Szavazás

Milyen gyakran sportolsz?

Rendszeresen (heti kettönél több alkalommal)
4 (16.7%)
Gyakran (heti 1-2 alkalommal)
6 (25%)
Néha (hetente egyszer vagy kevesebbszer)
5 (20.8%)
Ritkán (rendszertelenül)
7 (29.2%)
Soha
2 (8.3%)

Összes szavazó: 21

Szavazás lezárva: 2005.07.12 14:11:17

Szerző Téma: Sport  (Megtekintve 256071 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Sport
« Válasz #1275 Dátum: 2020.11.14 21:53:20 »


Mester , semmi bajom veled de tudod az van hogy aki szereti a hazai futballt az mit lát, mit olvas?
Az hogy huszon-harminc évi szenvedés után VÉGRE VALAMI és akkor mi van? nagyon hosszú volt ez a pár évtized!
Megjelennek a fikázók, és a másik oldalon állok és ontját a sz.t   

Én ott voltam 92ben a magyar izland meccsen és emlékszem a fájdalomra! És most  és 2016ban a kamaszfiammal és a barátaival ugráltunk örömünkben és a klotyóban bőgtem ki magam hogy a gyerek ne lássa.

Igen. Ennyibe kerül rendbe tenni a magyar futballt. Vannak túlkapások, abomeyang is arany Lamboval jár..
és uszodák is épülnek.

Ezt már a rómaiak is tudták,  csak nem foci, hanem cirkusz volt a neve [emoji6]

Tapatalkkal küldve.

Tapatalkkal küldve.


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1276 Dátum: 2020.11.15 07:07:04 »
De azt ne hívjuk magyar válogatottnak,  az klubcsapat. 
Tudom minden sportban lassan ez van. ...
Nekem ez nem fér bele a magyar válogatott címszó alá.

Tapatalkkal küldve.



Az lehet a véleményed, de a honosítást követően - nemzetközi szinten is - az már nemzeti válogatott játékos és csapat!  Az azért figyelemre méltó, hogy ilyen vélemény még nem hangzott itt el a francia, belga, holland, ....stb válogatottak tekintetében.  :hmmmm:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1277 Dátum: 2020.11.15 07:18:50 »
Tiltólistára teszed. Így van esélyed úgy átugrani a köcsögöket, hogy nem kell látnod azt amit írnak.

Én minden hozzászólást szeretek elolvasni, még akkor is ha  :001_9898: -al van tele.
Amennyiben a többi fórumozót félrevezető tartalommal bír még kicsit kiigazítom - mert gondolkozni nem árt, ha van mivel - (az imbec) hozzászólót.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1278 Dátum: 2020.11.15 07:34:58 »
De azt ne hívjuk magyar válogatottnak,  az klubcsapat. 
Tudom minden sportban lassan ez van. Egy második vonalbeli osztrák síelő a hazájában sosem jut ki világ versenyre, olimpiára. Nosza ajánljunk neki megfelelő jutratastés hozzuk ide természetesen csak papíron és máris van egy olimpiai síelőnk.
Nekem ez nem fér bele a magyar válogatott címszó alá.

Tapatalkkal küldve.

Ez mint jelent?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1279 Dátum: 2020.11.15 10:12:18 »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Sport
« Válasz #1280 Dátum: 2020.11.15 15:22:01 »
Az lehet a véleményed, de a honosítást követően - nemzetközi szinten is - az már nemzeti válogatott játékos és csapat!  Az azért figyelemre méltó, hogy ilyen vélemény még nem hangzott itt el a francia, belga, holland, ....stb válogatottak tekintetében.  :hmmmm:
Írtam egy szóval is, hogy jogilag nem tiszta?

Ettől még nem értek vele egyet. És itt valaki épp a napokban fejtette ki hosszan, cirádásan, hogy szabad vélemény nyilvánítás van.
Én nem vagyok nagy, magasztos magyar, nem ismerem a rovátírást,  nem fogalmazok régies szavakkal, mondatszerkezetekkel. De zavarna,  ha a Magyar válogatott fele Afrikai, szerb, horvát, ukrán... stb nevűekből állna.

Tapatalkkal küldve.


csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Sport
« Válasz #1281 Dátum: 2020.11.15 20:04:46 »
Tiltólistára teszed. Így van esélyed úgy átugrani a köcsögöket, hogy nem kell látnod azt amit írnak.
köszönöm!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1282 Dátum: 2020.11.15 20:51:19 »
Írtam egy szóval is, hogy jogilag nem tiszta?

Ettől még nem értek vele egyet. És itt valaki épp a napokban fejtette ki hosszan, cirádásan, hogy szabad vélemény nyilvánítás van.
Én nem vagyok nagy, magasztos magyar, nem ismerem a rovátírást,  nem fogalmazok régies szavakkal, mondatszerkezetekkel. De zavarna,  ha a Magyar válogatott fele Afrikai, szerb, horvát, ukrán... stb nevűekből állna.

Tapatalkkal küldve.



Nem, nem dehogy! Viszont afrikát Nagy betűvel, míg az európaiakat kis betűvel írád! :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm: Egyébiránt rovásírás nincs, mert maga a rovás az írásmód!!!!!!!!
Engem is zavar( na!)!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1283 Dátum: 2020.11.15 20:53:00 »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Sport
« Válasz #1284 Dátum: 2020.11.16 00:27:01 »
Ez a honosítás egyáltalán nem új és nem csak a focira jellemző dolog, de attól még nem kóser.
Emlékszem, még Bátorfi Csilla, sőt még Klampár Tibor is bőven játszott klubcsapatokban, amikor asztalitenisz BEK-döntők úgy néztek ki - tisztelet a nagyon kevés kivételnek, - hogy különböző zászlók alatt kínaiak játszottak egymással. Aztán pár év múlva az EB-ken is ugyanez ment.

De a kritikai megjegyzésem nem a honosítás ellen szólt, hanem arról, hogy a mostani - a korábbiakhoz képest - sikeresebbnek nevezhető futballunk elsősorban nem annak köszönhető, hogy csőstül ömlik a pénz a fociba. Mert nem oda megy, ahova kéne. Hogy mást ne mondjak, a Puskás Akadémia csapatában hány saját nevelésű játékos játszik, egyáltalán kit tudnak felmutatni az elmúlt 10 évből az egy szem Sallai Rolandon kívül. Ennyit bármelyik NBI-es csapat akadémiája kinevelt...
Még egyszer mondom, a nagy baj (bűn) az, hogy soha többet nem lesz ekkora háttérszele a focinak, most kéne dobbantani, de ahhoz alulról kéne átszervezni az egészet. Ahhoz képest, hogy a pedagógus mekkora adminisztrációt, kötelező továbbképzéseket, önértékelési rendszert, egyéb kutyafülét kaptak a nyakukba, és rajtuk van az ország sorsa, eléggé felháborító, hogy a fociba számolatlanul és ellenőrizetlenül mennek mind az állami, mind a TAO pénzek, bármifajta eredmény-, és vagy hatékonyság-javítási kényszer nélkül. (És ne legyenek illuzióink, a TAO pénz csak annyiban nem állami, hogyha nem létezne TAO, az is adó lenne, és menne az államkasszába.)
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.16 00:29:19 írta music »
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1285 Dátum: 2020.11.18 17:48:32 »
Ez a honosítás egyáltalán nem új és nem csak a focira jellemző dolog, de attól még nem kóser.
Emlékszem, még Bátorfi Csilla, sőt még Klampár Tibor is bőven játszott klubcsapatokban, amikor asztalitenisz BEK-döntők úgy néztek ki - tisztelet a nagyon kevés kivételnek, - hogy különböző zászlók alatt kínaiak játszottak egymással. Aztán pár év múlva az EB-ken is ugyanez ment.

De a kritikai megjegyzésem nem a honosítás ellen szólt, hanem arról, hogy a mostani - a korábbiakhoz képest - sikeresebbnek nevezhető futballunk elsősorban nem annak köszönhető, hogy csőstül ömlik a pénz a fociba. Mert nem oda megy, ahova kéne. Hogy mást ne mondjak, a Puskás Akadémia csapatában hány saját nevelésű játékos játszik, egyáltalán kit tudnak felmutatni az elmúlt 10 évből az egy szem Sallai Rolandon kívül. Ennyit bármelyik NBI-es csapat akadémiája kinevelt...
Még egyszer mondom, a nagy baj (bűn) az, hogy soha többet nem lesz ekkora háttérszele a focinak, most kéne dobbantani, de ahhoz alulról kéne átszervezni az egészet. Ahhoz képest, hogy a pedagógus mekkora adminisztrációt, kötelező továbbképzéseket, önértékelési rendszert, egyéb kutyafülét kaptak a nyakukba, és rajtuk van az ország sorsa, eléggé felháborító, hogy a fociba számolatlanul és ellenőrizetlenül mennek mind az állami, mind a TAO pénzek, bármifajta eredmény-, és vagy hatékonyság-javítási kényszer nélkül. (És ne legyenek illuzióink, a TAO pénz csak annyiban nem állami, hogyha nem létezne TAO, az is adó lenne, és menne az államkasszába.)

"Fiam, ne csak azt nézd, hogy mit, de azt is nézd meg jól, hogy ki mondja!!" Bizony nagy a felelősség, a gyermekeinkről van szó!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1286 Dátum: 2020.11.19 03:57:03 »
UEFA Nemzetek Ligája  B csoport 1. Magyarország  :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Magyarország - törökország  2  :  0   :clap: :clap:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1287 Dátum: 2020.11.20 08:28:28 »
Judo EB prága

Női 57 kg Karakas Hedvig arany érem!!! :clap: :clap: :clap: :clap:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1288 Dátum: 2021.02.08 07:44:06 »
Nos tegnap kétszer nyertek a Zöld-fehérek!!!!!!!!!!!!!!!!
2-0
4-1
Akinek savanyú az ehet mazsolát !!!  :fuk2:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1289 Dátum: 2021.04.21 08:49:33 »
FRADI - ute   3  :  0

Bajnok az   FTC   / 32 /!!!!!!! :hug: :hug: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu