Típusok - TOYOTA > '90-es évek elötti Toyoták

Karbantartás

(1/100) > >>

schillerasz:
Ti hol szereltetitek, honnan vesztek alkatrészeket a régi kocsikhoz, milyen utángyártott alkatrészeket mertek ajánlani, melyik bontóban szoktatok vásárolni?
Azért nyitottam külön topicot, mert vhol volt szó a supratrendről, beszéltem is velük, korrektnek tűnnek, de úgy vettem észre, h blokkokban gondolkodnak, ami valószínüleg az új kocsikhoz kell, de nem tudom. A lényeg, h az öreg autókhoz szerintem szükséges kurázsi nincs meg bennük, v nem tudom megfizetni s ezért nem veszik elő.

Palaczk:
A te kocsid , felépítése szempontjából , már "új" (azaz modern) autó . Természetesen egy korai generációból , de gondolom , érthető , hogy mit akarok mondani .

A megoldás : kell találni egy , a márkához értő független szerelőt . Ha ezt itt Pécsett lehetséges volt , kizártnak tartom , hogy BP-en ne lenne az .

Ahhoz pedig , hogy az ember rájöjjön , melyik utángyártott cuccot érdemes megvenni és melyiket nem , elsősorban idő kell , mert ehhez kérdezősködés , utánanézegetés , tapasztalatgyűjtés stb kell .

ATIS:
Apropó srácok míg ugye az új autóknál van kötelező szervíz. Addig az idősebb generációval hogy kéne bánni? Értem ez alatt hogy amit a legtöbb tulaj csinál hogy csak akkor csináltatok valamit ha felmondja a szolgálatot. Vagy van esetleg bizonyos élettartam meghatározás bizonyos alkatrészekre amit be kéne tartani? Jó persze műszakin nézik a kocsit de csak bizonyos szempontok szerint, nem érdekli őket minden.

Palaczk:

--- Idézetet írta: "ATIS" ---Apropó srácok míg ugye az új autóknál van kötelező szervíz. Addig az idősebb generációval hogy kéne bánni? Értem ez alatt hogy amit a legtöbb tulaj csinál hogy csak akkor csináltatok valamit ha felmondja a szolgálatot. Vagy van esetleg bizonyos élettartam meghatározás bizonyos alkatrészekre amit be kéne tartani? Jó persze műszakin nézik a kocsit de csak bizonyos szempontok szerint, nem érdekli őket minden.
--- Idézet vége ---


Azokat az alkatrészeket , amelyeknek meghatározott élettartama van , illik ennek megfelelően (és nem az állapot függvényében) cserélni , idősebb autókon is : olaj , olajszűrő , légszűrő , szíjak stb ... Ellenkező esetben a spórolásból könnyen lehet lerobbanás és/vagy jóval nagyobb költség a végén , vagy akár folyamatosan (pl. ócska gyertyák és légszűrő miatti túlfogyasztás révén)  :!:

rezol:
Független szervízbe, a Postaautó kft-hez (273-3939) hordom az Egressy útra.
Van nekik mindenük.
Állapotfelmérést érdemes néha csináltatni,abból tudni lehet,hogy mi fog megbetegedni előbb-utóbb.
Új alkatrészt a Dózsa György úti alkatrész márkaboltban (a Mayer mellett,de külön cég 342-4278),
bontottat a volt állomás utcai bontóban (azóta pár utcával kijjebb költöztek 06-30-942-5611) szoktam vásárolni.
A motorban Valvoline Topgard félszintetikus olaj van.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése