Szerző Téma: Karbantartás  (Megtekintve 261974 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

oszati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Karbantartás
« Válasz #465 Dátum: 2009.01.30 13:55:49 »
És aki megvette, hát nem semmi. A kameruni király unokája, akit Ivo-nak hívnak. Egy nagyon jófej afrikai srác. Volt az udvarukban már egy pár Toyota (Carina, Hilux) és egy Mondeo is. Összeszednek 7-8 autót itt Magyarországon, régieket és újabbakat is és kiviszik hajóval Afrikába, Kamerunba. Ott azt mondják, kb. kétszer ennyiért el tudják adni őket. Lehet használják, lehet elbontják kint. Még nem tudom, mi lesz a sorsa.
Hehe, Kamerun a legjobb tudásom szerint köztársaság.... Biztos az elűzött kárly unokája.... :D :D :D :D :D :D

Jah! Tudom, hogy köztársaság. Ott a királynak nincs politikai hatalma semmi. Olyan tiszteletbeli király vagy mi. Tisztelik Őket, meghívják Őket rendezvényekre, kapnak ingyen színházbelépőt, stb... Ennyi.
fj. Õsz Attila
Camry '84

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Karbantartás
« Válasz #466 Dátum: 2009.01.30 17:45:20 »
mesélj már arrol a nissan silviárol. vannak képek? ide is johet!  :winkiss:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Karbantartás
« Válasz #467 Dátum: 2009.01.30 21:03:35 »
És aki megvette, hát nem semmi. A kameruni király unokája, akit Ivo-nak hívnak. Egy nagyon jófej afrikai srác. Volt az udvarukban már egy pár Toyota (Carina, Hilux) és egy Mondeo is. Összeszednek 7-8 autót itt Magyarországon, régieket és újabbakat is és kiviszik hajóval Afrikába, Kamerunba. Ott azt mondják, kb. kétszer ennyiért el tudják adni őket. Lehet használják, lehet elbontják kint. Még nem tudom, mi lesz a sorsa.
Hehe, Kamerun a legjobb tudásom szerint köztársaság.... Biztos az elűzött kárly unokája.... :D :D :D :D :D :D

Jah! Tudom, hogy köztársaság. Ott a királynak nincs politikai hatalma semmi. Olyan tiszteletbeli király vagy mi. Tisztelik Őket, meghívják Őket rendezvényekre, kapnak ingyen színházbelépőt, stb... Ennyi.

De ugye, valójában nem vetted be ezt a szöveget, hogy a csávó tényleg a király unokája  ;) ? Csak egy a rengeteg afrikai nepper közül, akik az utóbbi években elárasztották Európát.

A Camry meg kint minden bizonnyal még sok évig futni fog, lévén ott a rozsda nem fenyegeti.

A Scirocco pedig szerintem tetszeni fog, az egy nagyon pöpec kis autó  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

oszati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Karbantartás
« Válasz #468 Dátum: 2009.01.31 12:01:14 »
És aki megvette, hát nem semmi. A kameruni király unokája, akit Ivo-nak hívnak. Egy nagyon jófej afrikai srác. Volt az udvarukban már egy pár Toyota (Carina, Hilux) és egy Mondeo is. Összeszednek 7-8 autót itt Magyarországon, régieket és újabbakat is és kiviszik hajóval Afrikába, Kamerunba. Ott azt mondják, kb. kétszer ennyiért el tudják adni őket. Lehet használják, lehet elbontják kint. Még nem tudom, mi lesz a sorsa.
Hehe, Kamerun a legjobb tudásom szerint köztársaság.... Biztos az elűzött kárly unokája.... :D :D :D :D :D :D

Jah! Tudom, hogy köztársaság. Ott a királynak nincs politikai hatalma semmi. Olyan tiszteletbeli király vagy mi. Tisztelik Őket, meghívják Őket rendezvényekre, kapnak ingyen színházbelépőt, stb... Ennyi.

De ugye, valójában nem vetted be ezt a szöveget, hogy a csávó tényleg a király unokája  ;) ? Csak egy a rengeteg afrikai nepper közül, akik az utóbbi években elárasztották Európát.

A Camry meg kint minden bizonnyal még sok évig futni fog, lévén ott a rozsda nem fenyegeti.

A Scirocco pedig szerintem tetszeni fog, az egy nagyon pöpec kis autó  :yes:
Igazából lényegtelen, hogy igaz-e vagy sem, de a felesége hoott haza Lacházáról és elég meggyőző volt, amiket mesélt arról, hogy mit szoktak csinálni, amikor kint vannak frikában a rokonoknál. Nevekkel, helyiségekkel amerre járnak, stb... Mindegy.
Scirocco egyelőre okoz meglepétesek. Japán autóknál nem szoktam meg ezeket a dolgokat. Kontakthibás a jövő hét is. Jobb eső fényszóró, bal hátsó lámpa, a műszerfalvilágítás. Megállt a fűtőventilátor motorja. Ijesmi hibákkal japán kocsi esetében nem kellett számolni. De majd lassacskán megcsiáltaok mindent. Aztán köben vagy beleszeretek, vagy megútálom. Majd kiderül:-)
fj. Õsz Attila
Camry '84

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Karbantartás
« Válasz #469 Dátum: 2009.01.31 16:50:48 »
hát sok sikert a felujitáshoz. gondlom az egyes golf sok alkatresze jo hozzá az  meg ingyen van
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Karbantartás
« Válasz #470 Dátum: 2009.01.31 20:17:40 »
hát sok sikert a felujitáshoz. gondlom az egyes golf sok alkatresze jo hozzá az  meg ingyen van

Ha 82-es, akkor ez már egy Scirocco II-es, szal inkább a Golf II alkatrészei passzolhatnak hozzá - bár szvsz motor-cuccokon kívül túl sok minden nem egyezik. Ezzel együtt, alkatrész-ellátás szempontjából a Scirocco II-vel könnyebb (olcsóbb) a dolga az embernek, mint az I-el.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

oszati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Karbantartás
« Válasz #471 Dátum: 2009.02.02 08:33:42 »
mesélj már arrol a nissan silviárol. vannak képek? ide is johet!  :winkiss:
A Nissan Silvia. Mit meséljek róla? 1.8 turbós motorja volt, full extrás: szervókormány, elektromos ablakok, elektromos tükrök, klíma, fekete bőrbelső. Pipec kis gép volt. Főleg a Sciroccohoz képest:-) Nem sokat használtam, talán egy-másfél évet. Egy szerelési hiba miatt egy alkatrész menet közben kidörzsölte a turbo olajcsövét. Mivel ebben nem olajnyomás ellenőrző lámpa, hanem olajnyomás mérő műszer volt, nem volt olyan feltűnő, amikor menet közben elment az olajnyomás. Sajnos a hangtechnika is elég durva volt benne, így csak akkor vettem észre, hogy baj van, amikor már hangosan kerepelt a gép. Elmentek a hajtókarcsapágyak, meghajlott egy hajtókar, és megszorult a turbó. Szétszedték, de amikor mondta a szerelő, hogy mennyi baj érte a gépet, inkább megvettem a Camryt. Annyiért ment el a Nissan a csomagtartójában a motorjával, mine amennyiért meg tudtam venni a Camryt műszakival. Tehát ez a Silvia története...:-)
Teszek ide pár képet. A külső képen nem az enyém van, de ugyanígy nézett ki, csak más felnivel és az enyém le volt sötétítve. A belseje az enyém.

[a csatolmányt egy admin törölte]
fj. Õsz Attila
Camry '84

oszati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Karbantartás
« Válasz #472 Dátum: 2009.02.02 08:34:25 »
mesélj már arrol a nissan silviárol. vannak képek? ide is johet!  :winkiss:
még kép

[a csatolmányt egy admin törölte]
fj. Õsz Attila
Camry '84

oszati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Karbantartás
« Válasz #473 Dátum: 2009.02.02 08:36:35 »
mesélj már arrol a nissan silviárol. vannak képek? ide is johet!  :winkiss:
még,még kép

[a csatolmányt egy admin törölte]
fj. Õsz Attila
Camry '84

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Karbantartás
« Válasz #474 Dátum: 2009.02.02 09:03:43 »
hú,ez nagyon király kis autó volt. nagy kár érte :wacko:
egyéb képek a VW-röl?  :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

oszati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Karbantartás
« Válasz #475 Dátum: 2009.02.02 09:29:50 »
hú,ez nagyon király kis autó volt. nagy kár érte :wacko:
egyéb képek a VW-röl?  :yes:

A fóciról még nincsenek képek. Amint lesz időm lemosni, készítek arról is. A belseje nagyon lelakott a japókhoz képest. Azok a műanyagok, amik ebben vannak, mind el vannak deformálódva vagy megrepedve. Ilyet japán autóban nem lát az ember. Szokni kell...
fj. Õsz Attila
Camry '84

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Karbantartás
« Válasz #476 Dátum: 2009.02.02 12:13:54 »
Gyerekek! Nekem is tetszettek ezek a képek, de egy jó okot mondjatok, amiért itt, és nem a Nissan-topikban beszélgettek erről ;) ... A Scirocco-ról is inkább az OFF/Egyéb autók topikban folytassátok, ha van rá mód  :szemez:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

oszati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Karbantartás
« Válasz #477 Dátum: 2009.02.02 13:00:17 »
Gyerekek! Nekem is tetszettek ezek a képek, de egy jó okot mondjatok, amiért itt, és nem a Nissan-topikban beszélgettek erről ;) ... A Scirocco-ról is inkább az OFF/Egyéb autók topikban folytassátok, ha van rá mód  :szemez:
Vettem:-)
fj. Õsz Attila
Camry '84

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Karbantartás
« Válasz #478 Dátum: 2009.02.02 13:25:30 »
ez igaz, csak szeretek ide elbújni a veterán topicba öreg vasakkal .. :surrender:
jo akkor menjunk oda, de az  öreg VW -t hová?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

oszati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Karbantartás
« Válasz #479 Dátum: 2009.02.02 13:31:05 »
ez igaz, csak szeretek ide elbújni a veterán topicba öreg vasakkal .. :surrender:
jo akkor menjunk oda, de az  öreg VW -t hová?
Küldj emailt, majd válaszban oda küldöm a képeket, ha leszenek.
fj. Õsz Attila
Camry '84