Szerző Téma: Karbantartás  (Megtekintve 267550 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Karbantartás
« Válasz #180 Dátum: 2007.02.24 13:59:24 »
Csak itt is be szeretném jeleteni, hogy 1E-2E tipusú motorokban tudok segiteni javitani , és hozzá karburátort felújitani, van robbantott ábrám karbiról! És pár apró alkatrészem 2E tipusú motorhoz!!! Szívesen segitek mindekinek!! Esetleg tuningban is!!
gy Toyota sosem hagy cserben...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Karbantartás
« Válasz #181 Dátum: 2007.02.24 14:49:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "ATIS"
Apropó múltkor kedves dolgot csinált a mûszerfal világításban az egyik izzó. Hajnalban sötétben indultam volna hazafelé és nem világított a jobb szélsõ. Annyiban zavart volna csak, hogy a 100 fölötti rész sötétben maradt a sebességmérõn. Aztán egy idõ után ujra elkezdett világítani és azóta is világít. Mondjuk régóta parázok a dologtól, hogy kiégnek a mûszerfalban az izzók mert jó kis móka lenne cserélni õket. De ez most mi volt? Mert nagyobb izzóknál van olyan, hogy elszakad a szál majd az újra összeakad és még világít egy darabig. De ezek kis izzók. Ezeknél is lehet ilyesmi? Vagy csak az út egyenetlenségei által orvosolható érintkezési problémáról beszélhetünk? :otlet:


Nekem a Camrynél heteken át nem világított az egyik izzó a kombinált mûszerben, aztán meggyógyult. Ez hónapokkal ezelõtt volt, azóta is jó.

Az egyik hátsó lámpámban van egy izzó, amelyik évek óta (!) azt csinálja, hogy közvetlenül a bekapcsolás után nem világít, de aztán fél-egy perc alatt magához tér, és utána jó.

Tavalyelõtt pár hétig nem mûködött az ablaktörlõmön a szakaszos és a lassú folyamatos üzemmód, aztán megjavult, azóta is jó.

Na ;) ? Szóval vannak ilyen dolgok.
Hát, milyen dolog ez, lassan francia/olasz autótok lesz, csak 20 évesen lesz annyi elektromos hibája, mint 1 franciának/olasznak 1 évesen  :nagymosoly: Sztem ennyi hibát engedjünk meg a kocsinak.
Laco 73 :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Karbantartás
« Válasz #182 Dátum: 2007.02.26 09:06:42 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Csak itt is be szeretném jeleteni, hogy 1E-2E tipusú motorokban tudok segiteni javitani , és hozzá karburátort felújitani, van robbantott ábrám karbiról! És pár apró alkatrészem 2E tipusú motorhoz!!! Szívesen segitek mindekinek!! Esetleg tuningban is!!


ugy érted h a szervizelésben segiteni? a karbi ábra érdekelne.  mondjuk egy 1,3as 2E motoron milyen tuningot tudnánk csinálni?  :hmm:
érdekelne :kacsint:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Karbantartás
« Válasz #183 Dátum: 2007.02.26 17:02:51 »
Szia igen! Szerelésben tudok segiteni, és karbiban is! Az hogy milyen tuningot szertnél az MSN en tudjuk megbeszélni!!! ricsi_web@mailbox.hu ! Én most épitem az autómat!!!!


Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Csak itt is be szeretném jeleteni, hogy 1E-2E tipusú motorokban tudok segiteni javitani , és hozzá karburátort felújitani, van robbantott ábrám karbiról! És pár apró alkatrészem 2E tipusú motorhoz!!! Szívesen segitek mindekinek!! Esetleg tuningban is!!


ugy érted h a szervizelésben segiteni? a karbi ábra érdekelne.  mondjuk egy 1,3as 2E motoron milyen tuningot tudnánk csinálni?  :hmm:
érdekelne :kacsint:
gy Toyota sosem hagy cserben...

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Karbantartás
« Válasz #184 Dátum: 2007.02.26 18:45:37 »
Idézetet írta: "ATIS"
Apropó múltkor kedves dolgot csinált a mûszerfal világításban az egyik izzó. Hajnalban sötétben indultam volna hazafelé és nem világított a jobb szélsõ. Annyiban zavart volna csak, hogy a 100 fölötti rész sötétben maradt a sebességmérõn. Aztán egy idõ után ujra elkezdett világítani és azóta is világít. Mondjuk régóta parázok a dologtól, hogy kiégnek a mûszerfalban az izzók mert jó kis móka lenne cserélni õket. De ez most mi volt? Mert nagyobb izzóknál van olyan, hogy elszakad a szál majd az újra összeakad és még világít egy darabig. De ezek kis izzók. Ezeknél is lehet ilyesmi? Vagy csak az út egyenetlenségei által orvosolható érintkezési problémáról beszélhetünk? :otlet:


én pont ezért szedtem szét a müszerfalamat és cseréltem le a sima izzokat ledekre.. :) föleg hogy starletbe elég gyenge volt a müszerfal világitás.. 2kis izzo világitotta meg.. és most 10piros led világitja meg a müszerfalat.. enyhén szólva jobban lehet látni :) és nem fognak kiégni :)
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Karbantartás
« Válasz #185 Dátum: 2007.02.27 09:28:59 »
Idézetet írta: "sai"
Idézetet írta: "ATIS"
Apropó múltkor kedves dolgot csinált a mûszerfal világításban az egyik izzó. Hajnalban sötétben indultam volna hazafelé és nem világított a jobb szélsõ. Annyiban zavart volna csak, hogy a 100 fölötti rész sötétben maradt a sebességmérõn. Aztán egy idõ után ujra elkezdett világítani és azóta is világít. Mondjuk régóta parázok a dologtól, hogy kiégnek a mûszerfalban az izzók mert jó kis móka lenne cserélni õket. De ez most mi volt? Mert nagyobb izzóknál van olyan, hogy elszakad a szál majd az újra összeakad és még világít egy darabig. De ezek kis izzók. Ezeknél is lehet ilyesmi? Vagy csak az út egyenetlenségei által orvosolható érintkezési problémáról beszélhetünk? :otlet:


én pont ezért szedtem szét a müszerfalamat és cseréltem le a sima izzokat ledekre.. :) föleg hogy starletbe elég gyenge volt a müszerfal világitás.. 2kis izzo világitotta meg.. és most 10piros led világitja meg a müszerfalat.. enyhén szólva jobban lehet látni :) és nem fognak kiégni :)


hú az nagyon baba!  :sir: , nekem is piros v narancs müszerfal világitás kell nem az az unalmas zöld...
képet rakjál be róla lécci!
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Karbantartás
« Válasz #186 Dátum: 2007.02.27 09:31:04 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Szia igen! Szerelésben tudok segiteni, és karbiban is! Az hogy milyen tuningot szertnél az MSN en tudjuk megbeszélni!!! ricsi_web@mailbox.hu ! Én most épitem az autómat!!!!


Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Csak itt is be szeretném jeleteni, hogy 1E-2E tipusú motorokban tudok segiteni javitani , és hozzá karburátort felújitani, van robbantott ábrám karbiról! És pár apró alkatrészem 2E tipusú motorhoz!!! Szívesen segitek mindekinek!! Esetleg tuningban is!!


ugy érted h a szervizelésben segiteni? a karbi ábra érdekelne.  mondjuk egy 1,3as 2E motoron milyen tuningot tudnánk csinálni?  :hmm:
érdekelne :kacsint:


hát köszi de egyenlöre semmi baj nincs a karbimmal meg a motorommal  /kopp-kopp/
ellenben a kocsidat szivesen megnézném, csak kár h miskolci vagy.. :sir:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Karbantartás
« Válasz #187 Dátum: 2007.02.27 13:29:46 »
MAjd adok képet! De sajna telós kép, nincs digi camerám!

Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Szia igen! Szerelésben tudok segiteni, és karbiban is! Az hogy milyen tuningot szertnél az MSN en tudjuk megbeszélni!!! ricsi_web@mailbox.hu ! Én most épitem az autómat!!!!


Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Csak itt is be szeretném jeleteni, hogy 1E-2E tipusú motorokban tudok segiteni javitani , és hozzá karburátort felújitani, van robbantott ábrám karbiról! És pár apró alkatrészem 2E tipusú motorhoz!!! Szívesen segitek mindekinek!! Esetleg tuningban is!!


ugy érted h a szervizelésben segiteni? a karbi ábra érdekelne.  mondjuk egy 1,3as 2E motoron milyen tuningot tudnánk csinálni?  :hmm:
érdekelne :kacsint:


hát köszi de egyenlöre semmi baj nincs a karbimmal meg a motorommal  /kopp-kopp/
ellenben a kocsidat szivesen megnézném, csak kár h miskolci vagy.. :sir:
gy Toyota sosem hagy cserben...

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Karbantartás
« Válasz #188 Dátum: 2007.02.27 17:18:42 »
Idézetet írta: "murray"

hú az nagyon baba!  :sir: , nekem is piros v narancs müszerfal világitás kell nem az az unalmas zöld...
képet rakjál be róla lécci!



élöben még jobban néz ki!
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Karbantartás
« Válasz #189 Dátum: 2007.02.28 08:21:20 »
baba :szivecske:
nade hogy raktad be a ledeket? lukakat furtál? hová?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

sai

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Karbantartás
« Válasz #190 Dátum: 2007.02.28 11:40:32 »
Idézetet írta: "murray"
baba :szivecske:
nade hogy raktad be a ledeket? lukakat furtál? hová?


köcce :)
hát nem furtam hanem ugy csináltam h 1nagyobb tüt felhevitettem és a müanyagon átszurtam.. ugy hogy a ledeknek a lábai átférjenek és utána + ragasztó pisztolyal beragasztottam öket.. és utána soros kötésbe forrasztottam öket + mind1ik elé egy ellenálást.. mert a ledek csak 6voltosok.és utána a kábel végét az eredeti izzo foglalatába forrasztottam.
félnapos melo volt
jah meg a müszerfal  belsejét alufoliával vontam be hogy az még jobban szétszorja a fényt.
honda Civic Sedan 1.5 Vtec

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Karbantartás
« Válasz #191 Dátum: 2007.03.01 10:00:58 »
Most mentem a kocsimmal egy hosszabbat. És olyat tapasztaltam, hogy ha teszem azt szépen autózok akkor nincs nyûgje a kocsinak, de ha gyorsítani akarnék akkor szakaszosan gyorsít. Amíg az ECONOMY ledje a zöldben van akkor még normálisan viselkedik. De amint egy picit jobban megnyomom a gázpedált.(Nem padló meg hasonlók csak addig amíg az economy átvált pirosba) olyan mintha valami lefolytaná a motort. Érezni hogy kínlódik. Mintha valami visszafogná. Gyorsul igaz, de nem egyenletesen. Ja 130-nál nyomtam neki egy padlót a pályán akkor meg bedadogott. Szinte érezni lehetett mintha valamit átpaszírozna a rendszeren. Igazából azt nem tudtam eldönteni, hogy karburátor vagy gyújtás probléma. Jövõ héten mindenesetre bejelentkeztem az új szerelõhöz karbi tisztításra. De mivel esett is az esõ lehet, hogy elosztófejfej vagy kábel probléma. Trafó gondolom nem mert az szerintem nem  haldoklik hosszasan csak meghal. Gondolom én. Ötletek?
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Karbantartás
« Válasz #192 Dátum: 2007.03.01 10:21:31 »
hát ez bármi lehet.  :hmm:
én is pont próbáltam egy 120ról való padlót és nekem lassan de gyorsul..
meglátjuk az új szerelõ mit mond
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Karbantartás
« Válasz #193 Dátum: 2007.03.01 10:23:47 »
Idézetet írta: "ATIS"
Most mentem a kocsimmal egy hosszabbat. És olyat tapasztaltam, hogy ha teszem azt szépen autózok akkor nincs nyûgje a kocsinak, de ha gyorsítani akarnék akkor szakaszosan gyorsít. Amíg az ECONOMY ledje a zöldben van akkor még normálisan viselkedik. De amint egy picit jobban megnyomom a gázpedált.(Nem padló meg hasonlók csak addig amíg az economy átvált pirosba) olyan mintha valami lefolytaná a motort. Érezni hogy kínlódik. Mintha valami visszafogná. Gyorsul igaz, de nem egyenletesen. Ja 130-nál nyomtam neki egy padlót a pályán akkor meg bedadogott. Szinte érezni lehetett mintha valamit átpaszírozna a rendszeren. Igazából azt nem tudtam eldönteni, hogy karburátor vagy gyújtás probléma. Jövõ héten mindenesetre bejelentkeztem az új szerelõhöz karbi tisztításra. De mivel esett is az esõ lehet, hogy elosztófejfej vagy kábel probléma. Trafó gondolom nem mert az szerintem nem  haldoklik hosszasan csak meghal. Gondolom én. Ötletek?


Trafó szerintem is kizárt. Bepárásodott gyújtás elképzelhetõ - de akkor a motor bemelegedése után, pár perc alatt el kéne múlnia, jellemzõen. Ha nem múlik el, valszeg inkább karbi-probléma. Egyszerûbb esetben csak dugulás; ez akkor elmúlhat magától is, de nem feltétlenül.

(Egyébként szerintem ennek a hsz-nek több keresnivalója lenne akár a Corollás fórumban, akár az Általános fórum Hibaelhárítás topikjában :nana: ...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Karbantartás
« Válasz #194 Dátum: 2007.03.01 12:29:17 »
sztem jól elvagyunk itt, ezek a vén szarok ugyis csak minket érdekelnek
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002