Szerző Téma: Karbantartás  (Megtekintve 268043 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Karbantartás
« Válasz #195 Dátum: 2007.03.01 15:51:49 »
Idézetet írta: "murray"
sztem jól elvagyunk itt, ezek a vén szarok ugyis csak minket érdekelnek


Szerintem meg a lehetõségeken belül próbáljunk a helyükön beszélni a dolgokról - némi OFF sosem gond, de ez itt a Karbantartás topik, úgyhogy ehhez a dolognak nem sok köze van. Egyrészt. Másrészt ugye van másoknak is ilyen Corollája ;), és ezen fölül is, az ilyen információ mindenkinek hasznos lehet, úgyhogy jobb a helyén, a Hibaelhárítás topikban tárgyalni. Márcsak azért is, mert ott valszeg válasz is hamarabb és több embertõl jön majd. Harmadrészt, nem hiszem hogy ezek a régebbi autók csak minket tulajokat érdekelnének, sõt tudom, hogy nem így van  :)

Ami meg ezt a veterán fórumot illeti: én eleve nem tartom szerencsésnek, hogy itt olyan típusokat is tárgyalunk, amelyeknek van saját fórumuk (Corollák). Itt csak a már nem gyártott, régi típusokat kéne tárgyalni szerintem, mint a Tercel, Starlet, Corona stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Karbantartás
« Válasz #196 Dátum: 2007.03.01 15:57:49 »
jóvan legyen ahogy akarod. :rolleyes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Karbantartás
« Válasz #197 Dátum: 2007.03.01 16:15:43 »
Szerintem meg nem OFF. :nagymosoly:  90 elötti autó ugyebár és a karbitisztítást azt egy ilyen idõs autónál már lehet karbantartásnak nevezni.  :kacsint:

Amúgy én csak akkor olvasgatom a normál Corolla topicot ha sok idõm van. Rengetegen rengeteg anyagot termelnek oda. És fõleg a jóval fiatalabb autók tulajdonosai irogatnak közel sem hasonló problémákkal.
A célomat meg elértem. Akiknek a véleményére kiváncsi voltam azok vagy már válaszoltak vagy majd ezután olvassák el a dolgot és ha kell kiegészítik a témát.

Most tényleg ki akarsz innen ebrudalni csak mert még gyártanak Corollát?  :shock:  :sir:
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Karbantartás
« Válasz #198 Dátum: 2007.03.01 17:54:42 »
Idézetet írta: "ATIS"
Szerintem meg nem OFF. :nagymosoly:  90 elötti autó ugyebár és a karbitisztítást azt egy ilyen idõs autónál már lehet karbantartásnak nevezni.  :kacsint:

Amúgy én csak akkor olvasgatom a normál Corolla topicot ha sok idõm van. Rengetegen rengeteg anyagot termelnek oda. És fõleg a jóval fiatalabb autók tulajdonosai irogatnak közel sem hasonló problémákkal.
A célomat meg elértem. Akiknek a véleményére kiváncsi voltam azok vagy már válaszoltak vagy majd ezután olvassák el a dolgot és ha kell kiegészítik a témát.

Most tényleg ki akarsz innen ebrudalni csak mert még gyártanak Corollát?  :shock:  :sir:


Nem akarok én senkit kiebrudalni :) ...csak amit leírtál, az szerintem hiba, és azért írtad le, hogy próbáljuk megkeresni az okát. Hiba+keresés... :wink:

Ami ezt a fórumot illeti, ezzel több baj is van. Pontosabban kettõ. Az egyik: nem stimmel a neve, mert vidáman tárgyaljuk itt a Starleteket, amelyeket ugye 98-ig árultak Európában. A másik: nem stimmel a logikája sem, mert közben jelenleg is gyártott típusok korábbi változatait is tárgyaljuk itt; de errõl már az elõbb írtam.

Pl. hogy másról ne beszéljek: akkor most az én Camrym hova tartozik? Szerintem semmiképpen nem ide, mert van Camry fórum.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Karbantartás
« Válasz #199 Dátum: 2007.03.02 00:03:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Pl. hogy másról ne beszéljek: akkor most az én Camrym hova tartozik? Szerintem semmiképpen nem ide, mert van Camry fórum.

Na ja, de mennyi camry-s emberke van a fórumon, és mennyi corollás, és ezekbõl mennyien tudják azt, hogy létezett egyáltalán valaha karburátor :nagymosoly: , a hibaelhárításban lenne szvsz a legjobb helye, (én sem olvasnám olyan lelkesen a camrys fórumot, ha lennne 2 sv11, 3 2-es 5 3-as és 50 5-ös camry tulaj) de itt se rossz, egyébként az is lehet, hogy nem dugulás, hanem sokat kap, és "megfullad", nézd meg a gyergyákat, fogyid nem változott?
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Karbantartás
« Válasz #200 Dátum: 2007.03.02 08:38:17 »
jaja igazatok van. sztem a modern autóval rendelkezõ corisokhoz nekünk semmi közünk nincs. mintha nem is egy autó lenne. most mit beszélgessek hibákról egy új coris márkaszervizbe hordó emberkével? semmit..
majd ha modern autóm lesz akkor járkálok oda.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Karbantartás
« Válasz #201 Dátum: 2007.03.02 10:58:20 »
Idézetet írta: "murray"
jaja igazatok van. sztem a modern autóval rendelkezõ corisokhoz nekünk semmi közünk nincs.


Sztem meg van. És a részükrõl nem lehet tapasztalni ugyanezt a hozzáállást, legalábbis a nagy többségük részérõl nem. Igen sok konkrét esetben tapasztaltam, hogy érdeklik õket a régebbi típusok is. Különben is, Toyota ez is, az is. Kicsit meg is lepõdtem azon, amit írtál :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Karbantartás
« Válasz #202 Dátum: 2007.03.02 14:27:49 »
Akkor engem már kiutáltok innen, mert injektorom van?  :szomoru: Teszek be karbit a csomitartóba, akkor írhatok ide? :nagymosoly: Én se márkaszervízbe járok  :kacsint: A karbihoz nem értek sajna  :szomoru:
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Karbantartás
« Válasz #203 Dátum: 2007.03.02 14:30:05 »
Idézetet írta: "KLaco"
Akkor engem már kiutáltok innen, mert injektorom van?  :szomoru: Teszek be karbit a csomitartóba, akkor írhatok ide? :nagymosoly: Én se márkaszervízbe járok  :kacsint: A karbihoz nem értek sajna  :szomoru:


Szerintem ez az egész egy nagy zõdség :D ...Ilyen megosztottság eddig sem volt, most sincs, ne tegyünk úgy, mintha lenne :pofa:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Karbantartás
« Válasz #204 Dátum: 2007.03.02 15:11:18 »
nekem meg starletem van és injektoros :) ezért remélem irhatok ide :D jah de viszont van itthon egy 1.0as karbis motorom akkor maradhatok :D:D
egyébként meg ugy tudom hogy az azonos évjáratú starletek + corollákban ugyan az a moci dübörög.
most vezettem pár napja egy 88as 1.3mas karbis starletet és hideg motorral ugyan ezt csinálta.. +nagyon füstölt apum szerint (autó szerelö) az autómata szivatonál van a bibi.. túl dusitja.
de ha meleg motornál is azt csinálja hogy nagyobb gáznál + fullad akkor szerintem túl sokat kap és azért van.
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Karbantartás
« Válasz #205 Dátum: 2007.03.02 15:20:43 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Nem akarok én senkit kiebrudalni :) ...csak amit leírtál, az szerintem hiba, és azért írtad le, hogy próbáljuk megkeresni az okát. Hiba+keresés... :wink:


De a hibát ilyen idõs autónál már a karbantartás hiánya is generálja. :nagymosoly: Amúgy ha nem passzolnak a szabályok alakítsunk rajtuk. Meddig tart átnevezni a topikot Karbantartás és hibakeresés-re ?  :pofa:
Amúgy meg nem hinném, hogy ezen a részen akkora az élet, hogy foglaljuk valakik elöll a helyet. :)

Idézetet írta: "Palaczk"



Ami ezt a fórumot illeti, ezzel több baj is van. Pontosabban kettõ. Az egyik: nem stimmel a neve, mert vidáman tárgyaljuk itt a Starleteket, amelyeket ugye 98-ig árultak Európában. A másik: nem stimmel a logikája sem, mert közben jelenleg is gyártott típusok korábbi változatait is tárgyaljuk itt; de errõl már az elõbb írtam.

Pl. hogy másról ne beszéljek: akkor most az én Camrym hova tartozik? Szerintem semmiképpen nem ide, mert van Camry fórum.


Örülj neki, hogy szines egyéniség vagy aki több helyre passzol.  :nagymosoly: Nem kell mindenkit diktatórikusan beskatulyázni csak egy helyre azt jól van. Most akkor Murray nem írhat a Camry topickba mert neki corollája van? Némi szabadság kell az embernek na. Különben beállok Misi Commandantéhoz forradalmárnak.  :kacag:
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Karbantartás
« Válasz #206 Dátum: 2007.03.02 15:33:36 »
Hát majd jövõ hét szerda környékén meglátjuk dugulás e vagy megfullad. Karbit azt piszkáljon az autószerelõ. Fogyi nem nõtt meg. Mindenesetre addig gondoltam beújítom az elektromos rendszert. Rendeltem gyertyakábel szettet meg elosztófedelet meg rotort. Mondom a gyereknek a boltban, hogy olasz fedelet nem kérek. Oké megrendelt egy intermotor márkanevõ cuccot mert szerinte a gyári után az a legjobb. 2500-al többe van mint az olasz. Oké ma megyek érte. Veszem ki a dobozból megfordítom és rajta a felirat Made in Italy. Mondom az intermotor milyen gyártmány. Azt mondják angol. OKé mondom de akkor én ezt a fedelet nem kérem. Megveszik az olaszt átdobozolják és többért továbbadják mert nekik van nevük. Egy másik boltban rendeltek Japánt kiváncsi leszek az milyen gyártmány lesz.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Karbantartás
« Válasz #207 Dátum: 2007.03.02 18:37:37 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Palaczk"


Nem akarok én senkit kiebrudalni :) ...csak amit leírtál, az szerintem hiba, és azért írtad le, hogy próbáljuk megkeresni az okát. Hiba+keresés... :wink:


De a hibát ilyen idõs autónál már a karbantartás hiánya is generálja. :nagymosoly: Amúgy ha nem passzolnak a szabályok alakítsunk rajtuk. Meddig tart átnevezni a topikot Karbantartás és hibakeresés-re ?  :pofa:
Amúgy meg nem hinném, hogy ezen a részen akkora az élet, hogy foglaljuk valakik elöll a helyet. :)


A topikot nem fogom átnevezni, miért is tenném, amikor van már hibakeresõs topik?

Egyébként meg a modiknak, azaz nekem is ugye az a dolgunk, hogy figyelmeztessünk rá, ha valaki valamit nem a megfelelõ helyre ír. Ez a te jelenlegi problémád pedig itt nem a megfelelõ helyen van, azért is mert nem ide tartozik, és azért is, mert a másik topikban többen okulhatnának belõle, és "mellesleg" többen is segíthetnének! Pontosan emiatt van az a topik az Általános fórumban. Én a problémára a továbbiakban ott reagálok, és megkérek szépen mindenki mást is, hogy õk is ott tegyék!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Karbantartás
« Válasz #208 Dátum: 2007.03.02 19:37:32 »
Uraim!

Többek között azért is íródott a Kódex, hogy legyen valami vonal, vagy iránymutatás arra, hogy mit lehet a fórumban és mit nem. Természetesen oda vissza érvényes, userekre, moderátorokra, adminokra. Ez tetszik nem tetszik mindenkire vonatkozik ezen a fórumon. Nyilvánvaló, hogy a modik, adminoknak a feladata, hogy tartsanak rendet a fórumokban.
Szép dolog, hogy teljesen demokratikusan megbeszéltétek, hogy bizonyos HSZ miért OFF, vagy ON itt, de a fórumot üzemeltetõ Egyesület által "felkent" és, ha úgy tetszik "szentesített" adminoknak és moderátoroknak joguk van a HSZ-k cenzúrázása, amibe értelemszerûen beletartozik az OFFolás megszüntetésére tett kérés.

Tiszta sor, hogy széles a mezsgye, és nem szoktunk sûrûn szólni. De, ha kéri valamelyik modi, hogy légyszíves máshol folytasd, azt azért illik elfogadni, még akkor is, ha nem feltétlenül értünk vele egyet. Megvan annak a módja is, hogy hogyan jelezzük, ha szerintünk nem volt jogos a zöldbetû.

Na ennyi a "szentbeszéd".


Mellesleg a karbibajra nekem is lenne egy tippem. :otlet:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Karbantartás
« Válasz #209 Dátum: 2007.03.02 20:58:29 »
Óké megkövetek mindenkit nem akartam én senkinek problémát okozni.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.