Szavazás

Milyen gyakran sportolsz?

Rendszeresen (heti kettönél több alkalommal)
4 (16.7%)
Gyakran (heti 1-2 alkalommal)
6 (25%)
Néha (hetente egyszer vagy kevesebbszer)
5 (20.8%)
Ritkán (rendszertelenül)
7 (29.2%)
Soha
2 (8.3%)

Összes szavazó: 21

Szavazás lezárva: 2005.07.12 14:11:17

Szerző Téma: Sport  (Megtekintve 255775 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1245 Dátum: 2020.06.09 22:22:58 »
Kedves MiciLaci, Az oldal politikamentes, ezért ez mellőzném is... Az hogy egyéb betegségekben mennyien (többen) végzik be, nem vagyok egészségügyben, ezért ezt is mellőzném (bár ez inkább politika, mint egészségügy)
Harmadrészt légy kedves olyan oldalakat - honlapokat is keresni:
- mennyien halnak éhen
- mennyien halnak szomjan
- nem 65 felettiek
- esetleg mennyien közlekedési balesetben, motoron, kerékpáron, légikatasztrófában s akkor közelítünk a fórum alap témáihoz
másrészt mennyi erdő, állatfaj tűnik el azért mert eddig pet-palackkal, ezután 80 milliárd maszkkal lesz szennyezve a minden.

puszillak

Semmi kedvem keresgélni ellenpéldákat, de érdekes megközelítés a mobilitás technikai eszközeinek számosságán ügyködő szemszögéből! Ellenben abból társadalmi sportot űzni, hogy az érintett mentősök, orvosok, ápolók mennyit és milyen megalapozottság nélkül küzdenek az sportszerű? Keress inkább magad az előbb említettek közül csak 5 olyat, aki megalapozottan vesz rész ebben a "sportban". Közvetlen érintettség nélkül is a tény az tény, tereléssel vagy anélkül! Csóközön.   
« Utoljára szerkesztve: 2020.06.09 22:33:36 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Sport
« Válasz #1246 Dátum: 2020.06.09 23:30:29 »
Az egészségügyben dolgozóknak mindenképp és mindig jár a respect... (Pandémia-független) Mint ahogy a pékeknek, az igazi pedagógusoknak, és mindenkinek aki elhivatottságból végzi amit végez és evvel embertársainak jót tesz. :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1247 Dátum: 2020.06.10 07:07:27 »
Az egészségügyben dolgozóknak mindenképp és mindig jár a respect... (Pandémia-független) Mint ahogy a pékeknek, az igazi pedagógusoknak, és mindenkinek aki elhivatottságból végzi amit végez és evvel embertársainak jót tesz. :)
:yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Maradva a sportnál, nyert a Fradi...nak 2 pontot a Honvéd!
Kedvező eredmény esetén - a mai meccs után - 11 pont lehet a különbség.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1248 Dátum: 2020.06.16 22:56:19 »
Ma pedig maguknak és nekünk 3 pontot így bajnok ....na ki? segítek gyenguszkák a FRADI!!!!!!
weri weri kiki weri????

van még 11 a co(m)pó ágon!
« Utoljára szerkesztve: 2020.06.16 22:58:36 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1249 Dátum: 2020.06.21 00:22:08 »
Ismét nyert a FRADI!  Aki kint volt láthatta, ha nem is a ki..., hanem a lila verést.  :yes: :yes: :yes:

Persze a lányok is elverték a b..i mtk-t! naná, hogy Ők is bajnokok.  :yes: :yes: :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2020.06.21 00:23:52 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Sport
« Válasz #1250 Dátum: 2020.09.07 20:23:07 »
Nagyon régiek talán emlékezhetnek rá: ő azonos egy bizonyos régi fórumtársunkkal?  (nicknevét nem írom le nyilvánosan)
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Sport
« Válasz #1251 Dátum: 2020.11.13 11:08:05 »
Off

"Én sem értek a focihoz, nem fekszek és nem is kelek vele..."
Akkor legalább nézz utána.
Csányi úr se kutakodjon más zsebébe, mert az ő vagyonkáját se a hangyák hordták össze.

" A helyi klubokban fél-amatőr, fél-profi játékosok játszanak, a futball mellett a legtöbb játékos dolgozik is, ami teljesen elfogadott szisztéma a szigetországban. A legtöbb futballcsapat a fővárosban, Rejkjavikban és környékén található, de ez nem meglepő az ország földrajzi adottságait tekintve” - fogalmazott ifjabb Bicskei Bertalan."

Ezzel szemben a válogatottjuk összetétele mind profi légiós 2018-ban.

és ez a bánda volt itt tegnap a szentélyben bizonyára volt átfedés a két keret között, mert a vikingek átlagéletkora a nevezett csapatban 30 év.

ON

Köszi, hogy leírtad ezt az izlandiakról, most már legalább ezt is hallottam.
Csányi véleményét pedig azt gondolom felhozhatom csak azért, mert gondolom nálunk jobban belelát a rendszerbe, ha másért nem, hát az ott betöltött pozíciója miatt.
A többi kérdésemmel kapocslatos véleményed is érdekelne azért, amire nem tértél ki (milyen teljesítményeket produkálnak, akik 0 percet játszanak, stb., lásd ott). Nem az a gondom (többekkel együtt), hogy kap egy focista akár 1-2...stb. milliót havonta, ha megdolgozik azért, nekem az a gondom ezzel, hogy ezt milyen forrásból kapja. Jelenleg ennek jelentős része közpénz (TAO és tsai, amiknek az elköltését úgy kell kiperelni adott esetben), ami majd gondolom elveszíti közpénz jellegét, főleg januártól. Ha a klubnak saját, versenyszférából származó jövedelmei (lásd nyugati klubok úgy általában) lehetővé teszik ezt a pénzköltési habitust, ám tegye, de mindenki tudja, hogy abból kb. a stadionját sem tudja fenntartani a klub. Egyébként pedig ezt is jobban el lehetne fogadni akkor, ha lennének  a ráfordításokat igazoló eredmények. Izland ellen most nyertek itthon, szuper. Kíváncsian várom a folytatást!
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.13 11:10:18 írta vd1234 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Sport
« Válasz #1252 Dátum: 2020.11.13 11:11:33 »
Mivel itt a helye a témának,  ezért itt szólok hozzá.

Emberek, márkatársak!
Nem lehetne, hogy a tegnapi meccs alapján szimplán csak örüljünk?
Sajnálom, hogy a jelenlegi vírus helyzet miatt zárt kapuk mögött kellett focizniuk, mert zengett volna a stadion és Izland ide, vagy oda, meg kellett dolgozniuk a győzelemért. Sikerült!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Sport
« Válasz #1253 Dátum: 2020.11.13 12:06:23 »
Mivel itt a helye a témának,  ezért itt szólok hozzá.

Emberek, márkatársak!
Nem lehetne, hogy a tegnapi meccs alapján szimplán csak örüljünk?
Sajnálom, hogy a jelenlegi vírus helyzet miatt zárt kapuk mögött kellett focizniuk, mert zengett volna a stadion és Izland ide, vagy oda, meg kellett dolgozniuk a győzelemért. Sikerült!
Igen, de ha megnézed az előzményeket, nem azért hoztam Izlandot szóba, mert tegnap meccs volt, nem is tartom ezeket számon, pont beletrafáltam. Máshonnan indult ez el.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Sport
« Válasz #1254 Dátum: 2020.11.13 13:23:28 »
Igen, másról szólt elsősorban a dolog. Én se tudtam, hogy tegnap játszottunk - mert nem tartom számon, nem érdekel. Az utolsó meccs, amit néztem - és óriásit csalódtam a focinkban - az talán a Hollandok elleni 8:1-es vereség volt még 2013-ban. Azt az 1-et is azt hiszem 11-esből lőttük, azt pedig illik belőni, vagyis az 50% esély megvan rá...  :whistling:

Itt elsősorban az eszetlen és mérhetetlen milliárdokról volt szó, amit új stadionokra költünk - amit aztán az önkormányzatok nem is tudnak fenntartani, és már az nagy dolog, ha 1000 néző elmegy a meccsre.
És ezért kapnak 1-2 millió Ft fizetést - csak tudnánk mire fel. Teljesítmény nincsen, szponzor nincsen, reklámban szereplés / termék népszerűsítés nincsen, és ez mind mind a mi adónkból.  :no: :hmmmm:
Ha én egy csúcsmenedzser lennék egy multinál, talán meglenne az 1-1,5 M Ft-s fizetés - de ezért cserébe napi szinten teljesítened kell, ha gáz van, a fejedet veszik - az idáig vezető tapasztalat és tudásanyagról, erőfeszítésről már nem is beszélve.
És mit várnak el egy focistától cserébe? 8. általánost? Tudjon kocogni, és ne fulladjon ki 45 perc alatt, amíg jön a szünet?

Ilyen szempontból hol van egálban a teljesítményarányos fizetés mindezért?

Megvertük Izlandot? Wow, gratulálok a csapatnak!
Amennyi milliárdot a fociba öltünk, azt hiszem erre a teljesítményre nem kellene büszkének lennünk, valahol ez elvárható alap dolog. Utánpótlásra is elment sok pénz, hiperszuper fűtött műfüves pályák meg ki tudja még mi - és mindezek tudatában hol vannak az eredmények? Mit tettek le az asztalra a focisták?

Én ezen vagyok kiakadva, de aztán a másik topicban átment a dolog személyeskedésbe - én is megkaptam, hogy csak böfögök bele, holott nem értek hozzá. Hiszen megszokhattuk, ha nincsenek észérvek, akkor a legjobb védekezés a támadás!  :no: :whistling: :wacko: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1255 Dátum: 2020.11.13 15:01:33 »
Köszi, hogy leírtad ezt az izlandiakról, most már legalább ezt is hallottam.
Csányi véleményét pedig azt gondolom felhozhatom csak azért, mert gondolom nálunk jobban belelát a rendszerbe, ha másért nem, hát az ott betöltött pozíciója miatt.
A többi kérdésemmel kapocslatos véleményed is érdekelne azért, amire nem tértél ki (milyen teljesítményeket produkálnak, akik 0 percet játszanak, stb., lásd ott). Nem az a gondom (többekkel együtt), hogy kap egy focista akár 1-2...stb. milliót havonta, ha megdolgozik azért, nekem az a gondom ezzel, hogy ezt milyen forrásból kapja. Jelenleg ennek jelentős része közpénz (TAO és tsai, amiknek az elköltését úgy kell kiperelni adott esetben), ami majd gondolom elveszíti közpénz jellegét, főleg januártól. Ha a klubnak saját, versenyszférából származó jövedelmei (lásd nyugati klubok úgy általában) lehetővé teszik ezt a pénzköltési habitust, ám tegye, de mindenki tudja, hogy abból kb. a stadionját sem tudja fenntartani a klub. Egyébként pedig ezt is jobban el lehetne fogadni akkor, ha lennének  a ráfordításokat igazoló eredmények. Izland ellen most nyertek itthon, szuper. Kíváncsian várom a folytatást!

Egy nagy rakás állítás mögötti valódi tartalmat kellene tisztába tenni. A stadionok építésének finanszírozása, a telek amire épült annak tulajdonlása, az önkormányzat szerepének tisztázása (nagyjából semmi az FTC esetében), a szponzoráció, reklám bevételek, jegy és bérleteladásból származó bevételek, nemzetközi szereplésből származó bevételek (meccsekért, elért helyezésért), tv közvetítésből származó bevételek, egyéb adományokból származó bevételek, piaci alapon működő vállaltok szponzorációs bevételei, stb.
Más. A játékosok szerződései kizárólag a klubra és a játékosra tartozik, még πcsányi bácsira sem. A vezető edző határozza meg a keretet és azt hogy a játékos mikor játszik és mikor nem. A játékos formájától az edzettségi fokától és az edző terveitől függően. A klubhoz igazolt játékosok mind azzal a szándékkal írják alá a szerződésüket, hogy a lehetőségekhez mérten a legtöbbet legyenek pályán meccs közben. A klub felelőssége egyeztetve a vezető edzővel az, hogy a játékosra ha igényt tart de a közeli játék tervekbe nem fér bele, de nem akarják hogy meccsrutin leépüljön, akkor kölcsönadják, vagy el, vagy szabadon igazolhatóvá teszik. A tartalékoknak is ugyan úgy kell edzésmunkát leadni mint az állandó kezdőknek, azért tartalékok, hogy adott esetben bevethessék a küzdelembe. Járj el nyílt edzést megtekinteni, és majd láthatod, hogy mindenki dolgozik.
Nem esetedben elhangzó általános lózung kijelentések, majd megnevezésemet követő válasz hozzászólás személyeskedőnek nyilvánítása, gyermekkorból visszamaradt pszichés frusztrációból levezettet vélemény általános érvényűvé emelése, a foci utálatából levezettet nyilvánvaló matematikai ellentmondás (melyik sportágaknak magasabb a nézettségi száma) azok a kijelentések amelyek mögött tartalom csak a büfiből van.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Sport
« Válasz #1256 Dátum: 2020.11.13 15:45:21 »
zengett volna a stadion
Hát ha az M4 adását nézted volna, akkor észrevetted volna hogy zengett is! Ugyanis az atmoszféra hang nem az eredeti volt, hanem stúdióban kevertek a képhez mű-szurkolás hangokat (gondolom korábbi nézőteres meccsekről összevágtak). Mint amikor a Fábry alá is műtapsot játszanak be. Vagy a rádiókabaréba műkacagást. Kíváncsiságból ránéztem pl. a szlovák Sport 1-re, ott ugyanezen az adáson az eredeti valóban szegényes atmoszféra ment, lehetett hallani a játékosok nyögését meg a labdarúgások pattanását, a partjelzők bekiabálását.

Ebből az M4-en hallható atmoszférában semmi se volt.  :nonono:
Gusztustalanra sikerült, szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.13 15:49:09 írta robi (Robi) »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1257 Dátum: 2020.11.13 17:41:30 »
Hát ha az M4 adását nézted volna, akkor észrevetted volna hogy zengett is! Ugyanis az atmoszféra hang nem az eredeti volt, hanem stúdióban kevertek a képhez mű-szurkolás hangokat (gondolom korábbi nézőteres meccsekről összevágtak). Mint amikor a Fábry alá is műtapsot játszanak be. Vagy a rádiókabaréba műkacagást. Kíváncsiságból ránéztem pl. a szlovák Sport 1-re, ott ugyanezen az adáson az eredeti valóban szegényes atmoszféra ment, lehetett hallani a játékosok nyögését meg a labdarúgások pattanását, a partjelzők bekiabálását.

Ebből az M4-en hallható atmoszférában semmi se volt.  :nonono:
Gusztustalanra sikerült, szerintem.

Nekünk ízlett így is a menü, Magyarország - Island 2:1
Legfeljebb legközelebb nem nézed (vagy hallgatod), úgy is hibahatáron belül lesz a matek a nézettség tekintetében. :yes: :yes: :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.13 18:05:33 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Sport
« Válasz #1258 Dátum: 2020.11.13 17:54:56 »
Igen, másról szólt elsősorban a dolog. Én se tudtam, hogy tegnap játszottunk - mert nem tartom számon, nem érdekel. Az utolsó meccs, amit néztem - és óriásit csalódtam a focinkban - az talán a Hollandok elleni 8:1-es vereség volt még 2013-ban. Azt az 1-et is azt hiszem 11-esből lőttük, azt pedig illik belőni, vagyis az 50% esély megvan rá...  :whistling:

Itt elsősorban az eszetlen és mérhetetlen milliárdokról volt szó, amit új stadionokra költünk - amit aztán az önkormányzatok nem is tudnak fenntartani, és már az nagy dolog, ha 1000 néző elmegy a meccsre.
És ezért kapnak 1-2 millió Ft fizetést - csak tudnánk mire fel. Teljesítmény nincsen, szponzor nincsen, reklámban szereplés / termék népszerűsítés nincsen, és ez mind mind a mi adónkból.  :no: :hmmmm:
Ha én egy csúcsmenedzser lennék egy multinál, talán meglenne az 1-1,5 M Ft-s fizetés - de ezért cserébe napi szinten teljesítened kell, ha gáz van, a fejedet veszik - az idáig vezető tapasztalat és tudásanyagról, erőfeszítésről már nem is beszélve.
És mit várnak el egy focistától cserébe? 8. általánost? Tudjon kocogni, és ne fulladjon ki 45 perc alatt, amíg jön a szünet?

Ilyen szempontból hol van egálban a teljesítményarányos fizetés mindezért?

Megvertük Izlandot? Wow, gratulálok a csapatnak!
Amennyi milliárdot a fociba öltünk, azt hiszem erre a teljesítményre nem kellene büszkének lennünk, valahol ez elvárható alap dolog. Utánpótlásra is elment sok pénz, hiperszuper fűtött műfüves pályák meg ki tudja még mi - és mindezek tudatában hol vannak az eredmények? Mit tettek le az asztalra a focisták?

Én ezen vagyok kiakadva, de aztán a másik topicban átment a dolog személyeskedésbe - én is megkaptam, hogy csak böfögök bele, holott nem értek hozzá. Hiszen megszokhattuk, ha nincsenek észérvek, akkor a legjobb védekezés a támadás!  :no: :whistling: :wacko: :hmmmm:

nem tudod véletlenül, hogy lehet beállítani, hogy valakinek a hozzászólásai egyáltalán ne látszódjanak itt a fórumon?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Sport
« Válasz #1259 Dátum: 2020.11.13 17:59:24 »
Igen, másról szólt elsősorban a dolog. Én se tudtam, hogy tegnap játszottunk - mert nem tartom számon, nem érdekel. Az utolsó meccs, amit néztem - és óriásit csalódtam a focinkban - az talán a Hollandok elleni 8:1-es vereség volt még 2013-ban. Azt az 1-et is azt hiszem 11-esből lőttük, azt pedig illik belőni, vagyis az 50% esély megvan rá...  :whistling:

Itt elsősorban az eszetlen és mérhetetlen milliárdokról volt szó, amit új stadionokra költünk - amit aztán az önkormányzatok nem is tudnak fenntartani, és már az nagy dolog, ha 1000 néző elmegy a meccsre.
És ezért kapnak 1-2 millió Ft fizetést - csak tudnánk mire fel. Teljesítmény nincsen, szponzor nincsen, reklámban szereplés / termék népszerűsítés nincsen, és ez mind mind a mi adónkból.  :no: :hmmmm:
Ha én egy csúcsmenedzser lennék egy multinál, talán meglenne az 1-1,5 M Ft-s fizetés - de ezért cserébe napi szinten teljesítened kell, ha gáz van, a fejedet veszik - az idáig vezető tapasztalat és tudásanyagról, erőfeszítésről már nem is beszélve.
És mit várnak el egy focistától cserébe? 8. általánost? Tudjon kocogni, és ne fulladjon ki 45 perc alatt, amíg jön a szünet?

Ilyen szempontból hol van egálban a teljesítményarányos fizetés mindezért?

Megvertük Izlandot? Wow, gratulálok a csapatnak!
Amennyi milliárdot a fociba öltünk, azt hiszem erre a teljesítményre nem kellene büszkének lennünk, valahol ez elvárható alap dolog.
Utánpótlásra is elment sok pénz, hiperszuper fűtött műfüves pályák meg ki tudja még mi - és mindezek tudatában hol vannak az eredmények? Mit tettek le az asztalra a focisták?

Én ezen vagyok kiakadva, de aztán a másik topicban átment a dolog személyeskedésbe - én is megkaptam, hogy csak böfögök bele, holott nem értek hozzá. Hiszen megszokhattuk, ha nincsenek észérvek, akkor a legjobb védekezés a támadás!  :no: :whistling: :wacko: :hmmmm:

Ilyen előéletű ellenfél csapattal szemben miért is lenne alap a győzelem??? Értők ne (csak a frusztik)kíméljenek!!! A Magyar válogatott. Menne a korrekt (előítélet mentes, avatott) összevetés???
« Utoljára szerkesztve: 2020.11.13 18:06:31 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu