Szerző Téma: Karbantartás  (Megtekintve 262473 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Karbantartás
« Válasz #30 Dátum: 2005.08.23 20:19:03 »
Idézetet írta: "schillerasz"

Ha szerelő viszi a kocsit ismerős helyre zt-re, akkor az általad említett hibákat elnézik ott is, sőt még kpm-nel is akár 10e-ért, mert ugye a szerelő hetente több kocsit visz, ami hetente több 10e, mégha többet kérnek, elmennek máshova ezek a tizesek :lol:


A szerelőt mindenképp kizártam mert ha nem ismerős akkor egy ilyen helyböl 50e mert megcsinál mindent amit csak le lehet számlázni és hihető.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Karbantartás
« Válasz #31 Dátum: 2005.08.23 20:24:50 »
Idézetet írta: "KLaco"

Bezzeg azokat a teherkocsikat sose kapják el, akik elvakítják az embert egyenes úton, akkora koromfelhőt bocsátanak ki  :evil:


Ó a dízel az egy más világ. Akinek nagyobb gépparkja van annak megvan a kialakult szisztémája. Láttam élőben a Volán egy konvojának a vizsgáját amíg vártam azokkal egész delegáció jött egész a vezetőségig.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Karbantartás
« Válasz #32 Dátum: 2005.08.23 20:54:05 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "KLaco"

Bezzeg azokat a teherkocsikat sose kapják el, akik elvakítják az embert egyenes úton, akkora koromfelhőt bocsátanak ki  :evil:


Ó a dízel az egy más világ. Akinek nagyobb gépparkja van annak megvan a kialakult szisztémája. Láttam élőben a Volán egy konvojának a vizsgáját amíg vártam azokkal egész delegáció jött egész a vezetőségig.

Ja értem, szóval ők a megvesztegetés mesteri fokon űzik, legálisan  :evil:
Laco 73 :D

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Karbantartás
« Válasz #33 Dátum: 2005.08.23 20:57:42 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ja értem, szóval ők a megvesztegetés mesteri fokon űzik, legálisan  :evil:


Holló a hollónak nem vájja ki a szemét..........
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Karbantartás
« Válasz #34 Dátum: 2005.08.23 21:03:07 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "schillerasz"
Ha szerelő viszi a kocsit ismerős helyre zt-re, akkor az általad említett hibákat elnézik ott is, sőt még kpm-nel is akár 10e-ért, mert ugye a szerelő hetente több kocsit visz, ami hetente több 10e, mégha többet kérnek, elmennek máshova ezek a tizesek :lol:


Az én kocsim alapjáraton 3.5-ös CO-t produkál (határérték : 1.5) , mióta BT megszüntette a random lefulladozást  - ezt KPM-en aligha nézik el  :roll:

Tudtommal nem is nézik, v legalábbi régen nem nézték, ott a zöldkártya, oszt aztat nézik, nem :roll:


Dehogynem nézik . Akkor is nézik , ha aznapi dátum van a zöldkártyádon . És meg is tosznak annak rendje-módja szerint , ha nem stimmelnek az értékek .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Karbantartás
« Válasz #35 Dátum: 2005.08.23 21:23:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "schillerasz"
Ha szerelő viszi a kocsit ismerős helyre zt-re, akkor az általad említett hibákat elnézik ott is, sőt még kpm-nel is akár 10e-ért, mert ugye a szerelő hetente több kocsit visz, ami hetente több 10e, mégha többet kérnek, elmennek máshova ezek a tizesek :lol:


Az én kocsim alapjáraton 3.5-ös CO-t produkál (határérték : 1.5) , mióta BT megszüntette a random lefulladozást  - ezt KPM-en aligha nézik el  :roll:

Tudtommal nem is nézik, v legalábbi régen nem nézték, ott a zöldkártya, oszt aztat nézik, nem :roll:


Dehogynem nézik . Akkor is nézik , ha aznapi dátum van a zöldkártyádon . És meg is tosznak annak rendje-módja szerint , ha nem stimmelnek az értékek .

Nekem pont hatáértéken van az alapjárati, a terhelt bőven jó :roll:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Karbantartás
« Válasz #36 Dátum: 2005.09.13 20:07:44 »
Nézegettem a totalcaron a népitéletet hogy mit mondanak az emberek a régi   autójukról. Ott volt ez a hozzászólás:

 Hibalista

Nem hallgattam a szervizre és nem cseréltettem ki a szimmeringeket (mondták, hogy az szerintük nem volt cserélve az előző tulajnál amikor kellett volna), másfél év múlva el is szálltak. Hengerfej bontás, pár új szelep, új olajpumpa, vezérműszíj ami ledarálódott, ilyesmi kár esett- de ha hallgatok a szervizre, akkor SEMMI BAJA sem lett volna, az utastér világítást cseréltem egyszer :)

Csak én vagyok az akinek itt valami nem teljesen stimmel?
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Karbantartás
« Válasz #37 Dátum: 2005.09.15 18:27:33 »
Idézetet írta: "ATIS"
Nézegettem a totalcaron a népitéletet hogy mit mondanak az emberek a régi   autójukról. Ott volt ez a hozzászólás:

 Hibalista

Nem hallgattam a szervizre és nem cseréltettem ki a szimmeringeket (mondták, hogy az szerintük nem volt cserélve az előző tulajnál amikor kellett volna), másfél év múlva el is szálltak. Hengerfej bontás, pár új szelep, új olajpumpa, vezérműszíj ami ledarálódott, ilyesmi kár esett- de ha hallgatok a szervizre, akkor SEMMI BAJA sem lett volna, az utastér világítást cseréltem egyszer :)

Csak én vagyok az akinek itt valami nem teljesen stimmel?


Hát ha ezt úgy kell érteni , hogy illető barátunk nem csak a szimeringeket nem cseréltette ki , hanem a szar szimeringek miatti olajveszteséget sem pótolta , méghozzá jó sokáig , és így tette tönkre a felsorolt alkatrészeket , akkor stimmelhet - de ha így van , akkor az illetőnek annyi esze van , mint a tavalyi hónak  :crazy:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Karbantartás
« Válasz #38 Dátum: 2005.09.15 21:13:46 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Hát ha ezt úgy kell érteni , hogy illető barátunk nem csak a szimeringeket nem cseréltette ki , hanem a szar szimeringek miatti olajveszteséget sem pótolta , méghozzá jó sokáig , és így tette tönkre a felsorolt alkatrészeket , akkor stimmelhet - de ha így van , akkor az illetőnek annyi esze van , mint a tavalyi hónak  :crazy:


Igen valahogy nem volt tiszta hogy hogy lehet igy tönkrevágni a motort. Ha a vezérműszíjjat nem cseréli ki akkor elhiszem. De szimering?
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Karbantartás
« Válasz #39 Dátum: 2005.09.16 00:11:11 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Palaczk"


Hát ha ezt úgy kell érteni , hogy illető barátunk nem csak a szimeringeket nem cseréltette ki , hanem a szar szimeringek miatti olajveszteséget sem pótolta , méghozzá jó sokáig , és így tette tönkre a felsorolt alkatrészeket , akkor stimmelhet - de ha így van , akkor az illetőnek annyi esze van , mint a tavalyi hónak  :crazy:


Igen valahogy nem volt tiszta hogy hogy lehet igy tönkrevágni a motort. Ha a vezérműszíjjat nem cseréli ki akkor elhiszem. De szimering?


Hát , ahogy már írtam , ha a szimering (amiről mellesleg nem derül ki , hogy szelepszár- , főtengely- , vagy esetleg mindkettő) , akkor épp lehetséges ... csak éppen ehhez már tényleg nagy hülyeség kell , mert azért nem egyik pillanatról a másikra fog eltűnni az olaj a motorból .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Karbantartás
« Válasz #40 Dátum: 2005.09.16 18:58:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"
, mert azért nem egyik pillanatról a másikra fog eltűnni az olaj a motorból .


Vagy elég feltűnő egy olajtócsa a motor alatt reggel.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Karbantartás
« Válasz #41 Dátum: 2005.10.24 20:12:23 »
Ma voltam műszaki állapotfelmérésen a KPM-nél.

Azt mondja a vizsgabiztos hogy olajfolyás van a motoron. Azt mondta hogy mossam le a motort mikor megy vizsgára.

Előfordulthatott hogy esetleg olaj maradt a motoron mikor a múltkor nézték a vezérlést meg a szelephézagot? Mert ha folyik az olaj azt a vizsgán nem hiszem hogy elnéznék ennyivel hogy mossam le. Meg aki csinálta az is azt mondta hogy ha folyik akkor szólt volna.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Karbantartás
« Válasz #42 Dátum: 2005.10.25 10:45:01 »
Idézetet írta: "ATIS"
Ma voltam műszaki állapotfelmérésen a KPM-nél.

Azt mondja a vizsgabiztos hogy olajfolyás van a motoron. Azt mondta hogy mossam le a motort mikor megy vizsgára.

Előfordulthatott hogy esetleg olaj maradt a motoron mikor a múltkor nézték a vezérlést meg a szelephézagot? Mert ha folyik az olaj azt a vizsgán nem hiszem hogy elnéznék ennyivel hogy mossam le. Meg aki csinálta az is azt mondta hogy ha folyik akkor szólt volna.


Esetleg nem lehet hogy a tömítést nem rakták vissza rendesen?

Nálam az olajat a szelepfedél lefogó 2 csavarnál a gumielernyedése miatt eregetet ill a karbi olajpára visszavezetőnél szokot olajos lenni megintcsak a szelepfedél. :( Annyira nem vészes a dolog ha nincs nagy olajfogyi. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Karbantartás
« Válasz #43 Dátum: 2005.10.25 10:47:54 »
Atis!

Neked az ajtó víz kivezetőnél rohad a szerkezet?
Mert nálam valami papirgalacsinná összeállt szigetelő miatt elrohadt az ajtólapom hogy át is lyukadt. :(
Ha igen érdemes minnál hamarabb lebontani a kárpitot és kiszedni a pappert. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Karbantartás
« Válasz #44 Dátum: 2005.10.25 20:44:51 »
Idézetet írta: "ATIS"
Ma voltam műszaki állapotfelmérésen a KPM-nél.

Azt mondja a vizsgabiztos hogy olajfolyás van a motoron. Azt mondta hogy mossam le a motort mikor megy vizsgára.

Előfordulthatott hogy esetleg olaj maradt a motoron mikor a múltkor nézték a vezérlést meg a szelephézagot? Mert ha folyik az olaj azt a vizsgán nem hiszem hogy elnéznék ennyivel hogy mossam le. Meg aki csinálta az is azt mondta hogy ha folyik akkor szólt volna.


Szerinted miért mondta , hogy vizsgára mosd le ;) ? Nyilván azért , hogy utána átmenjen az autó . Rossz ez a "folyás" szó . Arról akkor beszélhetünk , ha az olaj olyan mennyiségben szökik , hogy reggelente tócsát vagy legalábbis cseppeket találsz az autó alatt . Esetedben nyilvánvalóan nem erről van szó , csak valami kisebb szivárgásról valamelyik tömítésnél , szimeringnél stb ; én nem törném nagyon a fejemet miatta a helyedben . De amennyiben orvosolni akarod : a motormosás után látszani fog , hogy pontosan hol is szivárog .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )