a közelben lévő a célnak übertökéletesen megfelelő helyet, viszont ennek a helynek a gyorsulási versenyre való alkalmazásához még egyeztetek a környéki szervekkel. Természetesen a hivatalos nevén „toyota felvonulás páros indulással” :wink:  nevű eseményhez az adott útszakasz teljes, legalább 1 órán keresztül tartó lezárását próbálom elérni :D . Kitaláltunk rá a baráti szervekkel néhány megoldást, azt hogy melyiket „alkalmazhatjuk” majd 2-3 nap múlva pontosabban.

Fürdők:

Büki gyógyfürdő http://www.bukfurdo.hu/
Ebben az a jó, hogy helyben van, amúgy eddig összesen 1x voltam az is vagy 2 éve, akkor elég banyaáztatónak tűnt az egész, én nem voltam tőle elájulva, tisztaság is max közepes, bár mondom elég tisztaságmániás vagyok. Mondjuk ez régen volt, azóta javulhatott.

Sárvári termálfürdő http://www.sarvarfurdo.hu/
Ez Büktől 23 km-re fekszik, a tompaládonyi csárdától 14-re tehát nincs messze.
Ez egy egész új fürdő, nekem jobban tetszik mint a büki, modernebb az egész, tisztaság 4-es, szaunák kb 6-7 féle van egész jók. Árban közepesen drága a büki és a lutzmannsburgi árak között van. Kint van csúszda, melegvizes medence, tehát zordabb időben is használható, bár benti csúszda nincs, gyerekek csak jó időben fogják igazán jól érezni magukat.

Lutzmannsburgi termálfürdő http://www.sonnentherme.at/
Ez büktöl 10km-re fekszik. Zsiráig lehet autóval menni, itt gyalogos határátkelő van, (személyi vagy útlevél azért kell), az autót biztonságban lehet hagyni, a határörök vigyáznak rá. Innen gyalog párszáz méter a fürdö bejárata. Na itt van vagy 5 beltéri csúszda,(télen is használható) a 2 legnagyobba lift visz fel, és ez európa legnagyobb fedett csúszdája. A belépőjegyben benne van akárhány csúszás, tehát nem a minden csúszásra leveszik az embert című rablás. Igaz, hogy a belépő elég húzós de ha a szolgáltatásokat nézi az ember akkor megéri. Ezenkívül szintén beltéri hullámmedence akkora hullámokkal, hogy csak vigyorgok benne, pedig 2x átúsztam a balatont. Az egyedüli ahova külön jegy kell a szaunák, viszont ez megint 1 más világ. Tizenvalahány féle működik, a gyógynövényestől kezdve a fényszaunán keresztül a többféle gőzfürdőig minden amit ember csak elképzelhet, halk relaxáló zenével tényleg 1 élmény a pihenésre. Van hideg-meleg sétállófürdő talpmasszírozó köves aljzattal, csendes terem, ahol szunyókálni is lehet, és itt tényleg maximális a csend. Kinti és benti szaunák is vannak, ha valaki kedveli a szaunázást ezt a helyet csak ajánlani tudom.
Egyetlen baj van csak vele, a hülye osztrák mánia, hogy fürdőruhában nem lehet szaunázni. :roll:
Nem arról van szó, hogy lóbálni kell, de a fürdőruhát le kell venni. Akit ez zavar törülközőbe kell tekeredni. Személyzet szól érte (nagyon kedvesen persze, szinte annyira kedvesek, hogy az már-már kellemetlen, nemhiába az már európa nem pedig a balkán), hogy a lábunk alá is kerüljön törülköző, magyarán nem csepeghet az izzadság sem a földre, sem az ülőkére. Ez meg is látszik a tisztaság itt abszolút 5-ös. Tehát akiben elvétve van csak exhibicionista hajlam az nem árt ha jó nagy törülközőt visz. :lol:  Ezzel persze nincs mindenki így, a többség büszkén viseli az ádám-éva kosztümöt. Nemhiába tehát a 16 év alsó korhatár a szaunákhoz történő belépésre. Persze ha az ember mondjuk a párjával van csak a szaunába akkor ez még kellemetes is lehet. Engem csak akkor zavar, ha sokan vannak. A gyerekeket közben nyugodtan az élményfürdő részben lehet hagyni, tucatnyi úszómester figyeli öket. (és tényleg öket nem a lányokat)
Szerintem az egész 1 életre szóló élmény és nem csak a kicsiknek :D

Euróra ne legyen gondja senkinek, bárkinek szívesen adok el napi VÉTELI áron. Nálunk az étteremben nagyon sokan fizetnek ajróval, úgyhogy ez nekem nem kerül semmibe, amennyiért vesszük annyiért adom. Ez egyébként (hogy ha valaki viszonyítani szeretne) mai árfolyamon 243ft/euró.

Ezen kívül ha szeretnétek, egy délutáni-esti soproni városnézést, belvárosi sétával, lővereki fagyizással azt is megszervezem. (Bük-Sopron egyébként 30 kilométer)

Esetleg ha van valakinek kedve hozzá, akkor Bük-Bécs 95 kilométer, a Schönbrunn-i kastély kertje felér egy botanikai tanulmánnyal, kb 2 óra alatt bejárható, állatkerttel, pandamacival. (Ha jól rémlik olyat sem látni minden állatkertben). A kastély mondjuk hozzánemértésemmel megszakértve nem különb mint mondjuk a Fertődi kastély, csak nagyobb, viszont a kertjében apró tavak szökőkúttal, benne színes madarak, az egész kertben mókusok szaladgálnak (nem az állatkert részben!), akik olyan barátságosak, hogy kézből elfogadják a mogyorót. Szóval nem szokott meghatni a kertépítés művészete de ez nagyon szép. Ide egyébként belépő nincsen, csak az állatkertbe kell külön fizetni, de az + 1,5 óra legalább.  Ezt a programot mondjuk vasárnap is meg lehetne ejteni hazaindulás előtt. Ha valakit érdekel.

Szombathelyi programokkal kapcsolatban (ha szeretnétek) remélem kisegít valaki aki jobban otthon van szhelyen :lol:

Kajálással kapcsolatban:

Bükön is van néhány egész jó étterem, aki szereti annak tudok ajánlani egy jó pizzériát (komolyan), kedvezményt nem kérdeztem sehol, mert úgysem mondtak volna igazán jót. Akik esetleg megtisztelnek bizalmukkal és megkóstolják a Pipás Csárda szakácsainak műveit, azoknak megköszönve a bizalmat felajánlok 20% kedvezményt az amúgy sem drága étel és italaink árából. Néhány klubtárs már kóstolta ételeinket, hogy milyen volt arról majd ők nyilatkoznak.
Ha kívánjátok megoldhatjuk amolyan előre megbeszélt menüvel is az ebéd illetve vacsorát, ha gondoljátok választhat mindenki alacart is. Holnapra felrakom letölthető formában a komplett étlapunkat a netre pdf-ben (csak az 2 mega és most a balcsin vagyok gprs-röl). Azt megtanulmányozva is eldönthetitek, hogy menü, vagy mindenki amit akar. Az étlapról történő választásnál sem szükséges előre megadni, hogy ki-mit választ az majd az én problémám, hogy a gyorsan-finomat megoldjam.

Egy borozgatós összeülös beszélgetés is örömmel megoldunk, szóval a lényeg az, hogy az étterembe akkor jöttök és addig maradtok ameddig csak akartok, fogyasztani sem kötelező, lehet használni nyugodtan amolyan toyota találkozó meeting-konfenrencia pontnak is csárdás módra :D  Tehát itt megint otthon van mindenki. (bent 72-en kint a fedett teraszon 200-an férünk el.)

Első vázlatnak hirtelen ennyi. A részletes programtervet az ötletek alapján  majd még finomítjuk.


Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
2005 Öszi tali 2005.10.08-09 (Bük)
« Válasz #112 Dátum: 2005.09.06 00:17:53 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Programok:


Zénóka:  :prayer:  :10:

A kajátok az nagyon-nagyon finom, gyorsan megdicsérem!

Ha a soproni programokra is lenne érdeklődés, annak megszervezésében szívesen segítek.

Mivel a jelenlegi állapotok szerint én a tali szombati napján szüretelni fogok az após szőlőjében, arra gondoltam, hogy a toyota-csapat kezdhet a szőlőben, így gyorsabban tudok szabadulni.  :wink:  Mindenki benne van????  :twisted:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
2005 Öszi tali 2005.10.08-09 (Bük)
« Válasz #113 Dátum: 2005.09.06 07:52:54 »
én még az se biztos hogy tudok menni! :cry:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
2005 Öszi tali 2005.10.08-09 (Bük)
« Válasz #114 Dátum: 2005.09.06 08:27:07 »
Ejha, ez aztán a körültekintő szervezés! A sz.helyi programot szívesen megszervezem, amennyiben lesz rá igény.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
2005 Öszi tali 2005.10.08-09 (Bük)
« Válasz #115 Dátum: 2005.09.06 08:42:15 »
Zénóka igényes szálláslistájához hozzáfűznék pár, kevésbé igényesen összeállított tippet. Ezek mindegyikén elfogadják az üdülési csekket is (forrás: www.udulesicsekk.hu):

- Anna vendégház, www.anna-apartman.hu, 3000/fő/éj

- Apartman Siesta, 9 szoba, 3000/f/é, www.hotels.hu/buk

- Bettina vendégház, 3000/f/é, http://web.axelero.hu/bondiczl

- Ingrid panzió, 12 szoba, 3400/f/é, www.reise.info.hu/ingrid

- Janza apartman, 4000/f/é, www.janza-apartman-buk.hu

- Kristály panzió, 4500/f/é, www.hotels.hu/kristaly-buk

- Kúria panzió, 4000/f/é, www.hotels.hu/kuriapanziobuk

- Liget panzió , 3000/f/é

- Orsi vendégház, 3000/f/é, www.maganszallashely.hu/orsi

- Óvári apartman, 3250/f/é, www.pensionovari.hu

- Somló panzió, 3000/f/é, www.bukszobszov.hu

Ezek mind Büki lehetőségek. Volt több is, de ott vagy kevés volt a szoba, vagy csak nagy apartmanok voltak, vagy nem róla se kép, se webcím.  8)
Ezeket is érdemes szerintem végignézni, a helyiek meg megmondják, hogy melyiket nem ajánlják  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Spacedolphin

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
2005 Öszi tali 2005.10.08-09 (Bük)
« Válasz #116 Dátum: 2005.09.06 10:28:32 »
Zénóka:
Amindenit! :)
Ez aztán a felkészültség!  :prayer:

Te büki vagy alapvetően? Vagy csak az üzlet köt oda? :)

Nem is emlékeztem, hogy ekkora az a beton placc...

Mindenesetre a szállás nekem megoldott lesz, mivel a tar.hu-n szerplő EMAN-tól nem messze van egy kis családi birtok, ahol jóapám született, de a kajálásra mindenképpen bevállalnám a javasolt Pipás Csárdát. Viszont ezt megintcsak nem vágom merre találom... Sokminden megváltozott, mióta utoljára körbe bringáztam a falut. :)
pacedolphin

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
2005 Öszi tali 2005.10.08-09 (Bük)
« Válasz #117 Dátum: 2005.09.06 11:29:25 »
Zénókát a parlamentbe  :dancing:

Az osztrák fürdő nagyon tetszik, azt hiszem, még az asszonykám is örülne neki, hogy nem csak az autókról kell hallgatnia egész hétvégén át  :D  Úgyhogy ha az osztrák fürdőzésben többen is benne vannak, akkor megyünk az asszonnyal biztosan (bár mindenféleképpen menni szeretnék :D ).
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Spacedolphin

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
2005 Öszi tali 2005.10.08-09 (Bük)
« Válasz #118 Dátum: 2005.09.06 11:46:20 »
Idézetet írta: "Szeke"
Zénókát a parlamentbe  :dancing:

Az osztrák fürdő nagyon tetszik, azt hiszem, még az asszonykám is örülne neki, hogy nem csak az autókról kell hallgatnia egész hétvégén át  :D  Úgyhogy ha az osztrák fürdőzésben többen is benne vannak, akkor megyünk az asszonnyal biztosan (bár mindenféleképpen menni szeretnék :D ).


Szerintem rám (szerencsés esetben ránk) számíthatsz, mert már több felől is hallottam dícsérő szókat erről a fürdőről, így meg is nézném közelről szívesen!  :)
pacedolphin

A Csaszi

  • Vendég
2005 Öszi tali 2005.10.08-09 (Bük)
« Válasz #119 Dátum: 2005.09.06 14:34:43 »
Igazán nem akarom elkiabálni a dolgot, de most úgy tűnik, hogy végre megjelenhetek én is egy ilyen megmozduláson. S mi több,  asszony plussz gyermek (2 éves leány).

Nekem ez nagyon jó hír, nektek meg majd kiderül. ;-) :-).

Azt ugye jól sikerült bemérnem, hogy a Bp-Bük táv az kb. 200 km?
S így első ránézésre ez az Anna apartman tetszene, gyerekestül.

A helyfoglalást ugye jól értelmeztem, hogy egyénileg intézendő? :-)

Köszönettel maradtam,