Szerző Téma: Karbantartás  (Megtekintve 258764 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Karbantartás
« Válasz #90 Dátum: 2006.08.27 04:28:46 »
Apropó. Mûszakin mikor a fényszóró elé teszik a mérõt, nem ellenõrzik a fényszóró beállítást? Bár az is igaz, hogy álltalában egyedül ülök benne és úgy ha megyek az éjszakában nem szoktak a szembejövõk problémázni. Viszont most pár ismerõs kitalálta hogy ugorjunk le "vidékre" és 5-en ültünk az autóban és elég sok szembejövõ jelezte a nemtetszését a tompítottamra. Ezt úgy mûszakin nem kellett volna kiszúrni?? Bár ha belegondolok mûszakin is egyedül ültem az autóban. Súlyos egyéniség vagyok? Lenyomtam az orrát a kocsinak?  :kacag:
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Karbantartás
« Válasz #91 Dátum: 2006.08.29 08:43:42 »
Idézetet írta: "ATIS"
Ezt úgy mûszakin nem kellett volna kiszúrni??

Hogy lehetne kiszûrni??  Ne viccelj már.
Teljes terhelésnél minden autó fentebb világít, ez tök normális. Ezért van manapság minden új autóban fényszóró-magasság állítás lehetõsége az utastérbõl.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Karbantartás
« Válasz #92 Dátum: 2006.08.29 17:25:16 »
Idézetet írta: "Szeke"
Hogy lehetne kiszûrni??  Ne viccelj már.
Teljes terhelésnél minden autó fentebb világít, ez tök normális. Ezért van manapság minden új autóban fényszóró-magasság állítás lehetõsége az utastérbõl.


Oké majd kifúrom a homlokfalat és szerzek egy jó hosszú csuklós crovát és nekem is lesz utastérbõl állítható fényszóróm. :kacag:
Amúgy inkább az érdekelt volna, hogy egyáltalán nézik e a beállítást. Vagy esetleg megelégednek azzal, hogy jó állapotú a fényszóró.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Karbantartás
« Válasz #93 Dátum: 2006.08.30 01:47:06 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Szeke"
Hogy lehetne kiszûrni??  Ne viccelj már.
Teljes terhelésnél minden autó fentebb világít, ez tök normális. Ezért van manapság minden új autóban fényszóró-magasság állítás lehetõsége az utastérbõl.


Oké majd kifúrom a homlokfalat és szerzek egy jó hosszú csuklós crovát és nekem is lesz utastérbõl állítható fényszóróm. :kacag:
Amúgy inkább az érdekelt volna, hogy egyáltalán nézik e a beállítást. Vagy esetleg megelégednek azzal, hogy jó állapotú a fényszóró.


Persze hogy nézik , pont ezért tolják oda elé azt a cuccot . De ugye nem komolyan lepõdtél meg azon , hogy megterhelve feljebb világít a kocsid ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Karbantartás
« Válasz #94 Dátum: 2006.08.30 16:43:29 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Persze hogy nézik , pont ezért tolják oda elé azt a cuccot . De ugye nem komolyan lepõdtél meg azon , hogy megterhelve feljebb világít a kocsid ;) ?


Az nem lepett meg, hogy terhelve feljebb világít. Csak az hogy ennyire. Amikor már a kamionos is villog szembe az már jelent valamit. Annyira keveset megyek éjszaka országúton pláne többedmagammal, hogy ez most kibukott. Na nem baj most már rövidülnek a nappalok. :D
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Karbantartás
« Válasz #95 Dátum: 2006.08.30 23:30:48 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Palaczk"

Persze hogy nézik , pont ezért tolják oda elé azt a cuccot . De ugye nem komolyan lepõdtél meg azon , hogy megterhelve feljebb világít a kocsid ;) ?


Az nem lepett meg, hogy terhelve feljebb világít. Csak az hogy ennyire. Amikor már a kamionos is villog szembe az már jelent valamit. Annyira keveset megyek éjszaka országúton pláne többedmagammal, hogy ez most kibukott. Na nem baj most már rövidülnek a nappalok. :D


Ha az autó nem friss (és emiatt hátul már kissé puhább a rugó meg a teleszkóp is) , akkor nagyon le tud ülni a hátulja , ha beül oda két ember , vagy pláne három . Én is jártam így , hogy BP-tõl Pécsig majd' minden szembejövõ villogtatott , mikor hoztam le a reptérrõl két barátomat meg a csomagjaikat . Mindez fokozottan mûködik , ha a fényszórója az embernek eleve picit magasra van beállítva - márpedig az enyém ilyen , úgy van bekalibrálva , hogy üres kocsinál (az esetek 95 %-ában így megyek) a felsõ tûréshatáron legyen (mivel sokat megyek országúton , és ott ez nagyon is lényeges, hogy messzebbre világítson) .

Szal bizony jó dolog az a belülrõl állítható fényszóró nagyon  :szemforgat: ... okos ember volt aki kötelezõvé tette , én az enyémbõl gyakran hiányolom .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8090
Karbantartás
« Válasz #96 Dátum: 2006.08.30 23:49:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ha az autó nem friss (és emiatt hátul már kissé puhább a rugó meg a teleszkóp is) , akkor nagyon le tud ülni a hátulja , ha beül oda két ember , vagy pláne három . Én is jártam így , hogy BP-tõl Pécsig majd' minden szembejövõ villogtatott , mikor hoztam le a reptérrõl két barátomat meg a csomagjaikat . Mindez fokozottan mûködik , ha a fényszórója az embernek eleve picit magasra van beállítva - márpedig az enyém ilyen , úgy van bekalibrálva , hogy üres kocsinál (az esetek 95 %-ában így megyek) a felsõ tûréshatáron legyen (mivel sokat megyek országúton , és ott ez nagyon is lényeges, hogy messzebbre világítson) .

Szal bizony jó dolog az a belülrõl állítható fényszóró nagyon  :szemforgat: ... okos ember volt aki kötelezõvé tette , én az enyémbõl gyakran hiányolom .
Kesztyûtartóba 1 csavarhúzó, és minden ilyen alkalommal állítani rajta. Tom nem kényelmes, de nem hiányzik a francnak se, hogy 5 méterrõl belerefizzenek a szemébe.  :evil:
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Karbantartás
« Válasz #97 Dátum: 2006.08.31 00:18:08 »
Idézetet írta: "KLaco"
Kesztyûtartóba 1 csavarhúzó, és minden ilyen alkalommal állítani rajta. Tom nem kényelmes, de nem hiányzik a francnak se, hogy 5 méterrõl belerefizzenek a szemébe.  :evil:


Hát ha ilyen egyszerû lenne  :szemforgat: ... de hogy oldod meg az út szélén , hogy a két fényszórón egyforma mértékben állíts ? Sehogy . Szal ez nem kivitelezhetõ sajnos . Ráadásul az enyémhez pl. nem csavarhúzó , hanem villáskulcs kell , és meglehetõsen körülményesen , a kezedet jó eséllyel összekaristolva lehet csak beférkõzni a rohadt állítócsavarokhoz - fõleg a bal oldali fényszóró esetében , az akksi miatt .

Úgyhogy inkább refizek vissza bátran a szembejövõknek , közben meg vakrepülök  :? ...

Bár mondom , szerencsére ilyen ritkán fordul elõ , többnyire egyedül megyek .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8090
Karbantartás
« Válasz #98 Dátum: 2006.08.31 10:32:16 »
Azt hittem neked is ki van vezetve a lámpa oldalára, és tetejére 1 csavar, amit kereszt csavarhúzóvan, vagy csillagvillás kulcsal lehet állítani. Amúgy mivel japán gyártású, ha mindkettõn ugyanannyit tekersz elvben egyformán állítódnak, de nem bizti. Elindulás elött kell beállítani, mondjuk 1 házfalra rávilágítassz vagy valami. Csak 5let volt.
Laco 73 :D

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Karbantartás
« Válasz #99 Dátum: 2006.08.31 12:52:32 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Szal bizony jó dolog az a belülrõl állítható fényszóró nagyon  :szemforgat: ... okos ember volt aki kötelezõvé tette , én az enyémbõl gyakran hiányolom .
Lehet jó dolog,de én még sosem használtam a fényszóróállítót. Be van állítva 1-esre, és kész. Az is igaz hogy ritkán utazok magamon kívûl :D akarom mondani, egyedül szoktam autózni.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Karbantartás
« Válasz #100 Dátum: 2006.08.31 21:28:50 »
Idézetet írta: "KLaco"
Elindulás elött kell beállítani, mondjuk 1 házfalra rávilágítassz vagy valami. Csak 5let volt.


Ja könyv szerint 5 méterre kell állni egy faltól a talaj vízszintes legyen. Te merõlegesen légy a falra. És akkor ha távolságid fényének központja megeggyezik a lámpa magasságával akkor jól vagy beállítva.
De hogy ez mind együtt legyen minden induláskor az már kérdéses.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8090
Karbantartás
« Válasz #101 Dátum: 2006.08.31 22:17:26 »
Akkor kb jól van az enyém, ma kipróbáltam 1 házfalon, mondjuk csak 3 méter volt kb.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Karbantartás
« Válasz #102 Dátum: 2006.09.01 00:27:28 »
Idézetet írta: "KLaco"
Azt hittem neked is ki van vezetve a lámpa oldalára, és tetejére 1 csavar, amit kereszt csavarhúzóvan, vagy csillagvillás kulcsal lehet állítani. Amúgy mivel japán gyártású, ha mindkettõn ugyanannyit tekersz elvben egyformán állítódnak, de nem bizti. Elindulás elött kell beállítani, mondjuk 1 házfalra rávilágítassz vagy valami. Csak 5let volt.


Igen , ha ugyannyit tekerek , ugyanannyit állít . De mivel a nehéz hozzáférhetõség miatt csak piciket lehet tekerni egyszerre a csavarokon , a franc tudja megállapítani , hogy mikor tekerek ugyannyit . Ráadásul a kettõ nem egyformán hozzáférhetõ . Szal a dolog csak akkor megy , ha oda tudok állni egy falhoz , amin látom , hogy milyen magasra világítanak a pilácsok . De erre nem mindig van idõ , lehetõség , kedv  :szemforgat: ... A helyzet az , hogy hosszas kísérletezgetés árán most be vannak lõve a lámpáim a nekem optimálisra . Fogja a nyavalya ezt elállítani azért a néhány alkalomért , amikor megterhelt autóval sötétben hosszú távon megyek !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8090
Karbantartás
« Válasz #103 Dátum: 2006.09.01 11:23:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Igen , ha ugyannyit tekerek , ugyanannyit állít . De mivel a nehéz hozzáférhetõség miatt csak piciket lehet tekerni egyszerre a csavarokon , a franc tudja megállapítani , hogy mikor tekerek ugyannyit . Ráadásul a kettõ nem egyformán hozzáférhetõ . Szal a dolog csak akkor megy , ha oda tudok állni egy falhoz , amin látom , hogy milyen magasra világítanak a pilácsok . De erre nem mindig van idõ , lehetõség , kedv  :szemforgat: ... A helyzet az , hogy hosszas kísérletezgetés árán most be vannak lõve a lámpáim a nekem optimálisra . Fogja a nyavalya ezt elállítani azért a néhány alkalomért , amikor megterhelt autóval sötétben hosszú távon megyek !
Persze, teljesen megértelek, én is 1-2 emberrel szoktam közlekedni, még senki se villogott, majd elválik. Érdekes, hogy neked miért tûntették el annyira azt az állítót :hmm:
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Karbantartás
« Válasz #104 Dátum: 2006.09.01 21:20:59 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Igen , ha ugyannyit tekerek , ugyanannyit állít . De mivel a nehéz hozzáférhetõség miatt csak piciket lehet tekerni egyszerre a csavarokon , a franc tudja megállapítani , hogy mikor tekerek ugyannyit . Ráadásul a kettõ nem egyformán hozzáférhetõ . Szal a dolog csak akkor megy , ha oda tudok állni egy falhoz , amin látom , hogy milyen magasra világítanak a pilácsok . De erre nem mindig van idõ , lehetõség , kedv  :szemforgat: ... A helyzet az , hogy hosszas kísérletezgetés árán most be vannak lõve a lámpáim a nekem optimálisra . Fogja a nyavalya ezt elállítani azért a néhány alkalomért , amikor megterhelt autóval sötétben hosszú távon megyek !
Persze, teljesen megértelek, én is 1-2 emberrel szoktam közlekedni, még senki se villogott, majd elválik. Érdekes, hogy neked miért tûntették el annyira azt az állítót :hmm:


Mert korábban erre nem figyeltek annyira , nem volt szempont . Bár azért vannak ellenpéldák , pl. a Renault 12-esen (Dacia 1300) volt elöl , kívülrõl prímán hozzáférhetõen , a fényszóró mellett két kis pöcök , amivel szerszám nélkül lehetett állítani . De csak a régi , szögletes fényszórós kivitelen .

A Toyota-konstruktõrök erre egész egyszerûen nem figyeltek oda , mikor a Camryt megtervezték . Corona pl. , holott régebbi , mégis sokkal jobb : az állítócsavarok elölrõl , a motortetõ felnyitása nélkül , egy csavarhúzóval prímán hozzáférhetõek .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )